İçeriğe Yönlendir

Dolandırıcılara Dikkat!

Recep Güney

Recommended Posts

Burak Beykurt

Üyelik tarihi ağustos 2015.Defalarca koyulduysa demek ki başka isimlerle üyelik alıp koyuyor bu dolandırıcı.

Yorum bağlantısı
mehmet baylan

Devamlı koymakta ne gibi bir kusur olabilir? Dolandırıcı olsa devamlı aynı araç farklı kullanıcılardan çıkardı ortaya?

Ayni arac farkli isimlerle defalarca koyuldu. Hatta ben gercek sahibine ulastim, adam bikmis artik. Telefonda dolandiriciylada konustum adam senaryoyu cok guzel yazmis. Uzerinde haciz oldugunu o yuzden arabanin kayinoederi ustune kayitli olduguni soyluyor. Araci hemen satmak icin uygun fiyat koydugunu yoksa eve haciz gelceginden bahsediyor. Ayrica parayida kendi hesabina degil bankamatige havale yaptiriyor cunku uzerimde haciz var bankaya yatan paraya direk el koyuyorlar diyor. Ve dikkatimi ceken bi ayrinti daha; adamlar sectikleri sahte isimleri genellikle balyoz sanigi komutanlarin isimlerinden seciyorlar cunku onlarin tc numaralarina bi sekilde ulasmis ve onlar uzerine hat cikarmislar.Bunun nedenide Bankamatikten tc kimlik numarasi ve telefon numarasi ayni kisiye ait olanlar para cekebiliyor.Ayrica adreslerde hep uzak yerler oluyor ki hemen gelip bakamasinlar. Yani kumpas cok buyuk, gercekten uygun bi arac arayan kisi birden heycanlanip yatiriveriyor parayi. Adam telefonda arabayi fircayla dahi yikamadigini hep sungerle yikadim falan da diyor. Arayan kisi mest oluyor tabi.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı

Su dolandiricilar buradan ayrinti ile ifsa edilmelerine ragmen ilgilenecek bir adli makamin olmamasi cok aci. Sanal suclari takip edip, suc duyurusunda bulunacak savcilar olmali.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Su dolandiricilar buradan ayrinti ile ifsa edilmelerine ragmen ilgilenecek bir adli makamin olmamasi cok aci. Sanal suclari takip edip, suc duyurusunda bulunacak savcilar olmali.

Saygilarimla.

Evet sadece bizim forumu takip etse eliyle koymuş gibi bulur dolandırıcıları :D

Yorum bağlantısı
mehmet baylan

İlan kalkmış bie yayından :s

Dün şikayet etmiştim ilanı, bu sabah anca bilgi mesajı geldi ilanın kaldırıldığına dair. O ilan dün öğleye doğru koyuldu. Sürekli fiesta ilanlarını takip ettiğim için artık şak diye buluyorum adamları. Şikayet ettikten sonra 1 günde anca ilan kaldırılıyor. Emin olun o sırada en az 10-15 kişiden kapora topluyorlardır. Ayrıca bu adamların sadece 1 ilan koymadığını da düşünürsek kazançları bu işten çok büyük. Meblalarda 100 -200 lira olunca kimse peşine düşmüyor, ülkemizdeki yargı sistemi malum, her daim suçlunun yanında, mağdurun karşısında ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

Bu durumda da, her yerde, internetten gördüğünüz aracı gidip yanında incelemeden para göndermeyin denmesine rağmen hala birkaç bin lira ucuza araç buldum diyip atlayıp para yatıranlara hayret ediyorum.İnsanımızın canı yanmadan aklı başına gelmiyor malesef

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur
(düzenlendi)

Dün şikayet etmiştim ilanı, bu sabah anca bilgi mesajı geldi ilanın kaldırıldığına dair. O ilan dün öğleye doğru koyuldu. Sürekli fiesta ilanlarını takip ettiğim için artık şak diye buluyorum adamları. Şikayet ettikten sonra 1 günde anca ilan kaldırılıyor. Emin olun o sırada en az 10-15 kişiden kapora topluyorlardır. Ayrıca bu adamların sadece 1 ilan koymadığını da düşünürsek kazançları bu işten çok büyük. Meblalarda 100 -200 lira olunca kimse peşine düşmüyor, ülkemizdeki yargı sistemi malum, her daim suçlunun yanında, mağdurun karşısında ...

