İçeriğe Yönlendir

Servis Ve Usta Önerileriniz (Ankara)

Orçun Ural

Recommended Posts

Bahadır Kılınç

Alper Bey onceklikle memnun oldum tanistigimiza . Bendende 70 tl alindi yapilan islemleri gordunuz viraj demir lastikleri degistirildi motor alti yikandi maf ve diger sensorler temizlendi siz gittikten sonra genel kontrol ve test surusu sol fren lambasi degisti.. Yahya usta gercekten bilgili durust birisi her sorunuza cvp veriyor gereksiz vida bile taktirmiyor arabaya para alacagim diye.

Tekrar gorusmek dilegiyle...

Beyazıt kardeşim müsait olduğun bir zaman haberleşip beraber gidebilme imkanımız olur mu yada sizin gideceğiniz bir zamanda haberleşsek bende gelsem kafama takılan bir kaç bişey var arabada bakıtıp gerekirse onartmak istiyorum ama adam akıllı güvenebileceğim ve fordumu emanet edebileceğim bir usta arıyorum ki konuşulanlara bakılırsa bahsettiğiniz usta bu konuda işin ehli sanırım 

hem sizinle de bi tanışmış oluruz bi çay içer fikir alışverişinde bulunuruz uygunmudur :)

Yorum bağlantısı

Beyazıt kardeşim müsait olduğun bir zaman haberleşip beraber gidebilme imkanımız olur mu yada sizin gideceğiniz bir zamanda haberleşsek bende gelsem kafama takılan bir kaç bişey var arabada bakıtıp gerekirse onartmak istiyorum ama adam akıllı güvenebileceğim ve fordumu emanet edebileceğim bir usta arıyorum ki konuşulanlara bakılırsa bahsettiğiniz usta bu konuda işin ehli sanırım

hem sizinle de bi tanışmış oluruz bi çay içer fikir alışverişinde bulunuruz uygunmudur :)

Tabiki ne demek siz haber verin yeter mesai saatleri disinda ozel mesajla ulasirsin bana

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yorum bağlantısı
Onur Kahraman
Merhaba aranıza yeni katılan biri olarak , 3 ay once 2011 model bir ford focus collection dizel araç aldım ve çook memnunum.. yaşadığım bir problemi paylaşmak istedim sizinle yaklaşık 2 ay önce araca gaz verince zırıltı vardı ve inanın beni canımdan bezdirdi ostimde alınteli bulvarı içerisinde bir ozel ford servisine gittim ama 1-2 gun ugrasmalarına ragmen çözülemedi sonrasında başka bir servise götürdüm ve sorunumu 15 dk test surusu sonrası 1 saat içerisinde usta sorunumu çözdü tek yapılması gereken vites halatının değişmesi gerekmekteymiş.  Fordda şunu öğrendim Alırsın Ford kötü ustayla olursun cort :) gitmek isteyen olursa ; İstanbul yolu üzerinde carfur gobegı geçince ilerde sağda Volvo yetkili servis yanında vopar özel servis var. ben şahsen memnun kaldım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Demir

Bir kaç konu hakkında bilgi almak istiyorum. Öncelikle bir arkadaşın aracı ile ilgili danışacağım.

Araç : Fiesta 2008 comfort otomatik vites. km= 49000 Renk=siyah

Ön sol çamurlukta avuç içi kadar hasar var. Burayı yaptırmak istiyoruz ama renk farkı olmaması önemli. Tavisye edilecek bir yer var mı? Oto king - yetkili servis veya ????

Tamponda kırıklık var. Lokal boya kesin sırıtır mı? yoksa komple yaptırmak mı lazım? Bunun için bir yer önerisi var mı?

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bir kaç konu hakkında bilgi almak istiyorum. Öncelikle bir arkadaşın aracı ile ilgili danışacağım.

Araç : Fiesta 2008 comfort otomatik vites. km= 49000 Renk=siyah

Ön sol çamurlukta avuç içi kadar hasar var. Burayı yaptırmak istiyoruz ama renk farkı olmaması önemli. Tavisye edilecek bir yer var mı? Oto king - yetkili servis veya ????

Tamponda kırıklık var. Lokal boya kesin sırıtır mı? yoksa komple yaptırmak mı lazım? Bunun için bir yer önerisi var mı?

Öncelikle gecmis olsun.

Renkten dolayı pek farklılık olacağını düşünmüyorum. Ben hasar da Tunali motorlu araçlardan başka yere gıtmıyorum. Harika bir boyacısı var, Sirket araçlarım dahil hep orayı tercih ediyoruz ve hep memnun kaldık. Tavsiye ederim. :)

tarihinde Tolgahan Saglam tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alper Demir

Öncelikle gecmis olsun.

