İçeriğe Yönlendir

Servis Ve Usta Önerileriniz (Ankara)

Orçun Ural

Recommended Posts

Caglayan Celiker

Periyodik bakım için gittiğim bir usta 100 tl ama sizden almıyalım demişti.

başka biride 50 tl ye bakmıştı.

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Ankara da expertiz yapan   Altındağ'a  yakın servis  tavsiyesi alabilir miyim?

Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Ankara da expertiz yapan   Altındağ'a  yakın servis  tavsiyesi alabilir miyim?

Bildiğim kadarıyla Ford yetkili servisleri ekspertiz yapmıyor...

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Bildiğim kadarıyla Ford yetkili servisleri ekspertiz yapmıyor...

Teşekkürler  araç alınmıştır.

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Bugun şaşmazda yiğit otoda periyodik bakım yaptırdım.

Yağ(mobil 5/30)

Yağ filtresi

Polen filtresi

Hava filtresi

Arka kapana temizliği ve ayar

Antifiriz

Debriyaj,fren pedal lastiği

Toplamda 175 lira ödedim içinde temizleme spreyi vs var.

Yorum bağlantısı
Erhan Ataman

Merhaba ben aranıza yeni katıldım. Aşağıdaki işlemleri yapacak iyi bir usta,servis tamirci vs. ihtiyacım var. Parçaları kendim temin edebilirim. Şimdi istekleri sıralayalım. Bu kadar da arıza olur mu demeyin...

Araç 2004 model Ford Focus C-Max duatorq 2.0 TDCi Ghia 100Kw(136ps)  
Anahtar Numarası: 8566/531 
1. Tirger seti, Devirdaim, V kayış seti
2. Hava, Polen ve Yakıt filtreleri
3. Ön arka fren disk ve balataları
4. Isıtma bujileri takımı
5. Debriyaj baskı-balata-bilyesi ve volant
6. Dizel Partikel Filtresi Değişimi.
Birde eğer tamirci olan var ise tahmini bir fiyat verebilir mi?
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Semih Saner

Yıllık bakım yaptırabileceğim ford usta tavsiyesi...saygılarımla..

Tüm filtreler+yağ değişimi+o.v şazuman yağı +fren disk yenilenmesi+ bujiler+ ön teker bilyası... periyodik işlemler 

ortalama kaç para tek tek fiyat yazarsanız sevinirim

iyi akşamlar...

araç focus ghia 2003 ov

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Tüm filtreler+yağ değişimi+o.v şazuman yağı +fren disk yenilenmesi+ bujiler+ ön teker bilyası... periyodik işlemler 

iyi akşamlar...

araç focus ghia 2003 ov

Konunuzu birleştirdim. Bilginize.

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

iyi akşamlar...

araç focus ghia 2003 ov

özgür ford servisi 0312 394 30 34 arayın ufuk beye selamı mı söyleyin yardımcı olacaktır size :)

Yorum bağlantısı
Caglayan Celiker

Motordan garip bir ses geliyordu. Sanki biraz uzakta drift yapan arabanın tekerlek sesi gibi. Araç 1500 devrin altında iken oluyordu. Şarj dinamosunun kasnağı imiş sorun. 

Ankara da Yiğit Otoda yaptırdık. 180 TL ye maloldu. İşçilik için biraz fazla aldılar gibi hissettim. Bu tarz işlerde İnsan emeğinin adil bir şekilde karşılığını hesap edemeyeceğimizden fazla görmemek lazım gelir diye düşünürdüm hep. Sanki pazarlık yapmayınca bu adam ne desek veriyor gibi bir hava sezinledim. Allah mecbur bırakmazsa bir daha aynı yere götürmeyeceğim aracı.

Şarj dinamosu kasnağı :120 TL

işçilik :60 TL

Fiyatlar bilgi amaçlıdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

bende ustam da öyle algılıyorum..değiştircem..

Motordan garip bir ses geliyordu. Sanki biraz uzakta drift yapan arabanın tekerlek sesi gibi. Araç 1500 devrin altında iken oluyordu. Şarj dinamosunun kasnağı imiş sorun.

Ankara da Yiğit Otoda yaptırdık. 180 TL ye maloldu. İşçilik için biraz fazla aldılar gibi hissettim. Bu tarz işlerde İnsan emeğinin adil bir şekilde karşılığını hesap edemeyeceğimizden fazla görmemek lazım gelir diye düşünürdüm hep. Sanki pazarlık yapmayınca bu adam ne desek veriyor gibi bir hava sezinledim. Allah mecbur bırakmazsa bir daha aynı yere götürmeyeceğim aracı.

Şarj dinamosu kasnağı :120 TL

işçilik :60 TL

Fiyatlar bilgi amaçlıdır.

Yigit oto iyidir Yahya abide iyidir konusunda ama iscilik fazla aliyorlar gercekten parca fiyatlarida bilmiyor arastirmiyorsaniz fazla galiba bende birakacagim Yigit otoyu
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Hakan Oral

evet arkadaşlar ben de oto yıldırım engin ve ali ustayı eledim artık malzeme fiyatlarını yüksek tutuyorlar. İşçilik fiyatını anlarım ama birde malzemeden para kazanmaya çalışıyorlar hoş değil tabi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yılmaz_1986

evet arkadaşlar ben de oto yıldırım engin ve ali ustayı eledim artık malzeme fiyatlarını yüksek tutuyorlar. İşçilik fiyatını anlarım ama birde malzemeden para kazanmaya çalışıyorlar hoş değil tabi.

