İçeriğe Yönlendir

Yeni Arabam; T5 Multivan

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek

Mtv 6 aylık 340 tl. Sigortam 1630 tl. Halam sigortacı bugün kağıdı gönderdi. 1630 lira yıllık sigorta

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Sinopta rampada o kadar çok bayılması kafama takıldı arabaya obd bağlayıp emiş hava ısısına bir bakayım dedim. Hava 21 derecede iken intake hava sıcaklığının 47 derece civarı olması normalmi ? İntercoolerin kanatları tıkanmış olabilirmi sonuçta 15 yaşında araba tıkalıysa tam soğutamıyor olabilir. Hava filtresi borusunu ısı yalıtımlı bantla kaplarsam bu sıcaklığı biraz düşürebilirmiyim ? Bayılmasının bir sebebi olarakda arabayı sürekli devirsiz kullanmamın sonucu olarak görüyorum artık seri kullanmaya başladım bakalım ne kadar sürede etki edecek.

Turbo cont. 1 bar basıyor ama gaza yüklenildiğinde anlık 1.6 bar peak atıyor bu kadar fazla peak vermesi normal mi ? Benim 1.5 dci floresan 0.8 bar basardı 1 bar peak atardı maksimum. Yarıdan fazla peak normalmi ?

Bide obd verisi okurken fuel press göstergesinin çalışmadığını gördüm. Cihaz ecudan yakıt basıncı verisi alamadı bunun sebebi nedir herhangi bir arıza lambası da yanmıyor. 085fc3cbef024001bf86a058ed953398.jpg

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

47 derece normal. 70 80 dereceye çıktığını bilirim kendi aracımda. Devir çevirmeye devam et 

Rail basınç üretmez ise turbo basınç üretmez. 

Dci için değerler düşük. 85 bg mi flu 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Servet Aydın yazdı:

47 derece normal. 70 80 dereceye çıktığını bilirim kendi aracımda. Devir çevirmeye devam et 

Rail basınç üretmez ise turbo basınç üretmez. 

Dci için değerler düşük. 85 bg mi flu 

Fluence 110 beygir edc olanıydı servet abi. Yakıt basıncının sensörüyle alakalı bir durum olabilirmi, ama çalışmasında gariplik olmazmıydı öyle birşey olsaydı ? 

Okay Kaygusuz yazdı:

bu arac 1,9 mı

2.5 

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

yok degilmiş mümkün degil bu motorun yokus bayırda bayılması. bir sorun var mutlaka.

bayılması derken turbomu kesiyor giderken hızdan mı düşüyor atmosferik gibimi oluyor kontak ac kapa düzeliyor mu?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

110 bg dci yeni nesil kaç bar bilmiyorum. 90 ve 105 dci 1.55 bar basıyor. 

Okay Kaygusuz yazdı:

yok degilmiş mümkün degil bu motorun yokus bayırda bayılması. bir sorun var mutlaka.

bayılması derken turbomu kesiyor giderken hızdan mı düşüyor atmosferik gibimi oluyor kontak ac kapa düzeliyor mu?

Yokuşta bayılıyor diyor da, devir ne yokuş ne belli değil. Belki de başka araçların geberdiği yerlere çıkıyor ahlaksız herif 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Okay Kaygusuz yazdı:

Yolda giderken araba gaz yemiyor devir düşüyor rampada 6 dan 4 e iniyorum 4. Vites sabit hızda çıkıyor. Kontak açıp kapatınca düzelmiyor sıcak havada uzun yol yaptığımda özellikle bi zaman sonra araba rampada çekmemeye başlıyor normal transportere göre ağır desem bu kadar fazla etkisi olcağını zannetmiyorum 2400 kg benle beraber 2.5 ton araba. 

Servet Aydın yazdı:

110 bg dci yeni nesil kaç bar bilmiyorum. 90 ve 105 dci 1.55 bar basıyor. 

Allah allah, önden kazalıydı benim fluence. Turboya zarar geldi çıkma bi turbo mu taktılar diye düşünmedim değil. Çok net hatırlıyorum 0.8 bar ile gittiğini. 200 bindeydi

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Fikri Keleş yazdı:

Çok güzel bir araba maşallah 

Çok sağolun teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Ebrar, hava filtre kutusunun altındaki hava emiş hortumu yerine sağlam oturmuş mu? Aynı sorunu yolda yaşadım yukarıda da yazmıştım, emiş hortumu çıkınca güçten kesilmişti benim araç. 

Yorum bağlantısı
Tuncay Küçük

Uzun süredir araştırma yapıyorum. Ya sizin gibi multivan tarzı alicam yada 7 kişilik Picasso veya s max tarzı alicam.tavsiyeniz ne olurdu

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)
Tuncay Küçük yazdı:

Uzun süredir araştırma yapıyorum. Ya sizin gibi multivan tarzı alicam yada 7 kişilik Picasso veya s max tarzı alicam.tavsiyeniz ne olurdu

Transporter 2018 modellerde kısa sase otomatik multivanları var onlar güzel onlara bakabılırsınız altdaki ilanı örnek olsun diye koydum bu aracın otomatik vitesleri var 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-panelvan-volkswagen-sahibinden-satilik-temiz-transporter-30.000-km-723291570/detay

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa
Tuncay Küçük yazdı:

S Max kullanıcısı olarak, S Max'ı tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Turbo okuyor musun obd den. Rampada devirden düşme işi kaç devirden kaça geliyor.

