İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Yakıt Tüketimi

Tufan Efe

Recommended Posts

Şehir içi mi yoksa şehir dışı mı Ozan Bey kardeşim ?

Benim yazdığım tüm tüketimler şehir içi. Henüz şehirlerarası şansım olmadı. Yolun bir kısmı şehir dışı sayılacak düzeyde diyebiliriz. Okul- ev arası e5 veya temden 25km sabit hızlarda

Yorum bağlantısı
Mehmet Atalay

Yakıt tüketimi konusu her daim takip ettiğim (ya da etmek zorunda kaldığım) bir konu.

Geçen sene Ağustos ayı başında aldığım aracımla 15.000 km yol yaptım. Bir çoğu uzun yoldu tabii ki. Aldığımda üzerinde Michelin Energy Saver vardı. Kışlık olarak da Alpine A4 tercih ettim.Bu yaz lastikleri değiştirdim. Görevim nedeniyle önümüzdeki iki yıl aracı çok kullanamayacağım. O nedenle lastiğe de fazla masraf yapmak istemedim ve Tigar Hitris aldım. Tüketim sınıfı G sınıfı olmasına rağmen yeni lastiğin bu kadar fark edeceğini bilmezdim. Uzun yolda %25'e varan fark oldu.

2005 1.4 TDCI ASM Fiesta ile (araç 200.000 km.de) uzun yolda 4,4-4,8 lt/100 km şehir içinde 5,5-6 lt/100 km değeri alıyorum...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Musab Boz

Merhaba arkadaşlar. 3 nisan da aldığım benzinli fiestamla yaklaşık 2000 km. Yol yaptım ve uzun yol deneyiminden de sonra yakıt tüketimini paylaşım dedim. Araç 1.4 benzinli manuel titanium, 20 binde aldım. Ayrıca almadan önce bakımı özel serviste (yağ,buji,filtre,akü) yapılmış.

Şehir içi kullanım ve trafiğe göre değişiyor ancak ben ortalama hız 29-30km civarı iken 70km lik, toplamda 12-13 ışığın olduğu yolda kırmızılara az yakalanarak 6.3 rahat rahat görüyorum. Ancak biraz gaz pedalıyla oynarsanız değer yükseliyor.

Full trafikte klima açık dur kalk ta 7.9 u gördüm ancak 8 litreyi daha hiçbir şekilde görmedim.

Gelelim uzun yola. Güzergah Mersin-Nevşehir akşam 19:30 civarı yola çıktım.Yani tam kamyon ve tırların yoğun olduğu saat, ayrıca pozantı yolununda hatırı var. Sol şeritten 110, 120 nin altına inmeden bir kaç sefer büyük araç sollama yaparken onu bekledim yani hzımı kaybettim otobondan sonra hızımı 95'e sabitlidim bir ara yağmur yağdı, çevirme vardı, önüme köpek filan çıktı yani sürekli fren gaz vermek zorunda kaldım yinede buna rağmen nevşehire geldiğimde bilgisayar 5.9 değerini gösteriyordu.

Bence benzinli bir araça göre,yola göre ve arabada 3 kişi olduğuna göre iyi bir değer gibi. Benim gibi bu aracın tüketimini merak edenlere faydalı olur inş. Son olarak, aracım 2010 model yani euro4 normlarına uygun.Saygılar , sevgiler herkese.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Serkan Çevik

Bende 2007 model 1.4 TDCI tek kapi fiesta var , daha yeni dun Ege-Akdeniz turundan döndüm. Olcum degerlerim soyle ; 4.76 LT/100 km Petrol Ofisi W/Max Eurodiesel lt fiyati 4.46 TL.Aracta ben dahil 2 kisiydik bagajimda ise sadece 2 valiz bir kac ivir zivir poset.Klima % 80 oraninda 3.kademe acikti.Aracin km'si 301.500 Km.Lastik ebatlari 175/65/14 Bridgestone B250 4 mevsim asimetrik desen. On lastikler 31 psi , arka lastikler 26 psi hava basincinda idi. Daha önceleri 3.81 LT/100 km degerlerine dusurmustum , ama tabikide mevsim ve yol sartlari daha farkliydi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Şeker

