İçeriğe Yönlendir

Formula 1 2021 Sezonu ve Haberler

Sani Gerşon

Recommended Posts

Önder Özcan

Bence de sıkıcı bir yarıştı. Mercedesi her türlü tebrik etmek gerek, Hamiltonu(sevmem ama) ayrı bir yere koymak gerek. Gene aynı taktiği denediler ve gene işe yaradı.

Verstappen elinden geleni yaptı, Perez destek verebilseydi daha iyisi olabilirdi, Perezden bir kaç yarış daha tam kapasite göremeyecek gibiyiz. Leclerc'e tebrikler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Aytac Sakal yazdı:

Dün üye olduğum platform sıralamaları canlı vermedi bunu alışkanlık haline getirmeye başladılar.

F1 Türkiye etabı için İngiltere ile Karantina pürüzünden bahsedilmeye başlandı hayırdır inşallah diyelim genelde  takımların merkezleri İngilterede.

Malesef kötü haber geldi F1 Türkiye etabı takvimden çıkartıldı.

Pandemi tedbirleri nedeniyleymiş neymiş İngiltere bizi kırmızı listeye koymuş.Fia yada F1 organizasyonunu İngilizlermi yönetiyor bu olmadı.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Günlerdir duymak istemediğimiz resmi açıklama yapıldı ve Türkiye GP'si, İngiltere'nin seyahat kısıtlaması nedeniyle takvimden çıkartıldı.

Sezonun ilerleyen bölümünde iptal olabilecek (Meksika, Brezilya, Singapur vs) yarışların yerine belki yeniden bir şans doğabilir.

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Kemal Korkmaz yazdı:

Günlerdir duymak istemediğimiz resmi açıklama yapıldı ve Türkiye GP'si, İngiltere'nin seyahat kısıtlaması nedeniyle takvimden çıkartıldı.

Sezonun ilerleyen bölümünde iptal olabilecek (Meksika, Brezilya, Singapur vs) yarışların yerine belki yeniden bir şans doğabilir.

Valla beklenen oldu sanki. Şampiyonlar Ligi finali de İstanbul'dan Porto'ya alındı.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emin Önal

Sok çıkar sok çıkar bu nedir yaa. Bi karar verin.
Desemde iyi olmuş tabi [emoji23]

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

F1 sitesinde görünmüyor. Haberlere falan da çıkmamış, eminmiyiz.

Değiliz. Yanlış anons :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

azerbaycan daki pist yansanayi midir nedir, hoplaya zıplaya çarpışan otoya döndü arabalar, monacodan beter biryer

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Sıralamada 5 araba pert

Yarin ki yarışta aksiyon çok olacak

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

böyle bir piste kim nasıl neden onay vermişse, şehirçi berbat bir asfalt üstüne dimdik köşeli dönüşler. şaka gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Barış AÇIL yazdı:

Money talks

yurt içi hasılatı yıllık 48 milyar.. 2019 yılı. çerez...

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Çağlar Bayur yazdı:

azerbaycan daki pist yansanayi midir nedir, hoplaya zıplaya çarpışan otoya döndü arabalar, monacodan beter biryer

Aslında sürüşü zevkli bir pist. iki uzun düzlüğü var ve virajları hep 90 derecelik :)

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Dümdüz yolda, hiçbir stres altında olmayan lastik nasıl patlıyor aklım almıyor. Yazık oldu...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Recep Selim Kaya yazdı:

Dümdüz yolda, hiçbir stres altında olmayan lastik nasıl patlıyor aklım almıyor. Yazık oldu...

pist yansanayi, strollün babası bile gidip oğlunun durumuna baktı, ben olsam oğlumu bu piste sokmazdım, virajları gereği de sol arkaya inanılmaz aşınma yükü biniyor

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Çağlar Bayur yazdı:

pist yansanayi, strollün babası bile gidip oğlunun durumuna baktı, ben olsam oğlumu bu piste sokmazdım, virajları gereği de sol arkaya inanılmaz aşınma yükü biniyor

Pistin teknik detayı hakkında bir şey söyleyemem tabi. Ama telsiz konuşmaları lastiklerin hiç bir uyarı vermeden aniden patladığı yönünde. Ayrıca çok riskliyse eğer FIA takvime almazdı Azerbaycan 'ı. Ben Pirelli 'nin bu pist için uygun lastik getirmediğini düşünüyorum. Nihayetinde ilk defa koşulan bir pist değil.

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Bu biraz lastiklerin frenlemede özellikle virajlarda yediği yük ile alakalı bir durum tabi uygun hamurda çok kritik önceden daha kötüydü sık karşılaşıyordu Redbul o sırada çok uzun bir düzlükteydi Aston Martinde aynı sürat çok yüksekti lastiğin üzerindeki stres aşırıydı.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Güzel yariş oldu patlayan lastikler yarışın kaderini değiştirdi.
1. sırada Sergio Perez 2. sırada Sebastian Vettel 3.sırada ise Pierre Gasly oldu

5e8f6a5658843a2fe766e2fc4cc15dcb.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

adamım gasly 3. , yarış yeşili 2.sırada, favori perez şaşırtmadı aradan gelip 1. oldu.

biri hamiltona navigasyon versin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
adamım gasly 3. , yarış yeşili 2.sırada, favori perez şaşırtmadı aradan gelip 1. oldu.
biri hamiltona navigasyon versin [emoji4]

Yarışın bitişinde Hamilton arabadan inemedi herkes içeri girdi öyle indi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Kemal Korkmaz yazdı:

Yarışın bitişinde Hamilton arabadan inemedi herkes içeri girdi öyle indi

ben olsam bakünün arka sokaklarına sürerdim arabayı :rofl: , biladerğ pist ne tarafta diye bakkala sorulabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...