İçeriğe Yönlendir

Servis Ve Usta Önerileriniz (Ankara)

Orçun Ural

Recommended Posts

Semih Saner

şaşmazda zenit ford  ; veysel usta  halkbankasından geçince ilk sağ , sonra 100 metre sonra solda 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

özgür ford'a ben 2 yıldır gidiyorum ve çok memnunum ilgi alaka çok güzel en azından yaptıkları işin,taktıkları parçanın arkasındalar herhangi bir sorunda işinizi çözüyorlar.sahibi mustafa abi 30 yıldan fazla ford yedek parça satışı yapmış (ford ikiler) birisi yani yedek parçayla fazla haşır neşir olmuş o yüzden yedek parça fiyatları uygun,işçilik zaten hem çok güzel hem uygun fiyatlı,damadı ufuk abi yine çok ilgili ve alakalı özgür ford' gidecekseniz benim selamı mı ufuk abiye iletin gerekenden fazlasını yapacaktır.aklınızda soru işareti kalmasın,benim bir yakınlığım çıkar ilişkim vs hiçbişeyim yoktur sadece kendilerini sever ve sayarım.

saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Kayaalp1

Tuncay ÖNER isimli Başer Ford Kökenli bir ustamız var. Yalnızca Ford'lara bakıyor, Ford'da çalışmıyor olmasına karşın cebinden para ödeyerek ileri düzey kurs/eğitim programlarına katılıyor, kendini yeniliyor. Gitmenizi öneririm. Temiz, titiz ve nazik bir kişi.             Adres ve Tel. bilgisi şöyle. ÖNER OTOMOTİV, YILDIRIMLAR SANAYİİ SİTESİ, 1746/1 SOK. NO:15 ERGAZİ ANKARA. Bu bölge İstanbul Yolunun Kuzeyinde, ABC Peugeot Bayii'nin hafifçe doğusunda kalan bir yer. ANK/İST istikametie gidişte VOLAN Volvo'nun da yanından girilebilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Kayaalp1
(düzenlendi)

Telefon numarasını yazmayı unuttum kusura bakmayın.   0 312 278 71 09

tarihinde Mustafa Kayaalp1 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ankara da  Aracın motor,şanzıman, yürür ve kilometre orjinalliği, kaporta aksamı boya değişen vs. hakkında bilgi verebilecek güvenilir işinin ehli bir servis veya usta tavsiyeleriniz nedir ?

Konuunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Adakoğlu
(düzenlendi)

Tuncay ÖNER isimli Başer Ford Kökenli bir ustamız var. Yalnızca Ford'lara bakıyor, Ford'da çalışmıyor olmasına karşın cebinden para ödeyerek ileri düzey kurs/eğitim programlarına katılıyor, kendini yeniliyor. Gitmenizi öneririm. Temiz, titiz ve nazik bir kişi.             Adres ve Tel. bilgisi şöyle. ÖNER OTOMOTİV, YILDIRIMLAR SANAYİİ SİTESİ, 1746/1 SOK. NO:15 ERGAZİ ANKARA. Bu bölge İstanbul Yolunun Kuzeyinde, ABC Peugeot Bayii'nin hafifçe doğusunda kalan bir yer. ANK/İST istikametie gidişte VOLAN Volvo'nun da yanından girilebilir.

Mustafa bey tavsiyeniz için çok teşekkür ederim.Tuncay beyin yanındaydm bugün ve konuyla ilgili bir çözüme ulaştık sayılır.Gerçekten kendisi titiz,nazik,ilgili ve BİLGİLİ bir insan.Konuyla ilgili detayı http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/255055-sens%C3%B6r-ar%C4%B1zas%C4%B1/page-2 buraya belirttim.Tekrar teşekkür ederim.Saygılar Mustafa bey :)

tarihinde Çağlar Adakoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Bahadır Kılınç

Ford yetkili servisinde tanıdığımız bir üyemiz varmı Tan oto da.