S. İci maksimum yakıt tuketimi ne olmalı 1.4 tdci 155000 km de 5.5 6.0 lt arası yakıyor minimum tüketim için vites degistirme aralıgı ne olmalı ben 2000 devirde vites atıyorum

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

Aracımı epeydir uzun mesafe kullanmadığım için tüketimi unutmuştum diyebilirim. 16 titanium jantları takınca üzerinde 205 55 16 lastikler vardı biraz kullandım ama yüksek hızlarda genelde kullandığım için yolda gezme yapıyordu 195 55 16 geçiş yaptık bizde haftasonu depoyu fulledim çeşmeye gittim epey bi gezdim ve evin orada tekrar fulledim 46 tl ye doldu. yaptığım km 220 toplamda 

not: klima açık değildi bagaj full toplam 5 kişi ara hızlanma ortalama 130 / 150 km cizarındaydı hızım.  Fakat şu bir gerçek aracınızın motoru ne kadar sağlıklıysa o kadar iyi perfonmas ve düşük yakıt tüketimi sunuyor.i 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
İsmail Yarış

Merhaba arkadaşlar,

Bayram arifesi Darıca dan Akçay'a trafik yüzünden tam 10 saatte gittim. Normalde 6 saat kadar sürüyor. Akçay'dan Sarımsaklı plajı, tekrar Akçay ve Darıca'ya dönüş.

Gidiş geliş İzmit körfezini dolanarak toplam 1113km ortalama 90-100km/h ve %40'ı klima açık 195TL gaz yaktım. Ortalaması 17,5krş yakmış. Şehir içinde 23-25krş değişiyor. Bence çok iyi ama sizinde fikrinizi almak istedim.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Merhaba arkadaşlar,

Bayram arifesi Darıca dan Akçay'a trafik yüzünden tam 10 saatte gittim. Normalde 6 saat kadar sürüyor. Akçay'dan Sarımsaklı plajı, tekrar Akçay ve Darıca'ya dönüş.

Gidiş geliş İzmit körfezini dolanarak toplam 1113km ortalama 90-100km/h ve %40'ı klima açık 195TL gaz yaktım. Ortalaması 17,5krş yakmış. Şehir içinde 23-25krş değişiyor. Bence çok iyi ama sizinde fikrinizi almak istedim.

Şehirler arası dediğiniz gibi tüketimim, ancak şehir içi 10 litre civarı tüketiyorum. Uzun yolda yüzümüzü güldürüyor Fiesta :)

Yorum bağlantısı
Yalçın Sarıkaya

Merhabalar sitede yeniyim o yüzden direk kendi sıkıntımı yazayım sıkıntımı yoksa normal bişey mi siz karar verin.

yaklaşık 4 ay önce 2008 model fiesta 1.4 tdci collection aldım. Heryerde fiestaların az yaktığını duymuştum asıl alma sebeplerimden biriside bu. 4 aylık periyotta 4.000km şehir içi yol yaptım çok agresif kullanmama rağmen 6,9-7 litre arasında gidip geliyor bilgisayar bilgisayar bozuktur diye her dolduruşta tekrar tekrar hesapladım 100km gidip doldurduklarımda oldu sürekli petrol ofisinden alıyorum mütemadiyen de aynı yerden aynı pompadan..ford yetkili servisi aradığımda aracı 1900 devirde vites değiştirerek kullanmamı tavsiye etti ki arabayı daha çok yoruyo gibi geliyo bu yöntem kullandım ama 6,6 nın altına düşüremedim..şehirlerarası sayılabilecek bir yolda sıfırlatım 4,9-5 litre şehirler arası yaktım.servis için sürekli gittiğim yerdeki arkadaşa çok yaktığını enjektör ayarı vs.yapılması gereiyorsa yapılması gerektiği söyledim ancak ben bi gidişine bakayım ona göre yaptıralım boşuna 150 lira verme dedi bakmış ve gayet iyi 1.4 olduğundan dolayı ister istemez çok gaza basıosun ondan yakıyo bence dedi ayar felan yaptırmadı..

