İçeriğe Yönlendir

Araç İçi Kamera Shadow-Tec Gt680W

Olgu Erhan

Recommended Posts

Koray Demir

Kameram geldi, detaylar kullanımdan sonra...Bir adet fazla GT680W mevcut, ilgililere duyurulur. Kar amacı olmadan 250-TL+Kargo alıcıya ait.

Emre bey merhabalar. Elinizdeki ürün satıldı mi satılmadi ise gps modüllü müdür?
Yorum bağlantısı
Ahmet Demir

Eren kardesim teşekkür ederim ilgilendiğin için cihazin birini ben emre abiyle görüştüm pazartesi yola çıkıyor kismetse

Yorum bağlantısı

Eren kardesim teşekkür ederim ilgilendiğin için cihazin birini ben emre abiyle görüştüm pazartesi yola çıkıyor kismetse

Sevindim adınıza :) Benim ilan keyfi bir ilan olduğu için pek satma taraftarı değilim fiyattan da anlaşılacağı üzere :) o gün murat sağdaş abi ilanı paylaşmış sizin konuda ama benim haberim yoktu. Kameranız hayırlı olsun :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Demir

O ilan senin miydi fiyati görünce korkup kacmistim:) Teşekkür ederim sağolasin

Yorum bağlantısı

Evet :D ilanı açtıran da zaten murat sağdaş abiydi :D sj4000 aldırmaya çalışıyorda bana :D bende zor satılsın diye o fiyatı yazdım. ama 8 favori var pusuda bekleyen :biggrin:

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
(düzenlendi)

Arkadaşlar belki dünyanın en iyi fiyat - performans kamerası fakat aşırı sıcaklarda camda bırakmayalım. Plasik deformasyonu ve pil şişme problemi her kamerada olduğu gibi bu kamerada da var.

adahuda2.jpgu4a4a8yg.jpgujeqy3ym.jpg

Resimler Türkiyede cihazı kullanan bir arkadaştan.

tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Aynen abi bende ona çok dikkat ederek kullanıyorum. araç güneşte kalacaksa üstünde bırakmıyorum

Yorum bağlantısı
Ahmet Demir

Evet :D ilanı açtıran da zaten murat sağdaş abiydi :D sj4000 aldırmaya çalışıyorda bana :D bende zor satılsın diye o fiyatı yazdım. ama 8 favori var pusuda bekleyen :biggrin:

satılır ama fazla bekleyeceğini sanmam ,

Haklısın Olgu bey dikkat etmek lazım ama ben Erzurumdayım,o kadar güneşi bulsam eve götürürdüm herhalde :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Arkadaşlar belki dünyanın en iyi fiyat - performans kamerası fakat aşırı sıcaklarda camda bırakmayalım. Plasik deformasyonu ve pil şişme problemi her kamerada olduğu gibi bu kamerada da var.

adahuda2.jpgu4a4a8yg.jpgujeqy3ym.jpg

Resimler Türkiyede cihazı kullanan bir arkadaştan.

Görünce aklıma geldi, biber gazını kol dayamanın içine atmıştım. Yazın adananın sıcağı derken sabah işe gidecem açtık aracı oturdum koltuğa çığlık ata ata kaçmıştım :D

• Beğen 4
Yorum bağlantısı

Bütün suç benim... :)
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Ben güneşliği kamerayı örtecek şekilde korudum yaz boyunca sıkıntı olmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
(düzenlendi)

Bu arada Gt680w yi deforme eden şehir Konya imiş onu öğrendim demin  :D

Gt680W yi mıknatıslı sistem ve tek kablo haline getiren çalışma bir makine mühendisine ait Mars51 :)

Orijinalden alıntı:  Mars51

Geçtiğimiz hafta gelen 680W nin montaj işlemlerini bir iki gün önce bitirdim. Kameranın kolay takılıp çıkarılması için benim projem ise basit ,ve bana göre bir hayli kullanışlı oldu.  
Projenin aşamalarını fotoğraflamadığım için bitmiş halinin fotoğrafları üzerinden anlatmaya çalışacağım.
Kullandığım araç 2012 model Honda jazz, Ön cam çok yatık olduğu için dikiz aynası arkasına saklama iş çok kolay olmuyor.Kameranın yere göre dik pozisyonda olması için ,dikiz aynası arkasında yeterli alan yok. Bu nedenle dikiz aynası alt orta kısmına gelecek şekilde bir montaj planladım.

