İçeriğe Yönlendir

Servis Ve Usta Önerileriniz (Ankara)

Orçun Ural

Recommended Posts

Caglayan Celiker

Rot balans için Şaşmaz oto sanayi sitesinde Dumanlar Rot Balansı şiddetle tavsiye ederim. bugün gittim. tamamen içgüdüsel olarak gittim. baktım tabelası eskimiş , dedim herhalde bunlar yıllardır bu işi yapıyor. direk girdim. Araç sahibi gözüyle bakıldığında, 2012 Şubat ayından beri gördüğüm en sorunsuz işyeri ve usta. Söylemeden gereken ve gerekli gördükleri herşeyi yapıyorlar. Araçla, aracına aşık genç gibi ilgileniyorlar. Keşke rot balans dışında da iş yapsalardı.

Resmi adresi : Oto sanayi Sitesi 2551 Cad. 2575 Sok. (Eski 12 Sokak) No:1 Şaşmaz

Tel: 0 312 278 55 61

Kardeşler Mercedesin tam karşısı. Endüstri Meslek Lisesinin tam önünde.

(Bu arada aynı yerdeki mercedes tamircisinde 1 saat içerisinde 7-8 farklı mercedes tamire geldi. Şaşırdım doğrusu, Amma arızalı mercedes varmış.)

Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Arkadaşlar haftaya yağ değişimi ve triger kontrolü yaptırcam. Sizce nereye götürmeliyim işinin ehli maddi açıdan beni üzmeyecek hangi ustayı önerirsiniz ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Arkadaşlar haftaya yağ değişimi ve triger kontrolü yaptırcam. Sizce nereye götürmeliyim işinin ehli maddi açıdan beni üzmeyecek hangi ustayı önerirsiniz ?

Ben de sana Tuncay ÖNER Usta'yı öneririm.

Zaten çok düzgün bir insan ama forum üyelerine daha bir  alaka gösteriyor.

Gidersen benden de selam götürebilirsin. :good1:

ÖNER OTOMOTİV, YILDIRIMLAR SANAYİİ SİTESİ, 1746/1 SOK. NO:15 ERGAZİ ANKARA

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Murat Özen

Ben de sana Tuncay ÖNER Usta'yı öneririm.

Zaten çok düzgün bir insan ama forum üyelerine daha bir  alaka gösteriyor.

Gidersen benden de selam götürebilirsin. :good1:

Mehmet Bey, parça durumu nasıl Öner Otomotiv'de? Kendi parça stoğu var mı yoksa parçacıdan mı temin ediliyor parçalar?

Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Mehmet Bey, parça durumu nasıl Öner Otomotiv'de? Kendi parça stoğu var mı yoksa parçacıdan mı temin ediliyor parçalar?

Parçayı siparişle getirtiyor ama emin ol gerek işçilik, gerek parça fiyatları çok uygun. Memnun kalınmayacak gibi değil... :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Murat Özen

Teşekkür ederim paylaşımlarınız için. Hafta içi aracımı bakıma götüreceğim, iki servis arasında kalmıştım ama yazılanları okuyunca Tuncay Usta'da karar kıldım. Ziyaret ettiğim zaman ben de izlenimlerimi paylaşırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Teşekkür ederim paylaşımlarınız için. Hafta içi aracımı bakıma götüreceğim, iki servis arasında kalmıştım ama yazılanları okuyunca Tuncay Usta'da karar kıldım. Ziyaret ettiğim zaman ben de izlenimlerimi paylaşırım.

Yarın ben de orada olacağım. Görüşmek dileğiyle... :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Murat Özen

Tavsiyeler üzerine Öner Otomotiv'e gittim periyodik bakım için. Tuncay Usta hakkında burada yazılanlara ben de katılıyorum, gerçekten bilgili ve nazik bir insan kendisi. Yapılan işlemler ve fiyatlar;

• Castrol Magnatec 5w-30 A1 : 70TL
  • Yağ Filtresi : 15TL
  • Hava Filtresi : 20TL
  • Polen Filtresi : 15TL 
  • Su Fıskiye Memesi 2 Adet (Püskürtmeli Tip) : 30TL
  • Ön Disk Torna İşlemleri : 25TL
  • İşçilik : 60 TL

TOPLAM : 235 TL

Sonuç olarak işçilikten ve gösterilen ilgiden memnun kaldım. Gitmeyi düşünenlere tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Tavsiyeler üzerine Öner Otomotiv'e gittim periyodik bakım için. Tuncay Usta hakkında burada yazılanlara ben de katılıyorum, gerçekten bilgili ve nazik bir insan kendisi. Yapılan işlemler ve fiyatlar;

• Castrol Magnatec 5w-30 A1 : 70TL
  • Yağ Filtresi : 15TL
  • Hava Filtresi : 20TL
  • Polen Filtresi : 15TL
  • Su Fıskiye Memesi 2 Adet (Püskürtmeli Tip) : 30TL
  • Ön Disk Torna İşlemleri : 25TL
  • İşçilik : 60 TL
TOPLAM : 235 TL

Sonuç olarak işçilikten ve gösterilen ilgiden memnun kaldım. Gitmeyi düşünenlere tavsiye ederim.

