İçeriğe Yönlendir

Htc One Kullanım Deneyimleri

Akan Belen

Recommended Posts

Guest Mert Boran

Cihaz kötü değil.ama bir one de değil.ben alırken g2 ile arasında kararsız kalmıştım.o zaman ikisini yan yana ınceleme şansım yoktu.fakat bugün bu mümkündü ve iyiki tercihimi bu yönde kullanmisim.

One farklı bir telefon. Sense arayüzü olmasa zaten işi yaş. Şahsen Htc One'ı ben ilk zamanlar beğenmemiştim. One X daha güzel bir yenilik getirmişti kendi devrinde mesela. Kısacası HTC'den Sense'i çıkarın geri neyi kalır ki ? :p

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Şahsen ben senseden falan anlamam.bana elime aldığımda sağlamlığı,akıcılığı,ekrana dokundugumda o yumuşak hissi vermesi,müzik dinlerken son ses seviyesine gerek duyulmaması benim icin yeterli sebepler.ben öncesinde iphone 4s,5ve xperia z de kullandım.ama bu başka bu kadarını söyleyebilirim

Evet sağlamlığı ve ses kalitesinde sonuna kadar haklısınız. :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

One farklı bir telefon. Sense arayüzü olmasa zaten işi yaş. Şahsen Htc One'ı ben ilk zamanlar beğenmemiştim. One X daha güzel bir yenilik getirmişti kendi devrinde mesela. Kısacası HTC'den Sense'i çıkarın geri neyi kalır ki ? :p

Sense olmadan işi neden yaş, şuan piyasada Androidi sindiren ve en stabil olan tek alet One, sağlamlıkta yine One, seste yine One, tipte yine One, şuan için S800 lü aletlerin hiçbirine değişmem, testlerde istedikleri kadar puan alsınlar, alayı hikaye, benim One 39000 antutu puanı civarında geziyor mesela, testler masal bence, bu aletle başedecek tek cihazda az farkla peşinden gelen G2, onunda arayüz konusunda, seste malzemede ve kamerada biraz daha pişmesi lazım, yoksa gayet güzel alet, ama asla bir One değil, One şuan için benim güzümde rakipsiz, yenilemek istesem yerini tutacak şuan telefon bulamıyorum ne yazıkki, sadece sesi bile yeter bu aletin :)

Şahsen ben senseden falan anlamam.bana elime aldığımda sağlamlığı,akıcılığı,ekrana dokundugumda o yumuşak hissi vermesi,müzik dinlerken son ses seviyesine gerek duyulmaması benim icin yeterli sebepler.ben öncesinde iphone 4s,5ve xperia z de kullandım.ama bu başka bu kadarını söyleyebilirim

Sen One a Player Pro yükle ve üstüne DSP paketinide marketten yükle ve ayarlar/ses DSP etkinleştir yaptıktan sonra 10 band EQ dan Bass ı seç, sağ üstteki bass ayarını yarıya, virtualizeride yarıya getir ve sesi yarım aç ve sonra dinle, One ile bu konuda yarışmayı bırak, yanına yaklaşacak telefon bile yok, bu arada Beast açık olsun ha :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Önemli gördüğünüz mesajların linklerini verirseniz arkadaşlar, istediğiniz gibi hepsini ilk mesaja taşırız?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Evet sağlamlığı ve ses kalitesinde sonuna kadar haklısınız. :)

Diğer her konuda da haklı, özellikle aypon lar klasman dışı, söylemeye bile gerek yok  :D

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Ali abi, HT35 cihazda kasa açıklığı harici ne sorunlar var ?

Bugün ikinci el bir cihaz teklifi geldi, HT35 seri. 1350 TL'ye alabiliyorduk ama vazgeçtik. Kasasında falan bir sorun yok. Başka kontrol edilmesi gereken bir şey var mı?

Cihaz üç aylık Vodafone 'dan satın alınmış bir şey.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Eskilerde kasa açıklığı olabiliyormuş diye duydum ben. Başka bi zararını falan bilmem. Bakalım Ali abi ne diyecek.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Sesi yarım aç, gayet güzel oluyor :)

Ali abi, HT35 cihazda kasa açıklığı harici ne sorunlar var ?

Bugün ikinci el bir cihaz teklifi geldi, HT35 seri. 1350 TL'ye alabiliyorduk ama vazgeçtik. Kasasında falan bir sorun yok. Başka kontrol edilmesi gereken bir şey var mı?

Cihaz üç aylık Vodafone 'dan satın alınmış bir şey.

