İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Yakıt Tüketimi

Tufan Efe

Recommended Posts

M.Yavuz Coşkun
(düzenlendi)

yavuz bey lt olarak değil tl olarak yazmıştım :) 125 km 23 lira diyeyim

Cevap yazdıktan sonra farkettim :) Ben uzun yolda 100 km de 4.8 lt değerlerini elde ettim. Ön tekerlerde kış lastiği vardı. tarihinde M.Yavuz Coşkun tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Hakan Yurtal

Benim lastikler Goodyear 4 mevsim kullanıyorum 15" şahine göre kat kat daha iyi yaktım :)

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Çarşamba günü Ankara'dan shell den fullediğim depomu ilçeme geldiğim de tekrar fullediğim ne kadar yaktığını öğrenmek için gittiğim km 125 km ve ilçede doldurduğumda 23tl mazot aldı. Litresi 4.65 den.Sizce arabamın yakıt tüketimi nasıl ? Ben daha 10 günlük kullanıcı olduğum için yakıtın az ve fazla olduğunu anlayamadım. Eski arabamla kıyaslarsam çok çok iyi. Üzerinde lastik 4 mevsim bridgestone var.

shell katkısız olandan mı?aldınız.

Yorum bağlantısı
Uğur Öztürk

Arkadaşlar sahibinden.com  da  152990103 ilan numaralı Fiesta için şehir içinde 50 liralık yakıtla 270 km. yaptığını yazmış.İlan tarihine baktım güncel.Şu an mazot yaklaşık 4.63 TL. den satılıyor.50 TL. lik mazot yaklaşık 10.7 litre ediyor.Bu da demek oluyor ki şehir içinde 1 litre mazotla 25 km. yol yapılıyor.

Bu işte bir yanlışlık var mı? Eğer yanlışlık yoksa ben kendi Fiestamı kaldırıp atayım mı? Sizde durumlar nasıl?Gerçekten çok merak ettim.

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Arkadaşlar sahibinden.com  da  152990103 ilan numaralı Fiesta için şehir içinde 50 liralık yakıtla 270 km. yaptığını yazmış.İlan tarihine baktım güncel.Şu an mazot yaklaşık 4.63 TL. den satılıyor.50 TL. lik mazot yaklaşık 10.7 litre ediyor.Bu da demek oluyor ki şehir içinde 1 litre mazotla 25 km. yol yapılıyor.

Bu işte bir yanlışlık var mı? Eğer yanlışlık yoksa ben kendi Fiestamı kaldırıp atayım mı? Sizde durumlar nasıl?Gerçekten çok merak ettim.

sizın fıestanızın 100km/lt tuketımı nedir?

sizın fıestanızın 100km/lt tuketımı nedir?

hangi yakıtı kullanıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Uğur Öztürk

Son zamanlarda PO normal dizel kullanıyorum.Şehir içini soruyorsanız ben son zamlardan sonra 50TL.lik mazotla 200 km.ye gelemiyorum bile.Aracım 150.000 km.de bakımlı bir araçtır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Akman

Selamun Aleyküm arkadaşlar. Motorun bakımı için en iyi yakıt hangisi?

Yorum bağlantısı

Şehir içi 100 km'de 6.37 litre yaktım.Şehir içine pek girmem şehirler arası kullanıyorum genelde uzun yolda km'de 23 24 kuruş yakıyor ancak şimdi buda neyin nesi.Araçta sıkıntı varsa neresinde sıkıntı olabilir.

Dizel ise biraz fazla bir değer. En son bakım ne zaman yapıldı?

Arkadaşlar sahibinden.com da 152990103 ilan numaralı Fiesta için şehir içinde 50 liralık yakıtla 270 km. yaptığını yazmış.İlan tarihine baktım güncel.Şu an mazot yaklaşık 4.63 TL. den satılıyor.50 TL. lik mazot yaklaşık 10.7 litre ediyor.Bu da demek oluyor ki şehir içinde 1 litre mazotla 25 km. yol yapılıyor.

Ben 50 Tl ile max 230 küsür km yaptım 1.6 tdci fiesta ile. Bu yolun bir kısmı sürekli dur kalk. Donuste temden geldim 130 un altına düşmedim. Ama ilanda yazan arkadas abartmis biraz

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Şehir içi 100 km'de 6.37 litre yaktım.Şehir içine pek girmem şehirler arası kullanıyorum genelde uzun yolda km'de 23 24 kuruş yakıyor ancak şimdi buda neyin nesi.Araçta sıkıntı varsa neresinde sıkıntı olabilir.

kıslık  lastik mi?ebatları  olabilir mi?

kıslık  lastik mi?ebatları  olabilir mi?

kıslık lastıklerle  yakıt artabilir sanırım.

