İçeriğe Yönlendir

Beyaz Yasuo’m

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Fotoda 97 derece ölçülen cruze hava menfezi vardı. 

Mazda’da el yakıyordu ah ah. 

Selçuk Bakış yazdı:

Tam ptc diye yazacaktım, koltuk ısıtma ile çözülebilir

İşe hanım ben okula çocuk gidiyoruz. 4amperden 12amper sağlam akım valla. Düşündüm onu. Hatta perşembe a101’de var pirhana

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Mazda’da el yakıyordu ah ah. 

İşe hanım ben okula çocuk gidiyoruz. 4amperden 12amper sağlam akım valla. Düşündüm onu. Hatta perşembe a101’de var pirhana

Çocukta varsa ortam ısıtma daha iyi olur, çakmaklığa takılan sıcak hava üfleyen aparatlar var. İşe yarayabilir

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selçuk Bakış yazdı:

Çocukta varsa ortam ısıtma daha iyi olur, çakmaklığa takılan sıcak hava üfleyen aparatlar var. İşe yarayabilir

Ayıptır yaa. Rezil edeceksin bizi 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ayıptır yaa. Rezil edeceksin bizi 😁

Uno gruplarında arka cam buğu çözme için kullanıyorlar:fiuw:

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selçuk Bakış yazdı:

Uno gruplarında arka cam buğu çözme için kullanıyorlar:fiuw:

sus sus kapatalım konuyu 😃😅😂😶😔😢😭

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Tansu, içlik giy. Vücud sıcaklığını dış ortamdan yalıtmış olursun. Askerde çok işi yarıyordu. Arazide üşümüyorduk. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bizimkinin tüketimi 9,2 litreye fırladı. Az evvel kontak kapadım. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Bizimkinin tüketimi 9,2 litreye fırladı. Az evvel kontak kapadım. 

Bırakıp kaçtın mı arabayı 😁😁

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bırakıp kaçtın mı arabayı 😁😁

Henuz 0,85 kuruşu geçmedi. 0,85 kuruşu geçerse ozaman sıkıntı :D Şu an 0.65 kuruş. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Darbaz yazdı:

Şu an 0.65 kuruş. 

Akıllara zarar bir tüketim. V6 olsa neyse.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Koray Demir yazdı:

28 km hız ortalaması var. İmes trafiğini sen bilirimsin. 9 km yolu 35 dakikada alıyorsun. Eşimi taşıyan vatandaşın tekerleri yazlık olduğu için iki gündür ben bırakıyorum. Beyfendi arabasını park alanından bile çıkaramıyor. Mecbur bir tanecik karıcığımı bu soğukta bırakamam. :D 32 yıl sonra bir tane  zor bulduk :D O da karda kışta telef olmasın :D

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

28 km hız ortalaması var. İmes trafiğini sen bilirimsin. 9 km yolu 35 dakikada alıyorsun. Eşimi taşıyan vatandaşın tekerleri yazlık olduğu için iki gündür ben bırakıyorum. Beyfendi arabasını park alanından bile çıkaramıyor. Mecbur bir tanecik karıcığımı bu soğukta bırakamam. :D 32 yıl sonra bir tane  zor bulduk :D O da karda kışta telef olmasın :D

İmes’i bilirim. Fenadır. Sabah -2’de 3,5km trafiksiz git gel yaptım buz gibi motorla. Hem de kalorifer açmadım. Ort. 5,7lt yaktı. 

Koray Demir yazdı:

Çok yakanlar kulübünde ismim geçer 1.6 mazda ile. 15,5 gördüğüm oldu benim 😁

Koray Demir yazdı:

Ilıman İstanbul’a benzemez bozkır Ankara.

