İçeriğe Yönlendir

Focus III - Xenon / Far / Adaptif Far / Sorunları / Montaj Hakkında

Fatih Gokluoglu

Recommended Posts

Alperen Akkuyu

Tamam ondan vazgeçtim öle diyince. Kapıların altına yapmaya ne dersiniz beyaz kapı açılınca yansın bineceğimiz kapının altını beyaz aydınlatsın ne dersiniz

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Oğuzhan Çakır

Farlarda zaten sorun vardı.Arada bir sol far buhar yapıyordu.Dün ki Gebze toplantısında Servet abi ile selektörün yavaş olması üzerine konuşurken,merceklerde bizim fark etmediğimiz lekeleri gördü.Farın hatalı olduğunu,garantiden değişmesi gerektiğini söyledi.Böyle bir durum yaşayan var mı?Garantiden değişir mi?Nasıl bir yol izlememiz gerekiyor? 

Sol Far:Mercekte sis ve toz var.Mercek camı nokta nokta ve arada buhar yapıyor.

gXXMy0.jpg

ZYYoJo.jpg

oEE49R.jpg

lEE59g.jpg

Sağ Far:Mercek camında lekeler var.

vZZW8r.jpg

LQQ5gV.jpg

rEEz8P.jpg

7AA3Xl.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Megane da da buharlanma harici ayni sorunu yasadim. Servise ve genel merkeze basvuruda bulundum. Farin islevi yerine geliyorsa el suremeyiz diye yanitladilar. Ancak buharlanma varsa kapak kontrolu sonrasi degisim yapabilirler tekini.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Servet in sözünün üzerine söz mü olur hiç. Değişmesi lazım dediyse hemen müracaat etmek gerek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ortağın kuga. Aynısı oldu ve ikiside değişti.

Sani, ışık kaybını test etmek zorundalar. Lumen testi taleb edince kitlenip kalıyorlar

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

arka kapakları kontrol edip git servise. eksik varsa değişmez.

Ortağın kuga. Aynısı oldu ve ikiside değişti.

Sani, ışık kaybını test etmek zorundalar. Lumen testi taleb edince kitlenip kalıyorlar

liberty lerde durum nasıl Sn. King?

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Yarın için randevu ayarlamaya çalışıyoruz , bakalım sonuç nereye kadar gidecek

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

arka kapakları kontrol edip git servise. eksik varsa değişmez.

liberty lerde durum nasıl Sn. King?

Kızılırmak suyunu çekmese iyiydi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kızılırmak suyunu çekmese iyiydi

akü suyunu tamamlamak için bir daha ırmağa dalınmayacak.. not et..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Wakkasa de onu. Fikir ondan çıktı

pembe gündüz farı tavsiye eden üyemiz miydi?

Yorum bağlantısı

lens buhar ile birlikte iyice kötü hale gelmiş gibi,zaten buhar problemi de varmış. Serviste baskıcı ve ısrarcı olunursa değişirler bence

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Bugün yetkili servisten birisine gittik durumu anlatıp çözüm aramak için,sözde servis şefi olan bir arkadaş geldi (ağzında simit yiyerek) sorunumuzu anlatmaya çalıştık ama sağ olsun arkadaş doğru düzgün bakmaya bile tenezzül etmeden normal olduğunu değişim olmayacağını söyledi.( Bu arkadaşla konuşma arasında forumumuzun adını söyledim; konuya az çok vakıf olduğumu belirtmek için arkadaşın cevabı çok ilginçti ! "elimden gelse o forumu kapattırırım orada çok bilmiş ama hiç bir şeyden haberi olmayan insanlar var" mış ).Tesadüfen orada olan aynı fara sahip başka bir Focusla karşılaştırdık onun mercekleri ile bizimkiler arasında açık ara fark vardı durumu izah etmemize izin bile vermedi ki tam sinir harbi yaşayıp hır çıkaracakken kendime hakim olup servisten dışarıya kendimi zor attım.

Daha sonra başka bir yetkili servise gidip durumu anlattım onlar da bir zahmet baktılar aynı şekilde normal olduğunu fakat sol ve sağ arasında farklı şekilde is ve kirlenme olduğunu ama yine de durumun normal olduğunu değişim isteseniz de olmayacağını söylediler.Ben ısrarcı olunca randevu verelim aracı getirin yalnız araç bir kaç gün kalabilir sökülüp incelenecek fotoları çekilecek falan dedikleri için perşembe gününe randevu alıp ayrıldık.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bugün yetkili servisten birisine gittik durumu anlatıp çözüm aramak için,sözde servis şefi olan bir arkadaş geldi (ağzında simit yiyerek) sorunumuzu anlatmaya çalıştık ama sağ olsun arkadaş doğru düzgün bakmaya bile tenezzül etmeden normal olduğunu değişim olmayacağını söyledi.( Bu arkadaşla konuşma arasında forumumuzun adını söyledim; konuya az çok vakıf olduğumu belirtmek için arkadaşın cevabı çok ilginçti ! "elimden gelse o forumu kapattırırım orada çok bilmiş ama hiç bir şeyden haberi olmayan insanlar var" mış ).Tesadüfen orada olan aynı fara sahip başka bir Focusla karşılaştırdık onun mercekleri ile bizimkiler arasında açık ara fark vardı durumu izah etmemize izin bile vermedi ki tam sinir harbi yaşayıp hır çıkaracakken kendime hakim olup servisten dışarıya kendimi zor attım.

