İçeriğe Yönlendir

Yeni Golf VII (7) Üretilmeye Başlandı Ve 4 Eylül'De Sahneye Çıkıyor...

Abdussamed Acar

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Peygamber vitesi gerçekmiş, yıllardır söyler dururduk: (boşa alınca mı az yakar, viteste mi az yakar diye !)

"Volkswagen’in bütün ürün yelpazesinde yakıt ekonomisini arttırmaya yönelik çabaları kapsamında, çift debriyajlı şanzıman (DSG) gaz verilmediğinde motor ile bağlantısını kesecek şekilde programlanmış. "

tercüme hatası olabilir?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

tercüme hatası olabilir?

Böyle bir şey okumuştum ,çeviri doğru olmalı.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Benim kocaayağı satmam için 2. neden de çıktı :wub:

Şakamı yapıyorsun, ben olsam düşünmem bile, ancak bir üst modeline geçersen sat yeti yi :)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Şakamı yapıyorsun, ben olsam düşünmem bile, ancak bir üst modeline geçersen sat yeti yi :)

:) değişemem abi zaten hanımdan vize çıkmaz :D

Yeti'yi satarsam satma nedenim kâr edebilecek olmamdır. Alırsam dolu yeti tabi :) ama golfün yeride gönlümde ayrı belli olmaz :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

:) değişemem abi zaten hanımdan vize çıkmaz :D

Yeti'yi satarsam satma nedenim kâr edebilecek olmamdır. Alırsam dolu yeti tabi :) ama golfün yeride gönlümde ayrı belli olmaz :)

O zaman garajı büyütelim, golf' u da alırsın inşallah, yetinin yanına çekersin :)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

O zaman garajı büyütelim, golf' u da alırsın inşallah, yetinin yanına çekersin :)

Yok artık, düz memur adamım aşar beni :) Ama rabbim nasip eylerse 2 saatlik iş :D

Yeni Golf7 ile Likit LPG işi daha da zaruri olacak. Dolayısıyla TSI ve LPG artık yan yana yazılabilecek. Şuan sadece Vialle'de 4500 Lira olan kit diğer firmaların da mecburen girmeleriyle 3000 Liralara düşerse, TSİ motorlar daha da prim yapacak. Benim tahminim Octavia, A3, Leon ve Golf ile artık sıralı LPG devri bitip Likit Direkt Enjeksiyon LPG devri başlıyacak. TSI'lar prim yapacak. :)

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

tahminimce fiyatlar yine uçuk olur ama bu araba alınır :)

Aynı görüşteyim kardeşm pahalı da olsa adamlar yapıyor. :) Özellikle 140lık tsi'nın performansı ve tüketimi dikkat çekici gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
Su 1.6tdi motorun yazilimi bana atsak :D Kesin degistirmemislerdir mekanik birsey.Turkiye gelicek modeller:

-1.2 tsi 105

-1.4tsi 122

-1.4tsi 140

Ilk iki motor almanyada satista yok ama denilene gore oyle gelicekmis...

Dun baktim vw.de de 1.2 lik secenek olarak vardi

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Yetkili satıcıya gidiyorsunuz adamlar yok çekiyor,test sürüşü desen mümkün değil, bana öyle geliyorki adamlar siparişle araç getiriyor,piyasayada vw arabları yok satıyor gibi izlenim bırakıyorlar biri bana bunu açıklayabilirmi?

Yok satıyorlar "gibi" yapmıyorlar, gerçekten yok satıyorlar... odd.org.tr den aylık satış rakamlarını takip ederseniz görürsünüz pazarın daraldığı şu günlerde bile Türkiye pazarında Vw coştu gidiyor... Ford'un durumu bence yılbaşından beri içler acısı...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ford bu fiyatlarla beter olucak gerçekten, premium olduk sanıyorlar, bakalım mondi nasıl olucak, inşallah saçmalamazlar.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Nasipse 140ps tsi dsg highline 2013-2014 gibi...

Şimdilik VI bulsam yeter bana. :)

Yavuz şöyle çıksınlar piyasaya dünya gözüyle bi görelimde aynısı aklımdan geçiyor :) TDI derken adamlar TSI la kafamı karıştırdılar... Bahara 2-3 VW alıcam galiba, sende gel :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yavuz şöyle çıksınlar piyasaya dünya gözüyle bi görelimde aynısı aklımdan geçiyor :) TDI derken adamlar TSI la kafamı karıştırdılar... Bahara 2-3 VW alıcam galiba, sende gel :)

Emmii isyan var burda :unsure2:

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Emmii isyan var burda :unsure2:

Çağlar abi Ford'mu alayım Allah aşkına :) şu fiyat ve modellerle Renault bile alırım Ford almam diyerek Renault cularada sataşalım... Saniiiiii :)))

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Bu yeni tsi motor iyi iş yapar gibi. İçi de çok hoşuma gitti de Doğuş edition'u görmek lazım tabi...

http://www.sahibinde...-99433301/detay şöyle bir şeyler bakınıyorum bu aralar.

Çok para...

Şahsen 2008-2010 arası kuru tip DSG lerden çekiniyorum biraz...

Jetta'yı naptın?

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Full life olması cezbediyor.

Jetta babamda.

Golf veya polo alacağım. Golf olursa tsi, polo olursa tdi olur. İstanbul'da hem az yakması hem otomatik olması önemli... Kararsızım... Ibiza filan da var...

Bizdeki Polo Bluemotion yola çıkalı 14-15 ay felan oldu geçen hafta 45 bin bakımına girdim :) gerçekten ekonomik araç ama konfor, sürüş ve beklentiler olarak Golf'le kıyaslamak kesinlikle yanlış olur...

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

İkisinden birini seçmem lazım ama karar veremiyorum...

i30 dizel otomatik seçeneği var bir de. :)

i30 u detaylıca inceledim kurcaladım, gerçekten kaliteli güzel araç ama indirim yapmış olmalarına rağmen o parayı i30 a vermem şahsen, fiyatı pahalı... otomatiği daha seri ve ekonomik olsa belki belki... Golf iyi Golf... kendini sevdirir, üzmez :)

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

i30'dan kasıt sıfırı değil yahu. O parayı vermem ben hundaya. :)

2010 filan. Eski kasa...

Temiz hesaplı olursa bak o olur... :) ama çok ararsın Jetta'yı :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

tercüme hatası olabilir?

Bak hala inanmıyorlar. Peygamber vitesi yahu. var "ööle bişey"

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Bak hala inanmıyorlar. Peygamber vitesi yahu. var "ööle bişey"

Evet bahsediliyor bu durumdan, ancak teknik olarak öyle gözükse de tam olarak boş vites demekte değil sanırım, boş vitesin neden olabileceği sıkıntılı durumlar düşünülerek önlem alınmıştır sanıyorum :)

Yorum bağlantısı

manuel tsi golf vi da güzel bir seçenek aslında, 2009 model filan 35'e bulunur mu ki, comfortline?

Aklımın ucundan geçti öyle bi. :)

Zaten ben türbinli şanzımana gıcığım. :)

Boş vitese alındığında start stop devreye girip motoru kapatır bu da tasarruf sağlar. Demeye mi çalışmışlar ? Ben normalde de peygamber vitesi kullanırım da ondan sordum.

Ysb vw'den sonra hyundai harbi alışmak sevmekten daha zor gelir sonra. :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Renk çok hoşuma gitti.Birde Türkiye yollarında görmek lazım bu arabayı...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...