İçeriğe Yönlendir

Htc One Kullanım Deneyimleri

Akan Belen

Recommended Posts

Akan Belen

Bu akşam bir süprizle karşılaştım.50 günün sonunda htc one double dip kılıfım gelmiş. :D Satıcıya da o kadar yazdık ürün gelmedi para iadesi yap diye.Şimdi baktım daha iade etmemiş.Mesaj yazdım parayı gönderme diye umarım anlar :D 

Gelelim kılıfa aldığım ürün 7 dolarlık birşeydi.Ancak htc one si olanların kesinlikle alması gereken bir ürün.Tam oturuyor ürün pahalı almaya bence gerek yok cidden oldukça kaliteli bir görüntüsü var.Zırnık boşluk yok.Hatta telefonu oturturken güç kullanmak gerekiyor resmen.Ve cidden çok şık.Kesinlikle alınmalı 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hiç önemli değil, dediğim gibi, hTC yi bilen alır ve Android de tartışmasız bu işi iyi bilen tek markadır, değeri anlaşılır inşallah.

Bu akşam bir süprizle karşılaştım.50 günün sonunda htc one double dip kılıfım gelmiş. :D Satıcıya da o kadar yazdık ürün gelmedi para iadesi yap diye.Şimdi baktım daha iade etmemiş.Mesaj yazdım parayı gönderme diye umarım anlar :D

Gelelim kılıfa aldığım ürün 7 dolarlık birşeydi.Ancak htc one si olanların kesinlikle alması gereken bir ürün.Tam oturuyor ürün pahalı almaya bence gerek yok cidden oldukça kaliteli bir görüntüsü var.Zırnık boşluk yok.Hatta telefonu oturturken güç kullanmak gerekiyor resmen.Ve cidden çok şık.Kesinlikle alınmalı 

Ben nedemiştim, One şuan en iyi cihazdır, dabıl dipse bu cihazın en mükemmel koruyan kılıfıdır.  :D

Kılıfta hayırlı olsun :)

Örnek resimler:

IMG_3015.jpg

Bendeki bundan :)

115745255_1376481362140.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

hayırlı olsun.foto olsada belkı bizde niyetlenirdik :D

Foto makinasıyla çekmem lazım :D Ama bence Hiç gerek yok fotoğrafa kesin alınmalı.Hem koruma bence mükemmel hemde çok şık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ne renk aldın, şunuda unutma, orjinalde olsa bir süre sonra alt ve üst parçaların üstündeki yumuşak doku dökülmeye başlıyor, alttan gri plastik çıkıyor, gri aldıysan sorun yok, alttaki renk aynı, tek fark sert olması ve parlak olması, arka kapaksa baya sağlam, henüz hiçbirşey olmadı.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Üst füme orta gri alt kırmızı.Aslında 2 tane alacaktım ama renk kombinasyonu yapıp cesaret edememiştim bakalım nasıl gelecek diye.Sıkıntı yok yeniden sipariş vereceğim çok hoşuma gitti.Bakalım ne kadar dayanacak.Foto eklerim bugün yarın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

http://www.youtube.com/watch?v=UdL0VcU2a2Y

S4 ve One için hemen hemen aynı telefon diyor arkadaş. Ama şu gerçek estetik açıdan çok güze htc telefonları. Zamzung artık biraz değiştirmeli görünümünü. Bu arada bişey merak ediyorum. Pili çıkmayan telefonlar donduğunda yada kilitlendiğinde ne yapılır. Bataryanın bitmesi mi beklenir ?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

S4 ve One için hemen hemen aynı telefon diyor arkadaş. Ama şu gerçek estetik açıdan çok güze htc telefonları. Zamzung artık biraz değiştirmeli görünümünü. Bu arada bişey merak ediyorum. Pili çıkmayan telefonlar donduğunda yada kilitlendiğinde ne yapılır. Bataryanın bitmesi mi beklenir ?

Düşündüğün gibi bir donma yaşanmaz abi. Ancak olduğunu varsayalım, güç tuşuna basılı tutulur, kendini resetler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Samsung'un android dünyasındaki başarısını sağlayan kendine özgü birkaç detay var.

Örneğin, bugüne kadar çıkan tüm galaxy/note serisi değişebilir pile sahip. Ayrıca arttırılabilir hafızadan hiç vazgeçmedi. Mesela bunlar benim için önemli detaylar. Telefon hiç kilitlenmese de, hafızası hiç dolmayacak olsa da ben sınırlanmak istemem hiçbir zaman. Yine şebeke üstünden görüntülü konuşma desteği veren tek marka olarak Samsung var.

Yakında belki Samsung'da modaya uyarak monoblok gövdeli telefonlar üretebilir. Bununla beraber bunu Galaxy'ye değil yeni çıkaracağı seriye uygulayacaktır sanırım.

