İçeriğe Yönlendir

Formula 1 2020 Sezonu ve Haberler

Sani Gerşon

Recommended Posts

Önder Özcan

Müjdeyi vermek için konuyu açtım, geç kalmışım :D

Çok güzel ve sevindirici bir haber. İnşallah kalıcı olur.

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)
Önder Özcan yazdı:

Müjdeyi vermek için konuyu açtım, geç kalmışım :D

Çok güzel ve sevindirici bir haber. İnşallah kalıcı olur.

Pardon bende heyecanlandım :)

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Az evvel öğrendim ve çok sevindim.. Ülkemize hayırlı olsun. Vural Ak bu konuda çok emek verdi o pisti canlı tutmak adına. 

Tebrikler, ülke için büyük değer.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
(düzenlendi)

Ülkemizin Tanıtımı,reklamı için güzel bir fırsat ayrıca çok güzel bir pistimiz var.Hayırlı olsun

tarihinde Erdem Bozkurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Müthiş bir haber! Bayıldım! Ülkemiz adına, bu spor adına, Intercity adına çok sevindim. Tebrikler hepimize :wub:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Çok sevindirici. Yalnız büyük bir ayrıntıyı göz ardı etmeyelim. Pandemi dolayısı ile bu senelik takvime girdik. Seneye ve daha sonraları (sanırım) belirsiz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

F1 bana hiç cazip gelmiyor. Belki de hiç izlemediğim içindir. Teyzemin oğlu Michael Schumacher e hayrandı. "Saatlerce aynı yerde dönüp duran bu araçları izlemekten ne zevk alıyor?" diye düşünürdüm. Bir diğeri de 4-5 saat Golf müsabakalarını izlerdi. Bilmediğim için onun hakkında da aynı şeyleri düşünürdüm. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

konuların birleşmesi için kimn açtığına mı bakılıyor acaba?

Ali Gök yazdı:

dünya gözüyle 1 defa izliycem neyse parası verip.

açıldığı sene 150 dolar falandı izlenesi bir yerden bilet

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur yazdı:

açıldığı sene 150 dolar falandı izlenesi bir yerden bilet

1000 TL ateşlicez o zaman

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

Bilmem. Ama iki farklı yerde tartışmanın mantığı yok bence.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

1000 TL ateşlicez o zaman

içecek hariç,  antremenlı 3 günlük bilet ler iyi olur onlar zevkli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur yazdı:

içecek hariç,  antremenlı 3 günlük bilet ler iyi olur onlar zevkli

o işin  öyle göründüğüne bakmayın.  şirket bilet icad eder bilmemkimin zubizu indirimi olur falan flan rakamlar düşer 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

o işin  öyle göründüğüne bakmayın.  şirket bilet icad eder bilmemkimin zubizu indirimi olur falan flan rakamlar düşer 

formula bu, su bile 100 tl pit stop ta

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

2005 yılında bir petrol şirketinin düzenlediği similasyon yarışmasına katılmıştım. Tır üzerindeki F1 aracında önündeki ekranda hokenheim pistinde 2 tur atmıştım. Türkiye 5.si veya 6.sı olmuştum yanlış hatırlamıyorsam. 1.ye sıfır km clio veriyorlardı. Bende playstation portable ve F1 bileti kazanmıştım. Askerden yeni dönüp beş parasız iş aradığım dönemlerdi. İnanmayacaksınız belki ama Ankaradan İstanbula yol param olmadığı için yarışı izlemeye gidemedim😔 halen içimde uktedir bir F1 yarışı izlemek ama bu dolar kurlarıyla bilet fiyatları yine yüksek olur yine izleyemem sanırım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur yazdı:

formula bu, su bile 100 tl pit stop ta

işi soygunamı bağlamışlar özetle ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Önder Özcan yazdı:

Muhtemelen seyircisiz olur gibi. Açıklama var mı seyirci konusunda.?

Seyircili olacak deniliyordu.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Uzun süren iddiaların ardından Formula 1 yönetimi, İstanbul Park'ın 2020 Formula 1 takvimine dahil olduğunu resmen açıkladı.

