İçeriğe Yönlendir

Servis Ve Usta Önerileriniz (Ankara)

Orçun Ural

Recommended Posts

Mustafa B Akkaya

Arkadaşlar 2003 hb ghıa aracım 172 binde 90-110 bin km arası triger kayısı degiştigini tahmin ediyorum triger kayısını degiştirecegim yakın zamanda degiştiren fiyat bilgisi verebilecek usta tavsiyesinde bulunacak olursa sevinirim

ayrıca baskı balata da degiştirmek istiyorum ustadan 350 tl gibi bir fiyat aldım sizce nasıl?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Arkadaşlar 2003 hb ghıa aracım 172 binde 90-110 bin km arası triger kayısı degiştigini tahmin ediyorum triger kayısını degiştirecegim yakın zamanda degiştiren fiyat bilgisi verebilecek usta tavsiyesinde bulunacak olursa sevinirim

ayrıca baskı balata da degiştirmek istiyorum ustadan 350 tl gibi bir fiyat aldım sizce nasıl?

Triger ve balata işçiliği 150 şer lira civarıdır... İkisi aynı anda aynı yerde olunca rakam aşağı inebilir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Dedim ya Eren usta Selman oto iyidir yaptıkları işin arkasındadırlar  arayıp sorabilirsiniz fiyatını hatta diyecekler önce bir kontrol edelim belki iyi durumdadır boş yere  masraf açtırmazlar insana Eren  Kısa da baskı balata diye gitti başka ustalar değiştirelim demiş Eren usta test edip gerek yok demiş vites geçişi sorununu da sembolik bir ücrete halledip uğurlamışlar.. 

Bahtiyar kardeşim, son zamanlar babamın aracında ilk çalıştırmada gelen bir şıkırtı sesi var, kendi ustama çok fazla güvenmiyorum, sadece yağ su balata değişimi yaptırabiliyorum.

Bu ses herhangi bir bilyeden bile geliyor olabilir. Benim usta aynı zamanda yakın arkadaşım hemen üst kapağı sökelim diye girdi konuya.

Anlayacağın sesi dinleyip nokta atışı yapacak bilge bir usta gerekiyor, Eren ustayı bu konuda tavsiye eder misin?

Yorum bağlantısı

Abi kesinlikle öneririm Eren usta hemen açalım sök tak yapalım ustalardan değil,beni çok yakınen tanır benim selamımı iletin.. Şıkırtı subablardan değildir inş. lpgli araçda daha önce başıma geldi Eren usta farklı bir yağ ile sesi kesme noktasına getirmişti iyice artınca yaptırıcaktık sonra sattım.

Cumartesi senin selamınla gideceğim kardeşim. Ses motor soğukken geldiği için motorun soğumasını bekleyeceğiz mecburen.

Ses subaplardan geliyor büyük ihtimal, kapak işini göze aldım, yapılacaksa da işin ehlinde yapılsın.

Çok teşekkür ederim kardeşim.

Yorum bağlantısı
Aykut Erciyas

ben de ivedik tüvtürk muayene istasyonunun orada bulunan sanayide ivedik ford servisini öneririm. Ustalar gerçekten işlerini layıkıyla yerine getiriyorlar ve fiyat olarak da hesaplı. Gözünüzün arkada kalmayacağı özel bir servistir.

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Bahtiyar kardeşim, son zamanlar babamın aracında ilk çalıştırmada gelen bir şıkırtı sesi var, kendi ustama çok fazla güvenmiyorum, sadece yağ su balata değişimi yaptırabiliyorum.

Bu ses herhangi bir bilyeden bile geliyor olabilir. Benim usta aynı zamanda yakın arkadaşım hemen üst kapağı sökelim diye girdi konuya.

Anlayacağın sesi dinleyip nokta atışı yapacak bilge bir usta gerekiyor, Eren ustayı bu konuda tavsiye eder misin?

Yağ katkısı attınız mı arabaya hiç?

Yorum bağlantısı

Yağ katkısı attınız mı arabaya hiç?

Hiç kullanmadım.

[quote name="Eray Turan" abi ne yaptın gittin mi ?

Kardeşim benim, görev çıktı Ankara dışındayım, o sebeple gidemedim.

Arife günü gideceğim. 