Yorum bağlantısı

aracımda şuan toprak rally lastikleri var :)

yaklaşık 2 ay önce yağ ve filtreleri değişti

Km olarak ne yaptı? Ayrıca lastikler de büyük etken hem ağır hem sürtünme fazla

Yorum bağlantısı

2bin km'yi geçti

O zaman sorun lastik. Cekiste vs farklı bir problem hissettiniz mi bu yakıt artma durumunda? Veya başka olağan dışı bir durum. Fazla duman vs

Yorum bağlantısı

çekişte bir farklılık hissetmedim 4 mevsim lastiğe göre tutunmam %100 fazla arttı diyebilirm fren mesafemde yarıya indi

Evet bu tarz avantajlari var ancak yakit tuketimine etki ediyor

Yorum bağlantısı

6.37 litre yaktırıcak kadar etkisi var mı bu lastiğin ya.

Ben trafikte 6 lt görüyorum zaten dur kalkta. Lastik bu kadar etkileyebilir gibi

Yorum bağlantısı
Hakan Başaran

4.0 - 4.3 lt arası yakıyor aracım.Ama cok temiz kullanıyorum.Yani ani kalkış veya 100 u cok gecmeme gıbı.. bu arada ASM şanzuman aracım.

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

4.0 - 4.3 lt arası yakıyor aracım.Ama cok temiz kullanıyorum.Yani ani kalkış veya 100 u cok gecmeme gıbı.. bu arada ASM şanzuman aracım.

sehır icimi? hangi yakıt kullanıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Ahmet Duran Çelik

2004 model fiesta otomatik benzinli aracım şehir içi-dışı karışık 34 kuruş yakıyor:)

Yorum bağlantısı
Hakan Başaran

sehır icimi? hangi yakıt kullanıyorsunuz?

sehır ıcı ama ben ızmırın bıraz dısında oturdugum ıcın halıyle sehırler arası da dıyebılırz.ama sehır ıcı karısık bu rakamları elde edıyorum.yakıt puan veren kartlara gore bazen opet oluyor ama kadoil den alıyorum genellıkle uygun oluyor.kotu bıseylede karsılasmadım.ama arac kullanmam gercekten gayet sakin.onun sebebı bence.daha once kullandıgım araclarda da cok ıyı yakıt degerlerı elde ettım hep.suan bıde kış yaz oldugunda %10 cıvarı daha da duser yakıt.

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

sehır ıcı ama ben ızmırın bıraz dısında oturdugum ıcın halıyle sehırler arası da dıyebılırz.ama sehır ıcı karısık bu rakamları elde edıyorum.yakıt puan veren kartlara gore bazen opet oluyor ama kadoil den alıyorum genellıkle uygun oluyor.kotu bıseylede karsılasmadım.ama arac kullanmam gercekten gayet sakin.onun sebebı bence.daha once kullandıgım araclarda da cok ıyı yakıt degerlerı elde ettım hep.suan bıde kış yaz oldugunda %10 cıvarı daha da duser yakıt.

ben opet ile sehır dısı 5,1lt/100km cıvarı tukettım.

4 lt/100 km nasıl yakalayabilirım?

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

bende fusion var aynı 1.4 tdci kullanım kişiye göre çok farkeder ben bu araçla 7 litre de görüyorum 5.2 litre de şehir içi ( e5 tem hariç ) uzun yolda tek kullanma fırsatım olmadı bagaj ve 4 kişi ful 4.5 görebildim aşırı kasmadan bazıları yorum yapıyo ben şehir içi 4 litre falan yakıyorum diğerleri paniğe kapılıyor benim niye çok kullanılan yer önemli ilk üç vites kullanıldığı sürece araç o güzargahta çok yakar 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

yavaş gitmek çok sorun değil aslında, dur kalk çok yakmasına neden oluyor. 40 km sabit hızda da az yakar.