HQF3cQ.jpg

Sen hiç ıslak saçla çıktın mı bu ankara soğuğuna :) deniz kenarı benzemez öyle kuru soğuğa. İliklerine işler motorun 😁

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

28 km hız ortalaması var. İmes trafiğini sen bilirimsin. 9 km yolu 35 dakikada alıyorsun. Eşimi taşıyan vatandaşın tekerleri yazlık olduğu için iki gündür ben bırakıyorum. Beyfendi arabasını park alanından bile çıkaramıyor. Mecbur bir tanecik karıcığımı bu soğukta bırakamam. [emoji3] 32 yıl sonra bir tane  zor bulduk [emoji3] O da karda kışta telef olmasın [emoji3]
Bir arkadaş hanımına aman öleyim falan deme daha borcunu bitirmedim derdi [emoji23]
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Bir arkadaş hanımına aman öleyim falan deme daha borcunu bitirmedim derdi emoji23.png

Tabi ya, onun maaş olmasa bu ev kredi bitmez :D

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sen hiç ıslak saçla çıktın mı bu ankara soğuğuna :) deniz kenarı benzemez öyle kuru soğuğa. İliklerine işler motorun 😁

Üşüdüğüm felan yok zaten ama paylaşınca millet rakama aldanıp bir şey sanıyor. Daha Trakya Kırklareli’nin soğuğunu Türkiye’nin hiçbir yerinde ne Erzurum’da ne Sivas’ta gördüm. Erzurum’da yakası açık gezen adam İzmir’e gelince nemli lodosta bağrını kapatacak malzeme arıyor 😃

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Kuru soğuk, rüzgar da esmiyorsa kalın giyinmekle hallolur. Ama hava nemli ise ve rüzgar da varsa kulak keser (bazı bölgelerde başka organ keser de denir).

-20 derecede nöbet tuttum ama İstanbul'da hafif karlı bir havada esen rüzgarla gözümden yaş geldiğini bilirim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bir deneme yaptım. Çok işe yaramış görünüyor. Önce klima kumandasını soğuka alıp son iç sirkülasyona gectim. Arabanın harareti aynı yaz aylarındaki gibi hemen yükseldi. Sonra sıcağa alıp kaloriferi kullandım. 

Bu yöntemle çok hızlı sıcak havaya ulaşıyoruz. Sende dene. Belki çabuk ısınır

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Bir deneme yaptım. Çok işe yaramış görünüyor. Önce klima kumandasını soğuka alıp son iç sirkülasyona gectim. Arabanın harareti aynı yaz aylarındaki gibi hemen yükseldi. Sonra sıcağa alıp kaloriferi kullandım. 

Bu yöntemle çok hızlı sıcak havaya ulaşıyoruz. Sende dene. Belki çabuk ısınır

Nedeni ne peki

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Nedeni ne peki

Yarı otomatik klima var Cruze üzerinde. Kalorifere sıcak su termostat üzerinden gidiyor. Henuz incelemedim ama termostat üzerinde bir alangilli parca olabilir. İncelemek lazım. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Yarı otomatik klima var Cruze üzerinde. Kalorifere sıcak su termostat üzerinden gidiyor. Henuz incelemedim ama termostat üzerinde bir alangilli parca olabilir. İncelemek lazım. 

Denerim ama mantığı anlayamadım. Bu hibritlerde motorun sıcak kalması için ekstra bir şey yapılmamış mı? 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Denerim ama mantığı anlayamadım. Bu hibritlerde motorun sıcak kalması için ekstra bir şey yapılmamış mı? 

Ben onu pek bilmem, sadece sahip olduğum arabaları derinlemesine incelerim. İllaki bir ek donanım vardır. Bu arabalar Norveçtede satılıyor. illaki bir çözümleri vardır. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Ben onu pek bilmem, sadece sahip olduğum arabaları derinlemesine incelerim. İllaki bir ek donanım vardır. Bu arabalar Norveçtede satılıyor. illaki bir çözümleri vardır. 

Bi panjurdan bahsediliyor forumlarda ama her ülkede standart koyulmuyordur belki. Sabah çalıştırınca bi bakayım ızgaraya oynak şeyler var mı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...