İçeriğe Yönlendir

Iphone 5 Sorular, İncelemeler Ve Uygulamalar

Harun Aydın

Recommended Posts

Yılmaz Ertek

Ben buradaki telefonda bir hata göremiyorum, hata kullanıcıda.. Şimdi bir araba alıyoruz, ve onu darbeye veya yüke maruz bırakıyor.. Yamuldu, eğildi diye servise giden var mı hiç ? O zaman aracın tavanında oturalım, göçük olursa servise gidelim.. Arka cepte telefonun ne işi ola ki ? Yamulma sebebi alüminyum olmasıdır, 4S aynı muamelede cam olduğu için kırılır..

tam da buna benzer bir cevap yazacaktım :)

okuduğum kadarıyla telefonun bu hale nasıl geldiğiyle çok ilgilenilmemiş.

yani başka marka bir telefon aynı koşullarda yamulmayıp direkt kırılırsa sorun olmuyor mu ?

telefonun durduk yere bu hele geldiği (örneğin fazla ısınma sonucu) idda edilseydi, evet sorun olurdu, ama yaklaşık 3 aydır iphone 5 kullanıyorum ve hiç bir yamuğunu görmedim :)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Yine koruma moduna geçtiniz :)

Sizin iPhone'unuza bir şey demedik. Hatta resimlerde karalama var dedik. O kadar eğilen telefonun ekranı kırılmaz mı yahu dedik.

Yani tamam tamam, iPhone'a bir şey demedik :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Kalite hissi ve prestij olarak İphone'a yaklaşan yok bence. Ama kullanımda android sistemin özgürlüğü, kişiselleştirilebilirliği ve kameranın çekim kalitesi ile samsung saplıyor. Ben Samsung Galaxy Ace (5mp) ile İphone 4S (8mp)'den daha iyi fotoğraflar çekiyorum. Onlar ekranlarından dolayı benden iyi çektiklerini sanıyorlar ama pc'ye atınca aslında öyle olmadığı anlaşılıyor...Samsung'un kamera kalitesi hiçbirinde yok. Mp fazlası hikaye. Ama ilk fırsatta bende almayı düşünüyorum 4s...

http://img546.images...10/20130117.jpg

tarihinde Yiğitcan Coşar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Bu arada arkadaş iyi niyetiyle bir konu açmış karalama kampanyası gibi algılamışsınız.. 4 ve 4S'te boya atması olmuyor mesela ? Neden eğilme kısmına bu kadar taktınız ki ? 4 ve 4S'te de yere düşürünce camı kırılıyordu ? Ben defalarca düşürdüm hiç birşey olmadı çünkü benimki cam değil. Algıda seçicilik sanırım hemen savunmaya geçmiş kullananlar :)

tarihinde Yiğitcan Coşar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
Bence şu düşünce bi kenara bırakılmalı bi telefona 2000 Tl vermeniz onu savunacağınız anlamına gelmiyor. Yarın o telefon elinizde patlasa davalıkta olabilirsiniz o şirketle. Şimdi marka fanatikliğinin gereği yok şirket batsa 2-3 yıl sonra kim hatırlayacak ? Ben android'i bazen samsung'u savunuyor olabilirim ama zaman zamanda haklarında pek güzel konuşmuyorum. Burak Abi'minde bundan bir çıkarı yok bilgilendirmek ve uyarmak için söylemiş. Alacak olan zaten alır yani iP5'i. :)

Tekrarlayim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

tabiki paylaşımda buşunacağız ancak bu direkt ürünü karalama adına açılmış bir konu olmuş.

İnternette hTC one x le ilgili S3le ilgilide baya bir videolar resimler var kronik sorunlarıyla ilgili, insanları yanlış yönlendirmemeniz gerekir özellikle bir GSM operatöründe çalışan olarak.

Güvenç Bey S2-S3- Note 2 ile ilgili forumda Evren beyin ve bizlerin her türlü olumlu ve olumsuz açıklamaları var. Okumanızı öneririm.

Burak bir konu açmış iyi niyetli. Hatta açan arkadaşta iphone 5 alacak bir arkadaş karalamadan çok uyarma var. Çok büyüttünüz olayı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

Yine koruma moduna geçtiniz :)

Sizin iPhone'unuza bir şey demedik. Hatta resimlerde karalama var dedik. O kadar eğilen telefonun ekranı kırılmaz mı yahu dedik.

Yani tamam tamam, iPhone'a bir şey demedik :)

Güvenç Bey S2-S3- Note 2 ile ilgili forumda Evren beyin ve bizlerin her türlü olumlu ve olumsuz açıklamaları var. Okumanızı öneririm.

