İçeriğe Yönlendir

Servis Ve Usta Önerileriniz (Ankara)

Orçun Ural

Recommended Posts

Arkadaşlar özgür fordda aracıma yapılan bakım ve fiyatları sizce nasıl.. Bunca şeye bana iyi gibi geldi ama yinede çook fazla para .. Ne diyorsunuz?

Kullanılan parçalar umarım orjinaldir 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yılmaz_1986

Kullanılan parçalar umarım orjinaldir

Yani orjinal olduğu söylendi .. Mesela baskı balata luk marka heryer o markanın orjinal oldugunu söylediler 180-200 den aşagı fiyat verilmedi hiç biyerde ki sadece baskı-balata işçiliği 150-200 arasında fiyat verildi bn sadece 85-90 lira işçilige baskı-balata + ön ve arka balata değişiminide yaptırdım focus 1 kampanalı arkası işçilik uzun sürüo sınucta..

Yani bilmiom baska sordgum yerlere göre uygun gibi ama umarım parçalarda orjinaldir.

Yorum bağlantısı

Yani orjinal olduğu söylendi .. Mesela baskı balata luk marka heryer o markanın orjinal oldugunu söylediler 180-200 den aşagı fiyat verilmedi hiç biyerde ki sadece baskı-balata işçiliği 150-200 arasında fiyat verildi bn sadece 85-90 lira işçilige baskı-balata + ön ve arka balata değişiminide yaptırdım focus 1 kampanalı arkası işçilik uzun sürüo sınucta..

Yani bilmiom baska sordgum yerlere göre uygun gibi ama umarım parçalarda orjinaldir.

Bir kere her şeyi bir kenara bırakın baskı balata setini 150 TL işçilikten aşağı kimse değiştirmez ki o kadar işleme o işçilik biraz kafa karıştırıyor.

Desem ki işçiliği az gösterip parçadan kazanmış, öyle bir durum da yok parça fiyatları da bir garip

Orjinal otosan ön balata fiyatı piyasada ortalama 60-70 TL civarında, 30 TL balataya yazmış buda demek oluyor ki yan sanayi takılmış.

Yan sanayi olsa bile dert etmeyin elinizde fatura var baskı balata haricinde bir sıkıntı olduğunda gider yaptırırsınız garantiden.

Ama orjinal takacağız kelimesini kullandılarsa yanlış yapmışlar.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yılmaz_1986
(düzenlendi)
Bir kere her şeyi bir kenara bırakın baskı balata setini 150 TL işçilikten aşağı kimse değiştirmez ki o kadar işleme o işçilik biraz kafa karıştırıyor.

Desem ki işçiliği az gösterip parçadan kazanmış, öyle bir durum da yok parça fiyatları da bir garip

Orjinal otosan ön balata fiyatı piyasada ortalama 60-70 TL civarında, 30 TL balataya yazmış buda demek oluyor ki yan sanayi takılmış.

Yan sanayi olsa bile dert etmeyin elinizde fatura var baskı balata haricinde bir sıkıntı olduğunda gider yaptırırsınız garantiden.

Ama orjinal takacağız kelimesini kullandılarsa yanlış yapmışlar.

Şimdi şöyle izah edeyim bn burayı aradım parça fiyatı ve aldım baskı balata ve işçilik markaya göre aldım ve hakikaten 90 tl işçilik söylendi eminim. Hatta markası ile sordum.ve şanzuman yağı da 1.5 lt aldım 1.5 litrede kendilerinden sıfır koydular çıkan atıldı.. Hatta bazı yerler şanzuman yağının ömürlük olduğunu aynısını koyacaklarını söylemişlerdi..

Diğer bi konu orda hesaplandıgında 1040 tl tuttu.. Bnde 500 tl peşin diğer yarısınıda taksit baska bi yerde yaptılar bnm kartın orda taksit yapılamadıgı için baska yerde yapıldı kartım gecmiyordu.

Ve bu sonucta kdv ye uydurulmus fiyatlar.. Normalde de balata işçiliği alacaklardı onu da kabul etmedim pazarlık yaptım..

Yani gördüğüm kadarıyla memnun kaldım ben tabi bni söyledikleri dışında kandrdılarsa günahı onlara

tarihinde Mustafa Yılmaz_1986 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Şimdi şöyle izah edeyim bn burayı aradım parça fiyatı ve aldım baskı balata ve işçilik markaya göre aldım ve hakikaten 90 tl işçilik söylendi eminim. Hatta markası ile sordum.ve şanzuman yağı da 1.5 lt aldım 1.5 litrede kendilerinden sıfır koydular çıkan atıldı.. Hatta bazı yerler şanzuman yağının ömürlük olduğunu aynısını koyacaklarını söylemişlerdi.. Diğer bi konu orda hesaplandıgında 1040 tl tuttu.. Bnde 500 tl peşin diğer yarısınıda taksit baska bi yerde yaptılar bnm kartın orda taksit yapılamadıgı için baska yerde yapıldı kartım gecmiyordu. Ve bu sonucta kdv ye uydurulmus fiyatlar.. Normalde de balata işçiliği alacaklardı onu da kabul etmedim pazarlık yaptım.. Yani gördüğüm kadarıyla memnun kaldım ben tabi bni söyledikleri dışında kandrdılarsa günahı onlara

90 TL işçilikle debriyaj seti değiştiriyorlarsa bedava valla :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Yılmaz_1986

90 TL işçilikle debriyaj seti değiştiriyorlarsa bedava valla :)

Kesinlikle ondan eminim çünkü burda forumdaki tavsiyeler ve donanım forumdaki tavsiyeler üzerine aradım fiyat aldım..

