İçeriğe Yönlendir

EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar)

Mehmet Zeki Yalçın

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Burası yıkılmıyor. Reis son mermiyi sıktı galiba. Noldu o iş 

oldu oldu yaşa bakmadan gününü dolduran emekli olacakmış

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

SSK 5000 Bağkur ve Memurlarda 7000-9000 gün primi olanlar emekli, az kazananlar klubü büyüyor :) 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Şimdi 8 eylül 99 dan önce işe girip henüz 25 yılı dolmadığından yaşı beklemeyenler emekli olacak mı olmayacak mı

Temmuz 99 da işe giren biri 1 buçuk yıl sonra emekli olabilecek mi yoksa şu an yaşı bekleyenler mi emekli olacak sadece

Yani ben 1 temmuz 99 da girişim var. 25 yıl sigortalılık sürem 1 buçuk yıl sonra dolacak. Dolduğunda primim de dolmuş olacak. Emeklilik hakkım olacak mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Şimdi 8 eylül 99 dan önce işe girip henüz 25 yılı dolmadığından yaşı beklemeyenler emekli olacak mı olmayacak mı

Temmuz 99 da işe giren biri 1 buçuk yıl sonra emekli olabilecek mi yoksa şu an yaşı bekleyenler mi emekli olacak sadece

Yani ben 1 temmuz 99 da girişim var. 25 yıl sigortalılık sürem 1 buçuk yıl sonra dolacak. Dolduğunda primim de dolmuş olacak. Emeklilik hakkım olacak mı?

Benim anladığım kadarı ile şartları sağlayan emekli olacak. 99 oncesi girisleri olanlar şartlar yerine gelince emekli olacak 

99 öncesi giriş 

Erkeklerde 25 yıl 

5000 gün sağlayan şimdi 

Sağlamayan sağladığı zaman emekli olacak

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Yaş 46 Yaklaşık 7900 gün prim ödemem var Askerliği ödesem  Eylül sonu yada Ekim 99 denk geliyor ve emekli olmam için 60 yaş beklemem gerekiyor.

Ben şimdi Emeklilikte neye takılıyorum ?

Staj 1991 bizler dışlandık.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Aytac Sakal yazdı:

Yaş 46 Yaklaşık 7900 gün prim ödemem var Askerliği ödesem  Eylül sonu yada Ekim 99 denk geliyor ve emekli olmam için 60 yaş beklemem gerekiyor.

Ben şimdi Emeklilikte neye takılıyorum ?

Staj 1991 bizler dışlandık.

Askerlik borçlanmasının tarihi geri çekme olayı yok. Sadece prim günü dolmadıysa 540 güne kadar fayda sağlayabiliyor erkekte.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

bizim bütün şirket emekli ben hariç :D  o değilde allah devlete zeval vermesin bütün ülke emekli oldu bari çalışmayı bıraksada emekli olan gençler iş bulsa

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
İlkay Başaran yazdı:

5000 gün ve 25 yılın dolduğu gün emeklisin sen de

Ben tüm şartları karşılıyorum, kanun meclisten geçince emekliyim allahın izniyle.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Olanlara hayırlı olsun. 

Ekim 1999’da işe giren vatandaş konuyu anayasa mahkemesine taşır. Bende demesi :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Önder Özcan yazdı:

5000 gün ve 25 yılın dolduğu gün emeklisin sen de

Ben tüm şartları karşılıyorum, kanun meclisten geçince emekliyim allahın izniyle.

Çok sevindim Önder abi.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

Askerlik borçlanmasının tarihi geri çekme olayı yok. Sadece prim günü dolmadıysa 540 güne kadar fayda sağlayabiliyor erkekte.

Tüm yeni emekli arkadaşların gözü aydın hakkettiklerini aldılar darısı kalanların başına.

Kıdem tazminatı için 2018 başvurduğumda 540 gün tarih geri çekiliyordu.Bakan Askerlik borçlanması yok dedi ama bana göre  bu konu henüz tam netliğe kavuşmadı.

4 yıla razıyım bekleriz 

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Çağlar Bayur yazdı:

5000 mi 5800 mü?

5000, dinlediğim hepsi 5000 dediler. Zaten aylardır söyleniyor, 5000 gün + 25 yıl doldurup, yaş bekleyenler.

Yani ssk lilar için.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Aksilik olmazsa ben de mayıs ayında emekliyim. 

Promosyonu hangi bankadan alıyoruz şimdi 😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Olanlara hayırlı olsun. 

Ekim 1999’da işe giren vatandaş konuyu anayasa mahkemesine taşır. Bende demesi :) 

1 ocakta makas atmaktan 20 bin ceza yedin. Anayasa mahkemesine gidip 31 aralıktaki bedeli ödeyecem dersen ne der sana hakim? Bir günle kaçırdım dediğini düşünelim?

Bu yasa yüzünden kaç yıl başlangıçtaki şartı sağladığı halde emekli olamayan var? 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Gök yazdı:

bizim bütün şirket emekli ben hariç :D  o değilde allah devlete zeval vermesin bütün ülke emekli oldu bari çalışmayı bıraksada emekli olan gençler iş bulsa

O emeklilere sen bakacan unutma…. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

1 ocakta makas atmaktan 20 bin ceza yedin. Anayasa mahkemesine gidip 31 aralıktaki bedeli ödeyecem dersen ne der sana hakim? Bir günle kaçırdım dediğini düşünelim?