Burak bir konu açmış iyi niyetli. Hatta açan arkadaşta iphone 5 alacak bir arkadaş karalamadan çok uyarma var. Çok büyüttünüz olayı.

katiyen koruma modu değil veya abartmak söz konusu değil.

Başka bir telefonda olsa bunları yine söyleyeceğim.

bir telefonu yamultmak o kadar kolay birşey değil doğrusu. ayrıca ekranı cam olan bir ürünün ekranının yamulmasıda ayrı bir muamma.

bir S3 vs. de olsa konu başlığı, konu içeriği yine aynılarını söyleyecektim. Hangi koşullarda yamulmuş acaba ondan bahsetsek birde? lastik altına takoz diye konulduysa kabulüm. Burada ki durum biraz fazla ekstrem bir durum olmuş ve kronik bir durummuş gibi gösterilmiş. Ben orada takıldım.

Burak arkadaşıma da yalan söylüyor mayetinde bir söylemim yok. Kendisininde yanlış anlamasını istemem.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Burak şuanda telefon satıyor.İphone5 de şuanda en iyi satabileceği telefonlar arasında yer alıyor.Zaten kendisi de laf aramızda iphonecudur :) Bu tip bir olayla karşılaşmış ve bilgi vermek istemiş.İmkansız diye bir şey yoktur.Ayrıca tüm ip5 ler de bu hale gelecek diye de bir durum yoktur.Mesela fabrikasyon ilk çıkan parti mallarda bu tip sorunlar olabilir.Daha sonrasında düzeltilmiştir.Yani bunu da düşünmek lazım..Ben kullanıyorum böyle bir durum yok demek de doğru değil..senin kullandığında olmazda başkasının kullandığında olabilir. Şans işi biraz bu şeyler..Sony bile ps3 ü üretirken kaç defa üretime ara verip tekrar başladı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

bir telefonu yamultmak o kadar kolay birşey değil doğrusu. ayrıca ekranı cam olan bir ürünün ekranının yamulmasıda ayrı bir muamma.

bir S3 vs. de olsa konu başlığı, konu içeriği yine aynılarını söyleyecektim. Hangi koşullarda yamulmuş acaba ondan bahsetsek birde? lastik altına takoz diye konulduysa kabulüm. Burada ki durum biraz fazla ekstrem bir durum olmuş ve kronik bir durummuş gibi gösterilmiş. Ben orada takıldım.

Burak arkadaşıma da yalan söylüyor mayetinde bir söylemim yok. Kendisininde yanlış anlamasını istemem.

E tamam Güvenç? Biz ne diyoruz? Biz de bir telefon kendi kendine böyle eğilmez, eğilse bile ekranı da kırılır böyle lastik gibi bükülmez diyoruz. Aynı şeyleri düşünüyoruz, neresinde anlaşamadık hala anlamadım.
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Ekranla ilgili açıklamayı fizik mühendisi Ali Karadağ açıklama yapmış.

Ama konuyu baştan sona kadar okuyunca bazı yorumlar bunu ifade eder tarzda olduğu için üzüldüm. Çünkü Burak'ı tanıyorum. Burak'ın tek hatası aynısı dediği resim yerine keşke iki dakika fotoğrafını çekip koysaydı daha iyi olacaktı.

Burak şuanda telefon satıyor.İphone5 de şuanda en iyi satabileceği telefonlar arasında yer alıyor.Zaten kendisi de laf aramızda iphonecudur :) Bu tip bir olayla karşılaşmış ve bilgi vermek istemiş.İmkansız diye bir şey yoktur.Ayrıca tüm ip5 ler de bu hale gelecek diye de bir durum yoktur.Mesela fabrikasyon ilk çıkan parti mallarda bu tip sorunlar olabilir.Daha sonrasında düzeltilmiştir.Yani bunu da düşünmek lazım..Ben kullanıyorum böyle bir durum yok demek de doğru değil..senin kullandığında olmazda başkasının kullandığında olabilir. Şans işi biraz bu şeyler..Sony bile ps3 ü üretirken kaç defa üretime ara verip tekrar başladı..

Kesinlikle katılıyorum. Konunun başından beri bende bunu anlatmaya çalışıyorum...

C-Max 148. km motor yedi. Niye? Karterde unutulan bir vida. O araç test sürüşü de yapılmıştır fabrikada. Ama kullanıcıda oldu. İmkansız diye birşey yok.

Ekleme: S2 ekranı kırılmaz diyorlardı. Ama forumda 3 tane S2 ekranı kırıldı. Çizilmez dendi anca benim ön panelde ince küçük bir çizik var.

