İçeriğe Yönlendir

Aramızda Pilot, Havacı, Sanal Pilot Varmı ?

Ugurcan Yogun

Recommended Posts

Mert Yeldan

Bu simulatoru indirmem icin link varmi? Boyutu ne kadar? Torrent olursa daha iyi iner sanirim.

Orjinalini al, ucuz zaten ;)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu simulatoru indirmem icin link varmi? Boyutu ne kadar? Torrent olursa daha iyi iner sanirim.

50TL orjinali.

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
(düzenlendi)

Mert'in koyduğu resimler 2004. Evde fsx  kullanıyor. squawkbox açılınca fps düşer zira online hem diğer uçakları görürsünüz hem de hava durumu sık güncellenir.Birde ortam kalabalık veya Aİ trafic açıksa ve mtl uçakları tam yüklemediyseniz, kendi uçağınız gibi görünür ki, çok frame yer. Uzun zamandır squawkbox kullanmadığımdan, ayarlarını bilmiyorum. 20 FPS nin üzeri çok gerekli değil, önemli olan stabil ve akıcı olması.

Eğer amaç  öğrenmek ise 2004 , eklentileri yüklemek kaydıyla daha iyidir. Fsx çok görsel  ama özellikle IFR uçuş da görselliğin hiç önemi yok.

Ben on line uçuş da 2004 kullanıyorum. Fsx de yüklü ama benim makina da , benim gibi yaşlı olduğundan,  zevkine, ara sıra bakıyorum.Zaten Microsoft  Fsx 'i Lockheed Martin e sattı. o da prepar 3d diye geliştiriyor.Daha iyi ve stabil olacakmış halen geliştiriliyor.

http://www.sanalpilot.com/forum/showthread.php?15801-FSX-ve-Prepar3D&highlight=prepar

Mert; 2004 ün vardı da bana neye eziyet çektirdin. 2004 de çok daha rahat öğretirim. Zira FSNAVIGATOR diye bir eklentisi var  yeni öğrenenlere çok faydalı. yoksa navigasyonu ve chart okumayı bilmeyen, yeni başlamış  birine IFR uçuş yaptırmak epey zor. 

tarihinde Haşmet Güngör tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Haşmet bey,

Acil buluşup simülasyon uçuş yapmamız lazım :)

FSX'te fps'mi yükseltmek için "squawkbox açıkken" ne önerirsiniz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Haşmet bey,

Karları süpürelim buluşuruz. Diğer konu da maalesef bilgim yok. İvao da İvap var . Turkish virtual da ki arkadaşlara veya forumuna sorarsanız cevap alabilirsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Mert'in koyduğu resimler 2004. Evde fsx  kullanıyor. squawkbox açılınca fps düşer zira online hem diğer uçakları görürsünüz hem de hava durumu sık güncellenir.Birde ortam kalabalık veya Aİ trafic açıksa ve mtl uçakları tam yüklemediyseniz, kendi uçağınız gibi görünür ki, çok frame yer. Uzun zamandır squawkbox kullanmadığımdan, ayarlarını bilmiyorum. 20 FPS nin üzeri çok gerekli değil, önemli olan stabil ve akıcı olması.

Eğer amaç  öğrenmek ise 2004 , eklentileri yüklemek kaydıyla daha iyidir. Fsx çok görsel  ama özellikle IFR uçuş da görselliğin hiç önemi yok.

Ben on line uçuş da 2004 kullanıyorum. Fsx de yüklü ama benim makina da , benim gibi yaşlı olduğundan,  zevkine, ara sıra bakıyorum.Zaten Microsoft  Fsx 'i Lockheed Martin e sattı. o da prepar 3d diye geliştiriyor.Daha iyi ve stabil olacakmış halen geliştiriliyor.

http://www.sanalpilot.com/forum/showthread.php?15801-FSX-ve-Prepar3D&highlight=prepar

Mert; 2004 ün vardı da bana neye eziyet çektirdin. 2004 de çok daha rahat öğretirim. Zira FSNAVIGATOR diye bir eklentisi var  yeni öğrenenlere çok faydalı. yoksa navigasyonu ve chart okumayı bilmeyen, yeni başlamış  birine IFR uçuş yaptırmak epey zor. 