Renkten dolayı pek farklılık olacağını düşünmüyorum. Ben hasar da Tunali motorlu araçlardan başka yere gıtmıyorum. Harika bir boyacısı var, Sirket araçlarım dahil hep orayı tercih ediyoruz ve hep memnun kaldık. Tavsiye ederim. :)

Teşekkürler yeride güzelmiş. Cumartesi günü bakalım.

Yorum bağlantısı
Alper Demir
(düzenlendi)

Bugün vites geçiş kontrolü ve bir arkadaşın aracı için yiğit otoya gittik tekrar.

Vitesde problem yokmuş çok şükür. Arkadaşın aracı 2008 Fiesta 1.6 otomatik. Bakıma sokalım dedik. Aslında o yetkiliye götürecekti ben ikna ettim. Sonucu yazalım :)

Ön Balata   50TL

Balata spreyi 5TL

Aks yağ ....(okuyamadım kapağı gibi birşey :)  5 TL

Polen filtre 17,5 TL

Tavan stop ampulü  3 TL

AZF 320 YAğ( Okuyamadım tam)  20 TL

İşçilik  30TL (biraz indirim yaptılar)

Arka sağ lastik bilya değişimi 60 TL (işçilik de dahil ama bilmiyorum ne kadar)

Ayrıca tavsiye ettikleri bir yerde sanırım 4cm kadar eğilmiş arka teker düzeltildi. 40 veya 50 TL sanırım.

Tavsiye ettikleri iyi bir rot balansçıda 25 TLrot balans işlemi.

Rot balansçı yerin tavsiyesi üzerine gidilen bir kaportacıda ön tampon takoz koyularak sabitleştirildi (Tüm fiestalarda ön tamponu zorlayınca sanki çıkacak gibi yukarı aşağı sallanır)

Aynı kaportacı(canı sıkıldı herhalde) auto king den randevu aldığımız mini kaporta hasarını( Çökme ve boya) vukumlayarak rötuş yapmış. Artık kaskodan yapmaya gerek kalmadı. Arka tamponun çıkan tırnağını otutturmuş, yine arkada önemsenmeyen ufak bir göçüğü vakumlamış ve gereken 3-4 yere rötuş çekmiştir. Toplam da 50TL istenmiş ve yaklaşımdan dolayı 10TL fazladan verilmiştir :)(bana sorsan 30 TL bile o ek işlere az ama araç benim değildi :) )

Rot balans için : Dumanlar A. İlhan BAYCAN

Kaporta için : MAhir & Tahir Doğan.

Rot ve kaportadan çok memnun kaldık ama belkide şanstır o yüzden kesin tavsiye etmiyorum. İhtiyacı olanlar gidip görüşebilirler. Yiğit oto için bir çift laf daha etmek lazım. Gerçekten iyi niyetli çalışan baba ve oğul ikilisi. Elleri dert görmesin diyorum. Arıza uydurmaya çalışmak bir yana, arızalı dediğiniz yerleri bile iyice kontrol edip, gerek yoksa yapmıyorlar. Bir de gelecek sene düşünmeme rağmen fiyat aldım dayco marka kayış ile trigeri toplamda 250-300 TL arasında yaparız dedi Yalçın usta. Yakın zamanda gidecek varsa foruma referans yaparsa hoş olur. Her gittiğimde fordclub lafını ediyorum :)

tarihinde Alper Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Arkadaşlar,

Aracımın 60.000 bakımı geldi. Ankara'da bildiğiniz tanıdığınız gittiğimde yardımcı olabilecek bir servis var mıdır? Malum servislere kuru kuruya gidince biraz tuzlu oluyor. 

Yorum bağlantısı

Hangi sanayide 

Oto Yıldırım var gelirseniz tam karşısındayım bende tanışırız. Engin ve Ali usta iyidirler yardımcı olurlar bende elimden geldiğince baskı kurarım üstlerinde :D

Hangi sanayide oto yıldırım hocam?

Yorum bağlantısı

Yaklaşık iki ay önce Yiğit otoda aracımın ön fren balatalarını Motorcraft marka balatalarla değiştirmiştik. Balatalar bir süre önce ötme yapmaya başladı. Ses hafifçe fren yapınca durma noktasına yakın ıslık gibi geliyordu. Biraz fazla basınca ses anında kesiliyordu. Geçen hafta tekrar götürdüm balatalar söküldü temizlik vb. işlemler yapıldı. O an ses yok gibiydi ancak bir kaç gün sonra ses daha şiddetli bir şekilde gelmeye başladı. Tekrar aradım Yiğit otoyu ve Yalçın ustaya sesin hala devam ettiğini anlattım. Sağolsunlar ben talep etmeden getirin balataları değiştirelim dediler. Bu gün aracımı götürdüm ve hiç bir ücret almadan yeni Motorcraft balatalarla değişim yaptılar. Buradan Yalçın ustaya teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kerim Ömür

Arkadaşlar Ankarada iyi bir usta arıyorum hak geçirmiyeecek aracın sorununu layıkıyla yapacak  birini

Aracın sorunları

1.Vites geçerken zor geçiyor özellikle 2 den 3 e geçerken takılıyor ama geçiyor fites yayımı koptu ne oldu bilmiyorum.