Kullanılan filtreler orjinal mi ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Murat Özen

Kullanılan filtreler orjinal mi ?

Yağ filtresi orijinal, diğerleri orijinal değil. Tuncay Usta kullandığı filtrelerin orijinalini aratmayacağını, kendisine bu konuda güvenebilceğimi söyleyince çok da önemsemedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Dervişoğulları

Dün Öner Otomotive 2009Focusu götürdük 90.000 bakım için.Bilgi, beceri, ilgi, alaka yeterli ayrıca sorduğumuz her soruyu sabırla yanıtladı Tuncay ve Mustafa ustalar.Fiyatlara gelince, bakım orjinal parçalarla yapılacaksa bundan ucuzu da yavan olurdu. Önerenlere teşekkür ederiz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Bu gün sabah çevre yolundan Keçiören'e giderken aracımın vites değişimlerinde tuhaflık, kararsızlık, gaz yememe, vuruntu gibi sıkıntılar baş gösterince, forumda daha önce okuduğum TR sensörü(vites seçici) problemi olduğunu düşünerek hemen ÖNER OTOMOTİV'e gittim. Durumu Tuncay Usta'ya anlattım. Birlikte aracı test ettiğimizde o da sorunun TR sensörü olabileceğini söyledi. Parçacısından TR sensörü getirtti ve eskiyi söküp yeniyi taktığında sorun kalmadı. Ben de böylece rahat bir nefes aldım. Hem böyle bir forum, hem de iyi ve güvenilir bir usta tanımış olmaktan çok çok memnunum. Teşekkürler FCTR, teşekkürler Tuncay Usta... :bravo:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Arabamdan her zaman ki gibi kıllanıp Tuncay ustanın aldım soluğu :-) arabada çekiş düşüklüğü var diye sagolsun deneme sürüşü yaptı hemen maf sensörünü çıkarttı temizledi arıza tespit cihazına bağladı resetledi aracın beynini sag dikiz aynasının ayar yerinden ses geliyordu söktü gereğini yaptı Ankarada yaşauan arkadaşlar başka yerlerle başınızı ağrıtmayın Tuncay Usta öner otoyu bi gidin derim.. Fazla övdüğümün farkındayım Menfaatim yoktur emin olabilirsiniz sadece amacım forumdaşlarımın daha iyi hizmet alabilmesidir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Adakoğlu

Arabamdan her zaman ki gibi kıllanıp Tuncay ustanın aldım soluğu :-) arabada çekiş düşüklüğü var diye sagolsun deneme sürüşü yaptı hemen maf sensörünü çıkarttı temizledi arıza tespit cihazına bağladı resetledi aracın beynini sag dikiz aynasının ayar yerinden ses geliyordu söktü gereğini yaptı Ankarada yaşauan arkadaşlar başka yerlerle başınızı ağrıtmayın Tuncay Usta öner otoyu bi gidin derim.. Fazla övdüğümün farkındayım Menfaatim yoktur emin olabilirsiniz sadece amacım forumdaşlarımın daha iyi hizmet alabilmesidir.

Bence övgüyü hak eden bir usta olduğu için emin olun kimse yanlış anlamaz :) Benimde Tuncay ustayla ilgili paylaşımlarım oldu.Kimilerinin 2000-3000 tl arası verdiği masrafları, sadece parça benden 50 tl işçilikle yaptırdığım bir usta kendisi (2 gün test ve sök-tak gibi uzun işlemleriyle tabi ) :) O yüzden yakın zamanda aracımı satışa çıkaracağım için son kontrollerini yaptıracağım.Yakın da Tuncay ustaya ziyaret vakti :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Akif Eren
(düzenlendi)

Ankara'da Tuncay Abi'yi gerçekten tek geçerim.

Tuncay Abi'nin en mükemmel özelliği çözüme gidişi, onda hiçbir soru ve sorun cevapsız kalmıyor :)

tarihinde Akif Eren tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Kılınç

Karşınızda Yiğit Oto Yahya Usta

taveby4e.jpg

Herkesin ekmek kapısı benim görüşüm

eğer yolunuz düşerse

Yahya Usta dışında kimsenin sizinle ilgilenmesine bile izin vermeyin ( özellikle oğluna )

çok acı bir tecrübem var onlarla Allah bir daha düşürmesin ellerine.