Hasret sona eriyor ve Türkiye nihayet Formula 1'e kavuşuyor!

Türkiye, başlangıçta 2020 Formula 1 takviminde yer almıyordu ancak koronavirüs nedeniyle 2020 Formula 1 sezonu çok fazla değişikliğe uğradı ve pek çok yarış takvimden düşerken, yerlerine yeni yarışlar geldi.

Imola, Portimao, Nürburgring ve Mugello 2020 takvimine dahil olan yarışlar olmuştu. Sonrasında Türkiye'nin takvime döneceği yönünde bilgiler edindik ve görüşmeler son günlerde giderek hız kazandı.

Sonuç olarak Formula 1 ve İstanbul Park yönetimi arasında resmi imzalar atıldı. Bugün yapılan resmi açıklamayla birlikte Türkiye, 2020 Formula 1 takvimine dahil oldu. Yarışın tam adı Formula 1 DHL Turkish Grand Prix 2020 olacak.

Yarış, daha önce Motorsport.com Türkiye'nin açıkladığı üzere 13-14-15 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Böylelikle Formula 1, 2011 yılından sonra ilk kez Türkiye'ye gelmiş olacak. Şimdilik yarışın seyircili olup olmayacağı hakkında açıklama bulunmuyor. Bunun yanında önceden Türkiye'ye takım kargoları tırlarla geliyordu ancak bu sefer uçaklarla getirilecek ve ardından tüm malzemeler Orta Doğu'ya götürülecek.

Sezon Bahreyn'deki iki yarış ve Abu Dhabi GP ile tamamlanacak

Ayrıca Formula 1 yönetimi, sezonun son üç yarışını da açıkladı. 29 Kasım'da Bahreyn'de "Bahreyn Grand Prix" yapılacak ve 6 Aralık'ta yine aynı pistte "Sakhir Grand Prix" adı altında ikinci bir yarış daha yapılacak.

Sezon 13 Aralık'taki Abu Dhabi Grand Prix'siyle sona erecek.

F1 böylece Çin GP'nin de resmi olarak iptal edildiğini doğrulamış oldu. Sezon başlamadan önce Çin GP ertelenmişti ve ülkedeki durumun iyileşmesinin ardından yeniden takvimde yer alması bekleniyordu. Ancak bu yarış da iptal edildi.

Buna karşı ilk kez yapılması planlanan Vietnam GP'nin iptal edildiği henüz doğrulanmadı. Yarışın bu sene yapılması beklenmese de henüz bu açıklama yapılmadı.

Türkiye GP'nin dönüşünden herkes mutlu!

Toto Wolff geçtiğimiz haftalarda Motorsport.com'a yaptığı açıklamada, "Muhtemelen 10 sene önce Türkiye'ye gitmiştim. Ünlü üçlü virajı hatırlıyorum, neydi onun adı? 8. viraj. Araçların oradan geçişini izlemek harikaydı. O günden beri, Türkiye'ye gitmedim. Ticari hak sahipleri oraya gitmemize karar verirse, bu bizim için de iyi olur. Boğazda bir tura çıkarız." demişti.

Ayrıca Romain Grosjean da, "Bu süper olur! Siz söylemeden önce böyle bir şey olduğunu bilmiyordum ancak bu gerçekten harika olur. Orası çok güzel bir pist. Orada olmaktan ve yarışmaktan keyif almıştım. 8. viraj boyun için zorlayıcı. Çok hızlı olacağını düşünüyorum." ifadelerini kullanmıştı.

İstanbul Park'ın sekizinci virajı, dünyanın en iyi virajlarından birisi olarak kabul görüyor. Genel olarak herkes, büyük yere basma gücüne sahip olan yeni araçların bu virajda nasıl performans sergileyeceğini merak ediyor.

Öte yandan FIA, pistin homologasyona tabi olduğunu da doğruladı. Yani FIA'nın gelip pisti teftiş etmesi ve lisans vermesi gerekiyor. Ancak bu, sadece formaliteden ibaret olacak.

https://tr.motorsport.com/f1

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...