Yorum bağlantısı
Caglayan Celiker

Arefe günü,özellikle öğleden sonra gelen  müşteriyi hiç sevmem :D

Hakan bey.

4-5 aydır 4 çeker arıyorum. hondanın hrw serisi çok uygun ama boşmuş gibi duruyo. crv de sanki araziye gelmezmiş gibi duruyo. CRV de yükseltme yapılabiliyomu. birde CRV ye lpg taktırıldımı bagaj kullanımı çok etkilenirmi.

bu konularda yardımcı olabilirmisiniz.

Yorum bağlantısı

Hakan bey.

4-5 aydır 4 çeker arıyorum. hondanın hrw serisi çok uygun ama boşmuş gibi duruyo. crv de sanki araziye gelmezmiş gibi duruyo. CRV de yükseltme yapılabiliyomu. birde CRV ye lpg taktırıldımı bagaj kullanımı çok etkilenirmi.

bu konularda yardımcı olabilirmisiniz.

hrv güzeldir düzu dahada guzeldir

Bos dolu kavraminiz önemli mesela ? Crv bagaj geniştir dert etmeyin ama yükseltme işine girerseniz iyi para harcanir

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Crv ile arazi aynı cümle içinde olmuyor. 3 yıl kullandım. Yükseltme olarak bir tek arka istiyor. 4 cm yukselttim ben. Yayların altına get koyarak.

Lpg tankı bagajdaki sandalye havuzuna konuyor, tank görünmüyor. Ve alacaksanız kesinlikte lpgsiz alın. Aracı alınca en ıyi sistemi taktirinki yarın öbür gün motor sıkıntı çıkarmasın.

Mutlaka vsa ( esp) li modeli alın. 8 hava yastığı, cruise ipe çok keyifli ve guvenlidir. Konfor olarak kendinden 10 kat pahalı suvlardan dahada rahattır

Yorum bağlantısı

Kardeşim benim, görev çıktı Ankara dışındayım, o sebeple gidemedim.

Arife günü gideceğim. 

Çok geziyorsun çok :p 

Yorum bağlantısı

Abi çok kalabalık olur acelen yoksa başka zamanda gidebilirsin illa arife gideceksen arıyıp erkenden git.

Kardeşim bugün gittim. Eren usta yoktu fakat diğer arkadaşlar, motorun 1 saat kadar soğumasını bekledikten sonra sesi dinleyerek %90 ihtimalle Yağlı Varyatör Kasnağından geldiğini söylediler. 

Yorum bağlantısı

Eren usta tatile gitmişdir:) tahmin ettim, subablardansa daha iyi mi abi o zaman yaptırmadın mı ? 

Daha iyi kardeşim, yanlış anlamadıysam egzantrik milini çeviren bir parçaymış. Parçacılar kapalı olduğu için fiyat öğrenemedim.

Selman otoda yarım gün çalışıyormuş, bayramdan sonra el atacağım o işe 

Yorum bağlantısı
Caglayan Celiker

bugün bende selman otoya gittim. yedek su kabını 25 TL ye değiştirdi. kabın kendiside 50 TL dedi. ücreti kredi kartı ile ödedim.

Yorum bağlantısı
Alper Demir
(düzenlendi)

Aracın 2. sahibiyim ve 40.000km 4. yıl bendeki ilk bakımını yaptırmayı düşünüyorum. Aslında bana resmi servisten yağ+s ve polen dediler ve 360TL fiyat verdiler. Bu cumartesi Yiğit otoya veya Selman otoya bir gidip yaptırayım diyorum. Neleri kontrol ettirmem gerekiyor? Araçtan tek şikayetim sol stop lamba ampulü yanmıyor.

Bujiler

Fren balataları

Yağ

Yağ filtresi

Hava filtresi

Su

Polen

Stop ampulü

?

ve fiyat tahmini ne civarı olur? Gittikten sonra da ilk izlenimlerimi yazcam.

Not: Bu arada Çağlayan Bey belirtmiş çok iyi oldu. Yiğit oto da kredi kartı geçiyormu? bilen var mı?

tarihinde Alper Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Aracın 2. sahibiyim ve 40.000km 4. yıl bendeki ilk bakımını yaptırmayı düşünüyorum. Aslında bana resmi servisten yağ+s ve polen dediler ve 360TL fiyat verdiler. Bu cumartesi Yiğit otoya veya Selman otoya bir gidip yaptırayım diyorum. Neleri kontrol ettirmem gerekiyor? Araçtan tek şikayetim sol stop lamba ampulü yanmıyor.