Yorum bağlantısı
Bahadır Kılınç

Bugün ÖNER OTOMOTİV'e gittim ve karşılaştığım en profesyonel en samimi en bilgili ve dürüst sabırlı pratik bir usta tanıdım. Mustafa Bey sizin selamınızı da kullandım sağolsun çok güzel ilgilendi. Her sorumu başından savmadan sabırla dinledi gerekli cevapları verdi, araç için şuan yaptırılması gerekenlerden hangileri farz hangileri sünnet anlattı söyledi ve önem arz eden hatta benim şikayetlerimin haricinde oradaki incelemelerde ortaya çıkan süpriz sorunlarıda halletti ve bence uygun bir fiyat karşılığında gerekn herşeyi yaptı. Memnuniyetimin yanında güler yüzleri samimi muhabbetleri gayet ilgili ve ustaca elleri ile bence övgüyü ve aldıkları parayı hak ediyorlar. Ankara da Fordumu kapısına çekip emanet edebileceğim bir usta bulabilmiş olmanın verdiği keyifse bambaşka  :D  Mustafa bey ve Tuncay ustaya teşekkürlerimi sunuyorum  :bravo:  :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Caglayan Celiker

Birde hangi işlem için ne kadar ödediğinizi yazarmısınız. fatura varsa yada hatırlıyorsanız.

Yorum bağlantısı
Bahadır Kılınç

Birde hangi işlem için ne kadar ödediğinizi yazarmısınız. fatura varsa yada hatırlıyorsanız.

-ön fren diskleri tornalandı

-ön balatalar değişti

-rölanti sorunu çözüldü

-motor üst kapağının altında dört tane vida var onların altında 4 tane conta var ikisi sızdırmış bujilerin oraya hafif yağ birikmiş. Temizlendi ve değişti

-polen filtresi değişti

-ufak tefek bakım ve temizliğide yapıldı

-- İşçilikle beraber 180 tl (kredikartı tek çekim) masraf oldu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Armagan

Yiğit Otoya gittim.

Forumdaki arkadaşların tavsiyesi üzerine titreme sorunu ve tekerlek bilyesi değişimi için kalkıp Yozgat'tan 3 saat'de yiğit otoya ulaştım. 

Girer girmez forumdaki arkadaşların tavsiyesi üzerine geldiğimi söyledim. Bilye ve araçtaki titreme sorununu söyledim. 

Aracı önce baştan aşağı kontrol ettiler. Bütün tekerleri sökerek fren disklerini dahi kontrol ettiler. 

Teker Bilyesi, Rot başları (Boşluk var-Zaten muayenede de hafif kusur çıkmıştı) ve Motor Takozu (Patlakmış) değişimi gerçekleşti. 

Peşinden aracı rot balansçıya beraber götürdük.  En son aracı uzun süre test ettiler.

Forumdan geldiğimi söyleyince gerçekten çok ilgilendiler. İlgi, alaka, sevgi ve saygı muhteşemdi. 

Ben bu kadar ilgiyi fordun kendi servisinde bile görmüyorum. 

Her parçayı tek tek anlattılar.  Araba üzerinde beraber çalıştık. Artık arabama gönül rahatlığı ile biniyorum.  :nazar:

Öncelikle beni yiğit otoya yönlendiren forumdaki arkadaşlara, daha sonra başta İsmail usta olmak üzere Yayha ustaya  Buradan teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Bugün sabah ben de ÖNER OTOMOTİV'e gittim. Gidiş amacım hem tanışmak, hem aracımın genel durumu hakkında bilgi edinmek, hem de ufak tefek bazı problemleri halletmekti. Orada forum üyelerimizden Beyazıt ile de tanışıp sohbet etme fırsatı buldum. Tuncay Usta gerçekten çok değerli bir insan,değerli bir usta, müşterisini ve işini çok ciddiye alan bir kardeşimiz. Üyelerimiz gönül rahatlığıyla gidip araçlarını teslim edebilirler. Bu vesileyle bu değerli ustamızı bize öneren tüm forum üyesi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ben ustamı buldum artık :bravo:  :good1:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Bende bugün ÖNER ford servisindeyim Mehmet Beyle karşılaştık, tanışma fırsatım oldu.

