İçeriğe Yönlendir

Samsung Note II (N7100) Detaylı İnceleme (Kullanım Tecrübeleri)

Engin Deniz

Recommended Posts

Ayrı konu açmayayım buradan sorayım. Benim pil tüketimim bayağı arttı. Normalde çok kullanmama rağmen pil öğlen olunca bitiyor. Geri planda birşeyler çalışıyor herhalde. Çözemedim bir türlü. Ne yapmak lazım?

Telefon Note 1 (N7000) bu arada...

Temiz bir format kullanmadığınız uygulamaları silmek. (wipe) işlemi

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ayrı konu açmayayım buradan sorayım. Benim pil tüketimim bayağı arttı. Normalde çok kullanmama rağmen pil öğlen olunca bitiyor. Geri planda birşeyler çalışıyor herhalde. Çözemedim bir türlü. Ne yapmak lazım?

Görev yöneticisi gibi çalışan uygulamaları ve pl tüketimleri gösteren bir uygulama yok mu abi ?

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Var da herşey normal görünüyor. Son yüklediğim uygulamaları da sildim. Hatta "juice defender" kurdum ama o da bir tuhaf yaptı telefonu...

Yorum bağlantısı

Var da herşey normal görünüyor. Son yüklediğim uygulamaları da sildim. Hatta "juice defender" kurdum ama o da bir tuhaf yaptı telefonu...

Dediğim gibi cihazı factory format en güzel hale getirir. Yedeklerinizi alın. Kullanmak istediğiniz uygulamaları yükleyin sadece. Gerçekten ihtiyacınız olanların haricindekileri yüklemeyin.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
Ayrı konu açmayayım buradan sorayım. Benim pil tüketimim bayağı arttı. Normalde çok kullanmama rağmen pil öğlen olunca bitiyor. Geri planda birşeyler çalışıyor herhalde. Çözemedim bir türlü. Ne yapmak lazım?Telefon Note 1 (N7000) bu arada...

Bataryaya elveda deme ihtimaliniz var bence. :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aynı sorun vardı, ulen noluyor derken, wireless ı kapamışım, whatsapp ta sömürmüş 3g'yi :)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Juice defender şarjı arttırmak için değil mi? Hızlandırmak amaçlı değil diye biliyorum.

S3 de olduğuna göre note 2'de kesin vardır. Siz bağlantınızı 2g ve 3g olarak ayarlama hakkınız var. Normal sürede 2g bağlantı yaparsanız yavaş oluyor ancak yine gelen mailleri whatsapp yazışmalarınızı görüyorsunuz. 2g sayesinde şarj uzun süre gidiyor. İhtiyaç duyduğunda 3g yaparsın.

Bahsedilen telefon note. Note 2 değil. Bizde var şebeke modu seçme ama kullanışsız.

Yorum bağlantısı

Alma. Alüminyum olduğu için telefonun kenarlarını çiziyor. Arkadaşım Ankara'da almış kendine. Takıp çıkarırken beyaz boyalarını sıyırmış telefonun. Bence silikon ya da sert plastik kılıflar dah iyi olur Engin...

Telefonun narin olan çerçevesini korumak yerine daha çok zarar verir diye düşünüyordum. Cenk Bey'in yazdıklarını okuyunca tahminimde yanılmadığımı anladım.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Cozecegim dedim ama ne yazikki cocukla falan gidemedim . Birdahaki gelisimde izmire cozucem kesin. Bende var birtane kullaniyorum cok memnunum. Toptanci arkadasim, amacim 10-15 tane alip, uyguna satmak.

Kenarlar seffaf renk beyaz ve mavi var slikon gibi bisey. Baya memnunum.

su4azyry.jpgpugazu3a.jpg

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Bugün telefon kilifli haliyle yere düştü. Kilif üstelik kenarları koruyan bir kilifti. Aliminyum çerçeve yamulmus. Ayrıca ustu soyulmuş. Görünce icimden ne küfürler gecti. Benim note 2 maceram kisa sürecek galiba. Telefona bakarken ister istemez gözüm kayıyor. BÇok sinirlerim bozuldu. O kadar buyutulecek birsey değil. Ama huyum böyle malesef kullanamiyorum. Daha once netbook ekranı çizildi diye 1 yıl elime almamistim. Vesile temiz iphone 4S veya beyaz 5 ile takaslik faturali tr garantili beyaz note 2 var. Ekranda jelatin var. Bahsettigim olaydan baska hicbir cizik veya deforme yok. :)

Onur abinin resmini koyduğu kilifin aynisi nerdeyse. Hasarin resmini atarım.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Bugün telefon kilifli haliyle yere düştü. Kilif üstelik kenarları koruyan bir kilifti. Aliminyum çerçeve yamulmus. Ayrıca ustu soyulmuş. Görünce icimden ne küfürler gecti. Benim note 2 maceram kisa sürecek galiba. Telefona bakarken ister istemez gözüm kayıyor. BÇok sinirlerim bozuldu. O kadar buyutulecek birsey değil. Ama huyum böyle malesef kullanamiyorum. Daha once netbook ekranı çizildi diye 1 yıl elime almamistim. Vesile temiz iphone 4S veya beyaz 5 ile takaslik faturali tr garantili beyaz note 2 var. Ekranda jelatin var. Bahsettigim olaydan baska hicbir cizik veya deforme yok. :)

Takılma bukadar Mert, kılıf Benimkindense ve hasar olustuysa baya bir sert düşmüştür demekki.