İstanbul yolundaki vopar özel servisi aradım.. Cok yakinen tanıdıgım renaultcu bi abimizden fiyat aldım ve mahallemizdeki bi ustadan fiyat aldım herkes 150-200 fiyat soyledıler . Hatta yetkili servis otokoç u aradım hersey dahil 1800 tl fıyat verdiler sadece baskı balataya :) bu kadar fark neden onlarınkinde boncuk mu var acaba :)

Yalnız baskı balata diğer öZel servislerde aynı marka kesinlikle eminim 550-600 tl tutarken burda 435 tl tuttu ve ona binaen gitmiştim.. İşçilik ve ilgi alaka da ilk izlenim tatmin etti.. Bi yamuk görene hissedene kadar giderim :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Arkadaşlar özgür fordda aracıma yapılan bakım ve fiyatları sizce nasıl.. Bunca şeye bana iyi gibi geldi ama yinede çook fazla para .. Ne diyorsunuz?

Hayırlı olsun. :good1:

Olabilecek en ekonomik bakım olmuş, daha uygunu da olamaz diye düşünüyorum.

2010 yılında önceki aracım olan mk3'ümün bakımını orada yaptırmış ve memnun kalmıştım. Taksici yakınımın tavsiyesi ile gitmiştim. Taksicilerin rağbet gösterdiği bir yerdi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yılmaz_1986

Hayırlı olsun. :good1:

Olabilecek en ekonomik bakım olmuş, daha uygunu da olamaz diye düşünüyorum.

2010 yılında önceki aracım olan mk3'ümün bakımını orada yaptırmış ve memnun kalmıştım. Taksici yakınımın tavsiyesi ile gitmiştim. Taksicilerin rağbet gösterdiği bir yerdi.

Bnde forumda bi arkadasın tavsiyesine gittim 2-3 ay önce 50 tl işçilikle baskı balata degıstrdiğini söyledi. Gittiğimde bunu sordum bi dönem taksicilere kampanya yapmışlar o şekilde ucuz yapmışlar demekki o arkadaşta istisnai yaptrmıştı.. Ama bu bnm işçilikte istisnai olduğunu düşğnüyorum.

Bakalım bundan sonra ne olacak göreceğiz

Yorum bağlantısı
Caglayan Celiker

Yan sanayi bile olsa içiniz rahat olsun. Sudan ucuza yapılmış işiniz. Bakın görün yazın su daha pahalı olacak Ankara da. :D bu arada memleket neresi hocam.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yılmaz_1986

Yan sanayi bile olsa içiniz rahat olsun. Sudan ucuza yapılmış işiniz. Bakın görün yazın su daha pahalı olacak Ankara da. :D bu arada memleket neresi hocam.

Katılıyorum hakikaten su sıkıntısı olacak ankarada :(

Memleket çankırı dostum muğla değil yani :)

Yorum bağlantısı
Hakan Oral

Ben de yakın zamanda özgür forda aracımı götürmeyi düşünüyorum arkadaşlar umarım memnun kalırım:)

Yorum bağlantısı
Mustafa Yılmaz_1986

Ben de yakın zamanda özgür forda aracımı götürmeyi düşünüyorum arkadaşlar umarım memnun kalırım:)

Gidersen eğer seninde izlenimlerini merak ediyorum .. Bakalım başkalarına nasıl yaklasım olacak
Yorum bağlantısı
Çağlar Adakoğlu

Arkadaşlar Ankara da ben de bu hafta içi aracımı servise götüreceğim.Buhafta için mutlaka götüreceğim çünkü başka fırsatım olmayacak :)

Aracın filtre değişimleri , fren sistemi kontrolleri , alt takım kontrolleri , motor kontrolü ve gerekli bakımlar , şanzuman yağ değişimi , rot ayarları ,baskı balata kontrolü , far ayarı gibi durumlarına baktıracağım ve gerekli değişimleri yaptırmak istiyorum.

En önemliside ESP için araç bilgisayara bağlanması gerekiyor.Sanırım ıds cihazımıydı neydi tam adını bilemiyorum kusura bakmayın.Bu konuda da hepsi için bir arada bir kontrol istiyorum.

