İçeriğe Yönlendir

Yeni Arabam; T5 Multivan

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek
Mustafa Şimşek yazdı:

Hayırlı olsun, çift sürgülü değil miydi bunlar ?

Tek sürgülüde var çift sürgülü de var. Ben çift sürgülü olanları hiç sevmediğim için 6 kişilik tek sürgü olan modelini aldım 2 tarafı da açık olunca nedense bana güvensiz geliyor çok garip ama öyle, teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Yusuf Berke yazdı:

1. vites çok kısa gerçekten. Yüksek tork olduğu için aks arızalanıyor Erkan'ın dediği gibi kullanımlarda. Ben arada sert kullanırım ama daha bir sorun yaşamadım, umarım da yaşamadan gideriz :)

Bizim multivanın hoparlör çaplarını nerden öğrenebilirim ? internette ön kapılar 16.5 diyor ama arka koltukların olduğu yerdeki hoparlörlerin çapını yazmamış kimse :)

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ebrar Tüfek yazdı:

Bizim multivanın hoparlör çaplarını nerden öğrenebilirim ? internette ön kapılar 16.5 diyor ama arka koltukların olduğu yerdeki hoparlörlerin çapını yazmamış kimse :)

https://www.ebay.co.uk/itm/VW-Transporter-T5-T5-1-T6-Caravelle-Rear-and-dashboard-speakers-OEM-VW-Multivan/223586657689?hash=item340ecda599:g:zuoAAOSw5BVdKwWW

Arkalar bunlar ise sanki bunlarda öndekilerle aynı ölçüde gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Sinan Akgöl yazdı:

Çapını bulamazmıyız ? Yada mecburen söküp bakacağım ama inşallah koltuğu sökmek gerekmez 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ebrar Tüfek yazdı:

Çapını bulamazmıyız ? Yada mecburen söküp bakacağım ama inşallah koltuğu sökmek gerekmez 

Akşam eve gidince bir bakayım Ebrar, Klimayı'da kafana takma olur sana birşey olmasın eskisinden daha iyi olur. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Ebrar Tüfek yazdı:

Önler 16 diye biliyorum ama çerçeveli, yapısı normal hoparlörden farklı çünkü. 17 de takılıyor. 

Caravelle'in arkalarında hoparlör yok orjinalinde, yeri var sadece :) Önceki sahibi kablo çekip bağlamış ama aktif değiller, radyo uyumsuz galiba.

Senin araçtaki hoparlörler fabrika çıkışlı mı, yoksa benim araçtaki gibi mi? 

Ön kapı orijinal hoparlörlerin parça kodu da bu eğer işine yarar ise: 7HO 035 453 | 4Ω, Blaupunkt marka.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Bunların hız sınırı kaç yahu, TDI yazısı kırmızı olunca vızır vızır gidiyorlar yolda :)

Hayırlı olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Recep Selim Kaya yazdı:

Geçmiş olsun. Nazara mı geldi ne?

Vallaha öyle oldu, galerici klimaya bakım yaptırdım 600 lira para verdim demişti arabayı aldığımın 3. Günü klima gitti. Buz gibi üflerken bi süre sonra biraz az soğuk üflemeye başladı sonrasında komple sıcak üflemeye başladı. Eğer gaz kaçağı varsa bunların gazı bitince kompressör devre dışı kalıyor o olabilir yada kompresörde bi arıza var dükkanda sıra vardı daha belli değil neydem dolayı arıza yaptığı, çok teşekkür ederim 

Sinan Akgöl yazdı:

Akşam eve gidince bir bakayım Ebrar, Klimayı'da kafana takma olur sana birşey olmasın eskisinden daha iyi olur. 

Abi zahmet olacak ama çok teşekkür ederim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Yusuf Berke yazdı:

Önler 16 diye biliyorum ama çerçeveli, yapısı normal hoparlörden farklı çünkü. 17 de takılıyor. 

Caravelle'in arkalarında hoparlör yok orjinalinde, yeri var sadece :) Önceki sahibi kablo çekip bağlamış ama aktif değiller, radyo uyumsuz galiba.

Senin araçtaki hoparlörler fabrika çıkışlı mı, yoksa benim araçtaki gibi mi? 

Ön kapı orijinal hoparlörlerin parça kodu da bu eğer işine yarar ise: 7HO 035 453 | 4Ω, Blaupunkt marka.

Önler 16.5 diye okumuştum, ön kapı ve ön torpidodaki hoparlörler canavar gibi, sıkıntısız çalışıyor. Arka koltuğun ordaki hoparlörler bass gelince tırtt tırtt diye sesler çıkarıyor gıcık etti onları değişmem lazım :D kapı içindekileri söküp bakmadığım için orjinalmi bilmiyorum abi ne desem yalan olur, eski aracımdan çıkardığım sony xplod 2000 watt subwoofer var arka hoparlörleri değişip 4500 watt mono amfi ile birlikte takacağım. 2 tane de stereo amfim var. Biri 1000 diğeri 2400 watt. 4 er kanal. Onlara da arka hoparlörlerin olduğu yuvaya 1 takım mid 1 takım dome tweeter bağlarım. Navigasyonlu tvli bluetoothlu double din var ses çıkışı güzel aygo muydu avgo muydu neydi eski sahibi takmış. Arabada müziğe önem veriyorum splciyim :)

Ahmet Ertugay yazdı:

Hayırlı olsun.

Teşekkür ederim

Murat Atagenç yazdı:

Bunların hız sınırı kaç yahu, TDI yazısı kırmızı olunca vızır vızır gidiyorlar yolda :)

Hayırlı olsun.