Kestane kebap, acele cevap abi :p

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Cihazı deneme şansımız var, kasa durumuna baktık sorun yok. Ancak detaylı incelemedik.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Kasa açıklığı değil o, üst ve alt hoparlör kaplamaları imalat esnasında adam gibi yapışmamış oluyor, bunlar 34-35 serilerine çokca var, şuan yok artık, kamera pembeleşme bazı cihazlarda var, sebebi sensörün iso 1600 lerde çok ısınması, ısı sensörün etrafı pembe göstermesine sebeb oluyor, fotodan anlayanlar ısının etkisini hemen anlarlar zaten, optimize edecekmiş htc, çok ısınındığında kamerayı açarsam ve zifir karanlıksa bendede hafiften var, ama çok sıcak olacak, sağlam bir oyun oynayın alet iyice ısınsın o zaman oluyor, iso yu 800 400 falan yapınca sorun kalmıyor, zaten zifir karanlıkta resim çekmek DSLR makinayı bile zorlar, telefon dan bunu beklemek saçmalık, flash kullanırsanız sorun falan kalmıyor bu arada, zaten flash sız zifir karanlıkta neyi çekeceksiniz.

Yalnız denemeler yaptım, S4-G2 gibi aletlerle çook hafif ışıkta gözümle etrafı çok çok zor seçtiğim bir karanlık ortamada One ın kamerasıyla G2 ve S4ü kıyasladım, G2 ve S4 tam siyah ekranla kala kalmışken One resmen gözümle göremediğim şeyleri kabak gibi gösteriyor, ister inanın ister inanmayın, baykuş gözü gibi sensör var alette yahu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Cihazı deneme şansımız var, kasa durumuna baktık sorun yok. Ancak detaylı incelemedik.

Görüntüde sorun yoksa sadece kameraya bak, kamerayı aç ve lens kapanacak ekran siyah olacak şekilde masaya bırak, 1 dakika kadar kamera açık kalsın, eğer ekran pembeye dönmeye başlamazsa sorun yoktur, bu arada iso ayarı oto da olduğundan  iso 1600 olacaktır, bu yüksek değerde her telefon zorlanır, bunuda unutmayın, manuelde iso ve pozlamayı elle ayarlayabilrisiniz, o zaman sorun olmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Görüntüde sorun yoksa sadece kameraya bak, kamerayı aç ve lens kapanacak ekran siyah olacak şekilde masaya bırak, 1 dakika kadar kamera açık kalsın, eğer ekran pembeye dönmeye başlamazsa sorun yoktur, bu arada iso ayarı oto da olduğundan  iso 1600 olacaktır, bu yüksek değerde her telefon zorlanır, bunuda unutmayın, manuelde iso ve pozlamayı elle ayarlayabilrisiniz, o zaman sorun olmuyor.

Peki fiyat için ne dersin? 1350 TL bana biraz fazla geldi.

Ayrıca cihaz siyah. Ve görünen o ki, siyah modelde en ufak bir darbede alüminyumun rengi ortaya çıkacağından, siyah üzerinde belli olacak gibi. Bu yüzden gümüş renk daha mantıklı görünüyor.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

hizlial.com 'da kart kampanyasıya 1600 TL abi. Sonuçta 4 aylık cihaz, nasıl kullanıldığını bilmiyoruz, 35 seri sabıkalı, siyah. Hep negatif :) 1200 olsun mesela.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Olsun caniim, yalniz sorunlu olmasin o cihaz, fazla ucuz bence o cihaz

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Olsun caniim, yalniz sorunlu olmasin o cihaz, fazla ucuz bence o cihaz

Yok şu taksitle alıp, nakite çevirme yoluyla almış telefonu tanıdık telefoncu. Vodafone faturası var.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

:fiuw: Hele bi MAX 'ın fiyatı belli olsun.

Bunu arkadaşa düşünüyorduk.

Yanlış olmasın Zafer, ayıp oluyor ama  :D

Neyse bende über One ın sesiyle ezerim artık, işte über ses çıkışı için gerekli aparat  :D

Gramahorn 2  999 Puound çukmuş :)

http://www.gramohorn.com/

11384092307.jpg

21384092322.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Sözünü ettiğim One'ı başka bir arkadaşa aldık. 1350 TL. 21 aylık garantisiyle.

MAX dediğim One Max Ali abi :D Bizde yanlış olmaz :p

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sözünü ettiğim One'ı başka bir arkadaşa aldık. 1350 TL. 21 aylık garantisiyle.

MAX dediğim One Max Ali abi :D Bizde yanlış olmaz :p

Anladım zaten, yanlış olanda One max olması zaten  :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...