İlk olarak çift kablo işinden kurtulmam gerekiyordu. Bunun için Sun-fix denilen macun yapıştırıcıyı kullandım. Kameranın bağlantı noktalarını strech naylon ile kaplayıp Güç ve GPS bağlantıları kamera üzerine taktım. Daha sonra sun fix ile bu iki bağlantı noktasını birleştirdim. Mümkün olduğunca kuruduktan sonra yapılacak eğeleme ve tesviye işlemlerini azaltmak için düzgün bir birleştirme olmasına dikkat ettim. 1 saat kadar sonra macun kuruyunca bağlantıyı söktüm.Strech naylon kullanılmaz ise kamera ile sürekli bağlı bir koblo grubunuz olacaktır. (Sun fix aslında kuvvetli bir yapıştırıcıdır)
Kuruyan bağlantı parçasını tesviye ettim ve bağlantı metal uçları ile kablo kısımlarını kağıt maske bantıyla maskeleyerek ,Dupli color mat siyah spray ile boyadım.

Kamerayı sürekli sök tak yapacağım için ve kamera üzerindeki plastik bağlantı kanalı bana sök taklarda pek güvenli gelmediği için bu kısmı pek oynamayacağım bir şekilde planlamam gerekiyordu. Bu nedenle bağlantı ayağı olarak 680W nin kutu içeriğinde gelen kısa yapıştırmalı bağlantı ayağını kullandım. Fakat bu bağlantı ayağının alt ve ust kısımlarını canavar ile düzleştirdim. (Bu düzleşen kısım ,yapacağım kızağın referansı olacak ve kamera her seferinde aynı doğrultu ve açı ile cama takılabilecekti. Düzleştirme işlemi bitince plastik ayağın arkasına iki adet kuvvetli mıknatıs taktım.
Son olarak da cama takılacak metal kısmı hazırladım. Ayağın düzleştirdiğim kısımlarının genişliğinde  U  kıvrımlarla 35mm x 45mm lik bir bir sac hazırladım.( 0,50 mm kalınlığında krom sac kullanıldı) Bu kıvrılan sacın sol orta kısmına da bir tırnak oluşturarak ,ayağın stoperi oluşturuldu. İşlem bittikten sonra yine dupli color mat siyah spray boya ile boyandı. Kuruduktan sonra süngerimsi siyah çift taraflı bant ile arka yüzey kaplandı ve araç ön camına ayna altından montajlandı. 
Kablolama ile ilgili herhangi bir şey söylememe gerek yok hemen hepimizin yaptığı gibi Cam üst kenar ,A sütunu kapı fitilleri ve torpido altından çakmak çoklayıcıya bağlandı. GPS ise sol üst köşeye bağladım. Maksimum 15 saniyede bağlanıyor ve kopma yok.
Foruma fotoğraf eklemeyi bilmediğim için resimleri dropbox üzerinden paylaşıyorum.

Saygılar.

Olguya tekrar teşekkürler.

XXIbPUX.jpg
.
tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Demir

Güzel bir çalışma olmuş ne de olsa meendis adam :) yapim asamasinda ayrıntılı resimler olsa bizde yapmaya çalışırdik

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

seri üretim yapacakmı arkadaş Olgu? :)

Bilmem telefonunu istiyim belki adama takma aparatı + kabloları yollasak uygun bi fiyata bizim için yapar :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Bilmem telefonunu istiyim belki adama takma aparatı + kabloları yollasak uygun bi fiyata bizim için yapar :)

Maddi amaç gütmüyorsa nasıl yapıldığını anlatsada olur ;)

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Maddi amaç gütmüyorsa nasıl yapıldığını anlatsada olur ;)

Yazıda anlatmış maddi bir durum yok ama sanırım alet edevat lazım bende tam çözemedim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Demir

Teşekkür ederiz bu daha anlaşılır olmuş sanki cihaz elime geçince deneyeyim bakalım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Demir

Arkadaşlar cihaz bugün itibariyle elime ulaştı..Emre Gülşen abiye ve forumdaki abilerime arkadaşlarıma teşekkür ederim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Gülşen

Güle güle kullan Ahmet, kameralar size kısmetmiş diğerini de Murat Abi'nin arkadaşına birazdan kargoluyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...