özetten sonra soru şu :) aracımın yakıt değerleri burdaki kişilere baktığımda yukarıda kalıyor sizcede fazla değilmi ? yakıtı düşürmek için yöntemler nedir ne yapmamı önerirsiniz 

bu arada arabayı alır almaz starmaxx v desenli 185/65/15 lastik aldım basınçlarda 4 lastikte 30-31 seviyelerinde çok nadir kalkışlarda 3 bin devire çıkıyorum onun dışında 2200 devir genel vites değiştirişim..ya benim aracımda bir problem var yada ben dizel araba kullanmayı bilmiyorum yardımlarınızı fikirlerinizi bekliyorum...

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Merhabalar sitede yeniyim o yüzden direk kendi sıkıntımı yazayım sıkıntımı yoksa normal bişey mi siz karar verin.

yaklaşık 4 ay önce 2008 model fiesta 1.4 tdci collection aldım. Heryerde fiestaların az yaktığını duymuştum asıl alma sebeplerimden biriside bu. 4 aylık periyotta 4.000km şehir içi yol yaptım çok agresif kullanmama rağmen 6,9-7 litre arasında gidip geliyor bilgisayar bilgisayar bozuktur diye her dolduruşta tekrar tekrar hesapladım 100km gidip doldurduklarımda oldu sürekli petrol ofisinden alıyorum mütemadiyen de aynı yerden aynı pompadan..ford yetkili servisi aradığımda aracı 1900 devirde vites değiştirerek kullanmamı tavsiye etti ki arabayı daha çok yoruyo gibi geliyo bu yöntem kullandım ama 6,6 nın altına düşüremedim..şehirlerarası sayılabilecek bir yolda sıfırlatım 4,9-5 litre şehirler arası yaktım.servis için sürekli gittiğim yerdeki arkadaşa çok yaktığını enjektör ayarı vs.yapılması gereiyorsa yapılması gerektiği söyledim ancak ben bi gidişine bakayım ona göre yaptıralım boşuna 150 lira verme dedi bakmış ve gayet iyi 1.4 olduğundan dolayı ister istemez çok gaza basıosun ondan yakıyo bence dedi ayar felan yaptırmadı..

özetten sonra soru şu :) aracımın yakıt değerleri burdaki kişilere baktığımda yukarıda kalıyor sizcede fazla değilmi ? yakıtı düşürmek için yöntemler nedir ne yapmamı önerirsiniz 

bu arada arabayı alır almaz starmaxx v desenli 185/65/15 lastik aldım basınçlarda 4 lastikte 30-31 seviyelerinde çok nadir kalkışlarda 3 bin devire çıkıyorum onun dışında 2200 devir genel vites değiştirişim..ya benim aracımda bir problem var yada ben dizel araba kullanmayı bilmiyorum yardımlarınızı fikirlerinizi bekliyorum...

yakıtınız çok değil ama daha düşürebilirsiniz bir kere o lastiği neye göre aldınız eğer lastikçi verdiyse gidin kafasına geçirin v desen başlı başına sorun zaten bir de ebat büyük 185 55 r15 veya 195 50 r15 kullanmanız gerekir güçsüz olan 1.4 tdci yi daha çok yoruyosunuz bizim fusionla şehir içi 5-6.5 arası kullanıma bağlı değişik deerler elde ediyoruz ben kendi aracım fiesta 1.6 tdci ile 5-5.5 arası yakıyorum zorlanmadan devir konusuna gelince de illaki 3000 ekadar çıkaracaksınız aracı genelde 2000 devirde tutmaya çalışın 2500 gibi vites atmanız uygun gaza yemediğinden fazla basmayın ve yavaşlarken boşa atıp değil de yavaşça vites küçülterek yavaşlayın 

Yorum bağlantısı
Yalçın Sarıkaya

yakıtınız çok değil ama daha düşürebilirsiniz bir kere o lastiği neye göre aldınız eğer lastikçi verdiyse gidin kafasına geçirin v desen başlı başına sorun zaten bir de ebat büyük 185 55 r15 veya 195 50 r15 kullanmanız gerekir güçsüz olan 1.4 tdci yi daha çok yoruyosunuz bizim fusionla şehir içi 5-6.5 arası kullanıma bağlı değişik deerler elde ediyoruz ben kendi aracım fiesta 1.6 tdci ile 5-5.5 arası yakıyorum zorlanmadan devir konusuna gelince de illaki 3000 ekadar çıkaracaksınız aracı genelde 2000 devirde tutmaya çalışın 2500 gibi vites atmanız uygun gaza yemediğinden fazla basmayın ve yavaşlarken boşa atıp değil de yavaşça vites küçülterek yavaşlayın 