Abi masaüstünde ikisi de duruyordu fsxi açtık direk :p hangisini tıklasan açılırdı. fsnavigator eklentisi indireyim netbuka :p 

FSX için, GEX'i  SceneryTech AF'i filan hep kurdum. Baya güzel oldu. Ücretsiz havaalanı sceneryleri arıyorum şimdi. Bursa ve Trabzonu aldım :p 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Gökhan Tongay

Fs x e pmdg 737 800 /900 serisi indiridm fakat sorunum var

Uçakta sadece iniş takımları çalışıyor diğerleri çalışmıyor açılmıyor ama açık gibi hissettiriyor flaplar kapalı olsa bile 120 knt ta uçabiliyorum gibi ya da hiç çalışmıyor uçak boş anlayamadım.Göstergeler hiç çalışmıyor.

Ne yapılabilir ?KDN0me.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ben de bir sürü havalimanı indirdim ama bir tek LTBA'yı çalıştıramadım 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ugurcan Yogun

Haşmet bey,

DX10 Scenery Fixer SteveFSX

ile sorunu çözmeyi deneyebilirsin abicim :)

Ayrıca

www.flypgsva.org  a beklerim online uçmak için ordaki toplulukta birebir pegasus kuralları uygulamakta ve rütbe sistemi var gerek sanal gerek gerçek pilotlarımız mevcut.

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Fs x e pmdg 737 800 /900 serisi indiridm fakat sorunum var

Uçakta sadece iniş takımları çalışıyor diğerleri çalışmıyor açılmıyor ama açık gibi hissettiriyor flaplar kapalı olsa bile 120 knt ta uçabiliyorum gibi ya da hiç çalışmıyor uçak boş anlayamadım.Göstergeler hiç çalışmıyor.

Ne yapılabilir ?KDN0me.jpg

Sigortaları atmış bu uçağın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Abi, bilgisayara format attım, FSX yükleyip üstünde Acc paket yükledim.

Şöyle bir sorunum var; PMDG 737 NGX ve ProjectOpenSKY 737-900 yükledim. PMDG'de tüm yönergelere uymama rağmen autopilotu aktif edemiyorum. POSKY'nin uçağında da altitude şaşırıyor şöyle ki ben 10000 ft'de uçarken kule beni FL 320 seviyelerinde sanıyor :) Sıkıntı uçaklarda mı, paketlerde mi? :)

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

10bin ft için acaba barometre ayarı yapmış olabilir misin ? normalde standart olan 1013 ya da 29.93 bunları ayarla 

düzelmezse sıkıntı oyun ya da yüklemendedir.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

10bin ft için acaba barometre ayarı yapmış olabilir misin ? normalde standart olan 1013 ya da 29.93 bunları ayarla 

düzelmezse sıkıntı oyun ya da yüklemendedir.

Barometreyle nasıl oynamış olabilirim? Ekstra bir şey yapmadım aslında. Şeyi yazmayı unuttum her şey Fsgenesis eklentisi yer yüzü yüksekliklerini ayarlıyor acaba o mu etkiledi?

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

istanbul Atatürk havalimanına iniş yaptığım videoyu vereyim size.Böylece gaza gelip fsx te uçuşlara geri dönersiniz :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

istanbul Atatürk havalimanına iniş yaptığım videoyu vereyim size.Böylece gaza gelip fsx te uçuşlara geri dönersiniz :)

Sorunu çözdüm birimler metriğe dönmüş feete aldım düzeldi, pmdg 737-800/900 ve aerosoft airbıs extendet x yükledim ama autopilotları çözemedin, pmdg 737 yi biliyor musun?

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Gençliğimde baya uçmuşluğum vardır. Concord felan vardı zamanında. 747'ci oldum sonradan. FSX serisini hiç görmedim. Yaz gelsin bulup denerim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...