İçeriğe Yönlendir

Yeni Arabam; T5 Multivan

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek
Recep Selim Kaya yazdı:

Tüketimi nasıl? Ordu - Samsun arası düz bir güzergah ama fikir verici olur. O yolda tasarruf etmek istesek 5 in altına iner mi?

Benim arabada cc yok 120 130 civarı geldim 6.8 litre yaktım. Aracı galeriden aldığımda ortalama tüketim 13.8 litreydi, gördüğüm anda kafaödan ter akmaya başladı :) şehir içi yakıtı daha ölçmedim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Ebrar Tüfek yazdı:

Benim arabada cc yok 120 130 civarı geldim 6.8 litre yaktım. Aracı galeriden aldığımda ortalama tüketim 13.8 litreydi, gördüğüm anda kafaödan ter akmaya başladı :) şehir içi yakıtı daha ölçmedim 

Demek ki tork konvertörü şehir içi çok farkediyor yakıtta. O 13.8 e takılmayın, anlık tüketimi açarsanız kalp krizi geçirirsiniz gaza dokunduğunuzda 🤣

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Ebrar Tüfek yazdı:

100 ile benzer güzergah tüketimini merak ediyorum. Deneyebilirseniz benim için güzel bir veri olur. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Benim aracın böyle motor koruma kapağı yok, çok güzel duruyormuş şu motor koruma kapağı. Acaba alınırsa takılır mı? Akü kapağım yok bir de, önceki sahibi almış kapağı galiba [emoji1787]
Benim kapağın üzerinde çatlak vardı komple söküp plastik kaynakçıda yapıştırttım sıfır gibi oldu şimdi kapağın ortasındaki açılıp kapanan yeri arabayla aynı renge, geri kalan geniş çerçeveyi piano black boyayacağım ve tdi harflerinin d ve i sini kırmızı yapacağım bagaj kapağındaki gibi :) arabanın yanına gidince direk kaputu açıp kapağa baktım :D cd463024cdfa7fa3328ccbcaf8d70687.jpg
Demek ki tork konvertörü şehir içi çok farkediyor yakıtta. O 13.8 e takılmayın, anlık tüketimi açarsanız kalp krizi geçirirsiniz gaza dokunduğunuzda [emoji1787]
Çok gaza gelmeyeyim diye anlık tüketim ile geziyorum, baruthane rampasında 29 litre sabit duruyor 2 saniye yola 1 saniye göstergeye bakarak çıkıyorum :D
Recep Selim Kaya yazdı:

100 ile benzer güzergah tüketimini merak ediyorum. Deneyebilirseniz benim için güzel bir veri olur. 

Tabiki ankaraya tekrar giderken detaylı yakıt verisini paylaşacağım buraya, bu konu altında arabaya yaptığım herşeyi koymayı düşünüyorum acele etmeden zamanla yapacağım hepsini 

• Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Yusuf Berke yazdı:

Demek ki tork konvertörü şehir içi çok farkediyor yakıtta. O 13.8 e takılmayın, anlık tüketimi açarsanız kalp krizi geçirirsiniz gaza dokunduğunuzda 🤣

O değilde, sizde çeki demiri varmı :) bende westfalia'nın orjinal çeki demiri var arka koltuğun çekmecesinde :D almanyadan gelen araçların ön camındaki vinyet gümrük stickerlarından buldum onlardan cama takıp arkaya D harfi takıp çeki demirini de taktımmı tam gümrük çıkışlı orjinal bi multivan gibi gözükecek :D hepsi sırayla Allah nasip ederse güzel düşüncelerim var :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Darbaz yazdı:

Hayırlı olsun . Manual düz demiş almışsın. Doğru seçim bence. 

Teşekkür ederim, en sağlıklısı benim için. Yılda 35 bin km civarı hatta bazen daha yüksek yol yapıyorum. Otomatik beni sıkıntıya sokuyor, ağzım yandı 2 kere.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Hüseyin Maviş yazdı:

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Teşekkür ederim daha iyileri sizlerin olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Ebrar Tüfek yazdı:

O değilde, sizde çeki demiri varmı :) bende westfalia'nın orjinal çeki demiri var arka koltuğun çekmecesinde :D almanyadan gelen araçların ön camındaki vinyet gümrük stickerlarından buldum onlardan cama takıp arkaya D harfi takıp çeki demirini de taktımmı tam gümrük çıkışlı orjinal bi multivan gibi gözükecek :D hepsi sırayla Allah nasip ederse güzel düşüncelerim var :)

Çeki demiri yok maalesef :) Bu araçların stepneleri çok çalındığı için oraya stepneyi kapatan difüzör ile kilit sistemi yaptırdım, istesem de yapamam galiba :) Siz de dikkat edin, çok çalıyorlar bunların stepnesini. Kilit namına bir şey yok, bijon anahtarını al sök. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Yusuf Berke yazdı:

Çeki demiri yok maalesef :) Bu araçların stepneleri çok çalındığı için oraya stepneyi kapatan difüzör ile kilit sistemi yaptırdım, istesem de yapamam galiba :) Siz de dikkat edin, çok çalıyorlar bunların stepnesini. Kilit namına bir şey yok, bijon anahtarını al sök. 

