İçeriğe Yönlendir

Trafik Sigortası Ve Araç Kaskosu İçin Firmaların Teklifleri (Taze)

Emre Köksal

Recommended Posts

Serhat ipeksoy

trafik sigortası Sompo Japan sigortadan yenilendi 792 lira (geçen sene sompo japan 656 lira)

kasko Ak sigortadan yenilendi. 1055 lira (geçen sene axa 724 lira)

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek
(düzenlendi)

Babamın 97 Kartal babam 48 yaşında en üst indirimde sompo Japon ZTS 420tl

tarihinde Mustafa ÇİÇEK tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar

bugün itibari ile sampo :847 tl.soyuldum anlıyacağınız,hiç kazam yok,ama hiç 1 yılı tamamlamadım,ss motorsiklete niasan da 800 ödedim.2015 sonunda 68 model cj5 e bile 900 küsür ödemiştim.

Yorum bağlantısı

bugün itibari ile sampo :847 tl.soyuldum anlıyacağınız,hiç kazam yok,ama hiç 1 yılı tamamlamadım,ss motorsiklete niasan da 800 ödedim.2015 sonunda 68 model cj5 e bile 900 küsür ödemiştim.

Neden yuksek odediginizin cevabini kendiniz vermissiniz. Hasarsizlik indirimi almadan trafik sigortasi yaptirmak durumunda kaliyorsunuz. Sigortaya odediginiz primi gereksiz buldugunuz icin mental olarak soyuldugunuzu dusunuyorsunuz. Soyulmamak icin araclarinizi police donemi boyunca elde tutmaniz yararli olur.
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Misafir

1 ay önce sbm'den trafik poliçesi sorgulaması yaptığımda en uygun olan sompo japan 1080 TL fiyat vermişken şimdi sorgulama yaptığımda aynı firma 2613 TL fiyat verdi.. 

Bu nasıl olur bunda bir yanlışlık olması mümkün mü.. Şubat 17 de yenileme yapacağım ama bu fiyatlar ile hiç mümkün değil.. Sırf bu fiyatlar yüzünden arabamı satabilirim..

Yorum bağlantısı
Emre Usta
1 ay önce sbm'den trafik poliçesi sorgulaması yaptığımda en uygun olan sompo japan 1080 TL fiyat vermişken şimdi sorgulama yaptığımda aynı firma 2613 TL fiyat verdi.. 

Bu nasıl olur bunda bir yanlışlık olması mümkün mü.. Şubat 17 de yenileme yapacağım ama bu fiyatlar ile hiç mümkün değil.. Sırf bu fiyatlar yüzünden arabamı satabilirim..

Son bir ay girmeden teklif alindiginda bende de ayni sorun olmustu hatta son 45 gun kala yenilemeye fiyatlar artmisti .police yenilemeye bir aydan az sure kala alinacak teklifler daha dusuk oluyor
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

299dccea6e3878201450a105dac4f430.jpg
Kasko 500 tl den yenilendi. Alianz tam hasarsızlık ikame araç yok tek kullanıcı indirimli

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir
Bir saat önce, Emre Usta yazdı:

Son bir ay girmeden teklif alindiginda bende de ayni sorun olmustu hatta son 45 gun kala yenilemeye fiyatlar artmisti .police yenilemeye bir aydan az sure kala alinacak teklifler daha dusuk oluyor

inşallah öyle olur çünkü azami ödeyebileceğim tutar 1100 lirayı geçemez.. Yaptırmam aracı garajda bağlarım binmem toplu taşıma kullanırım en kötüsü cidden böyle saçmalık olamaz.. Aracı geçen sene aldım ilk sigorta sompo japandı 1270 lira ödemiştim.. 

Yorum bağlantısı
Emre Usta

422 liraya yaptirdim halk sigortadan police yenilemeye 24 gun kala yaptirdim.gecen sene son gune kadar bekledim bir hafta icin 50 lira daha fazla para verdim.policeler artabiliyor

Yorum bağlantısı
Misafir
12 saat önce, Tolga İpekişleyen yazdı:

@Mehmet Ozyurek bey, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz acaba? Böyle bir fiyata yükselmesi normal mi..? sbm harici sigorta şirketlerine birebir gitsem bu fiyatlardan farklı bir fiyat çıkar mı acaba uygun olması bakımından.. 1 ayda 1533 lira fark oldu sompo japan'da..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
10 saat önce, Tolga İpekişleyen yazdı:

17 şubat için öncesinde ve şimdi yapacağınız sorgulamaların hepsi hatalıdır Tolga Bey.. 

Sorgulama için son 30 güne girilmiş olmalıdır.

Yorum bağlantısı
Misafir
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

17 şubat için öncesinde ve şimdi yapacağınız sorgulamaların hepsi hatalıdır Tolga Bey.. 

Sorgulama için son 30 güne girilmiş olmalıdır.

O zaman bu durumda verilen fiyatları dikkate almamak lazım değil mi Mehmet bey.. Endişe verici çünkü bu kadar fark olur mu diye soruyorum sinirden dün gece gözüme uyku girmedi.. Çok teşekkür ederim bilgi için.

Yorum bağlantısı
Misafir

Sompo ile bugün görüşme sağladım kendileri bana fiyatın normal olduğunu söylediler.. Konu ile ilgili bana gönderdikleri cevap bu..  Benim anlamadığım geçen sene 1270 liraya yaptırdığım sigorta nasıl 2613 TL olabilir..? 

