İçeriğe Yönlendir

Yeni Arabam; T5 Multivan

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

Katkı sevmiim. Söküp temizlemek en iyisi. Açılsın diye yardirinca bı yerler eline gelir :)

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Katkı sevmiim. Söküp temizlemek en iyisi. Açılsın diye yardirinca bı yerler eline gelir :)

Özelden attığım o sesi katalizörü sökmeden alabiliyozmu, mesajdan yazdımda cevap vermedin :)

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Yusuf Berke yazdı:

Son susturucu iptali ile nasıl ses alırız acaba:)

Paramı biriktirip mustafa abinin dediği şekilde turbodan itibaren düz boruyu kafaya koydum, sesi de atayım sende izle çok tatlı bişey huu çekiyor :) https://youtu.be/076wdUOOyrg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Amcaoglu tamirci diyorsun egryi söktür manifoldu sökdür tinerle temizle farkı gör 

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Basınç normal gibi devir 2000 de tutunamiyor ise  yol temiz dik belli ki.

Memleket de ben de hissettim 3 de 2000 altı rampaya sarinca araç şişti ama düşük viteste devirlenip  vites atınca topladı. 6. Viteste ha deyince devirlenememe çok garip olmayabilir yüksek irtifada

Map kirli ise basinc okuyamayip yığılıyordu bende  

mustafa bey  t4 transportlarda manifold cıkısındaki boru(40 cm kadar)  ince bu boruyu egzos bourusu ile degissek ne olur yakıt artarmı yurtdısı sitelerde yapanlar var bende yapdırsammı dıye dusunuyorum 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Memleket de ben de hissettim 3 de 2000 altı rampaya sarinca araç şişti ama düşük viteste devirlenip  vites atınca topladı. 6. Viteste ha deyince devirlenememe çok garip olmayabilir yüksek irtifada

mustafa bey  t4 transportlarda manifold cıkısındaki boru(40 cm kadar)  ince bu boruyu egzos bourusu ile degissek ne olur yakıt artarmı yurtdısı sitelerde yapanlar var bende yapdırsammı dıye dusunuyorum 

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bilemem :)

Manifold ilk cıkısdaki borunun ınce olması emısyonmu yoksa sıkıstırma oranlarımı ile ilgilidir

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Erkan Işık yazdı:

Amcaoglu tamirci diyorsun egryi söktür manifoldu sökdür tinerle temizle farkı gör 

Egr körleyip katalizörü iptal edeceğim muayeneden sonra. 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Ebrar Tüfek yazdı:

Egr körleyip katalizörü iptal edeceğim muayeneden sonra. 

Egr körleme gerek yok egr körledinmi ek yazılım ısteyebılır egr temızlet manıfoldu da temızlet araban rahat nefes alacak temız mazot kullan birsey olmaz 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Erkan Işık yazdı:

Egr körleme gerek yok egr körledinmi ek yazılım ısteyebılır egr temızlet manıfoldu da temızlet araban rahat nefes alacak temız mazot kullan birsey olmaz 

Ecutech samsun bayiisi öz abim gibi sevdiğim 20 30 senelik komşumuz. Zaten chip tuning yapılacak. Mazotu shell ve bp den alıyorum sadece.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

chip atma arabaya gerek yok araba yarı yasına gelmiş 50 yasındakı adama dopıng verırsen ne olur bıryeri koparır sen temızlet bakımını yap bın heryer radar sen gıbı genc arkdasın bırı ıkı kere 1080 1080 radar yemıs gerek yok bence 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Erkan Işık yazdı:

chip atma arabaya gerek yok araba yarı yasına gelmiş 50 yasındakı adama dopıng verırsen ne olur bıryeri koparır sen temızlet bakımını yap bın heryer radar sen gıbı genc arkdasın bırı ıkı kere 1080 1080 radar yemıs gerek yok bence 

Geçen gün 1002 yedim geçen ay bitane daha yedim indirimli 190 civarı ödedim. Bunu alınca 90 100 geçmiyom yazılımın amacı kanatlanıp uçmak değilki araba köye giderken 3 ton oluyor rampada düzde bayılmasın torklu gitsin diye yapmak istiyorum ama bakalım egr kat iptalden sonra gidişi hoşuma giderse yazılımda attırmam

Yorum bağlantısı
Tuncay Küçük

S max i 1 yıl kadar kullandım, detaylı inceleme konusu aşağıda, fikir verecektir. Geçen hafta sattığım kişi aradı eski bakımları için "Allah razı olsun pırıl pırıl araba satmışsın çok memnunuz arabadan dedi". 

