İçeriğe Yönlendir

King Of The Wax And Protect! Nasiol Zr53 Nano

Mert Yeldan
Çözüme git Mert Yeldan tarafından,

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen

Emin misiniz? Nano ile seramik farklı şeyler diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

150 tl ye . kapalı hava landırmna olamdan seramik kaplama? 10 dak da? alayım ben... merak ettim

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

150 tl ye . kapalı hava landırmna olamdan seramik kaplama? 10 dak da? alayım ben... merak ettim

Abi bakma sen bizde fiyatların uçuk olduğuna

Emin misiniz? Nano ile seramik farklı şeyler diye biliyorum.

Evet seramik
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

açık havada sermaik kaplama? nano terimi zaten spesifik değildir. nano pudra da denebilir

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Su değmeyecek uygulama yaparken ve kürleşme esnasında amatör bi video çekmişler

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Zaten olayı bu, kuruma süresi çok kısa, 10 dk. da  ama kürleşmesi 24 saat, diğerlerinden farkı ilk kuruma süresinin kısa oluşu, dışarda uygulanabiliyor bu sebeble, al ve pert bir kaporta parçasında dene (arabanda deneme :D ), özellikle sürdükten sonra silme, nokta nokta olsun ve donsun, parlatma, 24 saat bekle ve en sert pasta ve polisaj makinasıyla dal, ne kadar zamanda ne güçte ne kadar aşındırdın bak, bakalım bu zorlamadan sonra nasiol normal şartlarda ne kadar dayanır diyeceksin bize, test sonuçlarını bekliyoruz :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

10dk mı :) rds, çiziği olan araç olacakta görürüm pastası yapılacak cilası yapılacak yağdan arındırılacak kuruyacak üstüne ter damlası bile değmeyecek ve 10dk sürecek [emoji23]

Zaten olayı bu, kuruma süresi çok kısa, 10 dk. da ama kürleşmesi 24 saat, diğerlerinden farkı ilk kuruma süresinin kısa oluşu, dışarda uygulanabiliyor bu sebeble, al ve pert bir kaporta parçasında dene (arabanda deneme :D ), özellikle sürdükten sonra silme, nokta nokta olsun ve donsun, parlatma, 24 saat bekle ve en sert pasta ve polisaj makinasıyla dal, ne kadar zamanda ne güçte ne kadar aşındırdın bak, bakalım bu zorlamadan sonra nasiol normal şartlarda ne kadar dayanır diyeceksin bize, test sonuçlarını bekliyoruz :)

6 ay yada 1 yıl :)
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kaplama süresi olarak. pastası cilası ön hazırlık hepsinde aynıdır süre oalrak. Açık havada 150 TL ye ... mükemelmiş hem de Yerli buluşu.

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

kaplama süresi olarak. pastası cilası ön hazırlık hepsinde aynıdır süre oalrak. Açık havada 150 TL ye ... mükemelmiş hem de Yerli buluşu.

Bi wv ile fordun boyasının aynı zamanda düzeltilmesi çok zor
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bazı baba markaların hammaddesi olarak dışarı satıldığını duymuştum, adamlar bunu alıp ilk kürleşme süresini uzatıp, daha sonra kürleşmenin tamamlanması araya başka şeylerde katıp daha pahalıya satıyorlar sanırım, bunda o yok, saf halde gibi düşün...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o işlemler tüm markalarda aynı. fiber panel var ise o nun zamanı uzuyor. explorer/corvette vb. markaların boyasının süreye etkisi yoktur. zaten 3-4 boya üreticisi var dünyada.

Bazı baba markaların hammaddesi olarak dışarı satıldığını duymuştum, adamlar bunu alıp ilk kürleşme süresini uzatıp, daha sonra kürleşmenin tamamlanması araya başka şeylerde katıp daha pahalıya satıyorlar sanırım, bunda o yok, saf halde gibi düşün...

kaplamayı ihraç mı ediyoruz bir de burada üretip?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

o işlemler tüm markalarda aynı. fiber panel var ise o nun zamanı uzuyor. explorer/corvette vb. markaların boyasının süreye etkisi yoktur. zaten 3-4 boya üreticisi var dünyada.

kaplamayı ihraç mı ediyoruz bir de burada üretip?

bir yerde okumuştum, çıkaramadım şimdi, direk bunu ihraç etmiyor canım, bazı baba firmalara hammadde yolluyormuş, bunun hammaddesi neyse  artık, öyle hatırlıyorum, yalan olmasın şimdi, belkide yanlış duymuşumdur.... ama doğruysa bence çok güzel birşey, yerli bir firmanın böyle işler çıkarabilmesi...

kendilerini böyle tanıtmışlar...

http://www.nasiol.com/hakkimizda

diğer firma ürünlerinden farkları

"Benzer silika ürünleri arasındaki temel fark malzemenin modifiye edilmesi ve içeriğindeki aktif bileşenlerdir. Nasiol ürünleri özel olarak geliştirilmiş olup dış etkenlere dayanıklılığı ve ömrü arttırılmış modifiye silika nanopartiküller, içeriğindeki bağ yapıcı aktif bileşenler ile hem uygulama kolaylığı sağlar hem de uygulanan yüzeyi çok uzun süreler korur."