çok çok özür diliyorum aracımdaki lastik ebasını şirket arabası ile karıştırmışım 195/55/15 bendeki yanaktan sadece 1cm lik bir fazlalığı var gibi görünüyor sizin verdiğiniz boyuta göre zaten hafif yüksek durması bu yüzden anlaşılan lastiklerin v desen olmasını özellikle ben istedim görüntü açısından yakıta etkisi varsa kötü etmişim demektir..yukarıda yazmadım ama aracı şehir içi sürekli 4 kişi kullanıyorum buda etkilşiyor sanırım...gaz yemediğinde zaten pedal tepkimesinden belli bir noktadan sonra işe yaramadığını fark ediyorum kavrama noktası gibi bir nokta oluştu bende o bölgede bırakıyorum torkun en yüksek seviyede olduğunu hissediyorum o bölümde yavaşlarken vites küçültme yapmıyorum ama boşada almıyorum vites küçültmenn zararlı olacağını söyleyenler oldu dizel araba için bu yüzden hangi viteste isem onda bırakıyorum en son durunca boşa alıyorum...yani enjektörlere boşa ayara gitmemelimiyim yoksa her halukarda kafam rahat olsun diye götürmelimiyim bilemedim...

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

çok çok özür diliyorum aracımdaki lastik ebasını şirket arabası ile karıştırmışım 195/55/15 bendeki yanaktan sadece 1cm lik bir fazlalığı var gibi görünüyor sizin verdiğiniz boyuta göre zaten hafif yüksek durması bu yüzden anlaşılan lastiklerin v desen olmasını özellikle ben istedim görüntü açısından yakıta etkisi varsa kötü etmişim demektir..yukarıda yazmadım ama aracı şehir içi sürekli 4 kişi kullanıyorum buda etkilşiyor sanırım...gaz yemediğinde zaten pedal tepkimesinden belli bir noktadan sonra işe yaramadığını fark ediyorum kavrama noktası gibi bir nokta oluştu bende o bölgede bırakıyorum torkun en yüksek seviyede olduğunu hissediyorum o bölümde yavaşlarken vites küçültme yapmıyorum ama boşada almıyorum vites küçültmenn zararlı olacağını söyleyenler oldu dizel araba için bu yüzden hangi viteste isem onda bırakıyorum en son durunca boşa alıyorum...yani enjektörlere boşa ayara gitmemelimiyim yoksa her halukarda kafam rahat olsun diye götürmelimiyim bilemedim...

4 kişi kullanıyosanız zaten araç zorlanıyor şöyle diyeyim biz tatile giderken 4 kişi ve bagaj 4.5-5 arası yaktık şehir dışı şehir içi fazla değil enjektör ayarına gitmek isterseniz gidin ama bence bi sıkıntı yok gibi siyah duman falan da yoksa boşa paranızı alırlar0.5-1 litre arası fazla yakar yük olduğunda araçta 3 kişi de nerden baksanız 250 kg yapar burda yazılan 3-4 litreler sabit hızla elde edilen değerler tüm detayı yazmıyor çoğu kişi sonra başkaları da şüpheleniyor bende mi sorun var diye

