İçeriğe Yönlendir

Yeni Golf VII (7) Üretilmeye Başlandı Ve 4 Eylül'De Sahneye Çıkıyor...

Abdussamed Acar

Recommended Posts

Şu arabayı git gide sıradanlaştırdılar görünüm olarak.

4 kasa olması lazım (bunların kasasının sayılarını bilmiyorum), ilk çıktığında çok etkileyiciydi.

Bir daha öyle bir tasarım yapamadılar.

Ama şu fiyatlarla ben de olsam focus yerine golf'ü tercih ederim.

Aklın yolu bir eskiden vw'ye kızardık premium marka diye, şimdi hepsi aynı oldu. Kimse burnundan kıl aldırmıyor. Naylon bile uçtu ise vw'nin fiyatları artık bana sıradan geliyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Topluca soyuluyormuyuz ne :D şu ötv yi bir adam edemediler gitti, 30 liralık arabaya 70 lira veriyoruz, bu ne yahu :angry:

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Topluca soyuluyormuyuz ne :D şu ötv yi bir adam edemediler gitti, 30 liralık arabaya 70 lira veriyoruz, bu ne yahu :angry:

Şu anda 70 liralık arabaya 30 lira isteseler ne olur hiç düşündünüz mü?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Düşündüm, gider merso yada Bmw alırım, hemde hemen, bu arada 2. el de zorla para biriktirip araba almaya çalışan insanlarımızda doğru dürüst arabalara binerlerdi, hurdalardan tırltardan ebediyyen kurtulurduk :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Düşündüm, gider merso yada Bmw alırım, hemde hemen, bu arada 2. el de zorla para biriktirip araba almaya çalışan insanlarımızda doğru dürüst arabalara binerlerdi, hurdalardan tırltardan ebediyyen kurtulurduk :)

Bu kadar basit yani... :D

Gökten üç elma düşmüş...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bu kadar basit yani... :D

Gökten üç elma düşmüş...

Nerde bizde o şans demeyeğim, nerde bizde böyle yöneticiler vs. vs. ............

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Evet bahsediliyor bu durumdan, ancak teknik olarak öyle gözükse de tam olarak boş vites demekte değil sanırım, boş vitesin neden olabileceği sıkıntılı durumlar düşünülerek önlem alınmıştır sanıyorum :)

DSG zaten sıkıntı yapacaksa yapar. Araçtaki hızın zamana göre mikroişlemci tarafından türevi alınır. Türev pozitif değer çıkıyor ancak belirli bir değerden küçükse DSG debriyajı açar (basar) eger gaza basılmıyor ise. Türev negatif ve gaza yine basılmıyorsa araç zaten yavaşlıyor demektir bu durumda yine debriyaj açılır. Yavaşlama uzun zamana yayılır enerji korunur (peygamber vitesi). eğer türev pozitif, değer yüksek ve frene basılmıyorsa debriyaj açmaz. Türev pozitif değer yüksek ama frene basılıyorsa yine açmaz ve DSG vites küçültür. Türev çok yüksek çıkarsa da programa bağlı olarak (spor vs) vites küçültebilir. Türev negatif ve frene basılıyorsa bu sefer DSG açmaz, viteste yavaşlar.

Tüm bunlar DSG nin bozuk olmadığı varayımına göre düşünülür. Bozuksa zaten herşeyi yapar.

Yolları çukur dolu olan 4+4+4 sosyal devlet :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Yolları çukur dolu olan 4+4+4 sosyal devlet :)

Hocam çok güzel özetlemişsniz, tüm olayın özeti budur...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

DSG zaten sıkıntı yapacaksa yapar. Araçtaki hızın zamana göre mikroişlemci tarafından türevi alınır. Türev pozitif değer çıkıyor ancak belirli bir değerden küçükse DSG debriyajı açar (basar) eger gaza basılmıyor ise. Türev negatif ve gaza yine basılmıyorsa araç zaten yavaşlıyor demektir bu durumda yine debriyaj açılır. Yavaşlama uzun zamana yayılır enerji korunur (peygamber vitesi). eğer türev pozitif, değer yüksek ve frene basılmıyorsa debriyaj açmaz. Türev pozitif değer yüksek ama frene basılıyorsa yine açmaz ve DSG vites küçültür. Türev çok yüksek çıkarsa da programa bağlı olarak (spor vs) vites küçültebilir. Türev negatif ve frene basılıyorsa bu sefer DSG açmaz, viteste yavaşlar.