Bu yüzden forumdaki konuları inceledim ama çoğu eski tarihli cevaplar olduğu için ustaların yerleri değişmiştir ,servisler el değiştirmiştir vs . ya da güncel olarak sonradan memnuniyetsizlikler de olmuş olabilir.Benim bu işlerimi görecek ve gereksiz değişimler yapmayacak.Fiyatta panpa olmayacağım :) ve mondeo dan gerçekten anlayan bir ustaya / servise ihtiyacım var.Ve sizin bunlar dışında ekstra şuna da baktırın diyebilecekleriniz.

Aracım 2002 mondeo 2.0 benzinli / lpg li 159 bin km de.

Sevgiler.Önerilerinizi bekliyorum.Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Adakoğlu

ESP'yi niye bağlatmak istiyorsunuz? Sorun nedir?

Sani bey esp sürekli açık ve düğmeden aktif pasif olmuyor.Aslında aracı ilk çalıştırdığımda hiç hareket etmeden esp düğmesi aktif /pasif oluyor ancak pasif te yapsam hemen kalkış yaparken kendiliğinden aktif oluyor.

Yorum bağlantısı

Bahtiyar Bey. Cumartesi günü bir kaç konu hakkında fikir almak ve tanışmak için Eren ustaya uğradım. Gerçekten bilgili bir usta.

Özellikle gereksiz işlem yapmaktan kaçınıyor. Aracı kullanarak test etti sorun yok dedi, ısrarla sorun var dedim rotçu arkadaşına da test ettirdi, o da hiç bir sorun yok dedi.

Ben hala sorun var diyorum o ayrı  :)  Şaka bir tarafa, Eren usta bu piyasada artık iyice azalan gerçek anlamda usta denilebilecek bir insan.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Esp icin rot ayari yaptirdiniz mi? Lastik basinclariniz esit mi? Sensor problemi degildir insallah...

Yorum bağlantısı
Çağlar Adakoğlu

Esp icin rot ayari yaptirdiniz mi? Lastik basinclariniz esit mi? Sensor problemi degildir insallah...

Sani bey hiç rot ayarına girmedi araba zaten aldığımdan beri bir kaç kez kullandım.Rot ayarlarından da olabilir mi ? Bu arada lastik basınçlarını kontrol etmedim henüz.Yani işin özü arabamla daha kanka olamadım :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Rot ayari ile lastik basincini kontrol edelim, esp duzelme ihtimali yüksek

Yorum bağlantısı
Çağlar Adakoğlu

Bahtiyar Bey. Cumartesi günü bir kaç konu hakkında fikir almak ve tanışmak için Eren ustaya uğradım. Gerçekten bilgili bir usta.

Özellikle gereksiz işlem yapmaktan kaçınıyor. Aracı kullanarak test etti sorun yok dedi, ısrarla sorun var dedim rotçu arkadaşına da test ettirdi, o da hiç bir sorun yok dedi.

Ben hala sorun var diyorum o ayrı  :)  Şaka bir tarafa, Eren usta bu piyasada artık iyice azalan gerçek anlamda usta denilebilecek bir insan.

Eren usta Selman oto mu ? Yanlış olmasın.Çünkü bu durumu dikkate alacağım.

Rot ayari ile lastik basincini kontrol edelim, esp duzelme ihtimali yüksek

Sanırım dediğiniz gibi Sani bey sonuçta bunlar sensörlü ve rotlarda ayarsızsa malum olabilir.Çok teşekkür ederim.Önce rot ayarına bir sokmak gerekir bu durum için.

Yorum bağlantısı

Rotçu arkadaşı Ramazan bey krc mi?Oda çok deneyimlidir. Abi yol tutuş sorununu diyorsun değilmi? Başka bir mondide denedin mi? 

KRC Ramazan Bey. Geçmişini biraz anlattılar. Çok deneyimli bir usta. Belki de kendi konusunda ustaların üstadı denilebilir.

Konu senin de söylediğin gibi yol tutuş sorunu. Herkes bu aracın yol tutuşunun çok iyi olduğunu söylüyor.

Biraz da ondan etkileniyorum galiba. Bir ara Evren Bey'le buluşacağız. Anlamanın tek yolu bu.

Yorum bağlantısı
Çağlar Adakoğlu

Aynen Selman Oto benim selamımı söyleyin.

Parça durumu nedir ? Yani parça stoğu varmıdır Eren ustanın.

Yorum bağlantısı
Çağlar Adakoğlu

Filtreler kayışlar vs  parçalar var, stoklarında olmasa bile bir alt sokağında ford parçacısı var ister orjinal ister yan sanayi her çeşit parça var bir telefonla hemen geliyor.

Teşekkür ederim Bahtiyar bey :)

Yorum bağlantısı
Caglayan Celiker

Herekse merhaba.

Yaklaşık 1 sene önce uyarı veren ASM Şanzuman beyni arızası için, IDS ile hata kodunu belirleyip bunu tamir edecek usta arıyorum Ankara da. Sanırım "beyinci" diyorlar bu tarz işleri yapanlara. Önerebileceğiniz yerleri söylerseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Adakoğlu

Yarın öğle saatlerinde Selman Oto Eren ustayı ziyaret edeğim aracımın Kontrol ve Bakımları için.Sizinle izlenimlerimi paylaşacağım.Saygılar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...