İçeriğe Yönlendir

Cvt Şanzuman Arıza Yaptı, Yara Büyük. Çıkma Şanzıman Takıldı

Emin Sınar

Recommended Posts

M.Fatih Yüce

Benim arabanın aynıından bir arkadaşım daha almıştı ama onunki düz vites idi. 48-49 litre ile 1050-1100 arası uzun yolda her zaman yapardı. Onun kadar sabırlı olmadığım için Cvt ile ben 900-950 'yi hiç göremedim.Fabrika verilerinde zaten uzun yol 4,9 yazıyor bizimkinde. Arkadaşım 5.ci vites ile giderdi ben 7 ile aynı hızda 150 devir az çevirmeme rağmen her zaman %15 benden az yakardı son dişlide sabit hızda otomatiklerin neden fazla yakmış olduğunu hala anlayamamışımdır. Sadece VW dsg7 ile normalden az yakan rakamlar vermektedir katoloğunda. Dsg6 dahil uzun yolda az yakabilen otomatik yok...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Orçun Okyay

araba yavaşlarken ve durmak üzereyken neden titrer acaba ?

Hayırdır hocam daha önce enjeltörlerdenmiş diye yazmıştın hala mı titriyor?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercan Aytuğ Atalay

Hayırdır hocam daha önce enjeltörlerdenmiş diye yazmıştın hala mı titriyor?

evet enjektörlerden demişti usta ama enjektörler bakım yapıldıktan sonra düzelmedi şanzımandan değil diyor ısrarla bencede değil arızalıyken yapmadı tamir edilince neden yapsın anlamadım

Yorum bağlantısı
Orçun Okyay
(düzenlendi)

Enjektörler temzilendi değil mi? Motor takozlarından falan olmasın eskimişlerse güzel titreme yapar..

tarihinde Orçun Okyay tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercan Aytuğ Atalay

Enjektörler temzilendi değil mi? Motor takozlarından falan olmasın eskimişlerse güzel titreme yapar..

enjektörler temizlendi bakım yapıldı arızalı parçaları değişti takozun biri daha yeni değişti ama krank kasnağı bile değişti :(

Yorum bağlantısı
Orçun Okyay

enjektörler temizlendi bakım yapıldı arızalı parçaları değişti takozun biri daha yeni değişti ama krank kasnağı bile değişti :(

Başka ne olabilir? Rölanti ayarlarına da baktılarmı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercan Aytuğ Atalay

Başka ne olabilir? Rölanti ayarlarına da baktılarmı?

forumda aradım titreme diye yazılım sorunu olmuş birinde akü sökülünce beyin düzensiz çalışıyormuş yazılımı güncellemiş düzelmiş bir akü kutup başlarını söküp bir süre bekleyip tekrar takıca düzelenlerde var mış yarın servise götüreceğim yazılım günceleme yaptıracağım umarım düzelir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ercan Aytuğ Atalay

geçmiş olsun Ercan Bey, aracınız düzeldi mi acaba?

düzeldi çok şükür bir sorun yok maşallah teşekkürler

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ercan Aytuğ Atalay

şanzıman yağı seviyesi önemli arkadaşlar bakımlarda baktırmayı unutmayın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Emre Alliş

abi sorun daha ne olduğunu bilmiyorum ama sabah servise çektirecem aracı, otomatik vites arıza şeklinde yol bilg yazıyor. giderinde vites geçişlerinde sorun yok ama servis epey uzak olduğu için çekiciyle götürecem.

Yorum bağlantısı
Tamer Akkan

Arkadaş tam otomatik vites araca geçmek için bir niyet vs. oluyo hooop cvt, arıza, silkemele vs. konu açılıyor :biggrin: İnşallah sizi üzmeyecek bir şeydir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

İstanbul dışında yaşayan birisinin Cvt şanzıman almaması lazım...

Trafiğin yoğun olmadığı heryerde düz vites çok daha mantıklı aslında. Ama herkeste bir hevestir gidiyor.Katalog değerlerinde Dsg+tsi motor ikilisi hariç otomatik vites verilerine bakan + %10 - 15 arabanın daha fazla yaktığını görecektir. Bu devirde az miktarmı bu rakam?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Orçun Okyay

Geçen hafta aracımdan yine ses gelmeye başladı ödüm koptu vitesten diye daha şubat 2012 de revizyondan cıktı. Neyse EGR, ön vakum valfi gibi birşey cıktı ve değiştirtim. Ancak bu korkuyla yaşanmaz hakikaten. O yüzden artık satmayı düşünüyorum aracımı.. Mehmet beyin görüşüne katılıyorum, istanbul dışında CVT ye gerek yok. Fatih hocamın dediği heves doğru hatta muhteşem bir sürüş keyfi ancak artık her an bozulacak diye beklemek artık bunun önüne geçti bende..

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Geçen hafta aracımdan yine ses gelmeye başladı ödüm koptu vitesten diye daha şubat 2012 de revizyondan cıktı. Neyse EGR, ön vakum valfi gibi birşey cıktı ve değiştirtim. Ancak bu korkuyla yaşanmaz hakikaten. O yüzden artık satmayı düşünüyorum aracımı.. Mehmet beyin görüşüne katılıyorum, istanbul dışında CVT ye gerek yok. Fatih hocamın dediği heves doğru hatta muhteşem bir sürüş keyfi ancak artık her an bozulacak diye beklemek artık bunun önüne geçti bende..

benzinli tam otomatik alıp,kendiniz lpg taktıracaksınız ve keyfini süreceksiniz :):good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Alliş

yakit isine sonuna kaar katiliyorum fark hissedilir derecede. arabayi almama gelincede cok araba baktim artik bikkkinlik derecesine gelmisti temiz arac bulamayinca. bu arabayi da bulunca ikinci sahibinden ve cok temiz olmasindan dolayi niyetlendim aldim. sdece bu problem var gibi...cekiciyi bekliyorum servis sonucunu paylasirim ins buyuk sorun cikmaz

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

benzinli tam otomatik alıp,kendiniz lpg taktıracaksınız ve keyfini süreceksiniz :):good1:

Cvt'li bir dizel focus kullanın sonrada benzinli focus'a heleki tüplü binin bakalım 10 metre gidince iner bir daha o aracın yanına yaklaşmazsınız.

Geçmiş olsun Dizel Otomatik sistemlerde klasik 4 ileri harici sıkıntı oluyor galiba benzinli otomatik daha sorunsuz uzun km ler görülüyor sıkıntı tork la mı ilgili acaba_?

Bazı şanzımanlarda sıkıntı olabilir. Genelleme yapmak anlamsızdır. Dsg yeni yeni oturmaya başladı. Ford'daki sorun şanzıman üreticisinin kalitesizliğinden kaynaklanıyor. Sonundada battı zaten.

Birazda otomatik araç kullanmak bilgi ve beceri ister.

Bu kadar sürüş keyfi veren otomatik sadece dsg ve yeni bmw'lerdeki 8 ileri viteslerinde var yada bana öyle geldi...Neticede 25-35,000 tl arasında olan bir araç Bence keyifle kullanun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...