İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Kapıya Yapılan Ikinci Fitil

Yasin Çelik

Recommended Posts

Engin Karadayan

1 seneyi geçti , hala kapılarım kapanmıyor..Önümüzdeki ay çöpe atacam.

Hiçbir sıkıntı yaşamadan kullanıyorum

Yorum bağlantısı
Cihan Kalmaz

Dostum çıkmasını almanı tavsiye ederim. Kapılarım çok iyi kapanıyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Allah Allah, ben sıfır alıp taktım, hatta kapıları az daha içeri ve yukarı doğruda ayarladığım halde şak diye kapanıyor, sizde nasıl olmuyor anlamış değilim.

Bu arada marşbiyellerden de ses alıyor, bu kısmın içteki delikleri siyah bir bantla kapatılmış, acaba marşbiyelin içine poliüretan köpük sıksak sesi engellermi?

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hımm doğru olabilir, bende düşünürken sen yazmışsın, bu kısma dışardan bakarsan altında havalandırma delikleri olduğunu göreceksin, demekki kapatırsak dediğin gerçekleşir, bunu yapmayı unuttum bile artık :biggrin:

Yorum bağlantısı
Doğan Özkan

Bende hiçbir sorun olmadı, 2 ay sonta kapılarda rahat rahat kapanmaya başladı...

Demekki bizde kapı boşluğu daha fazlaymış, ford sizin araca bilerek fitili yarım takmış. Ford bu yapar... Kapılar bile standart değil..

Yorum bağlantısı
Selman Sürücü

Konuyu baştaan sona okudum ve çalıştığım firmalardan küçük bir araştırma yaptım kendi aracıma almak orjinal sosa marka clıo ön arka sağ sol fitiller 75 tl ye geliyor isteyen arkadaşlar benimle irtibata geçebilirler.

bagaj için olanlar ise 25 tl de o ama clıo ile fiesta uyarmı bilmem.

Yorum bağlantısı
Mehmet AVCI

Arkadaşlar son durum nedir? Fitilden almayı düşünüyorum da alan arkadaşlar memnunlar mı? En uygun nerden alabilirim?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Osman Demirbaş

ben 2 haftadır kullanıyorum.çok memnunum.110 tl ye satın aldım.

Yorum bağlantısı
Mehmet AVCI

Ya anlamış değilim. Bugün sanayiye gittim. 2004 clio symbol ön kapı fitilini denemek için taktık fkat kapı kapanmıyor. zorladım ilk kademe kapadı yani kapı tam kapanmıyor. acaba fitilin fazlalığını kesmedim(adam kesersen geri almam demişti) ondan mı? Bu arada 110 tl ye alan arkdaşım sosa marka mı yani orjinal mi? yan sanayi mi? bana orjinal sosa markayı 130 tl dediler.

Yorum bağlantısı
Gürhan Onaylı

Hafta sonu bende fırsatım olursa serum takmayı düşünüyorum nasıl faydası olurmu

Yorum bağlantısı
Osman Demirbaş

Ya anlamış değilim. Bugün sanayiye gittim. 2004 clio symbol ön kapı fitilini denemek için taktık fkat kapı kapanmıyor. zorladım ilk kademe kapadı yani kapı tam kapanmıyor. acaba fitilin fazlalığını kesmedim(adam kesersen geri almam demişti) ondan mı? Bu arada 110 tl ye alan arkdaşım sosa marka mı yani orjinal mi? yan sanayi mi? bana orjinal sosa markayı 130 tl dediler.

orjinal sosa markaydı.reno paçacıdan aldım.beyaz poşetde üzerinde büyük bir harf vardı.s miydi tam hatırlamıyorum

Yorum bağlantısı
Osman Demirbaş

sorun yok.Kapılar daha tok ve titreşimsiz kapanıyor.Özellikle şoför kapısı tok bir sesle kapanıyor.

takan döşemeci bile inanamadı.Kapanmasa ayar çekeriz demişti.ama ayar çekmesine gerek kalmadı

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Yanlış anlamadıysam tek kapı için bu fiyat.. 32.5x4 =130 tl ye gelicek ..

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Hafta sonu bende fırsatım olursa serum takmayı düşünüyorum nasıl faydası olurmu

Sakın ha!Hem hiçbir işe yaramıyor hem de takarken fitile zarar verme ihtimali oluyor.Takarken ben 1 kutu wd-40 sökerken bir kutu wd-40 bitirdim.

Yorum bağlantısı
Mehmet AVCI

Engin bey, "sakın ha!" derken ne dmek istediniz? Anlayamadım

Yorum bağlantısı
Gürhan Onaylı

Sakın ha!Hem hiçbir işe yaramıyor hem de takarken fitile zarar verme ihtimali oluyor.Takarken ben 1 kutu wd-40 sökerken bir kutu wd-40 bitirdim.

Forumda işe yaradığını okumuştum sizin deneyiminize güvenerekten yapmaktan vazgeçtim.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Birçok değişik marka model arabaya biniyorum. Çoğunun fitilleri bzim arbaya uyacak gibi duruyor. Clio fitilleri yerine başka fitillerde denenebilir. Belki kapılardaki zor kapanma problemide çözülmüş olur.

Yorum bağlantısı
Orçun İnce

Bizim araçlarda çift fitil var fabrikasyon, isteyen olursa fotoğraflarını paylaşabilirim, yada markasına bakabilirim?

Yorum bağlantısı
Ekrem YÜNLÜ

çok güzel olmuş elinize sağlık....siteyi çok inceleyemedim yazdıysanızda tekrar yazarsanız sevinirim...fitili nerden kaç paraya bulabişliriz...

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Bizim araçlarda çift fitil var fabrikasyon, isteyen olursa fotoğraflarını paylaşabilirim, yada markasına bakabilirim?

Benim arabayada fabrikasyon olarak ön kapılara çift fitil koymuşlar. Arkalarda yok. Nasıl iş anlamadım.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Wd-40 la fitilinde ömrünü bitirmişsiniz, çifte zarar olmuş bu serum işi.

Yorum bağlantısı
Mehmet AVCI

Arkadaşlar bugün clio fitilinden aldım şoför kapısına taktım fakakt sonuç hüsran. Kapı kapanmıyor desem yeridir. çok hızlı ve destekli kapatırsam kapanıyor fakat kasıyor. Açarken tak diye atıyor kendisini. Büyük bir umutla yapmıştım ama olmadı. yarın arka kapıya da deneyeceğim belki orada farklı olur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...