Samsung'un plastik kapakları ve gövdesi için çok laf edilir ama Samsung bu serilerin ana materyallerini serinin devamı niteliğinde bozmuyor, genleriyle oynamıyor. Normal kullanımda ise ısınmayı en iyi sönümleyen malzemeyi kullanarak bu şikayetleri ortadan kaldırıyor. Ayrıca sar değerinde de resmi olarak açıklama yapmasa da bu şekilde düşüş yaşadığını düşünüyorum. Oldukça düşük sar değeriyle note2 kullanıyorum. Psikolojik olarak kendimi daha rahat hissediyorum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bizde olmaz öyle şeyler :D  kırkyılda bir olursada Zafer zaten yapılması gerekeni yazmış :)

Samsung'un android dünyasındaki başarısını sağlayan kendine özgü birkaç detay var.

Örneğin, bugüne kadar çıkan tüm galaxy/note serisi değişebilir pile sahip. Ayrıca arttırılabilir hafızadan hiç vazgeçmedi. Mesela bunlar benim için önemli detaylar. Telefon hiç kilitlenmese de, hafızası hiç dolmayacak olsa da ben sınırlanmak istemem hiçbir zaman. Yine şebeke üstünden görüntülü konuşma desteği veren tek marka olarak Samsung var.

Yakında belki Samsung'da modaya uyarak monoblok gövdeli telefonlar üretebilir. Bununla beraber bunu Galaxy'ye değil yeni çıkaracağı seriye uygulayacaktır sanırım.

Samsung'un plastik kapakları ve gövdesi için çok laf edilir ama Samsung bu serilerin ana materyallerini serinin devamı niteliğinde bozmuyor, genleriyle oynamıyor. Normal kullanımda ise ısınmayı en iyi sönümleyen malzemeyi kullanarak bu şikayetleri ortadan kaldırıyor. Ayrıca sar değerinde de resmi olarak açıklama yapmasa da bu şekilde düşüş yaşadığını düşünüyorum. Oldukça düşük sar değeriyle note2 kullanıyorum. Psikolojik olarak kendimi daha rahat hissediyorum.

Saygılarımla.

Genle oynaması lazım, zira genlerde bağlantı hatası var, değişim şart  : :D tiple, kartla, donanımla olmuyor böyle şeyler, stok için hafıza lazımsa OTG den 32gb lik flasha çekerim olur zaten :)

Zamzung bırak değişimi, modernize edilmiş bir geriye dönüşe geçiyor :)

http://www.androidpit.com.tr/samsung-kapakli-telefon-w2014

samsung-w2014-1.jpg

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Saygılarımla.

Galaxy böyle geldi böyle gider abi. Eğer yeni bir seri çıkarsa ben tasarımın radikal ve dediğin gibi monoblok bir yapıda olacağını düşünüyorum.

Arttırılabilir hafızanın cihazlara konulmamasını ise tamamen ticari beklenti ile bağdaştırıyorum. Yoksa tasarıma bir negatifliği yok.

Yorum bağlantısı
Tahir Öztan

bende yeni aldım HTC ONE telefondan çok memnunum ama 4.3 güncellemesi hala gelmedi.güncellemeyi alan arkadaş var mı acaba.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

bende yeni aldım HTC ONE telefondan çok memnunum ama 4.3 güncellemesi hala gelmedi.güncellemeyi alan arkadaş var mı acaba.

Önümüzdeki hafta galiba, dingilterede dağıtımda şuan, cid ve imei ye göre sıra bekliyoruz artık :)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Ali abi bu One 'ı en uygun nereden alabiliriz ?

hepsiburada.com 1800 diyor, 150 TL puanla 1650'ye geliyor.

kliksa.com 1750 diyor, 100 TL puanla 1650'ye geliyor. Daha aşağısını söyleyen siteler de güvenilir değil.

Bir de bir ara serilerden bahsetmiştin. Hangi seriyi almamız lazım ve bunu neresinden anlarız?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hepsiburada dan al bence, ht yada fa serisi ve 37 üstü serilerden al, HT37-38-39 gibi mesela, bu numara kutunun yanındaki barkodda ve telefonun özellikleri menüsünde yazar.

Mesela bu resimdeki (resmi netten bulun artık kardeşim :)) alet FA35serisi, açılımı şu FA35BW9= (3) 2013 (5) 5. ayın (B)2. günü üretilmiş, FA hTC nin yeni fabrikası, HT eski fabrikası demek, bu önemli değil, FA yada HT lerin 37 ve üstü serilerini al, şuan HT39 ve üstü seriler olmalı, sakın 33-34 serisi alma, gerçi Hepsiburada da bunlar kalmamıştır ama dikkat et.

