İçeriğe Yönlendir

T-Roc

Serkan Maden

Recommended Posts

Serkan Maden

Tarih saat sıfırlanması ve direksiyondan gelen yay gerilmesine benzeyen ses için servisteyiz. Garanti bitmeden halletmek gerek.

20220802_091956.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Doğan Arşiray yazdı:

en azından kayıtlı olması lazım şikayetin.

Golfün su alan kapısını en son kendim bulup işte burdan demistim. Öyle olmayız inşallah 😀

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serkan Maden
(düzenlendi)
Mahmut Yıldız yazdı:

1700 m'den 1000 m'ye inilmiş. Tersine de gidip ortalama almak lazım. Ama yine de benzinli için iyi değer.

Bugün Samsundan Karsa geldim. Sıfır rakımdan 1650 ye geldik. Ortalama 5.1lt/100km oldu. Dört kişi klima açık dolu bagaj.

20220813_184418.jpg

tarihinde Serkan Maden tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Alpay Sumer

link calısmıyordu, tek foto bu kurtuldu diyelim 😄 

Serkan Maden yazdı:

Yazlıklara geçtik. Bahar temizliği yaptık.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Alpay Sumer yazdı:

link calısmıyordu, tek foto bu kurtuldu diyelim 😄 

Link olmadan direk galeriden yükleyince fotolar kalitesiz görünüyor. Nerde yanlış yapıyorum?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Serkan Maden yazdı:

Link olmadan direk galeriden yükleyince fotolar kalitesiz görünüyor. Nerde yanlış yapıyorum?

İster istemez foto kalitesi düsüyor forum kasmasın diye sanırım 😄 

Linki kopyalamada sorun vardı galiba.. yeniden link yaptım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Serkan Maden

Hafta sonu bakım için randevu aldım. Fren hidroliginin değişmesi gerek diyorlar. 23 000 km de 2.5 yaşında bir aracın fren hidroliginin değişmesi gerekli mi sizce? 750 tl gibi fiyatı mevcut.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Kitaba göre değişmesi gerekiyor, ama çoğu kullanıcı değiştirmez. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Serkan Maden yazdı:

Hafta sonu bakım için randevu aldım. Fren hidroliginin değişmesi gerek diyorlar. 23 000 km de 2.5 yaşında bir aracın fren hidroliginin değişmesi gerekli mi sizce? 750 tl gibi fiyatı mevcut.

1 litre fren hidroliğinin en pahalısı 250 liradır. Dışarıda değiştirirsiniz en kötü. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Serkan Maden yazdı:

Aynen bu kmlerde degistiriyorlar.. mavişte degistirdi.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Serkan Maden yazdı:

2 sene degisim periyodu

Ü.Emre Kartal yazdı:

1 litre fren hidroliğinin en pahalısı 250 liradır. Dışarıda değiştirirsiniz en kötü. 

500 ml 200 lira. Benim arac icin 3 tane 500 ml kullanildi. 700 lira vermistim Ocak ayi Bostanci sanayide. Yani disarda pek ucuz olacagini sanmiyorum. Servisin fiyati cok iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Erdem Doğan yazdı:

2 sene degisim periyodu

500 ml 200 lira. Benim arac icin 3 tane 500 ml kullanildi. 700 lira vermistim Ocak ayi Bostanci sanayide. Yani disarda pek ucuz olacagini sanmiyorum. Servisin fiyati cok iyi.

Bosh dot4 1 litre 120 lira(4 senedir kullanırım, 2. değişimi yaptım memnunum) Daha pahalısı olsun dersenizde dot 5.1 ler motul 500 ml si 165 lira. 

Yorum bağlantısı
Serkan Maden

Bugün Erzurumda servise girdim. 4620 tl standart bakım ücreti ödedik.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Serkan Maden yazdı:

Bugün Erzurumda servise girdim. 4620 tl standart bakım ücreti ödedik.

neler değişti acaba?

Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

neler değişti acaba?