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

1- C-Max 148. km motor yedi. Niye? Karterde unutulan bir vida. O araç test sürüşü de yapılmıştır fabrikada. Ama kullanıcıda oldu. İmkansız diye birşey yok.

2- Ekleme: S2 ekranı kırılmaz diyorlardı. Ama forumda 3 tane S2 ekranı kırıldı. Çizilmez dendi anca benim ön panelde ince küçük bir çizik var.

1- Ona ayrı bi üzüldüm ve iphone 5 kullanıcısı olarak diyorum ki olur olmaz diye birşey yok. Sonuçta Ayhan abinin dediği gibi İOS 6 ilk çıktığında harita özelliği bile kullanılamıyordu :)

2- Ben dedim, Tırt Dedim ama İnat ediyorsun. Ollmazzzki :D:p

(Folyo kullanıyorsun değil mi telefonda ? )

Yorum bağlantısı
Önder Kuru
(düzenlendi)

Bugüne kadar arka cepte telefon eğildiğini hiç görmedim, nedeni ise muhtemelen o cepte tel. taşıyan arkadaşlarımın hiçbirinde 7-8 mm inceliğinde ve alünimyum alaşımlı gövdesinin %95'i ekran olan telefon(pardon smartphone) yok, olanlar da zaten "o" cepte taşımıyor, yani en azından o paraya alıp da "orasında" deri cüzdan varmış gibi cort diye oturmuyor. Burada 300-500 TL'lik, coğunlukla uygun tarifelerle bedava gibi verilen bir telefon konusu açılmaz çünkü feda edilen rakam bir çok kişinin çoluğunun çocuğunun hayalini süsleyen onlarca eşya(mobilya-mutfak eşyası) ve/veya oyuncak parasına eş değer. O yüzden böyle bir konu açılmış, ve demek istenmiş ki(tercüman mı olaydım ne) bu kadar para verip alacaksanız en azından şunu bilin, artık telefon teknolojisinin gelişimi dayanıklılığıyla aynı oranda olmuyor yani en azından bu tip cihazlar bu şekilde artık, 3000 TL verince elimizden düştüğünde yerden top gibi sekip tekrar elimize gelmeyecek. bu parayı verdiğin şey sağlamlık dayanıklılık değil başka şeyler...

En azından benim anladığım bu.

tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

2- Ben dedim, Tırt Dedim ama İnat ediyorsun. Ollmazzzki :D:p

(Folyo kullanıyorsun değil mi telefonda ? )

Yooo folyo kullanmıyorum ve hertürlü metal eşyayla cebimde dolaşır. Bu ayfonmu kardeşim en ufak dokunmada çizilsin eğilsin :D :D :D O ince çizik nasıl oluştu inan onu bilmiyorum. Düşmelerin birinde fena darbe almış olmalı. O telefon kaç defe düştü bir bilsen. Hele Antep toplantısında milletin gözü önünde bir düştü inan dedim dağıldı :D Oğlanın elinden düşmüyor telefon düşüncede yere fena düşüyor :D :D :D Yine iyi dayandı..Hakikaten ekranı sağlammış dedim :D

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Ayrıca ekran kırılır kırılmaz o teknik bilgi sorunu, bir arkadaşımız burada "kırılmadı" diyorsa (bence) kırılmamıştır. Aslını, fotoğrafını noter huzurunda tescilini falan aramam bu forum öyle bir forum(muş) geçen 6 ayda bunu (ilk zamanlar hayretler içerisinde) gözlemledim. "Olmaz, olamaz" demeyin "batmaz" denilen Titanic bile battı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Yooo folyo kullanmıyorum ve hertürlü metal eşyayla cebimde dolaşır. Bu ayfonmu kardeşim en ufak dokunmada çizilsin eğilsin :D :D :D O ince çizik nasıl oluştu inan onu bilmiyorum. Düşmelerin birinde fena darbe almış olmalı. O telefon kaç defe düştü bir bilsen. Hele Antep toplantısında milletin gözü önünde bir düştü inan dedim dağıldı :D Oğlanın elinden düşmüyor telefon düşüncede yere fena düşüyor :D :D :D Yine iyi dayandı..Hakikaten ekranı sağlammış dedim :D

Beni polemiğe çekiyorsun Sayın Kaya :D

Folyo kullan abi, Folyo candır :) Hatta Mat Folyo Canan :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Tolgahan hadi deniyelim kardeş ya :)

Şu ıp5 arka cebine koy ama kot pantalon olsun. Sert bir şekilde otursana :D Zaten evde çok var ( yatağın üzerinde gördük koçum) hadi yaaa. Bak arkadaşlar örnek istiyor ne dersin deneyelim mi :D

Beni polemiğe çekiyorsun Sayın Kaya :D

Folyo kullan abi, Folyo candır :)Hatta Mat Folyo Canan :)

Mat kullanmam kardeş. Telefonun ekran rengini öldürüyor. net görüntü olacak.

