İçeriğe Yönlendir

Rölanti Sorunu / Titreme-Tekleme / Stop Etme

Misafir

Recommended Posts

Yiğitcan Coşar

eniştemin CRX'inde de aynı sorun olmuştu kablolar yeni olmasına rağmen tekleme yapıyordu özellkle 3000 devir altında. Bir çok yere gösterdiler arabayı bulamadılar derdini en sonunda iyi bir usta ulmuşlar CRXin derdinden anlayan adam biner binmez buji kablolarından demiş nerden buldularsa orjinalini takmışlardı arabada sorun kalmadı :D

Yorum bağlantısı
Kenan Sincar

buji kabloları orjinal değil ama arabanın rolanti ayarının düşüp kalkması neden rolanti valfi bu sorunu oluştururmu bu arada ilginizden dolayı teşekkür ederim şimdi kendimi bu aileden hissetim.

Yorum bağlantısı
Kenan Sincar

şanlıurfada usta yok ozaman valv tekleme yapar diyor ustalar öneriniz ne ne yapayım şimdi

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

isminden de anlaşılacağı gibi rölantiyi düzenler. Tekleme başka bir olay

Yorum bağlantısı
Mehmet Camcı
isminden de anlaşılacağı gibi rölantiyi düzenler. Tekleme başka bir olay

acaba enjektörleriniz kirli yada tıkalı olabilir mi ? piyasada gayet uygun fiyata ve etkili temizleyiciler var. sorunnunuz bundan kaynaklanıyorsa çözüm olabilir. buji kablo başlıklarınız sıkı değilse sarsıntılarda ateşleme sırası atlıyor olabilir. bunuda ustaların çok kolay tespit edebilmeleri gerek.

Yorum bağlantısı
Samet Kurşun

benimde 1 ay öncesine kadar aynı problemim vardı. Araç 3000 devirin altında tekleme yapıyodu ve gaz yemiyodu motor ikaz lambasıda yanıyodu.

servise götürdüm bilgisayardan direk buji kablolarında problem olduğu ortaya çıktı yenisiyle değiştirdiler ve şuan bi problem kalmadı...

Yorum bağlantısı
Guest Fehmi Bi
(düzenlendi)
rölanti valfi tekleme yaptırmaz.

+1 :)

Bunu bende ögrendim sonunda serviste rölanti walfini ve karter walfini de tanselden ögrendik bakalım neler ögrencez Sorununuz buji kablo aksamından kaynaklanıyor

tarihinde Fehmi Bi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kenan Sincar

teşkkürler servise bi baktırayım o zamn gelişmeyi yazarım tekrar sağolun

Yorum bağlantısı
Kenan Sincar

arkadaşlar bu kablo fiyatları ne kadar orjinali bilen var mı acaba?

Yorum bağlantısı
Evren Köybaşı

bahsettiğiniz sorunun aynısı bende de var şu an için ayrıca rölantim 1,250d/d ve hareket halindeyken boşa attığımda 2000-2500 d/d oluyor araç durmadan da 1250d/d'ye düşmüyor kesinlikle.genel olarak hava akışmetre sorunu olduğundan bahsediliyor servise gittikten sonra bilgi veririm yine isterseniz.

Yorum bağlantısı
Kenan Sincar

yani hava filtresininin mi değişmesi gerekiyor anlamdaım kusura bakmayın aynı sorunsa ben buji kablosunun orjinalini taktırdım arbanın çekişi teklemesi hepsi süper oldu düzeldi ama devir bazen yükselip alçalıyor bu bütün fiestaların ortak sorunu forumda baktığım kadarıyla.hava akışmetre nedir bilgi veririsen sevinirim.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Evren Köybaşı

Rölanti sorunuyla ilgili açtığım başlıkta sorunun ne olduğu detaylı bir şekilde var ama sorun hava akışmetrede değil hız sensöründeymiş değişti ve düzeldi

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Hız sensörü

Hava Akışmetre

Buji Kablosu

Fiesta 1.25 için bu parçaların orjinallerinin fiyatları ile ilgili bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Evren Köybaşı

1 ay önce hız sensörünü 95 TL'ye aldım.2 gün önce de buji kablosunu set olarak 120 TL'ye aldım.Kablolar motorcraft,sensör fomoco.

Yorum bağlantısı
Davut Çavdar

Bence de buji kablosu eğer bobin değiştiyse, yalnız sorunlu buji kablosu yeni takılan bobini de bozmuş olabilir..

Yorum bağlantısı
Kenan Sincar

arkadaşlar arçta sorun devam ediyor aynı orjinal buji kablosuda taktım aynı iyi masraf ettim arbaya satacam kimse almaz bu sorunla arbayı:D) ışıklarda durduğum zaman el freni ile kalkış yapıyorum yüksek devirle evren köybaşı isimli arkadaş hız senrü ile ilgili demişti sordum benim araçta bir tane hız sensörü varmış dijital Valla kısacası bu arbanın derdinden kimse anlamadı ustalar en son bu arçlar lpg ile gitmez diiyip işin içinden çıktılar şimdi ne yapacam bilmiyorum ...

Yorum bağlantısı
Evren Köybaşı

Hız sensörü aracın haraket halindeyken boşa attığımda 3000 devire kadar çıkan rölanti sorunuyla alakalıymış.Sizin bahsettiğiniz sorun bende de vardı aslında hala da var.Değişmedik sadece bobin kaldı geçen gün yan sanayi yerli malı buji kablosu taktı ustam araç hem çekişten düştü hem de sorun fazlasıyla devam etmişti.Şimdi orijinal buji kablosu taktık durum eskisinden daha iyi ama tam olarak kafamdaki iyileşme olmadı.Özellikle soğukken ayağımı gazdan çektiğimde çok yığılma yapıyor,1800-2200 devirde top gibi sekiyor,gaza birazcık sert bir şekilde basınca önce yemiyor gibi olup sonra küt diye alıyor.Ustam araçta artık ateşlemeyle ilgili bir sorun olmadığını ve bahsettiklerimin mekanik aksamla alakalı olabileceğini söyledi.Lifte kaldırdık şanzuman takozundan dedi ki gerçekten de takozun takozlukla alakası kalmamış.Hem şanzuman hem motor kendi başına rahatça hareket ediyor ustanın levyeyle hafif zorlamasıyla bile düşünün artık motorun kendi titreşimiyle neler yapmaz.Parçayı sordurduk bulamadık ama 230 TL fiyatı bekliyoruz bakalım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kenan Sincar

Evren bey gelişmeleri yazarmısın ben tam ifade edememiştim sen tam sorunu yazmışsın aracın zeten benim kinin aynısı keçke aynı ilde olsaydık götürürdük arabaları tamirciye parçaları deneye deneye bulurduk

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Kenan Sincar

arkadaşlar yardım lütfen ustalara gidiyorum bişey anlamıyorlar servise gidiyorum aynı yardım lütfen

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu bahsettiğiniz olay şanzıman takozundan olmaz..

Muhtemelen ateşleme sorununuz devam ediyor, yada sensörler düzgün çalışmıyor..

Gaz kelebeği pozisyon sensörü, maf temizlenmeli derim...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Buji kablosu değişince düzeldi yazmıştınız, tekrar tekleme başladı ise, bujiler kabloya tam oturmuyor olabilir, motor hiç yıkandı mı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...