İçeriğe Yönlendir

Iphone 5 Sorular, İncelemeler Ve Uygulamalar

Harun Aydın

Recommended Posts

Ali Karadağ

Güvenç Bey S2-S3- Note 2 ile ilgili forumda Evren beyin ve bizlerin her türlü olumlu ve olumsuz açıklamaları var. Okumanızı öneririm.

Burak bir konu açmış iyi niyetli. Hatta açan arkadaşta iphone 5 alacak bir arkadaş karalamadan çok uyarma var. Çok büyüttünüz olayı.

:good1:

Yorum bağlantısı

1-Neyden senin oturmandan :D

2-Yemezler canım. Ben 5 istemiyorum sevmedim onu. Bana 4S lazım. Az kaldı hafta sonu geçiyordum :D Takasla :D sen gel bana dediğim fiyattan bul :D Başka türlü sadece fotoğrafı güzel çekiyor diye o kadar fazla para vermem kardeş. Bu konuda çok ciddi olduğumu bilyorsun. Benim gözümdeki artısı kitlenmemesi ve Çok kaliteli foto çekimi. Bunun içinde o kadar para çalışmaz benden. Ha pardon birde masa koyduğumda herkesin bakışının değişmesi. Gerçi şimdi nokia 6230İ telefonu koyuncada herkes bakıyor ama başka bakıyor :D Gerçi gençler 6230İ uzaydan gelmiş sanıyor o ayrı bir konu :D

2- 5s çıkınca 4s in fiyatı istediğin fiyata düşer. 4S'den bahsediyordum :)

6230i gibi telefon mu vardı abi, 7 yıldır bir fiil kullandım ve hala sağlam. Yemin ediyorum eski telefonların yerini ne samsung ne iphone ne de başka birşey tutmuyor sağlamlık konusunda. :)

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

katiyen koruma modu değil veya abartmak söz konusu değil.

Başka bir telefonda olsa bunları yine söyleyeceğim.

bir telefonu yamultmak o kadar kolay birşey değil doğrusu. ayrıca ekranı cam olan bir ürünün ekranının yamulmasıda ayrı bir muamma. (1)

bir S3 vs. de olsa konu başlığı, konu içeriği yine aynılarını söyleyecektim.

2. Hangi koşullarda yamulmuş acaba ondan bahsetsek birde? lastik altına takoz diye konulduysa kabulüm. Burada ki durum biraz fazla ekstrem bir durum olmuş ve kronik bir durummuş gibi gösterilmiş. Ben orada takıldım.

Burak arkadaşıma da yalan söylüyor mayetinde bir söylemim yok. Kendisininde yanlış anlamasını istemem.

1. Ekranın yamulması muamma diyorsan gerideki mesajıma bakabilirsin kardeş.

2. Sen kaç kilosun? Ben zamanında 96 kilo idim kıç cebime o iphon'u koyup üzerine oturduğumda malzeme üzerine etkiyen kuvveti var sen düşün.

Ve son olarak; ancak yanlış söylemler yanlış anlaşılmalara yol açar kardeşim.

Saygılarımla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

6230i gibi telefon mu vardı abi, 7 yıldır bir fiil kullandım ve hala sağlam. Yemin ediyorum eski telefonların yerini ne samsung ne iphone ne de başka birşey tutmuyor sağlamlık konusunda. :)

Yok canım o kadar bekleyemem. Türkler uzayda koloni kurar 5 s çıkana kadar. :D

Bende evde çalışır durumda

Çalışır durumda panasonic gd55- nokia 6230i- samsung d900i var (Resimleri ekledim siz gençler bunları bilmezsin diye :D )

pagd55.gifnokia_6230i.jpgSAMSUNG-D900i-Resimleri.jpg

Emin değilim çalışıp çalışmadığından nokia 6610 kral telefondu ama :)

Nokia_6610i.jpg

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

Kullandığım kelimelerde yanlış anlaşılma var ise ve üzerine alınan var ise öncelikle onlardan özür dilerim. Bu mesajlarım kişisel değil kimsede kişisel algılamasın yazdıklarımı. Burada fikir beyan ediyoruz ki benimde fikrim bu doğrultuda olduğu için yazdım.

Önceki mesajımda da belirttim kronik bir sorun gibi "lanse" edilmesi kısmına ben takılmıştım ve tekrar söylüyorum bu başka marka modelde olabilirdi.

Alt tarafı bir telefon pahası çokta olsa :), varsa kırdığım, üzdüğüm, veya sinir ettiğim özür dilerim tekrar. Sadece benim düşüncelerimdi yazdıklarım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Çalışır durumda panasonic gd55- nokia 6230i- samsung d900i var (Resimleri ekledim siz gençler bunları bilmezsin diye :D )

Az kaldı sabret :)

Valla bende 6600 var,6230i var bi de telefonların Kralı 6310i var. :)

6610 bende de bozuk var bi tane su kaçmış içine :)

Yorum bağlantısı

Kullandığım kelimelerde yanlış anlaşılma var ise ve üzerine alınan var ise öncelikle onlardan özür dilerim. Bu mesajlarım kişisel değil kimsede kişisel algılamasın yazdıklarımı. Burada fikir beyan ediyoruz ki benimde fikrim bu doğrultuda olduğu için yazdım.