Yorum bağlantısı

Tolgahan hadi deniyelim kardeş ya :)

Şu ıp5 arka cebine koy ama kot pantalon olsun. Sert bir şekilde otursana :D Zaten evde çok var ( yatağın üzerinde gördük koçum) hadi yaaa. Bak arkadaşlar örnek istiyor ne dersin deneyelim mi :D

Denedim Kırılmıyor :D

Şimdi bi de kırılması için nereye oturduğun da önemli, Beton olur kırılır, Araba olur yamulur :D Ama ben denedim ne bi kırığını nede bir yamuğunu gördüm. :p

Ama bilirsin S3 de vardı, S3'ü denedim hemen kendini resetledi :)

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Ülen sizin kararsızlığınız yüzünden telefon alamadım... :biggrin:

Şimdiii

Tolgahan ...sen 5 ini bana yolluyorsun 1 hafta test sürüşü yapacağım...tüm testleri geçerse Aynısını Mehmete aldıracağım ...bana hediye olarak... :p:D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Şimdiii

Tolgahan ...sen 5 ini bana yolluyorsun 1 hafta test sürüşü yapacağım...tüm testleri geçerse Aynısını Mehmete aldıracağım ...bana hediye olarak... :p:D

Ufak bir kayıt işleminden sonra Emrine amededir hocam. Eğer sen Mehmet hocayı da İOS'cu yapacaksan :) Adresi alayım :p

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Mehmet aslında doğuştan ioscu...daa farkında değel... :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Denedim Kırılmıyor :D

Şimdi bi de kırılması için nereye oturduğun da önemli, Beton olur kırılır, Araba olur yamulur :D Ama ben denedim ne bi kırığını nede bir yamuğunu gördüm. :p

Ama bilirsin S3 de vardı, S3'ü denedim hemen kendini resetledi :)

Samsunglar kendini korumaya alıyor :D

Şimdiii

Abi canın sağolsun. Ödeme için kredi kartı bilgilerini alayım :D

Ufak bir kayıt işleminden sonra Emrine amededir hocam. Eğer sen Mehmet hocayı da İOS'cu yapacaksan :) Adresi alayım :p

Tolgahan ben sana diyorum ben geçerim fiyatta anlaşırsak :D Ben ıphone 5 için değil 4s düşünürüm dediğim fiyattan :D

Mehmet aslında doğuştan ioscu...daa farkında değel... :biggrin:

Evet abi fotoğraf çekimine hayran olduğum için 2bin tl veririm :D

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Bana da 4 uyar...çok pahalı olmasın...s sini istemem... :tongue:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bana da 4 uyar...çok pahalı olmasın...s sini istemem... :tongue:

Hocam benimki 4S olmalı çünkü ben S2den geçeceğim yani yinede S biryerinde olsun. Getirsin bana 700 tlye alayım diyorum. Vermem 1700 tl :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

1 - Samsunglar kendini korumaya alıyor :D

2- Tolgahan ben sana diyorum ben geçerim fiyatta anlaşırsak :D Ben ıphone 5 için değil 4s düşünürüm dediğim fiyattan :D

1- Tabi tabi kesin öyledir :D Neyden nasıl bir korumaysa artık :seytan:

2-Biraz daha bekle bi 5s çıksın istediğin fiyattan bulacam ben sana :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

1- Tabi tabi kesin öyledir :D Neyden nasıl bir korumaysa artık :seytan:

2-Biraz daha bekle bi 5s çıksın istediğin fiyattan bulacam ben sana :p

1-Neyden senin oturmandan :D

2-Yemezler canım. Ben 5 istemiyorum sevmedim onu. Bana 4S lazım. Az kaldı hafta sonu geçiyordum :D Takasla :D sen gel bana dediğim fiyattan bul :D Başka türlü sadece fotoğrafı güzel çekiyor diye o kadar fazla para vermem kardeş. Bu konuda çok ciddi olduğumu bilyorsun. Benim gözümdeki artısı kitlenmemesi ve Çok kaliteli foto çekimi. Bunun içinde o kadar para çalışmaz benden. Ha pardon birde masa koyduğumda herkesin bakışının değişmesi. Gerçi şimdi nokia 6230İ telefonu koyuncada herkes bakıyor ama başka bakıyor :D Gerçi gençler 6230İ uzaydan gelmiş sanıyor o ayrı bir konu :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...