İçeriğe Yönlendir

Beyaz Yasuo’m

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Ali Darbaz
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

arabayı viteste olarak gösteriyor ama o an boşamı alıyor ?

Senin Doppelkupplungsgetriebe ayak gazdan çekince Freilauf Segeln yapıyor. Araç ayarlarında olması lazım. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

Doppelkupplungsgetriebe ayak gazdan çekince Freilauf Segeln yapıyor

Ali abi Türkçede bu kelimelerin karşılığı ile konuşsak daha iyi olmazmı :D 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

dsg de yelken demiş şair. almancasıgereksizuzun kıskansınlar

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Saldım boşa mevlam kayıra diye güzel bir sözümüz var.  :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

almancasıgereksizuzun 

Sesli güldüm 😂 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

Japon'a benzinle gezmek haram LPG taktıralım ve yakıt 14 kuruşa düşsün.

https://www.instagram.com/p/CJtMOz8KHbc/

Abi ekonomide son nokta. :D ben arabaının garantisini çöpe atmazdım açıkcası. Cesaret edemezdim. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bu motor da supaplar itici ile mi kullanılıyor bilmiyorum ki. Lpg’ye hassas olmasın? Çünkü sıkıştırma oranı düşük diye biliyorum. 

uzun yolda çok ekonomi yaptırır. Ama şehir içinde benim motor çok çalışıp duruyor. Her seferinde benzinle başla, 5sn sonra lpg’ye geç. 10sn sonra stop. Saçma olur yaa :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Hybrid asistant uygulaması obdlink markalı cihazlarla uyumluymuş. Uyumluymuş derken, o adaptör tüm verileri görebiliyor ve hızlı aktarıyormuş. Diğer adaptörler hız ve bazı verilerin okunamaması sıkıntısı çıkarıyor. Uygulamayı yapanlar onu öneriyor. Obdlink lx türkiye’de şu an yok. Amerika’dan alsam 85dolar + vergi. Değmez. 

Pahalı obd2 cihazların çiplerinin kopyasını güzel yapan ucuz bir elm lazım. Biraz bakınayım

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

@Tansu Kalafatoğlu - 3 derecede kontak açtın mı. Yolculuk nasıldır. Seni bekliyorum. Şimdiye kadar yazmış olman lazımdı

Açtım. ama sıradan benzinli gibi olunca yazmadım 😁 kalorifer açık olduğu sürece motor çalışıyor. Şöyle bi 15-20 dk full termik motor açık olacak, motor bloku iyice ısınacakki kalorifer çalışırken piller ile gidilebilsin. İçinde donayım dersen termik motor normalden bi tık fazla çalışıyor. Bu arabayı soğuk iklimde kullanmak o yüzden çok mantıksız. Ya da soğuk iklimdekilerin farklı bi ısıtma tertibatı olabilir, bilmiyorum. 

sabah halkalı bayrampaşa yaptım hava -1’di. Termik full çalıştı. 6,3lt yakmışım. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Açtım. ama sıradan benzinli gibi olunca yazmadım 😁 kalorifer açık olduğu sürece motor çalışıyor. Şöyle bi 15-20 dk full termik motor açık olacak, motor bloku iyice ısınacakki kalorifer çalışırken piller ile gidilebilsin. İçinde donayım dersen termik motor normalden bi tık fazla çalışıyor. Bu arabayı soğuk iklimde kullanmak o yüzden çok mantıksız. Ya da soğuk iklimdekilerin farklı bi ısıtma tertibatı olabilir, bilmiyorum. 

sabah halkalı bayrampaşa yaptım hava -1’di. Termik full çalıştı. 6,3lt yakmışım. 

Benimde olmuş 8,5 litre :D Hanımı işe bıraktım. Onun çalıştığı yerde trafik var. Full cam buğu çözme, arka cam ve dikiz ısıtma açık geldik. :D

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Benimde olmuş 8,5 litre :D Hanımı işe bıraktım. Onun çalıştığı yerde trafik var. Full cam buğu çözme, arka cam ve dikiz ısıtma açık geldik. :D

Hee onlar bende de full açıktı. O zaman iyi yakmışım ben yine :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hee onlar bende de full açıktı. O zaman iyi yakmışım ben yine :) 

Çare belli "Webasto Thermo Top C" 

Bu arada benim kaloriferin verdiği sıcaklık :D

Gll47P-sPJjiy23fy4zvr1PQGNOA_9Yb5SUpkOkB

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Böyle yakacaksa ılıman güney bölgeler harici bir esprisi kalmadı. Demek ki kış geldi hybridlik bozuldu 😀 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Çare belli "Webasto Thermo Top C" 

Bu arada benim kaloriferin verdiği sıcaklık :D

Gll47P-sPJjiy23fy4zvr1PQGNOA_9Yb5SUpkOkB

Foto gözükmüyor. Benim kalorifer de öyle aman aman ısıtmıyor yani. Motor ısınmıyor ki bi türlü. Alta eklettiğim sac olmasa hepten donacağız demekki :) 

Koray Demir yazdı:

Böyle yakacaksa ılıman güney bölgeler harici bir esprisi kalmadı. Demek ki kış geldi hybridlik bozuldu 😀 

Valla öyle. Ya kaloriferi açmayacaksın :) ya da 4-5 ay çok soğuk olan memlekette esprisi yok yani. Kaloriferi açınca Motor sürekli çalışıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

PTC tarzı bir şey şart aslında bunlara.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

O da yok. Sabah çalıştırınca fanı açtım. Buz gibi. Daha soğuk iklimler için toyota’nın bu arabalara bir şey koyması lazım. Belki koyuyordur. Yoksa olmaz yani böyle. Ya da koltuk-direksiyon ısıtma ile çözüyordur işi bilemiyorum. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Mert Gulkokan yazdı:

308 aracımdaki ptc ısıtıcı 1000 watt değerinde

1000 watta elektrikli motor tek başına güç verebilir mi bakmak lazım

308’in verdiği tüm elektriği verir de tasarruflu olur mu bilmiyorum. Arabada 200v dc, 600 volt ac var hocam. piller 1.3kwh kapasitede. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Hibrid in yoğuşmalısı var mı?

Hermatik bu 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Foto gözükmüyor. Benim kalorifer de öyle aman aman ısıtmıyor yani. Motor ısınmıyor ki bi türlü. Alta eklettiğim sac olmasa hepten donacağız demekki :) 

Valla öyle. Ya kaloriferi açmayacaksın :) ya da 4-5 ay çok soğuk olan memlekette esprisi yok yani. Kaloriferi açınca Motor sürekli çalışıyor.

Selim Bilgin yazdı:

Tam ptc diye yazacaktım, koltuk ısıtma ile çözülebilir

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Fotoda 97 derece ölçülen cruze hava menfezi vardı. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...