İçeriğe Yönlendir

Bridgestone Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Lokman Özbek

Recommended Posts

Erkan Biçer
(düzenlendi)

Kanımca araca büyük olmaları nedeni ıle cok yakıştığını düşünmekteyim.viraj performansı da guzel , xxx ile şehirler arası ortalama virajlardan çıkabiliyor,ancak fren mesafesini çok beğendiğimi söyleyemiyorum,düşük hızlarda dahil abs çabuk devreye girmekte.

saygılarımla

tarihinde Onur Berkta? tarafından düzenlendi
imla
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

2 çeşit ER 300 var. Yabancı üretim ve Türkiye üretimi.

ER 300 Türkiye üretiminin fren performansı çok daha iyi.

Yorum bağlantısı
Akın Konuk
Size tek şey söylemem gerekiyor. bridgestone lastikler sert oldukları için özellikle sıcak olan bölgelerde iyi performans sağlıyor.misal akdeniz kıyı kesimleri. michelin ise yumuşak yapıda olduğu için daha çok soğuk bölgeler için ideal. eğer benim gibi michelin alıpta mersin antalya gibi yerde kullanırsanız vede lastik 195 45 r16 olursa canınız çok yanar.bunu göz önünde bulundurmanızda fayda var.

michelin lastikleri bildiğiniz hamur gibi sarsıntıyı azalttığı doğru ama canını seven almasın.bunu söyleyen avrupadaki araçtırmacılar türkiyenin yol şartlarına uygun olmadığını belirtmişler

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mert Yeldan

3 Ay 15 gün oldu alalı 6120Km yol yaptım er300 ile. Hala ilk günkü gibi. Ses konusunda beni araçta seyahat edenleri şimdiye kadar hiç rahatsız etmedi. Sertliğinden şikayet ediyor herkes ama bence gayet esnek. Memnunum darısı kalan 33880Km'ye :D

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Benim tecihim şimdiye kadar brıdgestone oldu.Hiç bir problemle karşılaşmadım. :D

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bizim buralar sıcak. Hele de gündüz saat 11 ile 15 aralığında her hangi bir saatte her hangi bir asfalta yumurta kırsanız pişer. Sıcakta lastikte gayet güzel esniyor ve yola yapışıyor gibi geliyor bana.

Klavyemde o harfinin noktalısı çalışmıyor :unsure2:

Çağlar abi lastik değil,bildiğin taş...Arabadan mı,havadan mı,sudan mı bilmiyorum ama ben hiç memnun kalmadım açıkcası,bu yılda kullanayımda,seneye michelin alacağım...

Emin ol araçtandır :p Fiesta varken ben de lastikten diye düşünüyordum ama aracı satmadan once arkadaşın aracından çıkan 8 aylık Conti'leri takmıştık bir değişiklik olmamıştı. Sanırım araçta süspansiyon yerine takoz kullanmışlar. :i-ih:

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Benim Fiesta'da Er30 vardı. Conti takınca rahat ederim diye düşündüm ama bir şey değişmemişti :) Sıkıntı araçta. Sanırım Fiesta ile Fusion'un süspansiyon sistemi aynı idi. Gerçi süspansiyon yok takoz var :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
Benim Fiesta'da Er30 vardı. Conti takınca rahat ederim diye düşündüm ama bir şey değişmemişti :p Sıkıntı araçta. Sanırım Fiesta ile Fusion'un süspansiyon sistemi aynı idi. Gerçi süspansiyon yok takoz var :D

Focus'un süspansiyonları uydurmak lazım. Belki ozaman biraz düzelir :lol2:

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

Ben de yaklaşık 3/4 hafta önce ER300 aldım H serisi. Almadan önce kafamda soru işaretleri vardı, çünkü herkes sertlik ve gürültüden bahsediyordu, ancak şu ana kadar çok memnun kaldım, önceki lastiklerim contiydi onlarda iyidi ama Er300 ü de çok beğendim.Bahsedildiği gibi bir ses yok, performans açısından da gayet iyi.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

50.000 km kullanılmış ile sıfır ER300 arasında nerdeyse hiç bir gürültü/ses farkı hissetmedim. Hep söylemişimdir, sorun, araç + şartlanmaya dayanıyor.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ayhan Şentürk

Benim ER300'ler bugün yine kaydı. Anlamadım gitti. Başka arabalardaki ER300 performansı benim arabada yok. Üstelik eski lastikte değil. Fluence'te denedim. İnanılmaz fren performansı vardı, benim arabadaki ER300 ler öyle yapışmıyor. Tatlı bir şekilde kayıyor. Kayarken arabada yana yatma bie yok. Tutunmadığı ordan belli.

Virajı alabilecek sertlikte girdiğimde gazı kesince arka bırakıyor, gaza yüklenince arka durup önden kayıyor. Gaza basmassanız toplaması zorlaşıyor...

Hani ters açılı viraja girersiniz ve araba kendini bırakır ya, o şekilde kayıyor.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Hakikaten sert derken ne hissine dayanılıyor merak ediyorumi bu arada kaç km de?

