İçeriğe Yönlendir

2. El Piyasa Yüksek Muhabbeti

Fatih Aydın

Recommended Posts

Halil Gümüş
85 e vercen demişti de çok diye almadık o zaman [emoji4]
2 yıldır satılık mi bu araç?
O zaman ibiza 95 merso 140 diyoruz soranlara[emoji23]
Aradan 3 ay geçmiş dalgasına yazdığımız rakamların üstü bugün gerçek oldu.
Geçen hafta ibiza 100, dün merso 150 teklif geldi ama neye yarar? Yerine koymak mesele oldu artık.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
ibrahim Tiryaki yazdı:

Çağlar abi iyi güzel diyorsun da, enflasyon oranından fazla artıyor fiyatlar. Bunun sebebide sıfır araç fiyatlarının yüksek olması (daha doğrusu ötv,kdv,dünya kadar vergi geçirilmesi.) 

Enflasyon oranı? :)

sıfır araç fiyatlarının yüksek olması demeniz biraz burda şeyi andırdı:  "adam ölmüş çünkü kalbi durmuş"

Burda enflasyon nedeni ile fiyatlar arttı. Arttığı oran da enflasyon oranı. 

vergi oranlarında bir değişim olmadı. Bilakis bir iki sene önce hafif bir indirim olmuştu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Halil Gümüş yazdı:

2 yıldır satılık mi bu araç? Aradan 3 ay geçmiş dalgasına yazdığımız rakamların üstü bugün gerçek oldu.
Geçen hafta ibiza 100, dün merso 150 teklif geldi ama neye yarar? Yerine koymak mesele oldu artık.

Galeri de birde  heralde günlük kullanıyor yersen fiyatı ile de ilanda

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Geçen yıl 85 e aldığım aracımı 130 a falan satabiliyorum. Bazıları bu durumda kar ettiğini zannediyor. Bu durum garip. Satıp yerine araç almayacaksan eyvallah da (belki bu sayede paranı enflasyona karşı falan korumuş olursun) ...

Bir de artışı Çağlar Abi gibi değerlendirelim. Geçen sene dolar 5.70 imiş şimdi 6.81. Bence de şartlara göre artış normal...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Haluk Şentürk yazdı:

Geçen yıl 85 e aldığım aracımı 130 a falan satabiliyorum. Bazıları bu durumda kar ettiğini zannediyor. Bu durum garip. Satıp yerine araç almayacaksan eyvallah da (belki bu sayede paranı enflasyona karşı falan korumuş olursun) ...

Aynı görüşteyim.. Karı gören satıp ortada kalıyor. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet Caliskan yazdı:

Bu gidiş nereye böyle? Nerede duracak? Ne zaman bitecek? Daha da artar mı? Kafayı yemek üzereyim. Alacak araba bulamıyorum. Hepsi uçmuş. Aklınız varsa, aracınızı satmayın. Yerini dolduramama ihtimaliniz çok yüksek.

nereye derken? tren gibi hep ileriye gider. henüz 2 gar arası geri geri giden tren görmedim?

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Çağlar Bayur yazdı:

nereye derken? tren gibi hep ileriye gider. henüz 2 gar arası geri geri giden tren görmedim?

Ben zaten Türkiyede fiyatı bi kere yükseldikten sonra bi daha geri giden (mevsimindeki sebze meyve dışında) hiçbir şey görmedim.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Ozyurek yazdı:

Aynı görüşteyim.. Karı gören satıp ortada kalıyor. 

o nedenle once araci alip sonra eldekini satmak mantikli. yani butce el veriyorsa, durum bunu gosteriyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ahmet Caliskan yazdı:

Alacak araba bulamıyorum. Hepsi uçmuş. Aklınız varsa, aracınızı satmayın. Yerini dolduramama ihtimaliniz çok yüksek.

bekleme şansınız yokmu?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Dogan Arsiray yazdı:

bekleme şansınız yokmu?

bekleyince alamadı zaten, bundan sonra ne bklensin

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Dogan Arsiray yazdı:

bekleme şansınız yokmu?

Düşeceğini bilsem beklerim de düşmeyecek ki.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Bülent Tarakçı

Bugün 41bin kilometrede 2016 dizel otomatik Astra Sport tan 175 bin istediler. Böyle giderse yılbaşına 250 bin falan olur. Güler misin, ağlar mısın?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Aydın Sert

Bir arkadaş araba alacaktı 5-6 ay önce.

Dedim al piyasa artacak. Yok düşecek dedi. Çok ısrar ettim al diye, hazır parası da vardı.

O zaman alacağı araba 90 bin civarıydı, şimdi 130-140 bandında.

Keşke seni dinleseydim diyor.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Ali Gök yazdı:

Şuan 2005 2006 c segmenti düzgün bir dizel araba için 50 bin gözden çıkarmak lazım. Leşleri 40 45 alırım denir olanları 50

vay be :) artık o da kalmadı

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Bülent Tarakçı yazdı:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-sifir-ayarinda-sahibinden-831614377/detay

Sıfırının fiyatı 152 000 lira. Arkadaş ilana 180 000 yazmış. Üstelik 6000 km de kullanmış. Adını siz koyun. Zira ben çoktan günaha girdim. 

Muayeneye 1,5 yıl var

İlk muayene 3 yıl sonra olmuyor mu? LPG takıldığı için mi böyle acaba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Aydın Sert yazdı:

Bir arkadaş araba alacaktı 5-6 ay önce.

Dedim al piyasa artacak. Yok düşecek dedi. Çok ısrar ettim al diye, hazır parası da vardı.

O zaman alacağı araba 90 bin civarıydı, şimdi 130-140 bandında.

Keşke seni dinleseydim diyor.

düşer tabi :D

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Piyasa neden yükseliyor ?

2016 superb 72.900 TL den başlıyor

2020 superb 257.000 TL den başlıyor

VM0f6f.jpg

fCPGOG.jpg

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Mondeo fiyatları güzel 

Yılı

Donanım Seviyesi

Gövde

Motor

Şanzıman

Yakıt

Emisyon

T. Edilen Anahtar Teslim Fiyatı

2020 Style 4 Kapı 1.5L EcoBoost 165PS 6 İleri Otomatik Benzin Euro 6.2 261.900 TL
2020 Titanium 4 Kapı 1.5L EcoBoost 165PS 6 İleri Otomatik Benzin Euro 6.2 275.900 TL
2020 Titanium 5 Kapı 1.5L EcoBoost 165PS 6 İleri Otomatik Benzin Euro 6.2 275.900 TL
2020 Titanium Station Wagon 1.5L EcoBoost 165PS 6 İleri Otomatik Benzin Euro 6.2 275.900 TL
2020 Titanium 4 Kapı 2.0L EcoBlue 190PS 8 İleri Otomatik Dizel Euro 6.2 557.400 TL
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...