Önceki mesajımda da belirttim kronik bir sorun gibi "lanse" edilmesi kısmına ben 1- takılmıştım ve 2- tekrar söylüyorum bu başka marka modelde olabilirdi.

Alt tarafı bir telefon pahası çokta olsa :), varsa kırdığım, üzdüğüm, veya sinir ettiğim özür dilerim tekrar. Sadece benim düşüncelerimdi yazdıklarım.

1- Takılma öyle birşey söylenmedi. Haberiniz olsun 1 tane iphone vardı o bükülmüş sizinle paylaşmak istiyorum gibisinden açtı burak konuyu. Yoksa Kendi de almaya heveslenir mi :)

2- Herkes zaten bu konuda aynı fikir. Herkes öyle söylüyor ama sen bi kaç yerde yanlış anlamışsın sadece hepsi bu ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

1- Takılma öyle birşey söylenmedi. Haberiniz olsun 1 tane iphone vardı o bükülmüş sizinle paylaşmak istiyorum gibisinden açtı burak konuyu. Yoksa Kendi de almaya heveslenir mi :)

2- Herkes zaten bu konuda aynı fikir. Herkes öyle söylüyor ama sen bi kaç yerde yanlış anlamışsın sadece hepsi bu ;)

Önceki mesajımda da belirttim kronik bir sorun gibi "lanse" edilmesi kısmına ben takılmıştım ve tekrar söylüyorum bu başka marka modelde olabilirdi.

Güvenç Tolgahanın dediği gibi . Olma ihtimali var o kadar para veriyorsunuz dikkat edin. Iphone 5 ıphone 4 göre biraz daha hassas demek istendi ama konu buralara kadar geldi. Kimsenin kimseye bu konudan dolayı kırıldığı yok. ;) ;)

Afferin sende özüne dönüyorsun :D Yani olabilir.Nasılki Tırt S2 lerin camı kırılıyorsa senin tırt ıp5inde kırılabilir :D

Yorum bağlantısı

Afferin sende özüne dönüyorsun :D Yani olabilir.Nasılki Tırt S2 lerin camı kırılıyorsa senin tırt ıp5inde kırılabilir :D

Kesinlikle katılıyorum abi. Ekranı da kırılabilir, kabuğu da soyulabilir.

Herkes bilir, 3G ve 3GS modellerinde kronik hastalığı arka kapak çatlamasıdır. Sonuçda kul yapısı abi.

Sonuçta mükemmel yapamadı ki bu cihazı, Ama mükemmelliğe de az kaldı :vroom::p

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

1. Daha önce de yazdım bütün iPhonelarımı kot arka cebinde taşıdım ve taşıyorum. Atölye fabrika vs her yerde böyle. Şimdiye kadar tek sorun kot arka ceplerinde oluşan telefon izi. :)))

2. Hasan hocam etrafımdan iPhone 4 satmayı düşünenler var. Sorarım istersen.

3. iPhone yüzünden kazık yediğimizi yazmaktan ne zaman bıkacaksınız? "Milletin derdi sizi mi gerdi?" diye cevap gelebilir... ;)

1-Sadece pantolona bakmamak lazım, başka yerlere de iz çıkmış olabilir :p

2-4s de bak bari

3-"Niye dertli misin?" diye sormasınlar :p

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

3. iPhone yüzünden kazık yediğimizi yazmaktan ne zaman bıkacaksınız? "Milletin derdi sizi mi gerdi?" diye cevap gelebilir... ;)

Evet abi bıkmayacağız ne oldu :D Bizi gerdi :) 3500 alanla 1 ay sonra 2bine alan arasındaki fark ne abi :D

Abi zaten Iphone baktım geçen biryerde hanım direk dedi. Alper beye söylediklerini düşün ona göre bak dedi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Köksal

çizilme olayı sadece kendinden daha sert bir cisimle çarpıştığında oluyor...misal elimdeki yüzük cebimden teli almaya çalışırken 2 kere köeyi sıyırdı ve çizildi:(

yamulma ve ekranın çalışma olayı aslında süper bişey:)

sanırım poposu aşırı kavisli olan kişilerin yamultma ihtimali bi tık daha yukarda :)

j.lo ve beyonce gibi:)

tavsiye edebileceğim ince bir kılıf var...ömür boyu değişim garantili..3gs kullanırken arka kavisi yüzünden kılıf bi süre sonra cebe sok çıkardan kavlanmıştı ve ben 5 sefer değiştirdim garantiden :)

ben aldığımda ürünün adı invisible shield di...

en sonunda ürün üretmez oldular ve tam para iadesi aldım :)

http://www.hepsiburada.com/liste/clear-coat-apple-iphone-5-gorunmez-cizilmez-kilif-ekran-koruyucu-omur-boyu-garanti-/productDetails.aspx?productId=telkilclearip5&categoryId=16102&SKU=TELKILCLEARIP5&navq=fh_sort_by%3d-_match_rate%252c-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3dtelkilclearip5%26fh_lister_pos%3d7%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f%2524s%253dclear%255cu0020coat%26fh_eds%3d%25c3%259f%26fh_refview%3dsearch

