İçeriğe Yönlendir

Dolandırıcılara Dikkat!

Recep Güney

Recommended Posts

Murat Dere

Ama benim anlayamadığım bir şey var; eğer biz, bu yazıyı dolandırılmadan önce okumamız gerekiyorsa! dolandırıldığımızı anladığımız zaman zaten iş işten geçmiş oluyor. O zaman biz  bu yazıyı  ne zaman ve nasıl  okumamız gerekiyor.  Yazıyı okumak için adamları bekletmek ayıp olmaz mı? :unsure2: Hadi bakalım Sayın Hocam ...  ;)

Abi, yazıyı okuyup hazır olarak bekliyoruz. Bizi dolandırmak üzere aradıklarında zaten biliyoruz dolandırılacağımızı ve bu yazıyı önceden okuduğumuzdan dolayı da dolandırılırken içimiz rahat bir şekilde dolandırılıyoruz. Bilmem lafı dolandırmadan anlatabildim mi? :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Abi, yazıyı okuyup hazır olarak bekliyoruz. Bizi dolandırmak üzere aradıklarında zaten biliyoruz dolandırılacağımızı ve bu yazıyı önceden okuduğumuzdan dolayı da dolandırılırken içimiz rahat bir şekilde dolandırılıyoruz. Bilmem lafı dolandırmadan anlatabildim mi? :crazy:

Peki dolandırıldıktan sonra,dolandırılmamış gibi yapsak olmaz mı ?  :crazy:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Peki dolandırıldıktan sonra,dolandırılmamış gibi yapsak olmaz mı ?  :crazy:

Olur, neden olmasın janim? ;)

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Birisi diğerinin ilan metnini kopyalamış. Demek ki hoşuna gitmiş. Benim ilan metnimi de aynen kopyalamışlardı Pejoyu satarken...

Yorum bağlantısı
Bahadır Yalçın

FPOjvAt.png arkadaslar bugun cep telefonuma böyle bir mesaj geldi.bizim ve cevredeki yakınlarımızın böyle bir tuzağa düşmemeleri adına paylaşma ihtiyacı duydum.

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

arkadaslar bugun cep telefonuma böyle bir mesaj geldi.bizim ve cevredeki yakınlarımızın böyle bir tuzağa düşmemeleri adına paylaşma ihtiyacı duydum.

Bahadır Bey, resmi ben göremiyorum, benim gibi göremeyenler de vardır.. Mesajdan bahsedermisiniz.. Kargonuz var gibi bir şey mi?

Yorum bağlantısı

arkadaslar bugun cep telefonuma böyle bir mesaj geldi.bizim ve cevredeki yakınlarımızın böyle bir tuzağa düşmemeleri adına paylaşma ihtiyacı duydum.

Bahadır Bey;

Konunuz birleştirilmiştir,lütfen konu açmadan önce forumumuzda arama yapınız.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Bahadır Yalçın

....... telefon numarınıza alışverişlerinizden dolayı tanımlanan 2130 tl değerinde s-6 TELEFON 3 gün içinde almassanız iade olacaktır.02129252875. bu şekilde bi mesaj geldi.

Bahadır Bey, resmi ben göremiyorum, benim gibi göremeyenler de vardır.. Mesajdan bahsedermisiniz.. Kargonuz var gibi bir şey mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Üzülerek ülkem insanlarının dolandırıcılık yöntemlerini izliyoruz.  İşte buna yepyeni bir örnek :

Geçtiğimiz hafta arkadaşın abisi malum sitede ilanı olan BMW 3.20i 2015 model bir araç beğenmiş. Aracın fiyatı emsallerinden haliyle ucuz. Kendisi Kuşadası'nda yaşadığından kardeşine aracı görmesini rica etmiş. Arkadaşım ilan sahibine telefon açmış. Randevu alınmış aracı görmeye gitmiş.  Buraya kadar herşey normal. Araç zaten 2015 model km 7500. Abş araç biz inşaatçıyız sattıpımız eve karşılık aldık bu arabayı nakiye dönmesi lazım diye bir hikaye uyduruyorlar. Arkadaşta arabadan anlar. Araba gayet iyi durumda sıkıntı yok ancak bir de servise gösterelim diyor. Abi bugün ve yarın çok yoğunum çarşamba buluşalım diyor. 