Bujiler

Fren balataları

Yağ

Yağ filtresi

Hava filtresi

Su

Polen

Stop ampulü

?

ve fiyat tahmini ne civarı olur? Gittikten sonra da ilk izlenimlerimi yazcam.

Not: Bu arada Çağlayan Bey belirtmiş çok iyi oldu. Yiğit oto da kredi kartı geçiyormu? bilen var mı?

sizin arabalar için fiyat bilgim yok. 

Ama bende Yiğit otoya gidiyorum ve c. tesi büyük ihtimal bende gideceğim bir aksilik olmazsa eğer Yiğit otoda kredi kartı geçiyor

Yorum bağlantısı
Alper Demir
(düzenlendi)

sizin arabalar için fiyat bilgim yok. 

Ama bende Yiğit otoya gidiyorum ve c. tesi büyük ihtimal bende gideceğim bir aksilik olmazsa eğer Yiğit otoda kredi kartı geçiyor

Bilgi için çok teşekkürler. Belki karşılaşırız.

tarihinde Alper Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
ihsan sabri dönmez

selman otoya daha önce megan2 aracımı göturuyordum bır tanıdık vasıtası ile connect alonca ekspertizi için selman otoya götürdüm ücreti 30du 50 lira verdim iyi baksınlar diye ancak böyle bi alelade aceleye getirerek üstün körü bakıldı araçta ufak tefek yağ kaçakları falan vardı turbo yağ atıyor dendi enjektörlerde işeme var dendi hava akışmetresi arızalı dendi ve 1parça boyası olan aracın boya değişen yok dendi.yağ kaçağını yetkili servise ve bir çok özel servise gösterdim sıkıntı olmadığını hafif bir terletme olduğunu enjektör ve turbosunu hedef pompada ve yetkili serviste ölçtürdüm hava akışmetresi arızalı olan bir aracın yakıt ve çekişinın nasıl olacağını siz benden iyi biliyorsunuzdur.söylenilenlerin hiç biri yok aracımda.mart ayında aldım 2010 model tourneo connect 110luk plus paket aldığımda 70000kmde idi şu an 88000 kmde 25500 e aldım aldığımdan beri sadece triger ve yağ değişimi yapıldı.velhasıl gelelim meseleye samimiyet artınca karşı taraf müşteri olduğunuzu unutup rahat tavırlar sergileyebiliyor.kötü bir servis değil ancak benim hayat felsefeme aykırı bir ticaret anlayışları olduğundan ben bağlantımı kestim.şu an gittiğim ustam sadece benim aracıma hizmet veriyor.ford servisinden emekli bir ustam sadece benim aracıma bakıyor sağolsun :)

Yorum bağlantısı

selman otoya daha önce megan2 aracımı göturuyordum bır tanıdık vasıtası ile connect alonca ekspertizi için selman otoya götürdüm ücreti 30du 50 lira verdim iyi baksınlar diye ancak böyle bi alelade aceleye getirerek üstün körü bakıldı araçta ufak tefek yağ kaçakları falan vardı turbo yağ atıyor dendi enjektörlerde işeme var dendi hava akışmetresi arızalı dendi ve 1parça boyası olan aracın boya değişen yok dendi.yağ kaçağını yetkili servise ve bir çok özel servise gösterdim sıkıntı olmadığını hafif bir terletme olduğunu enjektör ve turbosunu hedef pompada ve yetkili serviste ölçtürdüm hava akışmetresi arızalı olan bir aracın yakıt ve çekişinın nasıl olacağını siz benden iyi biliyorsunuzdur.söylenilenlerin hiç biri yok aracımda.mart ayında aldım 2010 model tourneo connect 110luk plus paket aldığımda 70000kmde idi şu an 88000 kmde 25500 e aldım aldığımdan beri sadece triger ve yağ değişimi yapıldı.velhasıl gelelim meseleye samimiyet artınca karşı taraf müşteri olduğunuzu unutup rahat tavırlar sergileyebiliyor.kötü bir servis değil ancak benim hayat felsefeme aykırı bir ticaret anlayışları olduğundan ben bağlantımı kestim.şu an gittiğim ustam sadece benim aracıma hizmet veriyor.ford servisinden emekli bir ustam sadece benim aracıma bakıyor sağolsun :)

Çok enteresandır ki işin içine samimiyet girince ilgi biraz azalıyor. Benim can ciğer arkadaşım bile hemen üst kapağı açalım bir bakalım dediğine göre..