HA=Hsinchu, Taiwan

HT=Taoyuan, Taiwan

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Hepsiburada dan al bence, ht yada fa serisi ve 37 üstü serilerden al, HT37-38-39 gibi mesela, bu numara kutunun yanındaki barkodda ve telefonun özellikleri menüsünde yazar.

Mesela bu resimdeki alet FA35serisi, açılımı şu FA35BW9= (3) 2013 (5) 5. ayın (B)2. günü üretilmiş, FA hTC nin yeni fabrikası, HT eski fabrikası demek, bu önemli değil, FA yada HT lerin 37 ve üstü serilerini al, şuan HT39 ve üstü seriler olmalı, sakın 33-34 serisi alma, gerçi Hepsiburada da bunlar kalmamıştır ama dikkat et.

Bravo abicim teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Değerli bir bilgi. Bence ilk mesaja eklenmeli. Teşekkürler Ali Bey.

Saygılarımla.

Aslında bu konuları iyi kullanamıyoruz değil mi abi?

Yani donanımhaber'deki gibi ilk mesaja tüm detayları not almak, güncel tutmak lazım. Şimdi bu konu 20 mesajlık tam 18 sayfa. Ancak görüldüğü gibi seri konusunu tekrar dillendirmek zorunda kaldım. Aradığını bulmak eziyet.

Bir ara ben fırsat bulursam bu konuyla ilgileneyim en iyisi. Bir yerde toplarım, moderasyon da ilk mesaja günceller. Derli toplu ve daha değerli olur.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Aslında bu konuları iyi kullanamıyoruz değil mi abi?

Yani donanımhaber'deki gibi ilk mesaja tüm detayları not almak, güncel tutmak lazım. Şimdi bu konu 20 mesajlık tam 18 sayfa. Ancak görüldüğü gibi seri konusunu tekrar dillendirmek zorunda kaldım. Aradığını bulmak eziyet.

Bir ara ben fırsat bulursam bu konuyla ilgileneyim en iyisi. Bir yerde toplarım, moderasyon da ilk mesaja günceller. Derli toplu ve daha değerli olur.

Evet Zafercim. İlk mesajın, telefonun özellikleri, görseli, kısayolları, varsa spesifik detayları(one sorunsuz seri gibi) bilgileri içermesi bilgiye hızlı ulaşma bakımından önemli. Tabi ki donanım haberdeki gibi her modelde derinlemesine teknik bilgi sahibi kişi sayısına ulaşılması imkansız. Bu açıdan her konuyu böyle derlemek çok zor.

Forum potansiyeli ise tarafsız ve önyargısız olarak görüş bildirmeye müsait. Konularına çok hakim arkadaşlarımız var ve teknoloji bölümü altında onlarca farklı marka, model cihazın arşivi mevcut. Otomobil ağırlıklı bir forum olsak da, bu alt başlığı derli toplu hale getirebildiğimizde, donanım haber, sdn, turkey forum gibi bu işin başvuru merkezi haline gelen forumlarla aklı başında analitik değerlendirmelerle rekabet edebiliriz.

Yine belli konularda yani araç modelleri, elektronik cihazlar, gibi konular diyelim, bir konu başlangıç formatı hazırlanabilir. Konu sahibi yok bizde ama ilk açacak kişi bu formata mümkün olduğunca uyarak ve bilgi derleyerek konuyu açabilir, başka kullanıcıların konuya ilave bilgileri öm ile yöneticilere iletilebilir, ilk mesaja ekleme olabilir. Bunun yapılabilirliği nasıl olur bilmiyorum.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Hali hazırdaki konular için bunu yapabiliriz. One, G2 gibi konularımız mevcut ve yoğun.

Bakalım belki fırsat bulursam denerim.

Yorum bağlantısı

Hali hazırdaki konular için bunu yapabiliriz. One, G2 gibi konularımız mevcut ve yoğun.

Bakalım belki fırsat bulursam denerim.

Bismillah diyerek başlamak lazım tabi bir yerden. Mesela Mert (Boran) aslında güzel bir başlangıca imza attı, kullanıcıları belirleyerek. İlk mesajda olması gereken bilgilerden bu sa:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Bugün teyzemin oğluna g2 almaya gittik.biraz inceledim cihazı.kamerasını açtım ve benimkini de açıp yan yana getirdim.teyzeoglu direk telefoncuya dönerek HTC one varsa onu getir bunu almayacağım dedi. :) telefoncu abi o cihazdan kalmadı deyince ayrılmak zorunda kaldık.

Sadece kameraya bakıp seçim yapıyorsanız daha çok yanılırsınız derim ben. 

Kamera bu kadar önemliyse Lumia 1020 almalısınız.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...