Hata burada başlıyor. Araba temiz fiyatta uygun arada 2 gün var arabayı kaçırmayalım diye abisinin  baskısı ile 500 tl kapora veriyor. O gün bugün dür telefon açılmadığı gibi ilan da ortada yok. Edindiği bilgi aracın kiralama şirketinden kiralandığı bu süreçte ilan açıldığı ve bizim arkadaş gibi 4 5 kişiyi dolandırdıkları. Adamların kiralama için teminat olarak kullandıkları kredi kartının çalıntı ve kart sahibine ait sahte kimlik kullandıkları polis tarafından tespit edilmiş.  

Allah iyi insanlarla karşılaştırın cümlemizi.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Güzel ülkemizin insanları ucuzluyor. Dediğiniz gibi iyi insanlarla karşılaştırsın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Riskli bir yontem. Kiralik arac kullandiklari icin araci cok fazla ellerinde tutamazlar. Hem yakalanmalari kolaylasir hem de kira ucreti bellerini buker. Calinti kart ise de tespiti cok kisa surer nerede kullanildigi bulunur. Alicinin ise plakadan tramerden yakalama ihtimali cok fazla. Dusuk km'li arac ilk eldir, gecmisine inmek kolay olur. Cok profesyonel olanlarin tercih edecegi bir yonteme benzemiyor ama yine de dikkatli olmak lazim.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel
(düzenlendi)

adetimdir;

para tapu veya para araba..terside geçerli :D

basit bir alışveriş..ama risksiz..tavsiye ederim.

geçmiş olsun..

tarihinde Volkan Dinçel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Özvarlık

Geçmiş olsun.maalesef bu gibi kişi(ler)den dolayı kimsenin kimseye güveni kalmıyor.

Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun abi, zaten hangi ilanın fiyatı emsallerine göre çok düşükse kesin onda bir numara çıkıyor. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Gene çay içmeye geliyor kapı

çay sevmiyorsak?ben ıhlamuru tercih ederim mesela?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçmiş olsun. Yeni yeni bir sürü yöntem türüyor. Ancak böyle durumlarda acele etmemek önemli. Çünkü eğer mal fiyatı cazipse ve denildiği gibi temizse sana bana zaten kalmaz. Mesela diyorlar ki emlakçılara çok kelepir ev düşer diyorlar.. Böyle birşey yok. Kelepir dediğimiz daireler zaten bize bile gelmeden aynı bina-çevre bina sakinleri eş dost tarafından alınıyor.  :) Bu araçta aynı durumda olsaydı bir oyun olmasaydı çoktan satılırdı bence..

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

çay sevmiyorsak?ben ıhlamuru tercih ederim mesela?

lö kahve içsek?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Aykut Can
(düzenlendi)

Adim adim Ortadogululasiyoruz. Gecmis olsun. Türk kültürü, Türk ahlaki her noktada bitti. Ticaret, aile baglari, komsu hukuku, devlet-vatandas hukuku. Resmen kaybettik asirlardan bu yana korunan degerlerimizi. Gecmis olsun milletime.

Magdura da gecmis olsun diyelim.

Sadece arac satisinda degil. Cesitli alanlarda da basit dolandiriciliklar mevcut. Seyyar saticilarin guzel is yaptigi bir bolgede oturuyorum. Bizim burada birisi BIM'den aldigi cayin icine portakal, limon yapragi karistirip, KIBRIS CAYI, diye 250 gramlik posetletle Kartal'in bagajinda 10₺'ye satmis. Iki saatte bitirmis. Bizim millet de boyle bilmemne bilmemnesi diye pazarlanan her deye merakli zaten. Bunu da ballandira ballandira anlatiyormus arkadaslara.

tarihinde Aykut Can tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

kolay para kazanmak varken, emek harcayıp kazanmaya ne gerek var :(

Yorum bağlantısı

Şu dolandırma, hile, hurda işlerine harcanan kafa bilime harcansa çok daha farklı olurdu herşey. Akıllı telefonların bir parçasını bile üretemeyiz belki, ama her modeline sahte IMEI, yazılım kırma, ücretli uygulamayı illegal bulup kullanma konusunda üstümüze yok

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...