İçeriğe Yönlendir

Kredi Dosya Masraflarının Geri Ödenmelerine İlişkin !

Ertan Çabuk

Recommended Posts

Zafer Ayvacı

Hakem heyetlerine edevlet üzerinden de başvuru yapabilirsiniz.

Hele e-imza varsa yerinizden bile kalkmadan işlem tamam. E-imza yoksa, formu edevlet üzerinde hazırlıyorsunuz, çıktı alıp ıslak imza ederek götürüp heyete teslim ediyorsunuz.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Emrah Altun

Takip edilecek bir süreç yok. Dedikleri gibi -mesela 1 ay- bekleyin. 1 ay içinde hesapta para yoksa icra dairesine gitmeniz gerekebilir. Çünkü icra daireleri alacaklı talebi ile çalışır. Resen işlem yapmazlar/yapamazlar. Çıkabilecek bir aksilik yok. Bankanın itiraz etmesi halinde dava açması gerekir. Dava açılırsa size tebligat gelir bu şekilde öğrenirsiniz. Etmezlerse de zaten para yatar.

Şimdilik üzerine düşmeye de gerek yok. Dediğim gibi siz hesabınızı kontrol ederek 1 ayı geçirin. Para yatarsa zaten sorun yok. Bu süre sonunda yatmazsa, o zaman tekrar değerlendirelim bankanın nesi var nesi yok alalım[emoji14]Olmadı şubeye hacze gidersiniz... İntikam zamanı[emoji14]

Zafer Hocam yardımlarınız için teşekkür ederim. Bugün icraadan hesabıma para yattı. Sadece alacağımı yatırmışlar. İcraa masraflarını yatırmamışlar ama olsun buna da şükür.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
(düzenlendi)

Zafer Hocam yardımlarınız için teşekkür ederim. Bugün icraadan hesabıma para yattı. Sadece alacağımı yatırmışlar. İcraa masraflarını yatırmamışlar ama olsun buna da şükür.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hadi geçmiş olsun. :) tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • 2 ay sonra...

Şubat 2015 tarihinde Hakem Heyetine birçok bankaya, hem kredi dosya masraflarının hemde kredi kartları yıllık kullanım bedellerinin iadesi için başvuruda bulunmuştum. Halk Bank hariç diğer bankalardan (Akbank, Yapı Kredi, Garanti) kısa sürede olumlu dönüş oldu ve para iadelerini aldık. Ancak Halk Bank tan 1,5 sene geçmesine rağmen tık ses yoktu. Taa ki bu haftaya kadar. Geçen gün tebligat elime geçti. Hakem Heyeti beni haklı bulmuş, kazanmışım.  :biggrin: Dün akşam gidip paramı çektim. Neredeyse unutmuş ve ümidi kesmiştim.

Demem o ki, bu tip başvurularınızın üzerinden zaman geçse de ümidi kesmeyin. Sonuçlanmaları 1,5- 2 yılı bulabiliyor demek ki.  :)

Yorum bağlantısı

Şubat 2015 tarihinde Hakem Heyetine birçok bankaya, hem kredi dosya masraflarının hemde kredi kartları yıllık kullanım bedellerinin iadesi için başvuruda bulunmuştum. Halk Bank hariç diğer bankalardan (Akbank, Yapı Kredi, Garanti) kısa sürede olumlu dönüş oldu ve para iadelerini aldık. Ancak Halk Bank tan 1,5 sene geçmesine rağmen tık ses yoktu. Taa ki bu haftaya kadar. Geçen gün tebligat elime geçti. Hakem Heyeti beni haklı bulmuş, kazanmışım.  :biggrin: Dün akşam gidip paramı çektim. Neredeyse unutmuş ve ümidi kesmiştim.

Demem o ki, bu tip başvurularınızın üzerinden zaman geçse de ümidi kesmeyin. Sonuçlanmaları 1,5- 2 yılı bulabiliyor demek ki.  :)

ne ısmarlıyorsun o zaman bize  :D  :p

Yorum bağlantısı

ne ısmarlıyorsun o zaman bize  :D  :p

Atla gel. 23 derece sabit sıcaklıktaki ortamda, 1 avuç fındık ve 1,5 lt Erikli su.  ;)

Yorum bağlantısı

Atla gel. 23 derece sabit sıcaklıktaki ortamda, 1 avuç fındık ve 1,5 lt Erikli su.  ;)

yakınsın zaten tamam 15 dkya ordayım  :p

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Çağdaş Başlılar

Ocak 2016da başvurduğum dilekçeler dün sonuçlandı gelen para ile cuma lpg montajı yaptırıyom :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Murat Altay1

İki ay önce çektiğim konut kredisinin dosya masrafının iadesi için tüketici hakem heyetine gittim ama ekim 2014 itibariyle bankaların binde beş oranında dosya masrafı alabileceğini söylediler. Bizden de tam binde 5 almışlar. Gerçekten böyle midir? Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Evet binde 5 kanunen alabiliyorlar
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

İki ay önce çektiğim konut kredisinin dosya masrafının iadesi için tüketici hakem heyetine gittim ama ekim 2014 itibariyle bankaların binde beş oranında dosya masrafı alabileceğini söylediler. Bizden de tam binde 5 almışlar. Gerçekten böyle midir? Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Siz yine de başvurunuzu yapın. Bir kaybınız olmaz.. 

Yorum bağlantısı
Çağdaş Başlılar

Ben yeni aldım, siz başvurunuzu yapın ztn olumsuz bir durumda olsa açıklama hakem heyeti yazısında belirtiliyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...