Daha sonra başka bir yetkili servise gidip durumu anlattım onlar da bir zahmet baktılar aynı şekilde normal olduğunu fakat sol ve sağ arasında farklı şekilde is ve kirlenme olduğunu ama yine de durumun normal olduğunu değişim isteseniz de olmayacağını söylediler.Ben ısrarcı olunca randevu verelim aracı getirin yalnız araç bir kaç gün kalabilir sökülüp incelenecek fotoları çekilecek falan dedikleri için perşembe gününe randevu alıp ayrıldık.

Servet in dediği gibi lümen testi isteyin, bakalım çok bilmiş uzman servis ne diyecek, itiraz ettikleri an hemen mahkemeye verin, Otosanıda haberdar edin, acımayın...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Zaten lümen testi yapın o zaman dediğimizde tutanak tutalım ama değişim çok zor falan demeye başladı.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Zaten lümen testi yapın o zaman dediğimizde tutanak tutalım ama değişim çok zor falan demeye başladı.

bastırın, şansları sıfır, paşaaa paşaa değişecekler, yada sonucuna katlanacakalar, haa adresi verinde o çok bilmişlere ne bildiğimizi geçerken anlatalım, yerin dibine sokmak zevkli olur, hiç acımam, bu işi bilmeyen araştırmayan atıp tutan bu tiplere....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Adnan Çakır
(düzenlendi)

Olay tatlıya bağlandı ama ben yaşananları kabaca anlatayım.

En son yetkili servisin birinden randevu almıştık iş uzayacağı için daha önce de servis hizmeti aldığım başka bir yetkili servisinde fikrini sormak için kapılarını çaldık. Garanti sorumlusu arkadaş geldi fotoğrafladı iş emri açtı ruhsat ve plaka bilgilerini aldı bayram arifesi olduğu için bayram sonuna sarkabileceği bilgisini verip bizi uğurladı.( Bu yapılanlar bile benim için yeterliydi ) 19/09 tarihinde garantiden far değişimi için "Red" kararı çıktığını ama aracı servise getirmemi istediler gittiğimizde bizim görmediğimiz kısımda bulunan buhar alma boruları , hava kanalları ve arka kapaklar temizlenip silikonlanacağı ve bir daha buhar yapmayacağı söylendi işlem süresi yaklaşık 2 saat gibi dendi . Yaklaşık 45dk 60dk sonra araç teslim edildi mercekler de hiç bir değişiklik yok aynı duruyordu sebebini sorduğumda sadece arka kapakları silikonladik bunuda siz değerli müşterimiz için kendimiz yaptık dediler.

Hemen 444ford hattını aradım itirazımın devam ettiğini bu hatayı bir an önce düzeltmeleri gerektiğini söyledim.Daha sonra 22/09 tarihinde bir arkadaşımın tavsiyesi ile belkide en son ulaşılması gereken koç holding yöneticilerinden birisine sorunumu anlatan bir ileti yazıp gönderdim 3 gün sonra %50_%50 masrafı paylaşma teklifi geldi kabul etmedim, bence bu teklif hatayı %50 kabul etmekti . Daha sonra aynı yöneticiye bu bilgiler dahilinde tekrar bir ileti daha gönderdim ve sonuç %100 garantiden değişim.

Farlarımın değişimi için gitmeden bir gün önce garanti başvurusu yapılmış onay alınmış teknik servis elinde tornavida çekiç benim gelmemi bekliyorlarmış . Serviste herkes adımı plakalı ezberlemiş olacak ki kapıda karsilandim ve 1 saat içinde farlarım değiştirilip yolcu edildim. Master tec. en son şunu söyledi madem farlarınızı değiştik bir şey söyleyeyim "merceği hareket ettiren servo motorun yağı erimiş akmış belkide yağ buharı bu hale getirdi" dedi {nokta}

Sökülen farların hiç eksiksiz bir şekilde otosan tarafından istendiği söylendi civatası pulu toplanıp paketlendi.

Bunlarda yeni farlarımız ve mercekleri .

56e21a5e7cc105a2b7cb4cf960d28566.jpg

12500486bdf0c1815d7005a818fa3c33.jpg

b17eb5d7f915c5bc7decd23f223860a8.jpg

1e09a60f83555e21fe6196fb0eb26acc.jpg

cdabfa0be36fd499c37bd444a9911163.jpg

c47253db4932d1d5b349aeca03e49326.jpg

365810a5255202d5ea367703458360f9.jpg

de172e7838d7ed00283c1cf76dd96b44.jpg

645d6b5daf74595e3f49b13d47dce3ed.jpg

fac6c59773d0a98ab575c4258ad0badf.jpg

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun ve gözün aydın abim. Maalesef "dinsizin hakkında imansız gelir" in kanıtı. Yılmayıp konunun çözümü için maksimum gayreti gösterdiğin için tebrik ediyorum seni. Güle güle kullan abi yeni farlarını..

Yorum bağlantısı

Gözünüz aydın abi. Sonuna kadar mücadale etmenin sonucu. Kimden ne koparsak kar diyorlar. Ben zaten şu %50 olayını anlamıyorum. Demek ki bi hata var. yarısını da koparsak kar kafasındalar.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Aradaki farkı görememek için kör olmak gerekir. Geçmiş olsun, kazasız belasız inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...