Matematiği bakkal hesabı sanarız. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Matematiği bakkal hesabı sanarız. :)

Diğer "ısı ölçer" başlığında da integral almış gidiyor :)

Yorum bağlantısı
Ümit Atmaca

Bu VW kanatlanmış uçuyor, tutabilene aşk olsun. :D Golf olsun çamurdan olsun. :wub:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

MOTORLAR VE YAKIT TÜKETİMLERİ

Yakıt Deposu 50 lt.

1.2 litre TSI 85 PS / 5 ileri manuel 5.9-4.2-4.9 l/100km tüketim ve 113 gr / km CO2 emisyonu.

1.4 litre TSI 140 PS / 6 ileri manuel 6.6-4.5-5.3 l/100 km tüketim ve 112 gr / km CO2 emisyonu. 7 ileri dsg 6.1-4.4-5.0l/100 km.

1.4 litre TSI ACT(silindir kapama) 140 PS / 6 ileri manuel 5.9-4.3-4.8 l/100km tüketim ve 112 gr / km CO2 emisyonu. bu motorda DSG gözükmüyor.

1.6 litre 105 PS TDI / 5 ileri manuel 4.6-3.3-3.8 l/100km tüketim ve 99 gr / km CO2 emisyonu. 7 ileri dsg 4.6-3.5-3.9l/100 km.

2.0 litre 150 PS TDI / 6 ileri manuel 5.0-3.6-4.1 l/100km tüketim ve 106 gr / km CO2 emisyonu. 6 ileri dsg 5.2-4.0-4.4l/100 km.

Ayrıca 85 g / km CO2 emisyonu olan ve 3.2 l/100km tüketim sunan BlueMotion versiyonu olacak.

AĞIRLIKLAR VE HIZLANMALAR

1.2 TSI 85 hp 1200 kg , 12 sn 0-100, 180 km maksimum hız.

1.4 TSI 140 hp 1270 kg, 8.4 sn 0-100, 212 km maksimum hız.

1.6 TDI 105 hp 1300 kg, 10.7 sn 0-100 , 192 km maksimum hız.

2.0 TDI 150 hp 1354 kg, 8.6 sn 0-100, 216 km maksimum hız.

Yorum bağlantısı

1.6 gerçekten çok iyi olmuş. Hem ekonomi hem performans ne ararsan var, bir de DSGli olursa tadından yenmez.

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Artar
(düzenlendi)

Yok satıyorlar "gibi" yapmıyorlar, gerçekten yok satıyorlar... odd.org.tr den aylık satış rakamlarını takip ederseniz görürsünüz pazarın daraldığı şu günlerde bile Türkiye pazarında Vw coştu gidiyor... Ford'un durumu bence yılbaşından beri içler acısı...

Bir çuval parayla alınan arabaları lego gibi yaparlarsa daha görecekleri var(ford için söylüyorum)

tarihinde Mehmet Artar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ford hakikaten tadını kaçırdı, mondeo yuda mundar ederlerse fordöver ceo luğundan istifa ettim gitti. :)

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Kasım ayının 2. haftası ilk parti Yeni Golf 7 ler bayilere geliyormuş, ilk partide 1500 adet kadar Golf 7'nin geliyor olduğunu duydum. Gelenler ağırlıkla 1.6 TDI düz ve otomatik araçlarmışilk partiden sonraki 2013 gibi gelicek 2013 model araçlar bir miktar daha zamlı olacakmış sanıyorum...