Bu yasa yüzünden kaç yıl başlangıçtaki şartı sağladığı halde emekli olamayan var? 

işe başlarken sgk ile taahhütname imzaladınız mı? Sözleşme? Yok. Ya da işe başlayanlar emekli olmak için mi başladı? Hayır. Para kazanmak için başladı. Emeklilik yaşı erkendi. Devlet bunu kademeli ileri attı. Kademeli olması önemliydi. 

o kadar çok dava açıldı ki bu eyt ile ilgili. Hiçbir mahkeme kazanılmış hak demedi. Çünkü emeklilik; olunca kazanılan bir hak. 

valla bilmiyorum ama 40-45 yaşında emekli olup devletten maaş almak senin benim ve geleceğin sırtına yük olmaktan başka bir şey getirmez. Ben yanlış buluyorum. 

kılışdar öğrenci kredileri dedi. Reis durur mu. Yapıştırdı. Yıllarca biriktirmiş borçlar silindi. Kime girdi? Vatandaşa. Kılışdar ben gelince eyt çıkacak dedi. Reis yine durmadı. Yine yapıştırdı. Yine vatandaşa çaktılar. Biri asist yapıyor diğeri gol atıyor. 

neyse, başka başka paraların sanki hesabı soruldu da bi bu kaldı. O yönden bakınca da boşver diyorum. Hayırlı olsun tekrar

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

geleceğin sırtına yük olmaktan başka bir şey getirmez.

bişi olmaz 2060 kadar zaten bi sürü ödenecek usd taahüt var 118 milyar tl tutuyormuş yıllık yükü kanal7 söyledi bakan anlatmış

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk yazdı:

O emeklilere sen bakacan unutma…. 

sadece benmi muhtemelen benim oğlanda bakar  çoğu 40 sene civarı maaş alacak 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

işe başlarken sgk ile taahhütname imzaladınız mı? Sözleşme? Yok. Ya da işe başlayanlar emekli olmak için mi başladı? Hayır. Para kazanmak için başladı. Emeklilik yaşı erkendi. Devlet bunu kademeli ileri attı. Kademeli olması önemliydi. 

o kadar çok dava açıldı ki bu eyt ile ilgili. Hiçbir mahkeme kazanılmış hak demedi. Çünkü emeklilik; olunca kazanılan bir hak. 

valla bilmiyorum ama 40-45 yaşında emekli olup devletten maaş almak senin benim ve geleceğin sırtına yük olmaktan başka bir şey getirmez. Ben yanlış buluyorum. 

kılışdar öğrenci kredileri dedi. Reis durur mu. Yapıştırdı. Yıllarca biriktirmiş borçlar silindi. Kime girdi? Vatandaşa. Kılışdar ben gelince eyt çıkacak dedi. Reis yine durmadı. Yine yapıştırdı. Yine vatandaşa çaktılar. Biri asist yapıyor diğeri gol atıyor. 

neyse, başka başka paraların sanki hesabı soruldu da bi bu kaldı. O yönden bakınca da boşver diyorum. Hayırlı olsun tekrar

Devletteki birşey yapmadan maaş alan safralar da bize yük.

İşi taşeron yapsın. Kadro 2 katı maaşı 10 katı tatili alsın. İyi be.

Kişileri tenzih ederim. Heryer, herkes böyle değildir. Başka yere çekilmesin. Bu da memleket gerçeği.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Neleri var görüyoruz. Pandemide yasaklar devam etsin diye bakıp evde takılan kitle ile yasaklar kalksa da maaş alabilmeye başlasak diyen ayda 1000 tl destekle hayat devam ettirmeye kalkan insanlar vardı. O zaman hiç düşünülmedi devlet şimdi mi düşünülüyor?

yazmaya çok şey var. Bizde marstan gelmedik. Görüyoruz bazı şeyleri. Forum ne zaman en faal konumunda pardon?

• Beğen 4
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

7 sene ayda 2 gün tatille hiçbir resmi tatiller olmadan sabah 7 akşam en erken 21 en geç 03.00

Son 4 sene haftada 6 gün sabah 8 akşam 19 resmi tatiller olmadan çalışan benim. Kimse haktan hukuktan bahsetmesin. 

Haftanın 5 günü Sabah 8 akşam 5 artı 1 saat öğlen arası , tüm resmi tatiller raporlar vb kullanan 25 yıldır çalışan adamdan çok motor saati var bende. Benim hakkımı kim aradı? 

15 yılda 4 gün raporum var benim. İş garantimiz yok. Ne olacak benim emek? 

@Ali Cihangiroğluyazsana eski firmadaki şartları.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay Başaran yazdı:

7 sene ayda 2 gün tatille hiçbir resmi tatiller olmadan sabah 7 akşam en erken 21 en geç 03.00

Son 4 sene haftada 6 gün sabah 8 akşam 19 resmi tatiller olmadan çalışan benim. Kimse haktan hukuktan bahsetmesin. 

Haftanın 5 günü Sabah 8 akşam 5 artı 1 saat öğlen arası , tüm resmi tatiller raporlar vb kullanan 25 yıldır çalışan adamdan çok motor saati var bende. Benim hakkımı kim aradı? 

15 yılda 4 gün raporum var benim. İş garantimiz yok. Ne olacak benim emek? 

@Ali Cihangiroğluyazsana eski firmadaki şartları.

haftanın 7 günü en az 9 saat sonrası bazen gece bile devam çalışma var, sadece dini bayramlarda tatil var, sgk primi eksik yatıyor üstelik, 1. derece sakat iş, yıpranma falanda yok, hafta tatili zaten yok parasıda yok, yıllık izinde yok parasıda yok, 25 yılı geçtim 9000 günüm var, fazladan %80 maaş almam lazım, en düşük maaş 5000 olsa benim 9000 almam lazım gibide bir durum var :angry:  ABO ne oldu peki bu konuda haber varmı? hani 2008 de bunların çıkardığı dünyada eşi olmayan prim ödedikçe maaş düşüren saçmalık vardıya o işte... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...