Valla ne yalan söyleyeyim stepne varmı diye bakmadım daha :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Hayırlı olsun ,1 vitesde agır kalk , gaza yüklenmeden , yakıt basarsan yakar ama 100 -110 cok yakmaz cogu t5 de sanırım devırdaim bozulması sonucu antıfiriz haznesine yag verir dikkat et bakımlarını sor neler yapılmıs bineceksen eksık bakımlarını yapdır 200 e kadar sürat yapar , ara sokak girişleri ve dönuslerde  gözün aynada olsun direk dönme 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Erkan Işık yazdı:

Hayırlı olsun ,1 vitesde agır kalk , gaza yüklenmeden , yakıt basarsan yakar ama 100 -110 cok yakmaz cogu t5 de sanırım devırdaim bozulması sonucu antıfiriz haznesine yag verir dikkat et bakımlarını sor neler yapılmıs bineceksen eksık bakımlarını yapdır 200 e kadar sürat yapar , ara sokak girişleri ve dönuslerde  gözün aynada olsun direk dönme 

Acemilikten ilk aldığımda birince viteste çok çalkalanıyordu araba ama şimdi pamuk gibi alıştım çok şükür :)  çok teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Önder Özcan yazdı:

Hayırlı olsun Ebrar. Sınıf değiştirmişsin :)

Çok sağol önder abi, evet beden büyüttük :)

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Hayırlı olsun karavan gibi de kullanılır bu. İstanbul dışında bir yerde yaşarsam böyle bir multivan istiyorum.

Ma aile yata yata anadolu turu çok iyi gider bununla :)

Kazasız belasız kullanmak nasip olur inş.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Azad Mirzade yazdı:

Hayırlı olsun karavan gibi de kullanılır bu. İstanbul dışında bir yerde yaşarsam böyle bir multivan istiyorum.

Ma aile yata yata anadolu turu çok iyi gider bununla :)

Kazasız belasız kullanmak nasip olur inş.

Çok teşekkür ederim, daha iyileri sizin olsun :) uzun yol yapmak çok keyifli özellikle geceleri çok güzel :) kurban bayramından sonra belki memlekete rize ikizdereye gidebilirim :)

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Ebrar Tüfek yazdı:

Acemilikten ilk aldığımda birince viteste çok çalkalanıyordu araba ama şimdi pamuk gibi alıştım çok şükür :)  çok teşekkür ederim 

1 vites o aracın cok seri genelde pati yaparak kalkar pati yaptıranlar sonra akisi eline alıyor oyüzden dedim hafif dokun 2 ye cek 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

1. vites çok kısa gerçekten. Yüksek tork olduğu için aks arızalanıyor Erkan'ın dediği gibi kullanımlarda. Ben arada sert kullanırım ama daha bir sorun yaşamadım, umarım da yaşamadan gideriz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Aracı sanayiye aldık yağ filtresi polen filtresi hava filtresi değişti, yağ değişti 7.5 litre yağ koyuldu. Karter tapasında yağ vardı tapa değişti. Frene basınca titreme vardı diskler tornalandı balatalar değişti. 

Yusuf Berke yazdı:

1. vites çok kısa gerçekten. Yüksek tork olduğu için aks arızalanıyor Erkan'ın dediği gibi kullanımlarda. Ben arada sert kullanırım ama daha bir sorun yaşamadım, umarım da yaşamadan gideriz :)

İnşallah yaşamayız aks körüklerini değiştirmem lazım zaten çok sakin kullanıyorum yoksa hemen asr ışığı yanıyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
(düzenlendi)
Ebrar Tüfek yazdı:

Aracı sanayiye aldık yağ filtresi polen filtresi hava filtresi değişti, yağ değişti 7.5 litre yağ koyuldu. Karter tapasında yağ vardı tapa değişti. Frene basınca titreme vardı diskler tornalandı balatalar değişti. 

Yağ ne koyuldu Ebrar? Birde balata ne taktırdın, benim de vakti geliyor, kaliteli bir balata takacağım. 

Ebrar Tüfek yazdı:

İnşallah yaşamayız aks körüklerini değiştirmem lazım zaten çok sakin kullanıyorum yoksa hemen asr ışığı yanıyor :)

Aks körüğü ucuz, senin araç ESP'li mi yoksa ASR mi var konsoldaki düğmede? 

ASR yaktırıyorsan bu arabaya sert kullanıyorsun demek ki o vakitler:)

tarihinde Yusuf Berke tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

Hayırlı olsun.Allah kaza bela göstermesin.Çok beğendiğim araçlardan .Takas ile alınmış ama bende fiyatını merak ettim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)
Yusuf Berke yazdı:

Yağ ne koyuldu Ebrar? Birde balata ne taktırdın, benim de vakti geliyor, kaliteli bir balata takacağım. 

Aks körüğü ucuz, senin araç ESP'li mi yoksa ASR mi var konsoldaki düğmede? 

ASR yaktırıyorsan bu arabaya sert kullanıyorsun demek ki o vakitler:)

3 tane amcamın tamir servisi var, arabayı verdim yağını bakımını herşeyini onlar yaptılar işçilik ödemedim. Babamın kuzeni vw parçacısı filtreler vs bir kuruş para vermedim sadece tapa bende yok yan taraftan al dedi 5 lira yağ karter tapası aldım bide motor yağının parasını verdim 400 lira sadece. Frenci de babamın komşusu disk torna+ balata 200 lira at dedi sadece bakmadım bile ne taktığına :) sanayide restaurantımız var ailenin erkeklerinin yarısı sanayide esnaf herkes tanıdık, normalde arabamın bakımlarını yaptırırken sadece parçaları alır getirirdim işçilik ödemezdim şimdi vw alınca parçacı babamın kuzeni :) yedek parçaya da para vermiyorum :D

Muharrem Karagülle yazdı:

Hayırlı olsun.Allah kaza bela göstermesin.Çok beğendiğim araçlardan .Takas ile alınmış ama bende fiyatını merak ettim.

Çok teşekkür ederim. Üzerine 10 bin verdim kredi kartına 6 ay taksit çektirdim parayı. Taksit taksit ödüyorum. Fiyat 50 bin tl 

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

Hayırlı olsun, çift sürgülü değil miydi bunlar ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...