Hizmet iyi işçilik iyi fiyatlar normal...

hiç tanımadığı insanlara yemek ikram etmek, sizi uğurlayana kadar dışarda beklemek gibi çok ince davranışları olan bir kişilik Tuncay Bey...

Sorduğum bütün sorulara cevap verdiler 2 defa test sürüşü yapıldı tamir olduktan sonra aracımla... Gayet başarılılar,ilgililer anlayacağınız..

Düzgün esnafın zor bulunduğu ülkemizde "tertemiz" insanlar.

Yorum bağlantısı
Bahadır Kılınç

Bende bugün ÖNER ford servisindeyim Mehmet Beyle karşılaştık, tanışma fırsatım oldu.

Hizmet iyi işçilik iyi fiyatlar normal...

hiç tanımadığı insanlara yemek ikram etmek, sizi uğurlayana kadar dışarda beklemek gibi çok ince davranışları olan bir kişilik Tuncay Bey...

Sorduğum bütün sorulara cevap verdiler 2 defa test sürüşü yapıldı tamir olduktan sonra aracımla... Gayet başarılılar,ilgililer anlayacağınız..

Düzgün esnafın zor bulunduğu ülkemizde "tertemiz" insanlar.

Tuncay bey havaların güzelleşmesiyle birlikte akşamları mangala başlayacaklarını söyledi ara sıra yapıyorlarmış. Bir ara uğrayalım  :good1:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar Renault Laguna için sibop ayarı ve yazlık bakımlarını yaptırabileceğimiz usta tavsiyenize ihtiyacım var. Şaşmaz tercihimiz fakat Başkent Oto Sanayi'de olur. Yeter ki işini düzgün yapsın.

Konunuzu birleştirdim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Ben gidecem haftaya gidelim :)

Hayırdır Beyazıt, kontrol mü yoksa bir sıkıntı mı var?

Yorum bağlantısı
Misafir

Yok Mehmet Abi kontrol amaçlı taktıkları sensöre bakmak istedi Tuncay Bey bir de yağ kaçağı vardı conta değiştirildi ona bakacak yağ kacağı o contadan mı diye

Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Yok Mehmet Abi kontrol amaçlı taktıkları sensöre bakmak istedi Tuncay Bey bir de yağ kaçağı vardı conta değiştirildi ona bakacak yağ kacağı o contadan mı diye

İyi o zaman, benden de selam söyle Tuncay Usta'ya...

Yorum bağlantısı
Bahadır Kılınç

Dostum ne zaman gideceksin

Yorum bağlantısı
Mustafa Murat Özen

vy2e6era.jpg

Hüseyin bey bakımınız hayırlı olsun. Ben de yakın zamanda sizinkine benzer bir bakım yaptıracağım. Mümkünse parça ve işçilik fiyatlarını paylaşabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Caglayan Celiker
(düzenlendi)

Dün Öner otomotive gittim.

Tuncay bey oldukça ilgiliydi.

Dükkanı yeni açmış, zamanla birçok işi kendi yapacak şekilde dizayn edecek, belli. 

Rutin bakım dışında, klima da problem vardı. Tanıdığı bir adama yaptırttı.

Catrol 5/30 tam sentetik...........70 tl

Mazot Filtresi...........................60 tl

yağ filtresi................................10 tl

polen filtresi..............................10 tl

işçilik.......................................40 tl

spreyler.....................................5 tl

ara toplam................................195 tl

klima delik tamiri + gaz dolumu...150 tl (bu rakam klima tamircisi tarafından belirlendi)

genel toplam...............................345 tl ( kredi kartı tek çekim)

edit: Bir kaç ampül değişimi, motor temizleme için ekstra ücret ödenmedi.

tarihinde Caglayan Celiker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...