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

1. 4tdci motorlu fiestayı (1.6 tdci de aynıdır) sabit hızda giderken 2100 devirde kullanacaksınız, vites değişimlerini 2500-2750 gibi yapacaksınız, bir üst vitese attığınızda devir 2000 in altına inmeyecek yani (maks torku 2000 de vermeye başlar alt devirde cansızdır), ayrıca uzun yol kullanımınız az şehir içi çoksa araç hantallaşır, 1.6 da 1.4 de aynı şekilde kurum yapar, bu motorları arada bir 2500 devir  üstü 20 30 dakka kadar sürekli kullanmalısınız ki açılsınlar, yoksa hem hantal olur hemde çok yakar, dizel uzun yol motorudur esasında, gittikçe açılır, benzinli yi sevmem bu yüzden, devirde 2100 ün altında olmamalıdır, yani 5. viteste 300-400 km 2000 devirde giderseniz araç hantal kalacaktır, arada 2500 lere çıkıp bir süre gitmelisiniz, bu şekilde değişken devirli kullanırsanız uzun yol ortalamanız 4.7 nin üstüne çıkmaz, ben sürekli 100 le giderim 4.5 litre yakarım mesela, araba doluysa klima arada bir açılırsa 4.7 yi geçmez, ayrıca 1.4 tdci nin ideal hızı 98-100 dür, 90 değil, bu motor sağlamsa ve tam bakımlıysa 95-100 gibi gidiliğinde daha az yakar, 90 la gitmeyin, araba hantallaşır, özellikle şehir içi çok kullanıyorsanız.

1.6 da tamamen aynı şekilde kullanılmalıdır, hp-tork farkı farketmez, aynı dediğim gibi kullanılmalıdır, ikiside ekonomi amaçlı seri olmayan motorlar, bunlarla sakin gideceksinizki az yaksınlar ama deviri çok düşürmeyeceksiniz ve arada bir 2500 devirlerde uzun süre gideceksinizki kurumu atıp rahatlasınlar, göreceksinizki araç daha atak ve daha az yakıyor, bunu özellikle 400-500 km durmaksızın uzun yol yapınca net şekilde anlarsınız, basınca uzar araba, özelliklede rampada süper olur  :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

Ali bey yorumunuz için teşekkürler. Tam kafamdaki sorularada cevap vermiş oldunuz. Soruyu benim sormama rağmen :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Şanzıman oranlarimiz yüzünden uzun yolda yüksek hızda çok yakıyor bizim makineler :)

Antep'e giderken bayram kalabaligina kalip 10 saatte ankaraya vardık. Ardından 7 saatte de Antep'e vardım otobanda hızım 140in altına düşmedi gerçek depo ortalaması 5.3lt/100kmh

Yorum bağlantısı

Bana bu zamana kadar 39 litreden fazla mazot koyabilen çıkmadı :)

Bunu ben de bu uzun yolda tespit ettim:)

Işık yandiktan sonra 40km daha yaptim fulledim 39 :)

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Tp den fulledim 41lt aldi.opetten fulledigimde 39 u gecmiyordu

Tp den fulledim 41lt aldi.opetten fulledigimde 39 u gecmiyordu

Yorum bağlantısı
Yasin Kahveci

1. 4tdci motorlu fiestayı (1.6 tdci de aynıdır) sabit hızda giderken 2100 devirde kullanacaksınız, vites değişimlerini 2500-2750 gibi yapacaksınız, bir üst vitese attığınızda devir 2000 in altına inmeyecek yani (maks torku 2000 de vermeye başlar alt devirde cansızdır), ayrıca uzun yol kullanımınız az şehir içi çoksa araç hantallaşır, 1.6 da 1.4 de aynı şekilde kurum yapar, bu motorları arada bir 2500 devir  üstü 20 30 dakka kadar sürekli kullanmalısınız ki açılsınlar, yoksa hem hantal olur hemde çok yakar, dizel uzun yol motorudur esasında, gittikçe açılır, benzinli yi sevmem bu yüzden, devirde 2100 ün altında olmamalıdır, yani 5. viteste 300-400 km 2000 devirde giderseniz araç hantal kalacaktır, arada 2500 lere çıkıp bir süre gitmelisiniz, bu şekilde değişken devirli kullanırsanız uzun yol ortalamanız 4.7 nin üstüne çıkmaz, ben sürekli 100 le giderim 4.5 litre yakarım mesela, araba doluysa klima arada bir açılırsa 4.7 yi geçmez, ayrıca 1.4 tdci nin ideal hızı 98-100 dür, 90 değil, bu motor sağlamsa ve tam bakımlıysa 95-100 gibi gidiliğinde daha az yakar, 90 la gitmeyin, araba hantallaşır, özellikle şehir içi çok kullanıyorsanız.

