İçeriğe Yönlendir

King Of The Wax And Protect! Nasiol Zr53 Nano

Mert Yeldan
Çözüme git Mert Yeldan tarafından,

Recommended Posts

Eren Gökmen

Avusturya'da olsam sonax polymer net shield+sonax brilliant shine detailer ikilisini kullanırdım. Tr de zor bulunuyor ve fahiş fiyat.

Bu ürünleri siparis edecegim, Uygulamadan önce yikama disinda yapmam gereken bir sey var mi? Baska bir temizleyici ürün kullanmalimiyim? Almisken hepsini bir arada alirsam ekstra kargo ücreti ödemem bosu bosuna. Bu arada deri koltuklar icin de bir sey alayim diyorum, bir öneriniz var mi? 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bu ürünleri siparis edecegim, Uygulamadan önce yikama disinda yapmam gereken bir sey var mi? Baska bir temizleyici ürün kullanmalimiyim? Almisken hepsini bir arada alirsam ekstra kargo ücreti ödemem bosu bosuna. Bu arada deri koltuklar icin de bir sey alayim diyorum, bir öneriniz var mi?

Soft kil (clay bar) ile boya temizliği öneririm.

Deriler için gliptone leather cleaner+conditioner çok beğenilen ikilidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Soft kil (clay bar) ile boya temizliği öneririm.

Deriler için gliptone leather cleaner+conditioner çok beğenilen ikilidir.

Cok tesekkurler. clay bar biraz pahali geldi onun yerine sonax 302200 Lackreiniger (paint renovator) kullansam olur mu?

Kusura bakmayin sorup duruyorum ama gercekten hic anlamadigim is bu cila olaylari  :) Piyasada sadece 1 kategoride yüzlerce ürün var. Sadece sonax bile bir kategoride 10 tane ürün sunuyor

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Cok tesekkurler. clay bar biraz pahali geldi onun yerine sonax 302200 Lackreiniger (paint renovator) kullansam olur mu?

Kusura bakmayin sorup duruyorum ama gercekten hic anlamadigim is bu cila olaylari :) Piyasada sadece 1 kategoride yüzlerce ürün var. Sadece sonax bile bir kategoride 10 tane ürün sunuyor

Kilin yerini başka bir kimyasal henüz tutamıyor. Valet pro soft kil uygun fiyatlıdır. Tr de 100 gr 35 tl.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gök

hb ye son baktığımda 140 küsürlerde idi fiyatı.

Aynen. Arsadan hizli.yukseliyor zr53 :)
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Nasonel zr53 aşılıyorum millete iş yerinde. Arkadaşın aracını zr53 ledik bayıldı
afbdabe8e0f6ae51816f9e5116a7c4a0.jpg
c591c110d35ba1436bab1341ad936a93.jpg
676e6af2f1143d0fbe6ff580b4a4e201.jpg
0d331de4594d1db593c54737e3cf6ebb.jpg
174f428f8f84cc8bdd5b40be483074f6.jpg
05dbbfbfd6844600c4d172a953469751.jpg
a06c241955077f6a00799516503a0314.jpg

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Nadir Açıkbaş

ikinci kat zr53 uygulamak istiyorum kil uygulama,varsa zift temizleme,ipa akabinde zr53 olurmu , ilkinde silikonsuz kalın-ince pasta uygulamasına yine gerek var mı?? (aracın kupkuru olmasıyla kürleşme süresine alıştı elim)

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Kardeşim eğer yakın zamanda atıysan zr53 güzelce yıka çok ince kille dolaş sulandırılmış ipayla sil ve yapıştır zr53 ve dikkat araç kup kuru olacak ;) pastaya gerek yok bence

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

ikinci kat zr53 uygulamak istiyorum kil uygulama,varsa zift temizleme,ipa akabinde zr53 olurmu , ilkinde silikonsuz kalın-ince pasta uygulamasına yine gerek var mı?? (aracın kupkuru olmasıyla kürleşme süresine alıştı elim)

Okan beyin dediğini aynen uygula, SAKIN sağlam kaplamaya pasta vs. süreyim deme, tabakaya zarar verirsin fazla zorlarsan tabaka görünür şekilde zarar görür düzeltmen için birkaç kat zr53 uygulaman gerekir.

Zr varsa pastayı unut diyebiliriz, güzelce yıka, kil bile gereksiz zaten yüzeye kolay kolay yapışan olmaz, şampuanla yıkayınca çıkar, hadi olduda kil ille gerekirse en yumuşak olanını ve en az baskıyla uygula, sonra İPA ile sil kurula ve zr53 uygula...

kapladama zarar oluşursa ne yapacaksın, mesela hafif yüzeysel çizik oldu yada birşey sürttü vernik çizildi gibi oldu diyelim, hasarlı kısmı İPA ile sil ve o kısma zr53 uygula, bu kadar, ancak derin çizik olursa sadece o kısma pasta uygularsın, uygulamadan sonra zr53 tabakasının lokal olarak aşındığını görecceksin, iş bittikten sonra o fark kaybolana dek 3-4-5 kat zr53 ü o kısma uygularsın eskisinden farksız olur :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Okan beyin dediğini aynen uygula, SAKIN sağlam kaplamaya pasta vs. süreyim deme, tabakaya zarar verirsin fazla zorlarsan tabaka görünür şekilde zarar görür düzeltmen için birkaç kat zr53 uygulaman gerekir.