Aynı oto yıldırım mı bilmiyorum şaşmazda ATİKER öz-üstün otogazın yanında olan yıldırım otoya gittim onuda istemeden yanlışlıkla ufacık bi sey yaptıkar 50 tl aldılar. Aynı kişiyse kesinlikle katılıyorum bu yoruma.

Ama LPG Atiker ise kesinlikle bu bahsettiğime kefilim herşeyiyle.

Yorum bağlantısı

Malzemeyi kendiniz de alabilirsiniz aslında. Şaşmaz'ın içinde bir sürü Ford parçaları satan yer var.

Buradaki en önemli konu işçilik. Engin Usta'nın işçiliği bence mükemmel. Diğer önemli husus da, arabanın en basit işlemini bile

Engin Usta kendisi yapıyor. Lastiğiniz sökülürken dahi güvendesiniz.

Yorum bağlantısı
İsmet Oruç

Malzemeyi kendiniz de alabilirsiniz aslında. Şaşmaz'ın içinde bir sürü Ford parçaları satan yer var.

Buradaki en önemli konu işçilik. Engin Usta'nın işçiliği bence mükemmel. Diğer önemli husus da, arabanın en basit işlemini bile

+ 1907

Yorum bağlantısı
Hakan Oral

Ben işçilikleriyle ilgili bir yorum yapmadım ki:) Malzemelerle de uğraşmak istemiyorum o yüzden eledim gerçekten yüksek tutuyorlar zaten malzeme fiyatları normal olsa sorun değil toplama bakınca bayağı fazla ediyor fark.

Aynı oto yıldırım mı bilmiyorum şaşmazda ATİKER öz-üstün otogazın yanında olan yıldırım otoya gittim onuda istemeden yanlışlıkla ufacık bi sey yaptıkar 50 tl aldılar. Aynı kişiyse kesinlikle katılıyorum bu yoruma.

Ama LPG Atiker ise kesinlikle bu bahsettiğime kefilim herşeyiyle.

Evet aynı yer..

Yorum bağlantısı
Mustafa Yılmaz_1986

Biraz fazla gibi geldi bana. Gaz kelebeği temizlemeye 40 tl işçilik aldıktan sonra bidaha yanlarından bile geçmedim zaten

ayenen bendeden 50 istedi güç bela 40 verdim yok temizleme spreyi paraymışta yok bilmemneymişte.."oto yıldırım" dan bahsedılıor.

Yorum bağlantısı

ayenen bendeden 50 istedi güç bela 40 verdim yok temizleme spreyi paraymışta yok bilmemneymişte.."oto yıldırım" dan bahsedılıor.

Kullandığı balata spreyi 4 TL,

Bende bunu anlamıyorum ,sanayi eşrafının bir çoğu deveden deve kazanmaya çalışıyor, adam gibi iş yapayım müşteri kazanayım demiyor.

Bir Ustaeller'de Ankara'da olsaydı  :(

Yorum bağlantısı
Mustafa Yılmaz_1986

Kullandığı balata spreyi 4 TL,

Bende bunu anlamıyorum ,sanayi eşrafının bir çoğu deveden deve kazanmaya çalışıyor, adam gibi iş yapayım müşteri kazanayım demiyor.

Bir Ustaeller'de Ankara'da olsaydı :(

Bakalım ben ya özgür ford servisine yada vopar servisine gideceğim iki servis hakkındada ne burda nede baska forumlarda olumsuz hiçbirsey duymadım olumlu mesajlar ise bir hayli fazla.. Kimin kısmeti ise yarın göreceğim paylaşırım izlenimlerimi..
Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

Bakalım ben ya özgür ford servisine yada vopar servisine gideceğim iki servis hakkındada ne burda nede baska forumlarda olumsuz hiçbirsey duymadım olumlu mesajlar ise bir hayli fazla.. Kimin kısmeti ise yarın göreceğim paylaşırım izlenimlerimi..

Bende Ankarada güvenilir servis arayışındayım.Önümüzdeki ay da benım aracın bakımı var.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yılmaz_1986

Bende Ankarada güvenilir servis arayışındayım.Önümüzdeki ay da benım aracın bakımı var.

Ben şimdi vopar ı eledim fiyat aldım 100tl fazla söyledi masrafı bakalım umarım özgür ford beni üzmez hayırlısı..
Yorum bağlantısı
Hakan Oral

ben de yeni bir servis arayışındayım izlenimlerini paylaşırsan seviniriz :good2:

Yorum bağlantısı
Enver Umit Tulu

otoford diye bir yer var ergazide. oraya hic giden yok mu? nasil bir yer?

Yorum bağlantısı
Mustafa Yılmaz_1986

Gönderilen Resim

Arkadaşlar özgür fordda aracıma yapılan bakım ve fiyatları sizce nasıl.. Bunca şeye bana iyi gibi geldi ama yinede çook fazla para .. Ne diyorsunuz?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...