Yazılımsız 200 üzeri çıkıyor, tabi o hızlarda akılda kafadan çıkıyor stresten :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Ebrar Tüfek yazdı:

Vallaha öyle oldu, galerici klimaya bakım yaptırdım 600 lira para verdim demişti arabayı aldığımın 3. Günü klima gitti. Buz gibi üflerken bi süre sonra biraz az soğuk üflemeye başladı sonrasında komple sıcak üflemeye başladı. Eğer gaz kaçağı varsa bunların gazı bitince kompressör devre dışı kalıyor o olabilir yada kompresörde bi arıza var dükkanda sıra vardı daha belli değil neydem dolayı arıza yaptığı,

Ebrar hayırlı olsun. Kesin klima sisteminde kaçak vardır. Benim başıma geldi. 3 ayrı yerdeki kaçağı bulup hallettik öyle düzeldi. Senin hesap benimki de galerici işiydi. Adam gazı basmış vermiş sağolsun(!), en azından yolda yanmadık.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Arabanın üzerindeki stoplar sarı sinyalli hemde rengi soluk ve soldaki çatlak. Bu yüzden beyaz sinyalli stop sipariş edecektim n11 de sağ sol çifti 189 lira. Hb de teki 219 lira. Nasıl oluyor bu iş anlamadım.8ba9bfbffdb997f57065d0348d7159f6.jpge68dafb8d6f88a65715a5aabb9809990.jpg

Emre Şimşek yazdı:

Ebrar hayırlı olsun. Kesin klima sisteminde kaçak vardır. Benim başıma geldi. 3 ayrı yerdeki kaçağı bulup hallettik öyle düzeldi. Senin hesap benimki de galerici işiydi. Adam gazı basmış vermiş sağolsun(!), en azından yolda yanmadık.

Sağol emre abi, kesin öyledir çünkü bi anda gitmedi yavaş yavaş soğukluğu azaldı öyle gitti. Klima çok önemliymiş sanayiye gidene kadar kızarmış tavuğa döndüm camı açsanda fayda etmiyor.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Ustalar baktı gaz kaçağı yok klima beyni arızası çıktı yarın sabah klimacıya götüreceğim soketleri kontrol edecek. Klimanın beyninde arıza varmış. Galerici arkadaş sağolsun bakımını çok güzel yapmış yani... 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Ebrar arkalarda yüksek oranla orjinal 16cm nası denk geldi google sağolsun bilmiyorum ama Slovakya'da bir çıkmacı sitesinden bir elemanla yazıştım orjinal 16cm dedi. Sen gene bir kontrol et en azından dış kapağı varsa söküp ölç, 16.5 17 dış tam çapı, iç kısım körükten ölçünce 16 yüksek ihtimalle. 

Ebrar Tüfek yazdı:

Abi zahmet olacak ama çok teşekkür ederim :)

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Sinan Akgöl yazdı:

Ebrar arkalarda yüksek oranla orjinal 16cm nası denk geldi google sağolsun bilmiyorum ama Slovakya'da bir çıkmacı sitesinden bir elemanla yazıştım orjinal 16cm dedi. Sen gene bir kontrol et en azından dış kapağı varsa söküp ölç, 16.5 17 dış tam çapı, iç kısım körükten ölçünce 16 yüksek ihtimalle. 

Çok teşekkür ederim ya uğraşmışsın sağol ben kontrol ederim ilk önce şu klima belasını bi çözeyim de :(

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Orta kapının kilidi bozuldu sanayide, kapıyı kilitleyip açan motor değişti kilitçi tanıdıktı 250 liradan 150 ye indirdi yeni kapı motoru takıldı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Alınmış da bozulmaya bile başlamış. :)
Ben de alacağım bundan.
Kaç lira böyle bir şey.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mehmet Ozyurek yazdı:

Alınmış da bozulmaya bile başlamış. :)
Ben de alacağım bundan.
Kaç lira böyle bir şey.

Bozulmaya başlamış hali 50 bin :) ama heryerini yaptırıp ömürlük binilecek araba haline getirdiğimde 65 en az. Zaten satmayız kolay kolay ama yinede polo parası. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Ebrar tekrar hayırlı olsun. Bu ara senin de benim de arabalar sırayla bozuluyor maşallah :) İlk fırsatta bir pasta-cila partisi verelim Belli mi olur belki yeni araba ile gelebilirim.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Emrah Altun yazdı:

Ebrar tekrar hayırlı olsun. Bu ara senin de benim de arabalar sırayla bozuluyor maşallah :) İlk fırsatta bir pasta-cila partisi verelim Belli mi olur belki yeni araba ile gelebilirim.

Sağol emrah abi bu aralar üst üste sorunlar çıktı ama doktor yaşayacak diyor :) bi mesajın yeter bavulları koyarım bagaja, sen elektrikten haber ver :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Hayırlı olsun güzel günlerde binin. Bende geçen şöyle bir şey gördüm hayran kaldım resmen... Çift renk acayip yakışmış gece olduğu içim resim iyi çıkmamış ama.

EOyPoz.jpg

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Hayırlı olsun güzel günlerde binin. Bende geçen şöyle bir şey gördüm hayran kaldım resmen... Çift renk acayip yakışmış gece olduğu içim resim iyi çıkmamış ama.

EOyPoz.jpg

Çok teşekkürler evet bu modeli biliyorum bu modelde yeni krom beetle jantı koyuyorlar muazzam oluyor. T5 e çift renk yapıyorlar oda çok güzel oluyor ileri dönemlerde bende kaplama yapmayı düşünüyorum. Ama ondan önce yapılacak çok iş var. 523ef4b0e93a1aaebb05cdbb6f712f8e.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Benim bebeler de transporter isteyip duruyor kamp yapacaklarmış :D

Hayırlı olsun güzel makine bunlar

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...