Çağlar Abi, takunyayla gezmekle , spor ayakkabı arasındaki fark gibi :D Lastik hamuru değil kasıt yanak yumuşaklığı.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Benim ER300'ler bugün yine kaydı. Anlamadım gitti. Başka arabalardaki ER300 performansı benim arabada yok. Üstelik eski lastikte değil. Fluence'te denedim. İnanılmaz fren performansı vardı, benim arabadaki ER300 ler öyle yapışmıyor. Tatlı bir şekilde kayıyor. Kayarken arabada yana yatma bie yok. Tutunmadığı ordan belli.

Virajı alabilecek sertlikte girdiğimde gazı kesince arka bırakıyor, gaza yüklenince arka durup önden kayıyor. Gaza basmassanız toplaması zorlaşıyor...

Hani ters açılı viraja girersiniz ve araba kendini bırakır ya, o şekilde kayıyor.

Basınçlarına dikkat ettiğini düşünüyorum. Bu anlattığın şeyler aracın ağırlık dengelemesi, yol tutuş özellikleri ile ilgili. Fiesta ile Fluence'nin benzer yol tutuş ya da frenleme davranışı göstermesini beklemek hatalı olur. Elma ile armutu kıyaslamak doğru sonucu vermez aynı kasa fiesta ile kendi aracını kıyaslamalısın.

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar
(düzenlendi)

Turanza gayet başarılı bir seri bence. Ses konusunun efsaneye dönüştüğünü ve o nedenle akıllarda yer ettiğini düşünüyorum. Ama şu da bir gerçek , kuru yolda ki performansı daha başarılı olmalıydı. Yağmurlu havada gayet başarılı.

ER300 serisi kolay erime göstermiyor. 40 bin civarıda bittiğini düşünüyorum. Diş derinliği ilk günkine yakın kalsa da lastik taş gibi oluyor ve bütün özelliklerini kaybediyor.

tarihinde R?fat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Rıfat Beyi onaylıyorum. Aynen dediği gibi. ilk başta çok güzel (yol sesi hariç) ama 30binden sonra eski havası kalmıyor çok sertleşiyor. 8 ayda 65 bin yaptık bu lastikle değiştirmedik ve ciddi kaza yapmasına sebep oldu babamın aracının.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Selçuk Keleş

Bir hatıra,

Fotoğrafları karıştırırken buldum.

2009 mart ayı

Uludağ otellerde ER300

Kışlık Michelin Alpine'ler ise depoda yatıyordu :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Bende polo varken 3 kış önce yeni turanzayla bende dikkatli bir şekilde kara girmiştim, yumuşak karda sorun olmamıştı ama kar sertleştiğinde, kış lastiği dışında bir lastik ciddi risk almak anlamına geliyor.Uludağda taksicilerin kullandığı çivili lastiklere bayılmıştım, keçi gibi çıkıyorlardı :D

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Halis Parlak

Jetta'mın üzerindeki lastikler 205/55 R16 Continental serisi.Çok iyi değiller maksimum 15 bin daha götürür dedi servis.Aslında 17 düşünüyorum ama konfor yüzünden çekiniyorum.Uygun fiyata hiç kullanılmamış Bridgestone 215/55 R16 Turanza ER300 97W ve passat jantı buldum.

1-Bu lastikle ilgili olumlu ve olumsuz düşünceniz nedir?

2- 215 olması çok fark yaratır mı yol tutuş ve yakıtta?

3- Bu lastik yaz lastiği mi kış lastiği mi?

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Rakam nedir?

Abi passat jantı ile 1300 TL.Lastik sıfırı 300 TL civarında.Bu kadar parayı hakediyor mu bu lastik?

Abi 15 bin km kullandım kuru ve ıslak performansı benim şu anki contilerden bin kat iyidi ki kullanırken turanza kotü dıyordum contiye geçince daha kötu oldugunu anladım.Tek sıkıntım ses yapması ve diyelim yolda suya girdik lastik ıslak yol kuru lastik tutmuyor:)

Sesli ama yol tutuşu ve ıslak zemin performansı iyi diyorlar yorumlarda.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

500-600 TL diyecen sandıydım :rofl: bi git yat :mamba: 800 TL lere Vw jantı sebil + en kral 205/55/16 ya 800 versen , 1600 TL yapar, ""15bin gider ağğğbiii"" markaya 500 TL verilir en çok

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

500-600 TL diyecen sandıydım :rofl: bi git yat :mamba: 800 TL lere Vw jantı sebil + en kral 205/55/16 ya 800 versen , 1600 TL yapar, ""15bin gider ağğğbiii"" markaya 500 TL verilir en çok

Ne yaptın abi sen? Lastikler 205 değil 215.Ayrıca jantlar orjinal senin dediğin fiyatlara replika veriyorlar :)

Bütün iştahımı kestin valla :fiuw:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

15bin km gideni sandıydım, jantın üstünde olanı :D , şu an üstündeki aluminyumlar satılır, 1300-500 desek, 800 Tl ye yeni jant+lastik gelmiş olur, bence sıfırından en iyisinden 205/55/16 hala daha iyi gibi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...