İçeriğe Yönlendir

Beyaz Yasuo’m

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Ebrar Tüfek yazdı:

Çift amfili subwooferli sistem takamıyorsak alınmaz :) Ev parası araba alıyoruz ve park sensörü yokmu yani, pes yahu :)

Evet öyle bi saçmalık var :) sadece en dolu pakete koyuyor sensör. Hibritlerin hepsinde geri kamera var ama 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

hybrid asisstant'ı yapan eleman prius 4'de lastiklere kışın 40, yazın 42 basıyormuş. istanbul'da alt takım 1 senede dağılır ben yapsam :) @Ali Darbaz

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

hybrid asisstant'ı yapan eleman prius 4'de lastiklere kışın 40, yazın 42 basıyormuş. istanbul'da alt takım 1 senede dağılır ben yapsam :) @Ali Darbaz

Dahada manyakları var. 42 ne ki. Link varsa okuyam. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Tasarrufçular hep fazla hava basar,  genelde lastik üzerinde yazan havayı basarlar 44psi falan. gassaver diye diye vardı 10 sene evvel falan okurdum bunları. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Dahada manyakları var. 42 ne ki. Link varsa okuyam. 

yorumlarda biri sormuş da cevaplamış.

https://www.youtube.com/watch?v=3XVzQwDR2G0

Evren Erakçora yazdı:

Tasarrufçular hep fazla hava basar,  genelde lastik üzerinde yazan havayı basarlar 44psi falan. gassaver diye diye vardı 10 sene evvel falan okurdum bunları. 

adamın yaşadığı yerdeki asfalta bakıyorum. bal dök yala. öyle olsa ben de basarım valla.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

prius gen4 0,24 cd sürtünme katsayısına sahipken corolla sedan 0,28. toyota tüm yatırımı prius'a yapmış anlaşılan. çok far ediyor uzun yolda bu değerler.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Metin Akbal yazdı:

Şundan diktirsek çok amaçlı emoji16.png

84ffeb652a611b7062afd407e574c96f.jpg

Fuuuuuu.. bunlara ne olmuş gıı.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Tansu sendeki klima kompresörü elektriklemi çalışıyor. Elektrikle çalışan kompresör kaç amper çeker.  Hybrid komresörler varmış ve hem elektrikle vede kayışla tahrik olabiliyormuş. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Tansu sendeki klima kompresörü elektriklemi çalışıyor. Elektrikle çalışan kompresör kaç amper çeker.  Hybrid komresörler varmış ve hem elektrikle vede kayışla tahrik olabiliyormuş. 

Bendeki elektrikli. Amper değil de, çalışırken çektiği gücü kw olarak görebiliyorum. 

Klima parça Kodu bu 8837047092 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

prius gen4 0,24 cd sürtünme katsayısına sahipken corolla sedan 0,28. toyota tüm yatırımı prius'a yapmış anlaşılan. çok far ediyor uzun yolda bu değerler.

yandan bakınca su damlasına en çok benzeyen en az sürtünmeye sahip olur

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

Tamam ama adamlar arka tasarımı daha fazla nasıl tipsiz yaparız diye uğraşmışlar :) bu kadar da kötü olamaz yani

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

Hayabusa mesela

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Sabahları çok soğuk, ne zaman ısınıcaz Tansu :D . Isınana kadar donuyoz. Trafikten motorda ısınmıyor :D 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tamam ama adamlar arka tasarımı daha fazla nasıl tipsiz yaparız diye uğraşmışlar :) bu kadar da kötü olamaz yani

aerodinami gelirken tip gider, yerden yüksek ise, yere yapışıtırıp alttaki havayı azaltırsak o zaman da ferrari oluyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Sabahları çok soğuk, ne zaman ısınıcaz Tansu :D . Isınana kadar donuyoz. Trafikten motorda ısınmıyor :D 

Ben sanki üşümüyorum artık. Alıştım. Arada hipotermi yaşayıp geri dönüyor olabilirim 😁😁 bende tam komedi. Motor ısınıyor ibre epey ortaya yaklaşıyor. Açıyorum kaloriferi. Hooop ibre aşağı. Sonra çıkar yukarı çıkarabilirsen :) 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

aerodinami gelirken tip gider, yerden yüksek ise, yere yapışıtırıp alttaki havayı azaltırsak o zaman da ferrari oluyor