Detay isteyen olursa özelden mesaj atabilrim.

Benim için Yiğit Oto kapanmıştır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Bengisu

Herkesin ekmek kapısı benim görüşüm

eğer yolunuz düşerse

Yahya Usta dışında kimsenin sizinle ilgilenmesine bile izin vermeyin ( özellikle oğluna )

çok acı bir tecrübem var onlarla Allah bir daha düşürmesin ellerine.

Detay isteyen olursa özelden mesaj atabilrim.

Benim için Yiğit Oto kapanmıştır.

Alper bey ben aracımın periyodik bakımlarını yiğit otoda yaptırıyorum.konuyu merak ettim özelden paylaşırsanız memnun olurum

Yorum bağlantısı
Güray Taşkan

Mrb arkadaşlar. Ankara'da sürekli gittiğiniz her yönden memnun kaldığınız Ford servisiniz var mı ? Şaşmaz a gidiyordum ben sürekli ama fiyatları konusunda geçen rahatsız oldum. Aracıma 4 helezon spor yay taktırdım. Yağ değişimi yaptırdım. İşçilik olarak 150₺ dedi ama ben rahatsızlık duydum. Normal mi sizce ? Hemde sürekli tüm bakımlarını yaptırdığım ve samimi olduğum bir usta. Onla beraber bende yardım ettim iş kolaylaşsın diye ama 150₺ fazla geldi. Ve de 200₺ lik parça kullandık yağ vs vs vs. Spor yayları ben ayrıca aldım zaten onlar dahil değil fiyata. Anlayacağınız iyi memnun kalacağım bir servis arıyorum. Uzakta ikamet ettiğim için 160km gidip 160km geliyorum iyi olsun temiz iş olsun diye.

Yorum bağlantısı

Mrb arkadaşlar. Ankara'da sürekli gittiğiniz her yönden memnun kaldığınız Ford servisiniz var mı ? Şaşmaz a gidiyordum ben sürekli ama fiyatları konusunda geçen rahatsız oldum. Aracıma 4 helezon spor yay taktırdım. Yağ değişimi yaptırdım. İşçilik olarak 150₺ dedi ama ben rahatsızlık duydum. Normal mi sizce ? Hemde sürekli tüm bakımlarını yaptırdığım ve samimi olduğum bir usta. Onla beraber bende yardım ettim iş kolaylaşsın diye ama 150₺ fazla geldi. Ve de 200₺ lik parça kullandık yağ vs vs vs. Spor yayları ben ayrıca aldım zaten onlar dahil değil fiyata. Anlayacağınız iyi memnun kalacağım bir servis arıyorum. Uzakta ikamet ettiğim için 160km gidip 160km geliyorum iyi olsun temiz iş olsun diye.

150 TL ağır olmuş biraz.

Öner Otomotiv Tuncay Ustadan memnun genelde arkadaşlar. Ben gitmedim kendisine

Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Artık bir Ford'um yok, hatta arabam bile yok ama Tuncay Usta'ya bir kez git ondan sonra istersen bir daha gitme... :good1:  :yes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Bu tuncay usta önceden başer de çalışan tuncay usta mı? Eğer ki oysa gerçekten çok değerli bir ustadır. Benim aracı götürdüğüm servisteki serdar usta gerçekten çok iyidir ama ford konusunda nadir de olsa kimi zaman tuncay ustaya danıştığını da bilirim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Adakoğlu

Güray bey,sizin işçilik bir hayli pahalı geldi banada.200 liralık malzemeye 150 işçilik pahalı gerçekten.Hani desekki 200 tllik malzeme nerdeyse 1 gününü alır desek evet normal ama o kadar sürmez yay takmak.Öner otomotiv Tuncay usta benimde kesinlikle tavsiyemdir.Geçen gün yolum düştü öylesine yanına gittim aracımı satıyordum.Aç bakıyım kaputu bir son kontrol yapalım dedi :) Yani FORD diyorsanız ehline gitmek gerek diye düşünüyorum.Allah kimseyi çaresiz bırakığta saçma sapan ustaların eline düşürmesin... Saygılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Bu tuncay usta önceden başer de çalışan tuncay usta mı? Eğer ki oysa gerçekten çok değerli bir ustadır. Benim aracı götürdüğüm servisteki serdar usta gerçekten çok iyidir ama ford konusunda nadir de olsa kimi zaman tuncay ustaya danıştığını da bilirim.

Doğrudur Zafer Bey, Başer'den ayrılan Tuncay Usta. Ustalığı da insanlığı da üst düzey bir kardeşimiz...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

En kısa sürede uğramak lazım demekki? Benim ustalar biliyordur yerini illaki ama hayırlı olsun için gideyim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...