İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Yakıt Tüketimi

Tufan Efe

Recommended Posts

Mehmet Özkan CİNDEMİR

Km sayacini sifirladigimda ort yakit ve ort hız sifirlarnmiyor onu nasil yapabilirim

Yorum bağlantısı
Erkan Gün

Aracın gauge menusunde rafe değeri 4.3 lt gözüküyor. Çoğunlukla İstanbul şehir içi kullanım değeri bu. Rafe değeri ne kadar doğrudur bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Mert Salmansar

Geçen gün denizliden nazilliye gittim geldm 175 km yol yaptim 5 i şehir içi falan denizliye döndüğümde 25 ytlik mazot aldi nazil iyimidir ilk uzun yolum

Yorum bağlantısı

Gönderilen Resim

Kağıthane-Gültepe den Ytu Davutpaşa Kampüse kadar yarı yoğun trafik, ,yarı 90 sabit hız ile ortalama bu şekilde. Litre fiyatı 4.56 Bp ultimate. 19 kuruş/km

Yorum bağlantısı
Önder Koç
(düzenlendi)

tek başıma otobanda 3.7 lt, petrotük

tarihinde Önder Koç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alper Dikmen

merhaba arkdaşlar ben yeniyim aranıza yeni katıldım.

benim günlük 5 km gidiş 5 km geliş bir yolum var 110 km çeyrek depo bitti ama ben normal olarak bakıyorum çünkü uzun yolda 800 km yapabiliyor yorumlarınızı okudukça bu tüketimin normal olduğunu düşünüyorum şimdiye kadar forumdan çok şey öğrendim herşey için teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

9y9y2u5y.jpg

Kağıthane-Gültepe den Ytu Davutpaşa Kampüse kadar yarı yoğun trafik, ,yarı 90 sabit hız ile ortalama bu şekilde. Litre fiyatı 4.56 Bp ultimate. 19 kuruş/km

Gayet güzel, iyi araba, en iyi yakıt  :good1:

Yorum bağlantısı
Alper Dikmen

Bu araçlara yazılım güncellemesi yapıldığında yakıt tüketimi düşer mi? bilgisi olan var mı acaba? Eğer yanlış yere yazdıysam kusura bakmayın

Yorum bağlantısı
Misafir

Bu araçlara yazılım güncellemesi yapıldığında yakıt tüketimi düşer mi? bilgisi olan var mı acaba? Eğer yanlış yere yazdıysam kusura bakmayın

Eger sakin kullanıma devam edebilirseniz düşer. Tork arttığından dolayı daha az basarak daha az yakabilirsiniz. 4.2 ortalamayi yazilimli 1.6 tdci ile yaptım. Tamamı şehirler arası olsa 90 sabit ile 3.8 lere düşer tahminim. Ama yazılım olunca o torku hissetmek istediğinizden pek rahat duramayip gazla oynuyorsunuz haliyle artıyor:)

Yorum bağlantısı
M.Yavuz Coşkun

Bende de 2008 model 1.4 tdci fiesta comfort var. Ankara-Samsun-Trabzon arası ortalama 95 km/saat hızla gittiğimde 22 kuruş/km değerlerini ettim. OPET euro dizel kullandım yol boyunca (4.63 TL/Litre).

Sizce yakıt değerleri nasıl? Yazanları okuduğumda bana yüksek geldi.

Not: ön tekerlerde kış lastiği takılı ve aracta 220 kg yük var (sürücü ve bagaj dahil)

Yorum bağlantısı
Misafir

Bende de 2008 model 1.4 tdci fiesta comfort var. Ankara-Samsun-Trabzon arası ortalama 95 km/saat hızla gittiğimde 22 kuruş/km değerlerini ettim. OPET euro dizel kullandım yol boyunca (4.63 TL/Litre).

Sizce yakıt değerleri nasıl? Yazanları okuduğumda bana yüksek geldi.

Not: ön tekerlerde kış lastiği takılı ve aracta 220 kg yük var (sürücü ve bagaj dahil)

Evet biraz yüksek gibi geldi ama yol ve hava şartları da etken

Yorum bağlantısı
M.Yavuz Coşkun

Peki sorun varsa neyden kaynaklanıyor olabilir?

Yorum bağlantısı
Misafir

Peki sorun varsa neyden kaynaklanıyor olabilir?

Sorun diyemeyiz sorun olacak kadar abartılı değil 3-5 kuruş sapmalar gayet olağan. Sonuçta trabzon taraflarina gitmissiniz virajli ve yokuslu yollar. Dedigim gibi yol, lastk , hava koşulları fark yaratır

Yorum bağlantısı
M.Yavuz Coşkun

Peki serviste yazılım güncellemesi nasıl oluyor acaba? Gitsem ücretsiz yaptırabilir miyim ki?

Yorum bağlantısı
Misafir

Peki serviste yazılım güncellemesi nasıl oluyor acaba? Gitsem ücretsiz yaptırabilir miyim ki?

Bu konu hakkında bilgim yok maalesef ama dedigim gibi çok uçuk fark yok bence normal bu değerler

Yorum bağlantısı
Caglayan Celiker

100 km de 5,83 lt şehiriçi yakıt tüketimim oldu. Arabayı aldığımdan beri en yüksek rakam. Soğuk hava gerçekten bu kadar etkilermiy miş yahu.

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

daha önceki tüketiminiz neydi?hangi yakıtı kullanıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Caglayan Celiker

shell nitro diesel, daha öncede shell v pover GTL + kullanırdım. nadiren değiştirdim. bugün BP alayım dedim, arkadaş da evinni ordaki BP istasyonundan kaçak yakıt çıktığını söyledi. bende shell den fuelsave aldım artık. bakalım harbiden save edebilecezmi bakalım.

Yorum bağlantısı
M.Yavuz Coşkun

Fiesta 2008 comfort aracımda OBD aparatı kullansam anlık ve ortalama yakıt tüketimi verilerini görebilir miyim?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hüseyin Hakan Yurtal

Çarşamba günü Ankara'dan shell den fullediğim depomu ilçeme geldiğim de tekrar fullediğim ne kadar yaktığını öğrenmek için gittiğim km 125 km ve ilçede doldurduğumda 23tl mazot aldı. Litresi 4.65 den.Sizce arabamın yakıt tüketimi nasıl ? Ben daha 10 günlük kullanıcı olduğum için yakıtın az ve fazla olduğunu anlayamadım. Eski arabamla kıyaslarsam çok çok iyi. Üzerinde lastik 4 mevsim bridgestone var.

Yorum bağlantısı
M.Yavuz Coşkun
(düzenlendi)

Yanlış hesaplamadıysam 100 km de 4 lt'den az yakmışsınız. Eğer hesap doğruysa çok çok iyi. Aracınızın tam olarak özellikleri nedir acaba?

tarihinde M.Yavuz Coşkun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Hakan Yurtal

yavuz bey lt olarak değil tl olarak yazmıştım :) 125 km 23 lira diyeyim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...