Hasarı kapatacak şekilde bir kılıfla kullan böylece görmezsin. Hemen karamsarlığa kapılma. Hele hele iPhone hiç bulaşma :p

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Takılma bukadar Mert, kılıf Benimkindense ve hasar olustuysa baya bir sert düşmüştür demekki.

Hasarı kapatacak şekilde bir kılıfla kullan böylece görmezsin. Hemen karamsarlığa kapılma. Hele hele iPhone hiç bulaşma :p

Seninkine benzer abi aynısı mi bilemiyorum. Fayans zemine 1 metreden falan düştü. Ama o zaman farketmedim. Bugun kilifi cikarayim dedim öyle farkettim. Huy işte. :)

Yorum bağlantısı

Mert geçmiş olsun. Ancak kılıfla kolayca gizleyebileceğin bir hadise nedeni ile telefonu değiştirmen yanlış. Tercih etmek istediğin modeller dolayısıyla demiyorum, ufak bir hasarda yapacağın telefonu değiştirmek değil, önce hasar gören parçanın değişim maliyetini öğrenmektir. Telefonu al sat ile aynı bedeli hatta daha fazlasını ödeyeceksen değişim kararın hata olur. Kaldı ki, telefonun işlevselliğini bozmayan, görselliği açısından farkedilmeecek boyutta olan ve başta da dediğim gibi protective kılıf ile kolayca gizlenebilecek bir durum nedeni ile fevri davranıyorsun. Bu gibi değişim kararları; özellikle de bu meblağlardaki elektronik cihazlar için çözüm yolları tıkandığında alınır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Mert geçmiş olsun. Ancak kılıfla kolayca gizleyebileceğin bir hadise nedeni ile telefonu değiştirmen yanlış. Tercih etmek istediğin modeller dolayısıyla demiyorum, ufak bir hasarda yapacağın telefonu değiştirmek değil, önce hasar gören parçanın değişim maliyetini öğrenmektir. Telefonu al sat ile aynı bedeli hatta daha fazlasını ödeyeceksen değişim kararın hata olur. Kaldı ki, telefonun işlevselliğini bozmayan, görselliği açısından farkedilmeecek boyutta olan ve başta da dediğim gibi protective kılıf ile kolayca gizlenebilecek bir durum nedeni ile fevri davranıyorsun. Bu gibi değişim kararları; özellikle de bu meblağlardaki elektronik cihazlar için çözüm yolları tıkandığında alınır.

Saygılarımla.

Sakinim abi alıştım şimdilik bi problem yok. :)

Az evvel şunları sipariş ettim fiyatları uygundu:

http://www.indirdik.com/Buff-Absorption-Ultimate-Ekraniniz-Asla-Kirilmayacak

http://www.indirdik.com/Flip-Cover-Kilif-Samsung-Galaxy-S3S3-MiniNote-2-ve-iPhone44S5-Uyumlu

http://www.indirdik.com/Koruyucu-Silikon-Telefon-Kiliflari

Yorum bağlantısı

Mert konunun ikinci sayfasında Evren abiye ben bir kılıf önerdim resimleri var aldığım yer ve fiyat bilgiside. Kendim onu kullanıyorum. Bence diğerlerini bırak ona yönel. Kalite ve şekil olarak çok daha güzel.

Yorum bağlantısı
Mert konunun ikinci sayfasında Evren abiye ben bir kılıf önerdim resimleri var aldığım yer ve fiyat bilgiside. Kendim onu kullanıyorum. Bence diğerlerini bırak ona yönel. Kalite ve şekil olarak çok daha güzel.

Hala kullanıyorum Mustafa. Kenarındaki lastik bölüm biraz renk değiştirdi ama onun dışında gayet menunum. İyi ki önermişsin.Teşekkür ederim. Geçen hafta media markta (kentparkta) vardı aynısından.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Zamanla sararacak ve asla rengi düzelmeyecek, bu kılıfların tek kötü yönü bu ne yazıkki.

Yorum bağlantısı

Hala kullanıyorum Mustafa. Kenarındaki lastik bölüm biraz renk değiştirdi ama onun dışında gayet menunum. İyi ki önermişsin.Teşekkür ederim. Geçen hafta media markta (kentparkta) vardı aynısından.

Saygılarımla.

Beğendiğine sevindim. Renk değiştirmesi az da olsa bende de başladı. Arkası çok çizilmedi yazıları silinmedi gayet kaliteli çıktı.