Reklamlarını yaptık resmen :)

Ama  ürün bence çok güzel, heleki 1 kattan fazla uygularsan harbiden fena oluyor  :good1: 

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

bir yerde okumuştum, çıkaramadım şimdi, direk bunu ithal etmiyor canım, bazı baba firmalara hammadde yolluyormuş, bunun hammaddesi neyse artık, öyle hatırlıyorum, yalan olmasın şimdi, belkide yanlış duymuşumdur.... ama doğruysa bence çok güzel birşey, yerli bir firmanın böyle işler çıkarabilmesi...

Cam için uygulama yaptım cam ürünleri ile 9 ay oldu etkisi hala devam
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Cam için uygulama yaptım cam ürünleri ile 9 ay oldu etkisi hala devam

Onu gerek duymadım, arabayı zaten cilalı şampuanla yıkıyorum, yağmurda neredeyse hiç silecek açmam, özelliklede sağnak yağmurda ve hızım 90 ve üstüyse rüzgar tüm suyu atar, cama yayılma olmuyor zaten, aynen yağmur damlaları tavanda nasıl damlacık oluyorsa ön camdada aynısı oluyor :)

Bak birkişi video yüklemiş :) buz tutan cam ve nasiol

ben camı cilalı şampuanla yıkarım, bazen hydrax atarken camada sürerim, cam için hiç özel birşeyler almadım, sana örnek, yağmurda bu videodakinden biraz daha iyi oluyor benim cam :) hız 90 oldumu yağmur işlemez  :D  zaten yolda şaşkın şaşkın bakıyorlar, arabanın her yeri kuru gibi :D bu arada sana bir öneri, silecek değen camlar hariç (dışı tabii içe uygula) tüm camlara içten dıştan ya UV korumalı Wax yada Zr53 uygula, yazın güneş resmen hiç yakmıyor, leke kireç vs. zaten olmuyor bile, yazın uzun yolda resmen sol kolum kızarırdı, şimdi sadece ısınıyor  :D

hıza dikkat, 90 a yaklaşınca olay bitiyor, silecek eskimezzzz...

Yorum bağlantısı
Misafir

Seramik ve nano terimi çok yayıldı, hatta titan seramik falan bile denilen yerler var :)

Seramik değil nanodur bu işlem. Şirket ile okuldaki "self cleaning" projemiz ile ilgili iletişime de geçmiştim.

Kendileri bileşen hakkında detaylı bilgileri vermişti. Ayrıca bu ürün çıktığında 150 bile değil 50 TL idi.zamanında alıp stok yapmak lazımdı :D

mail'den ufak bir alıntı:

Öncelikle kendi kendini temizleyen dediğinizde sektörde en çok kullnaılan malzeme titanyum dioksittir. Fotokatalitik özelliği ile güneş ışığı ile aktive olarak O2 açığa çıkarıp yüzeydei kir ve leke oluşturan maddeleri bozarak yüzeyle olan bağlarını koparır. Bu konuda hızlı sonuç alabilmeniz adına titanyum dioksit üzerine yoğunlaşabilirsiniz.

Hidrofobi konusunda ise teflon, flor veye florokarbon malzemeler ile modifiye edilmiş parçaçıklar kullanabilirsiniz. 

dikkat etmeniz gereken bazı hususlar;
Kalıcı olabilmesi için alt malzeme ile güçlü bir şekilde bağlanabilmesi gerekirse bağlayıcı kimyasallar kullanılması, Uygulanabilirlik adına boyanın en fazla 48 saat içerisinde %90 ve üzeri seviyede kürleşmesini tamamlayarak sertleşmesi, sonucun hidrofobik olabilmesi için contact angle denilen temas açısının 100 derece ve üzerinde olması, ve araç boyasından beklenilen parlaklık, uzun ömür, asit baz dayanımı ve sıcaklık dayanımı gibi diğer özelliklerin sağlanabilmesi. 
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

. Ayrıca bu ürün çıktığında 150 bile değil 50 TL idi.zamanında alıp stok yapmak lazımdı :D

O stok fazla dayanmazdı yalnız, zamanla donuyor meret :)

Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya87

Zr53 uygulandıktan yarım saat sonra hydrax uygulasam ne olur :)

Yada en az ne kadar sonra hydrax uygulamalıyım?

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Zr53 uygulandıktan yarım saat sonra hydrax uygulasam ne olur :)

Yada en az ne kadar sonra hydrax uygulamalıyım?

olmaz çünkü 10 dk kuruma lakin 24 saat kürleşme yani sertleşme zamanı var bu zaman beklenmezse zr53 boşa yapılmış olur.

Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya87

olmaz çünkü 10 dk kuruma lakin 24 saat kürleşme yani sertleşme zamanı var bu zaman beklenmezse zr53 boşa yapılmış olur.

Teşekkür ederim okan abi. Bugün 2.katmanı attım da. Üzerine hydrax ı 2 gün sonra yaparım artık.
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Teşekkür ederim okan abi. Bugün 2.katmanı attım da. Üzerine hydrax ı 2 gün sonra yaparım artık.

Ne demek kardeşim 2 gün sonra ola bilir.ben genelde zr53 atıktan bir hafta sonra atıyorum hydrax dı Ali abi öle önermişti bana

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...