İçeriğe Yönlendir

Focus III - Xenon / Far / Adaptif Far / Sorunları / Montaj Hakkında

Fatih Gokluoglu

Recommended Posts

Yusuf Bozkurt

Meraba arkadaslar F3 sport paket 2014 model aracima ledli mercekli siyah arkada fonlu 2 far uygulamasi yapmak istiyorum ama acikcasi pek satan alan goremedim :unsure2: 

Acaba forumda far degistiren alan satan bir arkadas varmi bizlere yardimci olsun. Nerde nasil yaptirabiliriz

Sole bir far gordum cok iyi ama Cin den nasil gelicek nasil alicaz filan hepsi muamma

auto-pro-head-lamps-for-ford-focus-2012-

Yorum bağlantısı
Yusuf Bozkurt

Öncelikel cevabınız için teşekkürler yalnız benim farda bir çatlak da olduğu için komple far değiştirmek istiyorum. Olmuşken de bu resimdekine benzer bişeyler arıyorum. Dediğiniz arkadaş bu konuda yardımcı olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Emre Sutay

Uygulama yapan arkadasi tanimiyorum ancak, cikma veya yan sanayi far alarak uygulama yapilabilir. Alan kisi siz ve o arkadas olabilir pek fark olmaz sanirim.

Yorum bağlantısı
Eren GÜZELKAN

Hocam sen çıkma far al bu işi yapan ustalar sana istediğin tasarımı yaparlar. Sen sadece kafanda canlandır ücretini öde yeter:)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Yusuf Bozkurt

Benim tanıdığım usta yok çıkma farıda nerden alırız acaba bu konuda biraz cahilim :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mesut Demirel

Benim tanıdığım usta yok çıkma farıda nerden alırız acaba bu konuda biraz cahilim :)

valla hocam bu far hiç denk gelmedim ama arama motoruna focus 3 mercekli far diye yazarsan bulursun 

bende arıyorum uzun zamandır çok pahalı olduğu için henüz alamadım 

bulursan bizimlede paylaş

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Abdullah Hacıefendioğlu

arkadaşlar merhaba, öncelikle konu daha önceden açılmışsa özür dilerim farketmedim, benim en son kasa style focus um var, buna orjinal mercekli adaptif farları alıp takmayı düşünüyorum, yalnız servise sordum bana olmaz dediler, bu işlemi yaptıran arkadaşlar var mı, lütfen yardımcı olun, sırf buyüzden aracımı satıp adaptif farlı olanı alabilirim bu benim için o kadar önemli.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Farı yerine takarsınız aydınlatma işlevini yapar ama adaptif çalışmaz.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Sinyal koluna baglayip calistiranlar var ama orjinal gibi olmaz malesef.

Yorum bağlantısı
Furkan Kibar

Konu açılmışken sorayım 2010 model titanyum focusum var benim orjinal mercekli far alsam yada denesem çalışırmı ( far soketinde bir parça var acaba mercek soketi mi? )

315e9924e6d77a73b1ffc4bd6790cbfb.jpg

6dc37074271f5f6ca7edbe9f03e378b9.jpg

e5254da0e038716dc307ba24c4e52609.jpg

Yorum bağlantısı
Abdullah Hacıefendioğlu

Arkadaşlar o halde, bi karar vermek durumundayım, şuanki aracım 1.6 ti- vct düz vites style , servisle görüştüm bu aracı verip, titanyum ve bixenon paketli olanını alacağım, yalnız, yine 1.6 powershift, 1.0 ecoboost otomatik, 1.0 ecoboost 6 ileri düz, bunların hangisi daha mantıklıdır,"?

Yorum bağlantısı
Abdullah Hacıefendioğlu

Ford tan vazgeçemiyorum :) bana bir akıl verin lütfen, 1.0 alırsam bana 1.6 yı aratır mı, otomatik mi düz mü tercih edeyim, 1.0 motorda powershift sunulmuyor, buyüZden kafam çok karışık, sizin bilgi ve tecrübelerinize ihtiyacım var

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şanzıman kişisel tercih otomatik her zaman konforlu. 1.0 turbolusu atmosferiği aratmaz

Yorum bağlantısı
Abdullah Hacıefendioğlu

Powershift ile klasik otomatk arasında fark var mı peki , sorun çıkartma açısından veya vites geçiş konforu falan

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

klasik otomatik türbinli bantlı taslı apayrı bir sistemdir. asm/power / dsg vb. leri otomatik debriyajı olan manuel şanzımandır.

Yorum bağlantısı
Abdullah Hacıefendioğlu

O zaman hiç tereddüt etmeden alıyorum 1.0 otomatik titanyum bxp paket olanını... ilginiz için çok teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Alperen Akkuyu

Merhaba 2015 model focus a rgb led taktırmak istiyorum. İnternet üzerinden alacam takmayı planladıgım yerler. Ön farların üstü ve kapıların altına ayrı ayrı .

Sorularım

1-rgb ledin arabaya bir zararı olurmu veya aküye direk bağlasam çalışırmı ?

2- farların üatüne yapıştırsam sıcaktan ve yagmurdan çıkarlar mı

3- kapıların altına led sığar mı ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

rgb renk değişitren dir. sizin sorunuzdaki led şerit tipi? biraz karışmış gibi?

Yorum bağlantısı
Alperen Akkuyu

Evet 2 türlü kullanacam kapı altına şerit beyaz renk diğer yerlere rgb renk değiştiren ikisinde takmayı planlıyorum

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

Hem arabanız modelliymiş bence öyle bir şey yapmayın yazık etmeyin araca güzel olduğunu zannedersiniz ama değil. Hani arka bagajın içine fren lambasına bağlı kırmızı led yapayım frene basınca yansın derseniz yapan var ama rgb led facia oluır.

Yorum bağlantısı
Abdullah Hacıefendioğlu
(düzenlendi)

1z3q71x.png

çözümü buldum, komple değiştirdim :)

tarihinde Abdullah Hacıefendioğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...