Yorum bağlantısı

Ekibimde Iphone kullanan 3, Samsung S2 kullanan 1 kişi de Note2'ye geçtiler tereddütsüz. Yine 1 adet Iphone kullanan da önümüzdeki ay geçecek büyük ihtimalle. Kesinlikle baskı kurmadım :) Ancak özellikle gözlemlediğim hiç kullanmayanların büyüklük konusundaki önyargısı, yakın çevresinde kullananlar oldukça değişmeye başlıyor. Özellikle bizim gibi seyahat yoğun çalışanlar için şarj dayanımının çok iyi olması dikkat çekiyor. Eskiden araçlarda şarj cihazları dururken, geçen hafta Ankaraya gidiş dönüş 700km mesafesi olan Konya Ereğli, Aksaray, Şereflikoçhisar'ı kapsayan seyahatimizde; araçta buluna ben dahil diğer iki kişi yanımıza şarj cihazı dahi almadık. Sabah 5:00'te yola çıktık akşam üstü 19:00'da geldik. Gün boyu tüm şirket mailleri, telefon konuşmaları, internet, hatta müzik dinlemeler vs. derken ben eve geldiğimde telefonun şarjı %46'daydı. Genelde çantasız ziyarete gitmem, ajandamı çıkarırım muhakkak. Şimdi çantam gene var ama ajanda çıkarmıyorum, Note2'nin kalemi fazlası ile not alma görevini görüyor. Hatta son zamanlarda fotoğraf kalitesi de ciddi derecede düzeldi. Gündüz fotoğraflarında eskiden oluşan flu görüntü son güncellemeden sonra yok. Yani sadece multimedya kullanımı için değil, iş hayatında da kullanışlı bir model. Hala memnunum. Benim için bir S2 olma yolunda hızla ilerliyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
Ekibimde Iphone kullanan 3, Samsung S2 kullanan 1 kişi de Note2'ye geçtiler tereddütsüz. Yine 1 adet Iphone kullanan da önümüzdeki ay geçecek büyük ihtimalle. Kesinlikle baskı kurmadım :) Ancak özellikle gözlemlediğim hiç kullanmayanların büyüklük konusundaki önyargısı, yakın çevresinde kullananlar oldukça değişmeye başlıyor. Özellikle bizim gibi seyahat yoğun çalışanlar için şarj dayanımının çok iyi olması dikkat çekiyor. Eskiden araçlarda şarj cihazları dururken, geçen hafta Ankaraya gidiş dönüş 700km mesafesi olan Konya Ereğli, Aksaray, Şereflikoçhisar'ı kapsayan seyahatimizde; araçta buluna ben dahil diğer iki kişi yanımıza şarj cihazı dahi almadık. Sabah 5:00'te yola çıktık akşam üstü 19:00'da geldik. Gün boyu tüm şirket mailleri, telefon konuşmaları, internet, hatta müzik dinlemeler vs. derken ben eve geldiğimde telefonun şarjı %46'daydı. Genelde çantasız ziyarete gitmem, ajandamı çıkarırım muhakkak. Şimdi çantam gene var ama ajanda çıkarmıyorum, Note2'nin kalemi fazlası ile not alma görevini görüyor. Hatta son zamanlarda fotoğraf kalitesi de ciddi derecede düzeldi. Gündüz fotoğraflarında eskiden oluşan flu görüntü son güncellemeden sonra yok. Yani sadece multimedya kullanımı için değil, iş hayatında da kullanışlı bir model. Hala memnunum. Benim için bir S2 olma yolunda hızla ilerliyor.

Saygılarımla.

Abi hangi güncellemeden bahsediyorsun ? Bende halen biraz fluluk oluyor fotoğraflarda.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Guest Mert Boran

Usb Otg kablo almıştım hepsiburadadan. Eğer ihtiyacı olan olursa oneririm. Dark marka. Usb bellek, mouse, klavye , fotoğraf makinesi herseyi bağlıyorum. :)

Yorum bağlantısı

Abi hangi güncellemeden bahsediyorsun ? Bende halen biraz fluluk oluyor fotoğraflarda.

Mert kusura bakma sorunu görmemişim:) Fotoğrafları merak ediyorsan; Prag gezisine ait açtığım konuda birçok fotoğraf mevcut. Bazıları Note2 ile çekildi.

Saygılarımla.

4.1.2 - N7100XXDLK7

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Guest Mert Boran

Az evvel ekranimda kucuk sari bir cizgi belirdi. Ve bu ekranin icinde. Disinda hicbirsey yok. Beyaz üstünde sarı mavi ustunde siyah gorunuyor. Sorun ne acaba?

Yorum bağlantısı

Az evvel ekranimda kucuk sari bir cizgi belirdi. Ve bu ekranin icinde. Disinda hicbirsey yok. Beyaz üstünde sarı mavi ustunde siyah gorunuyor. Sorun ne acaba?

Pek iyi birşey olmadığınu düşünüyorum. Ekranın o bölgesindeki renklerin değişiyor olması ekranda problem oluştuğunun göstergesi sanki. Mert bu hafta senin için şanssız bir hafta ancak telefonu servise vermelisin.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...