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Beş para etmez, parmağının yapıştığı bir süre sonra kenarlardan kalkan, bariz şekilde de görünen portakal kabuğu görünümlü saçma ekran koruyucumu bu invisible, tabi bunun tf ile birleşimide mükemmeliğe yakın tırtlık tan başka ne olabilirdiki :D:p

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Köksal

Beş para etmez, parmağının yapıştığı bir süre sonra kenarlardan kalkan, bariz şekilde de görünen portakal kabuğu görünümlü saçma ekran koruyucumu bu invisible, tabi bunun tf ile birleşimide mükemmeliğe yakın tırtlık tan başka ne olabilirdiki :D:p

clear coat olanda olayı aşmışlar..aralık ortasından beri dar kotlar da dahil bi çok pantolon cebinde durdu ve defalarca cebe kondu çıkarıldı...kenarrlara yapıştırdığım ince kısımlar bile kalkmadı..3gs sersindeki oval yüzeylere tutunamama sorunu düz yüzeyde yok...

baya ilerleme kaydetmişler :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

alet çok pahalı. bence caiz değil. ;)

NASA da çalışsan bile gerekmez. öte yandan 2.5 milyon 3g ipad veiphpne var türkiyede.....

diğer bir üniversitede bölümde ilk sekreter almıştı. hocalar nokiaya devamdı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

pagd55.gifnokia_6230i.jpgSAMSUNG-D900i-Resimleri.jpg

Nokia_6610i.jpg

abi benim yaşım kaç :blink: bunlar son model telefonlar

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

clear coat olanda olayı aşmışlar..aralık ortasından beri dar kotlar da dahil bi çok pantolon cebinde durdu ve defalarca cebe kondu çıkarıldı...kenarrlara yapıştırdığım ince kısımlar bile kalkmadı..3gs sersindeki oval yüzeylere tutunamama sorunu düz yüzeyde yok...

baya ilerleme kaydetmişler :)

Hadi ya, uyandılar desene, yünede gerek yok, 3 liralık korumada aynı şekilde çizikten aylarca korur, zaten alınca 3-4 tane alıyorsun, boşa o parayı verme, zaten telefona vermişsin bari buradan zarar etme :tongue:

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

Hadi ya, uyandılar desene, yünede gerek yok, 3 liralık korumada aynı şekilde çizikten aylarca korur, zaten alınca 3-4 tane alıyorsun, boşa o parayı verme, zaten telefona vermişsin bari buradan zarar etme :tongue:

telden zarar etme olayı göreceli :)

bana ürün aldığım firma teknik desteğini 4 yıldır kesmemiş tam destek vermiş ve ben hala 4 yıl önceki cihazı sorunsuz kullanabiliyorsam 4 yıllık bir yatırım yapmış oluyorum...

satış sonrası benim için aşırı mühim olduğundan hizmet bekliyorum :)

4 yılda 2 bin lira para ama tabiki bu fiyat canım ülkemin vergi sistemi sayesinde oluyor....

imkanı olan 1 model geriden gelip 1000 liraya cihazını alabilir :)

3-5 liralık kılıfların çoğu hem kaba hem de sensörlere açıklık düzgün açıklık bırakmamış oluyorlar...eksik kullanmanın neresi güzel :)

ayrıca o yapışkanlık hissi veren hafif pürüzlü yüzey (ekrana kullanırken fark edilmiyor) cihazın elden kayıp düşmemesi adına yararlı birşey...

bu arada 6.1 e yapılan jb iyice stabilleşti keyif katlanıyor :)

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Oturdum bu kadar okudum. Iphone 5 i üstelik. Hiç almayacağım bir telefon. Allah iyiliğinizi versin. e52 ile konuşmaya devam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

abi benim yaşım kaç :blink: bunlar son model telefonlar

Mıustafa senin de yaşın baya var ozaman :D

Şaka bir yana 6230i kullanıyorum 2 aydır ve millet direk aaa ne oldu telefonuna nerden buldun dunu diyor :) O kadar garipsiyor :D

Hele bir al!... :D

Abi zaten alırsam sana söylemeyeceğim :D :D :D

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Hasan hocam etrafımdan iPhone 4 satmayı düşünenler var. Sorarım istersen.

Senin telefonun gibi temiz ise...Ve fiyatı da bize uyarsa ...iyi olur... :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin

Tek kelime tek video beyin bedava.

İstek üzerine bu video ya açıklama getireyim aklımı kullanır 2.000 küsür tl verip ayfon almazdım demek istedim.

Okadar çok övülen ayfonun da kasası 5 kuruş etmezmiş bu konudan çıkarılacak ders bu olsa gerek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Panasonic Gd70 ve diğerleri, nokia ancak hacı murat gibi kalır yanında :D

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Konu çok uzun olmuş hepsini okumadım... :D İtiraf ediyorum hiç okumadım... :)

ıphone5 aliyim mi ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...