Map sensörü var mı illaki vardır 😛 temizle hatta tüm map maf ne varsa sök bak yağlanma var mı 

Tuncay Küçük yazdı:

5 koltuktan fazla ihtiyaç varsa gerçekten . Minibüsvari otomobil almam minibüs alırım. Multivanin mantığı o zaten otomobil tadında minibüs. Minibüs tadında otomobil aynı hazzı vermez 

Erkan Işık yazdı:

Transporter 2018 modellerde kısa sase otomatik multivanları var onlar güzel onlara bakabılırsınız altdaki ilanı örnek olsun diye koydum bu aracın otomatik vitesleri var 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-panelvan-volkswagen-sahibinden-satilik-temiz-transporter-30.000-km-723291570/detay

Transporter yaramaz multivan gibi değil 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Yusuf Berke yazdı:

Ebrar, hava filtre kutusunun altındaki hava emiş hortumu yerine sağlam oturmuş mu? Aynı sorunu yolda yaşadım yukarıda da yazmıştım, emiş hortumu çıkınca güçten kesilmişti benim araç. 

Abi hiç bakmadım yarın bi bakayım

Tuncay Küçük yazdı:

Ben olsam multivanı seçerdim diyorum, smax hiç kullanmadım ama yinede büyük bir araba lazımsa multivan alırdım. Çünkü smax alıyorsam büyük araba lazımdır. Eğer ki büyük araba lazımsa otomobil konforunda kullanabileceğim minibüsü tercih ederim. Genişlik açısından.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Turbo okuyor musun obd den. Rampada devirden düşme işi kaç devirden kaça geliyor.

Map sensörü var mı illaki vardır 😛 temizle hatta tüm map maf ne varsa sök bak yağlanma var mı 

5 koltuktan fazla ihtiyaç varsa gerçekten . Minibüsvari otomobil almam minibüs alırım. Multivanin mantığı o zaten otomobil tadında minibüs. Minibüs tadında otomobil aynı hazzı vermez 

Transporter yaramaz multivan gibi değil 

Mustafa abi turboya obdden bugün baktım 1 bar cont. 1.6 peak atıyor. Uzun yoldayken rampada bayıldığında 6. Vites 2 bin devirde giderken 4. Vitese kadar düşmüştüm sinop gerze yolunda ilk başlarda bişey yoktu sıcakta uzun süre gidince bide o sinop içi trafiğe girince klima ağzına kadar açık arabanın şiştiğini hissettim gaz yemiyor yani hissedilir derecedeydi. Sonra tekrar samsun yoluna dönünce araba rahatladı yolda rüzgarı yiyince.  MAF rölantide 8.3 g/saniye yükteyken bakmadım. Map sensörü ve maf sensörünü temizleyeyim ozaman ben. :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Basınç normal gibi devir 2000 de tutunamiyor ise  yol temiz dik belli ki.

Memleket de ben de hissettim 3 de 2000 altı rampaya sarinca araç şişti ama düşük viteste devirlenip  vites atınca topladı. 6. Viteste ha deyince devirlenememe çok garip olmayabilir yüksek irtifada

Map kirli ise basinc okuyamayip yığılıyordu bende  

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Memleket de ben de hissettim 3 de 2000 altı rampaya sarinca araç şişti ama düşük viteste devirlenip  vites atınca topladı. 6. Viteste ha deyince devirlenememe çok garip olmayabilir yüksek irtifada

Doğru diyorsun abi araba 2.5 ton 6. Viteste devirden düşmesi normal ozaman. Map temizliğini listeye ekledim :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

İmkan varsa söktür turbo sonrası ne varsa. Emme temiz olsun. Kurum yağ kalmasin hatta.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Tuncay Küçük yazdı:

S max i 1 yıl kadar kullandım, detaylı inceleme konusu aşağıda, fikir verecektir. Geçen hafta sattığım kişi aradı eski bakımları için "Allah razı olsun pırıl pırıl araba satmışsın çok memnunuz arabadan dedi". 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

İmkan varsa söktür turbo sonrası ne varsa. Emme temiz olsun. Kurum yağ kalmasin hatta.

Emme manifoldunu söktürüp bakmaya gerek varmı. Depoyu doldurup çarşamba havalimanı yolunda kurum sökme işlemine başlayacağım bu hafta içi :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Egr körlensin temizlenir kendi kendine 

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Turbo mekanik. Elektronik olmayan zayıflıyor el mecbur 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ebrar Tüfek yazdı:

Emme manifoldunu söktürüp bakmaya gerek varmı. Depoyu doldurup çarşamba havalimanı yolunda kurum sökme işlemine başlayacağım bu hafta içi :D

Basarak temizleme. :p ellen temizlet temiz olsun. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Basarak temizleme. :p ellen temizlet temiz olsun. 

Bu elle temizleme dediğin şey engine flush falan mı abi :) bide depoyu fulleyip motul enjektör temizleyici atayım mı. 248 binde

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...