Yorum bağlantısı
Caglayan Celiker
(düzenlendi)

Kim ne derse desin, sadece ustalarda değil, hakimlerde, doktorlarda, çobanda, tarım işçisinde, başbakanda, onu seçenlerde,... yani herkeste kayda değer matematik zekası olacak. O yoksa, usta ezberinin dışına çıkamaz, alışkanlıkları üzerine iş icra eder. Matematik zekası yoksa bir toplumda, akıl almaz kazalarda olur, insan onuruna yakışmayan ölümlerde. 

tarihinde Caglayan Celiker tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
ihsan sabri dönmez

Eren ustayı tanırmıydınız? Ben onu tanıdığımdan beri başka yere gitmiyorum ilginç. yanında çalışanların kimisini sevmem ama geneli iyidir.

eren ustayı tanırım bir arkadas vasıtası ile tanıştım ancak dediğim gibi samimiyet artınca ciddiyet azalıyor.o yüzden tercih etmiyorum artık ancak gidecek arakadaşlar gönül rahatlığıyla gidebilirler gözütok insanlar tavsiye ederim fakat benim ticaret anlayışıma ters bazı şeyler yaşadım ben gitmiyorum...

Yorum bağlantısı
Alper Demir

Bugün an itibari ile Şaşmaz Yiğit Oto dan geldim. Gittiğimde Beyazıt da oradaydı tanışmış olduk. Yahya usta ve oğlu işletiyor sanırım, bir de diğer elemanlar var. Çayınız hazır :) Dedimki ustam; yağ, su, filtreler ve arka sol stop lamba ampulü yapılacak. Birde yeni aldım genel kontrol istiyorum. Yahya usta kısa mesafe sürdü dinledi aracı. Neyse geldik. Kalfalar işe koyuldu. Yahya usta ve oğlu devamlı araçlara bakıyorlar inceliyorlar. Şöyleki farketmediğim patlak park lamba ampulü ve motor kapağı tutan demirin konduğu plastik parçadaki yarım santimlik kırığı bile buldular. Gereksiz işi yaptırmıyorlar. Örneğin balatalar bitmiş. Kalfa diski inceliyordu. Kalfa bunu traşlasak iyi olur derken usta geldi, gerek yok dedi. Suyu ölçtüler, onuda değiştirmediler ve tamamladılar. Kısacası davranış ve işçilik memnun etti. Gerçi çok kritik bir arıza yoktu ama genel bakım için içim rahat etti. Gelelim fiyatlara.

Tüm parçalar orjinal ford ürünleri veya fordun üretmeyip kullandığı ürünler.(Tabi bu kısım isteğe bağlı, yan sanayi de isteyebilirsiniz)

Motor yağı 5/30 Mobil 1 3000 Formula FE    60TL

Yağ filtresi 15TL

Hava Filtresi 35TL

Polen Filtresi(karbonlu) 45TL

Buji 20TL

Ön Fren Balata 110TL

Balata spreyi 5TL

Stop ampül 1 TL

Dipsiz ampül 1 TL

Kaput demir tırnağı 5TL

İşçilik 70TL

Toplam : 365 TL

Not: Tan oto resmi yetkili servis 4. yıl bakımda yağ+su+filtreler değişir ve 360TL olur demişti.

Yorum bağlantısı

Alper Bey onceklikle memnun oldum tanistigimiza . Bendende 70 tl alindi yapilan islemleri gordunuz viraj demir lastikleri degistirildi motor alti yikandi maf ve diger sensorler temizlendi siz gittikten sonra genel kontrol ve test surusu sol fren lambasi degisti.. Yahya usta gercekten bilgili durust birisi her sorunuza cvp veriyor gereksiz vida bile taktirmiyor arabaya para alacagim diye.

Tekrar gorusmek dilegiyle...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...