2.0 motor olması korkutuyor su anki aracım 1.5 dizel

Mi A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
Tuncay Küçük yazdı:

Uzun süredir araştırma yapıyorum. Ya sizin gibi multivan tarzı alicam yada 7 kişilik Picasso veya s max tarzı alicam.tavsiyeniz ne olurdu

Tuncay Küçük yazdı:

2.0 motor olması korkutuyor su anki aracım 1.5 dizel

Mi A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tek seçenek picasso o halde 1.6 hdi yarı otomatik. Manuel olan s max 2.0 dizel az otomatikten 2 lt az yakıyor. Otomatik 10 lt şehiriçi.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bu araba zincirlimi yoksa kayışlımı bilen varmı acaba

Dün tamircimde vardı bir tane 2,5.
Usta sahibine dedi ki
Arabayı yeni almışsınız eski sahibini arayıp trigerin ne zaman değiştiğini bi sorun.

Ama seninki yeni.
Benim gördüğüm eskiydi galiba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Dün tamircimde vardı bir tane 2,5.
Usta sahibine dedi ki
Arabayı yeni almışsınız eski sahibini arayıp trigerin ne zaman değiştiğini bi sorun.

Ama seninki yeni.
Benim gördüğüm eskiydi galiba.

Arabayı orduda bi galeriden aldım, hatta galerinin ismini de vereyim araba almak isteyenler dikkat etsin, KENAN OTO. Toyotanın üstüne kalan parayı kredi kartı ile çekeceğiz diye anlaştık gelmeden önce. Oraya geldik arabayı beğendik tamam alıyoruz dedik, tamamı karttan çekilecek diye konuştuğumuz halde, hepsini karttan çekemem az bişey canlı para verin dedi 1500 lira cebimden çıkardım nakit verdim geri kalanı karttan çekti. Samsundayken konuştuğumuzda arabada çalışmayan hiçbir aksam yok klimaya 600 lira bakım yaptırdım değiştirdim araba tertemiz hiçbişeyi yok dedi. Gittik ekspertizde normal bildiğimiz şeyler çıktı. Arabayı aldım samsuna geldim.. Far yıkama çalışmıyor, sağ sol koltuk ısıtmaların ikiside çalışmıyor, ön ve arka orjinal park sensörleri çalışmıyor, klimaya 600 lira verdim yaptırdım dedi aldığım 3. Gün klima yolun ortasında kesildi 2000 liraya yakın para harcadım sıfır orjinal multivan klima kompresörü getirdim taktırdım bidahaki ay durumları toplarlayınca radyatörüde değişecem oda eskimiş idarelik duruyo. Trigeri müsait olduğu bi gün sanayiye gidip baktırırım herhangi bir sorun varmı diye. Ses gelmiyo şuanlık. Arabadaki çalışmayan donanımların tamamını yaptırcam hatta eksiklikleri tamamladığımda ortadaki ve arka 3 lü koltuğun sağına ve soluna da sonradan koltuk ısıtma pedlerinden takıp arka tarafıda koltuk ısıtmalı yapacağım. Yenilerinde varmı bilmiyorum benim kasada yok şuana kadar yapanı da görmedim

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
  • Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Galeriden bakımlı araç denilince aklıma ilk önce @Emre Şimşek sonra da siz geleceksiniz sanırım.

Anlaşılan en azından bakımsızını alıp bakımını bizzat yaptırmak. Böyle esnaflık olmaz olsun.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Recep Selim Kaya yazdı:

Galeriden bakımlı araç denilince aklıma ilk önce @Emre Şimşek sonra da siz geleceksiniz sanırım.

Anlaşılan en azından bakımsızını alıp bakımını bizzat yaptırmak. Böyle esnaflık olmaz olsun.

En azından kendim yaptırdığımda herşeyi bitirdiğimde çok güzel bir araba olacak bunu bilmek içimi rahatlatıyor. Emre abinin arabasında ne vardı :)

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Mustafa abi katalizörü iptal edince arabanın içine koku gelirmi

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Ebrar Tüfek yazdı:

Emre abinin arabasında ne vardı :)

Arabada bi şey yok. Galeri suyuna varıncaya kadar bakımını yapmıştı sözde. Belki de bakım standartlarımız uyuşmuyor galeriler ile.

Sonuçta galeriden alınca ne derse desin tekrar bakmak gerekiyormuş.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ebrar Tüfek yazdı:

En azından kendim yaptırdığımda herşeyi bitirdiğimde çok güzel bir araba olacak bunu bilmek içimi rahatlatıyor. Emre abinin arabasında ne vardı :)

Mustafa abi katalizörü iptal edince arabanın içine koku gelirmi

Sürüş sırasında bişi olmaz da araç dururken kapalı yerde illaki olacak egsoz gazi

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Galerici deyince ayağım çekmiyor benim. Tabiki her meslekte çürük elmalar var ama bi halerici bir de emlakçı bir türlü sevemedim yalan yok.

Ebrar her şeyi tas tamam yaptırıp satarsın artık. Senden araba alınır valla kmye felan bakmadan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...