Benzer bir olaydan açılan davada 48 farklı kişiyi (kiminden 50 kiminden 250 almış) dolandıran şahsın, dolandırdığı her bir kişi için 1 yıl 8 ay hapis cezası aldığı bir dosyamız var. İbreti alem.. Geç olsa da adalet yerini bulur bir şekilde..

tarihinde Sarp D. Uygur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

BU haberler haber kanallarında çok yer etse biraz olsun korku yaratır da, ben daha haberlerde denk gelmedim malesef.

Yorum bağlantısı
İhsan Yargıcı

genelde istanbul dışı taşralardan veriyorlar ilanları. ben de oradayım gel paranı hemen veriyim dedim çat diye telofon kesildi :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Polat

Az önce telefonuma şöyle bir mesaj geldi;

Merhaba;672397 takip numaralı kargonuz adres yetersizliğinden dolayı teslim edilememiştir, şubede beklemektedir.Bilgi için:02129080743" 

Elbette bir dolandırıcılık olduğunu tahmin ettiğimden araştırdım ve bunun bir dolandırıcılık yöntemi olduğu bilgilerine ulaştım. 

Sizlere de gelebilecek bu tür mesajları -dikkate almayacağınızı bilmeme rağmen- yine de bilginiz olması açısından sıcağı sıcağına paylaşmak istedim.

Hepinize iyi günler... :)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş
(düzenlendi)

Bana da gelmişti. Ancak, insan gerçekten bir kargo bekliyorsa yanılgıya düşüp, arayabilir..

edit: yanlışıkla diğer konu ile karıştırdım..  park sensörü videosunu diğer konuda paylaşacağım.. 

tarihinde Hikmet Demirtaş tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Bana da gelmişti. Ancak, insan gerçekten bir kargo bekliyorsa yanılgıya düşüp, arayabilir..

Genellikle evden eşinin, çocuğunun bir ürün sipariş ettiğini düşünüp verilen numarayı arayanlar da çıkabilir. Nitekim bu konuda epey mağduriyetler olduğu anlaşılıyor.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Mehmet hocam öncelikle geçmiş olsun hemen farkına varmışsın olayın, ayrıca bilgilendirme içinde teşekkürler  :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Mehmet hocam öncelikle geçmiş olsun hemen farkına varmışsın olayın, ayrıca bilgilendirme içinde teşekkürler  :good1:

Serhan kardeşim sağol. Bu konuda çok temkinliyim geçmişte telefonla arayıp dolandırmak isteyenlere had bildirmişliğim var bir kaç kez. Ancak çok yakın çevremde maalesef bu tarz dolandırıcılıklara maruz kalıp zarar görenlere çok üzüldüğümden bu konuda hassasım biraz, o yüzden hemen paylaşayım dedim... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Serhan kardeşim sağol. Bu konuda çok temkinliyim geçmişte telefonla arayıp dolandırmak isteyenlere had bildirmişliğim var bir kaç kez. Ancak çok yakın çevremde maalesef bu tarz dolandırıcılıklara maruz kalıp zarar görenlere çok üzüldüğümden bu konuda hassasım biraz, o yüzden hemen paylaşayım dedim... 

Eyvallah  :good1:

Yorum bağlantısı

Geçenlerde buna benzer bir numaradan beni aradılar bilmem ne bankasından diye. Kampanyamız hakkında bilgilendirme yapacağız diye. Baba adı ve doğum tarihimi istediler. Vermem dedim. Beyfendi zaten bilgilerinizi ekranda görüyorum doğrulamak için soruyorum dedi. Madem öyle sen baba adımı söyle bende doğum tarihimi söyliyim dedim. Kadın bi iki afalladı kekeledi iyi günler deyip kapattı :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Hakan ERKEN saygılar sunar  :biggrin:

Sayın "Tapan" daha "Erken" davranmış...  :D

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Başlık "Dolandırılmadan önce okumakta fayda var" ya. Konuyu okuduktan sonra gidip rahat rahat dolandırılabilir miyiz? :crazy:

Saygılarımla.

Not: Bu da Evren'e:  :flowers:

Ama benim anlayamadığım bir şey var; eğer biz, bu yazıyı dolandırılmadan önce okumamız gerekiyorsa! dolandırıldığımızı anladığımız zaman zaten iş işten geçmiş oluyor. O zaman biz  bu yazıyı  ne zaman ve nasıl  okumamız gerekiyor.  Yazıyı okumak için adamları bekletmek ayıp olmaz mı? :unsure2: Hadi bakalım Sayın Hocam ...  ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...