1.6 da tamamen aynı şekilde kullanılmalıdır, hp-tork farkı farketmez, aynı dediğim gibi kullanılmalıdır, ikiside ekonomi amaçlı seri olmayan motorlar, bunlarla sakin gideceksinizki az yaksınlar ama deviri çok düşürmeyeceksiniz ve arada bir 2500 devirlerde uzun süre gideceksinizki kurumu atıp rahatlasınlar, göreceksinizki araç daha atak ve daha az yakıyor, bunu özellikle 400-500 km durmaksızın uzun yol yapınca net şekilde anlarsınız, basınca uzar araba, özelliklede rampada süper olur  :)

Ali Abi benzinli 1.4 fiestayı kullanma tavsiyeleri de alalım senden :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Benzinlide böyle kazmaya gerek yok. Az yakmak için 1500-2000 devir arası. Kapışmak için 4000 devir üzeri. Bu kadar.

Yorum bağlantısı
Yalçın Sarıkaya

bu yazıdan sonra devir olayına biraz daha dikkat edeceğim zira servisin az yaktırmak için 1900 devirde vites değiştirin lafı aklımda klamış ister istemez bu devirlerde vites değişikliği yapıyorum ve söylediğiniz gibi araç şuan hantal aslında ankarada oturuyorum mamaktan sincana git gel yaptıktan sonra biraz daha seri gidiyor aslında sizin yazdıklarınızdan sonra dha iyi farkettim bunu önümüzdeki ay antalya yolcuğum var bakalım tam anlamıyla şehir dışında ne yakacağım...şuan aracın hantallığından dolayı yokuş çıkışlarında 1inci vitese çektiğim bile oldu tek başıma giderken bile uyarılarınız için çok teşekkürler

Yorum bağlantısı
Göksel Kaya

Arkadaslar merhaba bilgi amaclı paylasıyorum 2008 model 98.000 km'de 1.4 dizel fiestamla 2 gün önce bodrumdan geldim 168 TL ye depoyu fulledim 940 km yol yaptım 

Yorum bağlantısı
Ali Aytaç Bingöl

Merhaba arkadaşlar. 2006 1.4 TDCİ fiesta asm sahibiyim. Arabam 213000 kmde. yol bilgisayarım 1 haftadır sürekli 7.2, 7.5 ortalamada seyrediyor. arabayı sakin kullanırım ama tork devrinede dikkat ederim. Araç zaten otomatikde çok erken vites atıyor ben onu ne kadar manuel kullanıp ayarlasamda tüketim düşmüyor. Ayrıca ortalama hızım hep 23km. Tamam genel olarak şehir içi kullanıyorum ama e5 den sahilden hız yaptığımda oluyor insan hiçmi oynamaz. Burada arkadaşlar şehir içi 5.5 gibi tüketim değerleri almışlar. Onları okudukça sinirlerim bozuldu. Aracın trigerini, devridaim pompasını bütün yağlarını ve filtrelerini de yeni değiştirdim. Ne yapmamı önerirsiniz?

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Arkadaslar merhaba bilgi amaclı paylasıyorum 2008 model 98.000 km'de 1.4 dizel fiestamla 2 gün önce bodrumdan geldim 168 TL ye depoyu fulledim 940 km yol yaptım

depo kac litre aldi
Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Merhaba arkadaşlar. 2006 1.4 TDCİ fiesta asm sahibiyim. Arabam 213000 kmde. yol bilgisayarım 1 haftadır sürekli 7.2, 7.5 ortalamada seyrediyor. arabayı sakin kullanırım ama tork devrinede dikkat ederim. Araç zaten otomatikde çok erken vites atıyor ben onu ne kadar manuel kullanıp ayarlasamda tüketim düşmüyor. Ayrıca ortalama hızım hep 23km. Tamam genel olarak şehir içi kullanıyorum ama e5 den sahilden hız yaptığımda oluyor insan hiçmi oynamaz. Burada arkadaşlar şehir içi 5.5 gibi tüketim değerleri almışlar. Onları okudukça sinirlerim bozuldu. Aracın trigerini, devridaim pompasını bütün yağlarını ve filtrelerini de yeni değiştirdim. Ne yapmamı önerirsiniz?

otomatikse normal değerler manuelleri 6 litre civarı tüketiyor ş.içi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...