2018 makyaj öncesi

images?q=tbn:ANd9GcSdzZ4Fr2iXyr7B8AH8WMt

Makyaj sonrası bi toparlanmış hafif ama çirkin yine de

images?q=tbn:ANd9GcSe0vgYThdIAGYRwtiVYGd

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağrı Alaf
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

2018 makyaj öncesi

images?q=tbn:ANd9GcSdzZ4Fr2iXyr7B8AH8WMt

Makyaj sonrası bi toparlanmış hafif ama çirkin yine de

images?q=tbn:ANd9GcSe0vgYThdIAGYRwtiVYGd

Eskiden bön bön bakan ama baktığın zaman neye benzediğini bildiğin arabalarımız vardı. Bunlar göya daha yakışıklılar da çok ruhsuzlar. Neye benziyor şimdi bu  ? Yeni Passatta bu durumda. Onlar da fazla yuvarlamış her yanına led takmış Çerçi Eşeği gibi geziyor. :D Abartılmaması taraftarıyım. ^^

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu sabahda 2 derecede kontak açtık. Arabanın arka camı buz tutmuş. Otlara kırağı inmiş. akşam 12,7 volt bıraktığım akü sabahın soğuğunda 12,3 volta düşmüş. 

Yine trafike girdik dur kalk , hararet yükselmiyor. Hanım "kombiyi aç ısınak" diyor bana . Ama araba motor soğuk iken sıcak hava üflemiyor. 50 derece olmadan sıcağı göremiyoruz. ( sensörler yüzünden) Bu aralar üşüyok ama havada güneş var. 14 dakika ayazda kalmış adam gibi oturuyok arabnın içinde. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

Bu sabahda 2 derecede kontak açtık. Arabanın arka camı buz tutmuş. Otlara kırağı inmiş. akşam 12,7 volt bıraktığım akü sabahın soğuğunda 12,3 volta düşmüş. 

Yine trafike girdik dur kalk , hararet yükselmiyor. Hanım "kombiyi aç ısınak" diyor bana . Ama araba motor soğuk iken sıcak hava üflemiyor. 50 derece olmadan sıcağı göremiyoruz. ( sensörler yüzünden) Bu aralar üşüyok ama havada güneş var. 14 dakika ayazda kalmış adam gibi oturuyok arabnın içinde. 

Sabah cam buz tutmuş. Kazımaya üşendiğim için kontağı vurdum açtım kaloriferi 2 dakika sonra buzlar çözüldü. Sonra devamke. Max. 5 dk içerisinde ısınmış oluyoruz. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Hadi bende motor çalışmıyor da ısınamıyoruz. Sende devamlı açık. Hemen ısınması lazım yav   Mazda’da 4-5dk’da sıcak üflerdi 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hadi bende motor çalışmıyor da ısınamıyoruz. Sende devamlı açık. Hemen ısınması lazım yav   Mazda’da 4-5dk’da sıcak üflerdi 

Benim HVAC sisteminde 2 tane ısı sensörü var. Ön cam açmaya açar anında , onda sıkıntı yok. Ama insan ısıtmaya gelince kaliteli sıcak havanın gönderilmesi için epey zaman geçmesi lazım. Üflediği havanın kendine hayrı yok. Ilık hava üfler onda sıkıntı yok, Benim istediğim 95 derecede olan cayır cayır sıcak hava. 5 dakika gecmeden ısınamıyom ben. o 5 dakikada gönderdiği sıcak havada motoru soğutup tüketimi artırıyor. Termsotadın açılmasını beklemezsem , motor hep soğuk kalıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Benim HVAC sisteminde 2 tane ısı sensörü var. Ön cam açmaya açar anında , onda sıkıntı yok. Ama insan ısıtmaya gelince kaliteli sıcak havanın gönderilmesi için epey zaman geçmesi lazım. Üflediği havanın kendine hayrı yok. Ilık hava üfler onda sıkıntı yok, Benim istediğim 95 derecede olan cayır cayır sıcak hava. 5 dakika gecmeden ısınamıyom ben. o 5 dakikada gönderdiği sıcak havada motoru soğutup tüketimi artırıyor. Termsotadın açılmasını beklemezsem , motor hep soğuk kalıyor. 

Sen de al bunlardan :) 

images?q=tbn:ANd9GcQKf2nLGzWjNXyMNYuTBU_

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...