Zr varsa pastayı unut diyebiliriz, güzelce yıka, kil bile gereksiz zaten yüzeye kolay kolay yapışan olmaz, şampuanla yıkayınca çıkar, hadi olduda kil ille gerekirse en yumuşak olanını ve en az baskıyla uygula, sonra İPA ile sil kurula ve zr53 uygula...

kapladama zarar oluşursa ne yapacaksın, mesela hafif yüzeysel çizik oldu yada birşey sürttü vernik çizildi gibi oldu diyelim, hasarlı kısmı İPA ile sil ve o kısma zr53 uygula, bu kadar, ancak derin çizik olursa sadece o kısma pasta uygularsın, uygulamadan sonra zr53 tabakasının lokal olarak aşındığını görecceksin, iş bittikten sonra o fark kaybolana dek 3-4-5 kat zr53 ü o kısma uygularsın eskisinden farksız olur :)

Hay ağzına sağlı Abim benim  :air_kiss:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

Teşekkür ederim aynen öyle uygulayacağım ikinci katı, kafama takıldı ben zr yi geçen 12 temmuzda uygulamıştım geçen hafta da meguiars'ın kili vardı geçen yazdan kalan suyun içinde tüm arabaya güzelce kil uyguladım çok hafiften pürüzler gitsin diye zr ye zarar verdimmi acaba abi????

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Teşekkür ederim aynen öyle uygulayacağım ikinci katı, kafama takıldı ben zr yi geçen 12 temmuzda uygulamıştım geçen hafta da meguiars'ın kili vardı geçen yazdan kalan suyun içinde tüm arabaya güzelce kil uyguladım çok hafiften pürüzler gitsin diye zr ye zarar verdimmi acaba abi????

Kilden sonra aracı güzelce yikadin tabii, bunu yaptıktan sonra matlaşan kısımlar yoksa zarar vermedin, zaten kolay zarar veremezsin, ben garanti olsun diye yazmıştım, esas pasta işi sakıncalıdır, kil çok abartilmadigi sürece birşey yapmaz, aslında düşünürsek hiç yapmaması lazım, sonuçta asindirici pek değil hatta hiç değil, bu durumda zararda vermez oluyor :) tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kilden sonra aracı güzelce yikadin tabii, bunu yaptıktan sonra matlaşan kısımlar yoksa zarar vermedin, zaten kolay zarar veremezsin, ben garanti olsun diye yazmıştım, esas pasta işi sakıncalıdır, kil çok abartilmadigi sürece birşey yapmaz, aslında düşünürsek hiç yapmaması lazım, sonuçta asindirici pek değil hatta hiç değil, bu durumda zararda vermez oluyor :)

kil aşındırmıyor? pasta sakıncalı ise. kullandığınız kil sahtedir

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

kil aşındırmıyor? pasta sakıncalı ise. kullandığınız kil sahtedir

Doğrudur bu sebeble kil sıkıntılı olabilir, aşındırıcı değil normalde, marka kil kullanmak lazım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Doğrudur bu sebeble kil sıkıntılı olabilir, aşındırıcı değil normalde, marka kil kullanmak lazım...

Markayla ne alakası var ki sert kil var orta sert ve yumuşak kil var
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Markayla ne alakası var ki sert kil var orta sert ve yumuşak kil var

Sağol bilmiyorduk ya biz  :tongue:

tırtı var, denk gelirse fena, Zr53 de en yumuşak yada orta serti nazikçe kullanacaksın, zaten kir tutmaz zr, tutanlarıda eldivenle yıkarken çıkartırsın zaten ...

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Sağol bilmiyorduk ya biz :tongue:

tırtı var, denk gelirse fena, Zr53 de en yumuşak yada orta serti nazikçe kullanacaksın, zaten kir tutmaz zr, tutanlarıda eldivenle yıkarken çıkartırsın zaten ...

Yani o tırt dediğinizinde yumuşağı var maktayla tırtıkla alakası yok
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

bugün zr53 ün üzerine antifirizli cam suyu döktüm gariptir mavi suyun rengi akhverengi gibi gözüküyor...

Mert bilerekmi döktün yanlışlıklamı  :D  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yoklukta ne bulursan artık , o da olur , bende bu gibi durumlar için arabada ıslak havlu bulunduruyorum :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...