@Mehmet Ozyurek bey'in dikkatine. 

sompo.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Şimdi, Tolga İpekişleyen yazdı:

18 Şubat 2017

Yanlış o fiyatlar.. yukarda yazdım.. son bir aya girmeden fiyat sorgulayamazsınız.. 

Size gelen fiyat 11 aylık gecikmeli fiyat... 

Yorum bağlantısı
Misafir
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yanlış o fiyatlar.. yukarda yazdım.. son bir aya girmeden fiyat sorgulayamazsınız.. 

Size gelen fiyat 11 aylık gecikmeli fiyat... 

dediklerinize itimatım tam bir tek siz yüreğime su serpiyorsunuz yemin ederim ama bu sompo ısrarla fiyat normal diyince içime kurt düştü. İnşallah böyle fiyatlarla karşılaşmam bitime bir kaç gün kala.. yoksa kesin kararlıyım yaptırmayıp aracı garaja bağlayacağım..tekrar teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren
(düzenlendi)

abiler aracımın sigorta ve kaskonun bitmesine yaklaşık 15gün kaldı.sigortam.net beni aradı en ucuz sigorta mapfre 722tl dediler sbmnin sitesinden sorguladığım zaman 744 çıkıyor %3 indirim ile 722tlye geliyormuş. aracımın kaskosu bu zamana kadar allianzdan yaptırdık gene teklif aldık 728tl geçen sene sigorta mapfre 560tl kasko allianz 708tl bu fiyatlar neden düşmüyor. Aracımda kaza yok hasar kaydı arac 2013 yılından beri bizde araç babamın üstüne kayıtlı bu konu hakkında nasıl bir yol çizmeliyim.

tarihinde Furkan TANRIVEREN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
17 saat önce, Tolga İpekişleyen yazdı:

dediklerinize itimatım tam bir tek siz yüreğime su serpiyorsunuz yemin ederim ama bu sompo ısrarla fiyat normal diyince içime kurt düştü. İnşallah böyle fiyatlarla karşılaşmam bitime bir kaç gün kala.. yoksa kesin kararlıyım yaptırmayıp aracı garaja bağlayacağım..tekrar teşekkürler.

17 saat önce, Tolga İpekişleyen yazdı:

Sompo ile bugün görüşme sağladım kendileri bana fiyatın normal olduğunu söylediler.. Konu ile ilgili bana gönderdikleri cevap bu..  Benim anlamadığım geçen sene 1270 liraya yaptırdığım sigorta nasıl 2613 TL olabilir..? 

@Mehmet Ozyurek bey'in dikkatine. 

sompo.jpg

Gönderilen mesajın alakasız olduğu içeriğinden belli zaten. "ilgili araç markasında üretici ve tedarikçilerin yedek parça fiyatlaması diyor" Trafik sigortasının kullanılan aracın parça fiyatıyla iligisi olamaz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
2 saat önce, Ersen Tapan yazdı:

Gönderilen mesajın alakasız olduğu içeriğinden belli zaten. "ilgili araç markasında üretici ve tedarikçilerin yedek parça fiyatlaması diyor" Trafik sigortasının kullanılan aracın parça fiyatıyla iligisi olamaz. 

Hasarlı araçlarda kullanılan parçaların orjinal/yan sanayi kullanımı ile ilgili bir şey olabilir mi? Sigorta firma eksperlerinin yan sanayi parçalara veya yetkili servis dışına yönlendirmeleri gibi şeyler etkili olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
3 saat önce, Furkan TANRIVEREN yazdı:

abiler aracımın sigorta ve kaskonun bitmesine yaklaşık 15gün kaldı.sigortam.net beni aradı en ucuz sigorta mapfre 722tl dediler sbmnin sitesinden sorguladığım zaman 744 çıkıyor %3 indirim ile 722tlye geliyormuş. aracımın kaskosu bu zamana kadar allianzdan yaptırdık gene teklif aldık 728tl geçen sene sigorta mapfre 560tl kasko allianz 708tl bu fiyatlar neden düşmüyor. Aracımda kaza yok hasar kaydı arac 2013 yılından beri bizde araç babamın üstüne kayıtlı bu konu hakkında nasıl bir yol çizmeliyim.

Kaskoda fiyat artışı gayet normal. Yedek parça fiyatları, araç kira fiyatları vs sürekli yükselişte. Siz bitmeden yenilemesini yaptırın ki, fiyat fırlamasın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Bir saat önce, Mehmet Pınar yazdı:

Hasarlı araçlarda kullanılan parçaların orjinal/yan sanayi kullanımı ile ilgili bir şey olabilir mi? Sigorta firma eksperlerinin yan sanayi parçalara veya yetkili servis dışına yönlendirmeleri gibi şeyler etkili olabilir mi?

Olabilir tabiki.

Ama mesajda anlatım hatası var, hangi marka arabaya çarpacağını bilemezki :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 saat önce, Furkan TANRIVEREN yazdı:

Furkan Bey, neden nasıl düşsün ki.. 

Herşeyde dışa bağımlıyız.. Parçalarda dışa bağımlıyız.. Dolar geçen yıl ocak ayında 3 lira idi.. Bugün 3,8 lira.. Bence olması gereken kadar artmıyor fiyatlar.

Allianz yaptırın poliçenizi şirketinizi değiştirmeyin..  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...