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Başaran

bende fusion var aynı 1.4 tdci kullanım kişiye göre çok farkeder ben bu araçla 7 litre de görüyorum 5.2 litre de şehir içi ( e5 tem hariç ) uzun yolda tek kullanma fırsatım olmadı bagaj ve 4 kişi ful 4.5 görebildim aşırı kasmadan bazıları yorum yapıyo ben şehir içi 4 litre falan yakıyorum diğerleri paniğe kapılıyor benim niye çok kullanılan yer önemli ilk üç vites kullanıldığı sürece araç o güzargahta çok yakar 

Ya sıze yalan borcum mu var ? bazıları yorum yapıyor falan demıssınızde . Sankı ben burda bır katkı veya fırma reklamı yapıyorumda bunu alın az yakın dıyorum. yazılarımı okursanız evımın sehır dısı denebılecek bıryerde oldugunu ve sakın kullanım oldugunu acıkca yazdım.benım aracta yol bılgısayarıda yok ben yakıt alınca lıtresıne bakarım.sonra gıttıgım km ye bakıyorum arac 4.0 - 4.3 arası yakıyor azcık suratli kullandıysam dırek 4.5 -5.0 arasına cıkıyor. durum bu? bu arada fusion fiestadan daha agır ve buyuk bır arac ve ruzgar dırencıde daha yuksek sızın 4.5 altına ınememenız normal.....  

4 lt/100 km nasıl yakalayabilirım?

valla Cihan bey . kesınlıkle anı kalkıs ve ani hızlanmadan kaçının.2000- 2.200 cıvarı vıtesı atın. ışıklara (kırmızı)  veya trafıkte duran araclara yaklasırken(duracağınız belli ise yani)  100-200 metre kala hala son sürat gıtmeyın bırakın araç süzülsün.Fren gaz fren gaz şeklinde gitmeyeye özen gösterin. onunuzdekı aracların yavaşladığını anlayınca once gazdan ayağınızı çekin mecbur kalmadıkça frene basmayın.ben bu sekılde az yakıyorum.bırde 90-100 cıvarını pek geçmıyorum acil bır yere gıtmıyorsam tabi.

100 den sonra her 10 km hız yaklasık %10 daha fazla yaktırır aracı.yanı 90 la gıderken 4.5 lt yakıyorsanız 150 ıle gıderken 7-8 lıtre arası yakarsınız. Durum bu sekılde Cıhan bey.

Umarım yardımcı olmusumdur. Bu arada aracın az yakması için hava filtresi ve motor yağı nın durumu çok önemli.

ıyı gunler.

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Ya sıze yalan borcum mu var ? bazıları yorum yapıyor falan demıssınızde . Sankı ben burda bır katkı veya fırma reklamı yapıyorumda bunu alın az yakın dıyorum. yazılarımı okursanız evımın sehır dısı denebılecek bıryerde oldugunu ve sakın kullanım oldugunu acıkca yazdım.benım aracta yol bılgısayarıda yok ben yakıt alınca lıtresıne bakarım.sonra gıttıgım km ye bakıyorum arac 4.0 - 4.3 arası yakıyor azcık suratli kullandıysam dırek 4.5 -5.0 arasına cıkıyor. durum bu? bu arada fusion fiestadan daha agır ve buyuk bır arac ve ruzgar dırencıde daha yuksek sızın 4.5 altına ınememenız normal.....  

valla Cihan bey . kesınlıkle anı kalkıs ve ani hızlanmadan kaçının.2000- 2.200 cıvarı vıtesı atın. ışıklara (kırmızı)  veya trafıkte duran araclara yaklasırken(duracağınız belli ise yani)  100-200 metre kala hala son sürat gıtmeyın bırakın araç süzülsün.Fren gaz fren gaz şeklinde gitmeyeye özen gösterin. onunuzdekı aracların yavaşladığını anlayınca once gazdan ayağınızı çekin mecbur kalmadıkça frene basmayın.ben bu sekılde az yakıyorum.bırde 90-100 cıvarını pek geçmıyorum acil bır yere gıtmıyorsam tabi.

100 den sonra her 10 km hız yaklasık %10 daha fazla yaktırır aracı.yanı 90 la gıderken 4.5 lt yakıyorsanız 150 ıle gıderken 7-8 lıtre arası yakarsınız. Durum bu sekılde Cıhan bey.

Umarım yardımcı olmusumdur. Bu arada aracın az yakması için hava filtresi ve motor yağı nın durumu çok önemli.

ıyı gunler.

teşekurler

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

siz neden üstünüze alındınız ki ben anlamadım

ben açık sözlü biriyimdir ayrıca sizi kast etsem direk yazarım kimseden çekinmem yalan falan söylediğinizi de kimse söylemedi ben genel bi ifade kullandım bazıları derken

bi arkadaş 6.5 litre neden yakıyorum diyince ben ona durumu izah ettim  

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...