4.3 litre 0 20 castrol yağ 

Polen yağ hava filtresi yag yapası.

Genel kontrolü yapıldı (akü, alt takım, radyotör  suyu donma seviyesi, lastik basınç kontrolü)

Kasislerden geçerken alt takımdan ses geliyordu yağlamışlar. 

Gerisi yalan dolan işte mesela Filtre değiştirmeye işçilik olarak 90 ar lira yazmışlar.

Servis yinede güvenli geliyor bana sanayiye göre.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Serkan Maden yazdı:

4.3 litre 0 20 castrol yağ 

Polen yağ hava filtresi yag yapası.

Genel kontrolü yapıldı (akü, alt takım, radyotör  suyu donma seviyesi, lastik basınç kontrolü)

Kasislerden geçerken alt takımdan ses geliyordu yağlamışlar. 

Gerisi yalan dolan işte mesela Filtre değiştirmeye işçilik olarak 90 ar lira yazmışlar.

Servis yinede güvenli geliyor bana sanayiye göre.

3 filtre ve yağ değişimi bu paraysa çok iyi. Eskiden toyota diğerlerinden ucuzdu. Şimdi tam sizin fiyatlara yapıyorlar aynı bakımı. Demekki Toyota artık pahalı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

3 filtre ve yağ değişimi bu paraysa çok iyi. Eskiden toyota diğerlerinden ucuzdu. Şimdi tam sizin fiyatlara yapıyorlar aynı bakımı. Demekki Toyota artık pahalı. 

Polen ve hava filtresini degistirmenize gerek yok dediler. Yeni geliştirilen filtreler 2 bakimda bir değişiyormuş. Ben yinede degistirdim. Arkadaşımda 1.2 toyota chr var bakımları hiç bir zaman benimden aşağı olmadı yetkili servisinde.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Serkan Maden yazdı:

Polen ve hava filtresini degistirmenize gerek yok dediler. Yeni geliştirilen filtreler 2 bakimda bir değişiyormuş. Ben yinede degistirdim. Arkadaşımda 1.2 toyota chr var bakımları hiç bir zaman benimden aşağı olmadı yetkili servisinde.

Geçen sene Toyota ucuzdu abi. Toyota 2 binse vw 3 dü. Ondan öncesini bilmiyorum 

hava filtresini 2 bakımda değiştirmeyi teklif ediyorlar. 10 binden sonra Motor verimi düşüyor istanbul’da. Sizin oralar belki daha temizdir hava

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Geçen sene Toyota ucuzdu abi. Toyota 2 binse vw 3 dü. Ondan öncesini bilmiyorum 

hava filtresini 2 bakımda değiştirmeyi teklif ediyorlar. 10 binden sonra Motor verimi düşüyor istanbul’da. Sizin oralar belki daha temizdir hava

Bizim evin balkonunda kırma cam yok hergün  yıkasan yeri toz duman. Iki aya terk ediyorum Karsı tayinim çıkacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Serkan Maden yazdı:

yuh. 4620 yi niye alıyorlar on da gerek yok o zaman :)

Aslında bizim araçların bakım aralığı 30 bin km. Para almak ve riske girmemek için 15 binde bakım yapıyorlar. Passat ı ilk aldığımda bakım göstergesi 30 bin km idi. İlk yazılım güncellemesinden sonra 15 bin km oldu..

Yıl 2009. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Mehmet Göktürk yazdı:

Aslında bizim araçların bakım aralığı 30 bin km. Para almak ve riske girmemek için 15 binde bakım yapıyorlar. Passat ı ilk aldığımda bakım göstergesi 30 bin km idi. İlk yazılım güncellemesinden sonra 15 bin km oldu..

Yıl 2009. 

Geçen sene servisteysen bayanın biri 33 binde getirmişti aracını bakıma. Demek ki bir bildiği varmış 😃

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Yıl 2009. 

evet. Kullanım ömrü de 10 yıl yazar hocam :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...