2.Diğer  arıza ise sol ön tekerden çukurdan  geçince lok ses geliyor  onu yaptirmak istiyorum.( Daha önce bu sorun için root balanscıya gittim baktı sol ön tekerin iç ve dış körüklerini degiştirdi gene ses geliyor çok abartı bi ses değil ama mide bulandırır derlerya o durumda )

3.Araç lpgli olduğu için arıza ışığı yanıyor bazen sönüyor bunuda yaptirmak istiyorum.

İyi bi usta yani sorunlarıya ilgilenecek yapacak birini tavsiye edecek arkadaşlardan yardım bekliyorum. 

Bütün bu arızalarını yaptırdıkdan sonra satmayi düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Gökhan Bulgurlu

Merhaba,

2004 model focus collection aracım var.85000 km de.Aracın  rölanti sorunu var.İlk çalıştırma da motor soğukken rölanti sürekli oynuyor.Gaza geçiyor sabitleniyor fakat 1.2 civarında sabitleniyor.Isındıktan sonra 0.8 e düşüyor fakat bu sefer de mesela kırmızı ışıkta beklerken rölanti biraz aşağı düşüyor ve araç titriyor.

Gittiğim bi usta rölanti motorunu temizledi.İlk çalıştırmada ki rölanti oynaması devam ediyordu fakat titreme yapmıyordu.Bir kaç gün sonra yine eskisi gibi oldu herşey.Bu sorunu çözebileceğim deneyimli ustaya ve servise ihtiyacım var.Ankara'da hangi serviste,hangi ustayı önerirsiniz?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Kerim Ömür

Arkadaşlar Ankarada iyi bir usta arıyorum hak geçirmiyeecek aracın sorununu layıkıyla yapacak  birini

Aracın sorunları

1.Vites geçerken zor geçiyor özellikle 2 den 3 e geçerken takılıyor ama geçiyor fites yayımı koptu ne oldu bilmiyorum.

2.Diğer  arıza ise sol ön tekerden çukurdan  geçince lok ses geliyor  onu yaptirmak istiyorum.( Daha önce bu sorun için root balanscıya gittim baktı sol ön tekerin iç ve dış körüklerini degiştirdi gene ses geliyor çok abartı bi ses değil ama mide bulandırır derlerya o durumda )

3.Araç lpgli olduğu için arıza ışığı yanıyor bazen sönüyor bunuda yaptirmak istiyorum.

İyi bi usta yani sorunlarıya ilgilenecek yapacak birini tavsiye edecek arkadaşlardan yardım bekliyorum. 

Bütün bu arızalarını yaptırdıkdan sonra satmayi düşünüyorum

Bana yardımcı olacak yokk mu ? .+++++++++++++++

Yorum bağlantısı
Caglayan Celiker

Yiğit Otoya gittim bugün tanışıp bazı işlemler için fiyat almaya. Kesinlikle birinci sınıf bir insan Yahya Usta. Ustalığının da iyi olduğunu düşünüyorum ama kesin kanı işlemler yapıldığında oluşacaktır. sırf kişilik özelliğinden dolayı bile artık yiğit otoya gideceğim diyebilirim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Caglayan Celiker

Aks 2 adet yan sanayi                   :350 TL

motoryağı 5/30 mobil tam sentetik:60 TL

yağ filtresi:                                    10 TL

hava filtresi                                   :20 TL

polen filtresi                                  :20 TL

şanzuman yağı   3 litre                  :75 TL

aks yağ kapağı 2 adet                  :5 TL

fren balata spreyi 1 adet              :5

hava filtre hrotumu                        :25 TL

şanzuman aks keçesi                    :20 TL

ön amortisör 2 adet yan sanayi    :130 TL

temizlik spreyi                                :5

arka fren balata 2 adet  orjinal       :85 TL

kampana tornası                            :15 TL

rot ayarı                                         :25 TL

işçilik                                              :200 TL

toplam :1050 TL

yiğit oto da yapılan işlemler için. 

arada ıvır zıvır bişeylerde yapıldı ve kullanıldı ama artık onlar hesaba dahil edilmedi. motoruda yıkatıp kuruttuk. motorda hoş görünüyor artık.

Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Aks 2 adet yan sanayi                   :350 TL

motoryağı 5/30 mobil tam sentetik:60 TL

yağ filtresi:                                    10 TL

hava filtresi                                   :20 TL

polen filtresi                                  :20 TL

şanzuman yağı   3 litre                  :75 TL

aks yağ kapağı 2 adet                  :5 TL

fren balata spreyi 1 adet              :5

hava filtre hrotumu                        :25 TL

şanzuman aks keçesi                    :20 TL

ön amortisör 2 adet yan sanayi    :130 TL

temizlik spreyi                                :5

arka fren balata 2 adet  orjinal       :85 TL

kampana tornası                            :15 TL

rot ayarı                                         :25 TL

işçilik                                              :200 TL

toplam :1050 TL

yiğit oto da yapılan işlemler için. 

arada ıvır zıvır bişeylerde yapıldı ve kullanıldı ama artık onlar hesaba dahil edilmedi. motoruda yıkatıp kuruttuk. motorda hoş görünüyor artık.

Güzel bir kış bakımı olmuş, güle güle kullan aracını...

Yorum bağlantısı
Caglayan Celiker

Güzel bir kış bakımı olmuş, güle güle kullan aracını...

tşk. ederim.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Hasan Hüseyin Şen
(düzenlendi)

Herkese hayırlı akşamlar bu zamana kadar  Ankara'da aracımı bir çok ustaya götürdüm. Tabi  insan titiz olunca işten anlamayan insanlara tahammül etmesi çok daha zor oluyor ...Benim babamın bir lafı vardı" işten anlamayan bana işten anlayana ben kurban oluyum diye " bu devirde işini seven insan bulmak zor,tabi kazandığı paranın helal olmasını isteyende ! Tavsiyelerinizi bekliyorum herkese iyi forumlar saygılar .

tarihinde Hasan Hüseyin Şen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Herkese hayırlı akşamlar bu zamana Ankara'da aracımı bir çok ustaya götürdüm. Tabi  insan titiz olunca işten anlamayan insanlara tahammül etmesi çok daha zor oluyor ...Benim babamın bir lafı vardı" işten anlamayan bana işten anlayana ben kurban oluyum diye " bu devirde işini seven insan bulmak zor,tabi kazandığı paranın helal olmasını isteyende ! Tavsiyelerinizi bekliyorum herkese iyi forumlar saygılar .

Konunuzu ilgili konuyla birleştirdim. Bilginize.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Kutay Yıldız

Ford Oto Yıldırım :good1:

www.fordotoyildirim.com

oto yıldırım -şaşmaz :good1:  hem dürüst hem düzgün işçilik.

Yorum bağlantısı
Ertan Şen

Bana Ankara'da lastiklerimi taktırabileceğim bir yer söyler misiniz?

Şaşmazda Altıntaşlar var. Temiz iş yapıyorlar. İstanbul yolu tarafından gelirsen solda kalıyor. Kocaman Cooper Tires tabelası var. Oto Sanayi Sitesi 6. Cadde No: 23 Şaşmaz / ANKARA, Tel: 0(312) 278 18 18

Yorum bağlantısı
Onur Mert Sözer

Özgür Ford servisi herkese öneriyorum,mükemmel hizmet çok iyi fiyatlar, triger seti v kayışı kışlık bakım yağ değişimi filtreler antifiriz motor yağ katkısı bikaç değişim daha 350 tl ye yaptırdım öğrenciyimm diye ellerinden gelen tüm indirimi yaptılar ,herkes kesinlkle güvenebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Oral

Ben de bugün şaşmazda  oto yıldırım engin ustaya gittim kışlık bakımını yaptırdım toplamda 300 tl tuttu fiyatlar nasıl sizce?

motor yağı 5/30 mobil....70 tl

yağ filtresi......................15 tl

hava filtresi....................25 tl

polen filtresi...................15 tl

buji.................................30 tl

kartel tapası....................5 tl

temizleme spreyi.............5 tl

Kırmızı Antifriz.................35 tl

1 lt würth cam suyu konsantre.25 tl

4 adet çelik bijon............20 tl

ön far park ampülü.........5 tl

işçilik .............................50 tl

Yorum bağlantısı
Hakan Oral

bana biraz fazla gibi geldi daha önce trigeri değiştirmiştim uygun gibiydi bu kez sanırım parçaların fiyatlarını yüksek tuttular pazarlıkta etmeyi sevmiyorum açıkcası tamam dedim verdim neyse belki forumdan arkadaşlar fikir sahibi olur en azından:)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ersin Özkaya

bir sey sormak istiyorum servise gidip sadece aracı bilgisayar bağlatıp arac durumu hakkında bilgi almak kaç lira? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...