2 aya kalmaz yollarda göreceğiz yani...

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Paris Otomobil Fuarı ile birlikte 217 HP ve performans paketi seçeneği ile 227 HP güçlere sahip GTI 'lar sahneye çıktı 350Nm Tork değerine sahip GTI 0-100 Km/H hızlanma değeri 6,5 saniye ayrıca aracın yürüyen aksamında birçok değişikliğin olduğu yazılıyor;

volkswagen-gti-concept-1-e1348732424151.jpg

volkswagen-gti-concept-4-e1348732486481.jpg

volkswagen-gti-concept-5-e1348732524259.jpg

volkswagen-gti-concept-2-e1348732452788.jpg

volkswagen-golf7-gti-011.jpg

volkswagen-gti-concept-6.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa AKTÜRK

Blue Motion'un verileri de açıklanmış bu başlık altında paylaşmak istedim.

kzGMf.jpg?1

Önümüzdeki bahar geliyor

Alman oto üreticisi Volkswagen, daha öcne tanıttıkları Golf VII serisinin yeni versiyonu BlueMotion’ın şimdiye kadar çıkan en ekonomik versiyon olacağını ileri sürdü. Yeni 4 silindirli bir 1.6’lık TDI motoru 110 beygir ile beslenirken 250 Nm tork üretiyor. Yeni Golf, 100 km’de sadece 3.2 litreyakıt tüketecek.

Almanlar, hafif bir tasarım kullanarak yakıt tüketiminiyüzde 15 azaltmış gibi görünüyor. Bu hafif tasarımı açmak gerekirse, şase freninin ağırlığını 26 kg kadar düşürürken üst güverteyi de 37 kg hafifleten VW, bu yeniliklerden oldukça verim sağlayacak gibi .

Araçta motorla alakalı bazı değişiklikler de bulunuyor. 5 düz vitesli araca yüksek basınçlı ve daha uzun vites oranlarına sahip ekstra alçak sürüş dirençli tekerler monte edilmiş. Ayrıca başlat/durdur özelliğinin yanı sıra akü yenilemeözelliği de araçta bulabileceğimiz opsiyonlardan.

Standart donanım, klimayı, gündüz farlarını, elektrikli aynaları, elektrikli camları ve ayarlanabilir sürücü koltuğunu içeriyor. Bu özellikler, sade Trendline modelin içerisinde bulunabiliyor. Ancak daha üst donanıma sahip Comfortline türlerinde 16 inçlik alaşım jantlar, farklı araç-gereç takımı, deri kaplama direksiyon, özel vites topuzu kaplaması ve tamamıyla yolcuların konforunu sağlamak için tasarlanmış belden destekli ön koltuklar da mevcut.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

:wub:

Peki size iki soru,

Yeni kasa ilk geldiğinde fiyatlar ne kadar artar?

Ve ne zaman gelecek?

Şu anda elde son kalanlardan almak mantıklı mı?

Elde son kalanlara pazarlık dahi etmiyor doğuş dışındaki bayiiler. Fiyatının artacağı minimum 41den başlıyacağını söylemişti bir bayii :)

Yorum bağlantısı
Ali Özgen

VWnin genel uygulamasına göre örneğin comfortline Golf'un fiyatı aynı kalır ama yeni kasanın donanımı daha az olur. 2 yıl sonra aynı fiyata daha fazla donanım verir. Seri biterken genelde son bir kez daha donanım artırılır.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

tsi comfortline düz ne kadar olur mesela o zaman, şu anda 44 filan.

O kadarını bilmiyorum. Doğuş oto kartaldan tanıdık var, yıllık izinde. Gelince sorarım ona.

Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy

VW motor konusunda renoyu yakalayamadı bir türlü 1.6 dci ve 1.5 dciler( bu motor çok az fazla yakıyor ve den) hem daha hızlı hem daha az yakıyor.0.9 tce de aynı rs leri söylemeye gerek yok zaten 1.6 200bg, edc 2.0 265 bg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...