İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Kapıya Yapılan Ikinci Fitil

Yasin Çelik

Recommended Posts

Orçun İnce

Benim arabayada fabrikasyon olarak ön kapılara çift fitil koymuşlar. Arkalarda yok. Nasıl iş anlamadım.

bizim ki tek kapı ya ordan kurtardık :D

Yorum bağlantısı
Cihan Kalmaz

Arkadaşlar ben 2 aydır kullanıyorum çok memnunum. Ankara yıldız çıkmacılar sitesinde bir sedan clio symbol üzerinden bizzat kendim söktüm. Evin önünde 20 dk da taktım. Kapılar müthiş kapanıyor. Lop diye. Kapılarının kapanmadığını söyleyen arkadaşlara şaşırıyorum. Ayar falan gerekiyor olmasın?

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Arkadaşlar ben 2 aydır kullanıyorum çok memnunum. Ankara yıldız çıkmacılar sitesinde bir sedan clio symbol üzerinden bizzat kendim söktüm. Evin önünde 20 dk da taktım. Kapılar müthiş kapanıyor. Lop diye. Kapılarının kapanmadığını söyleyen arkadaşlara şaşırıyorum. Ayar falan gerekiyor olmasın?

Sizin aldığınız fitil sanırım kullanılmış ve ezilmiş bir fitil ?

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Kaça aldınız acaba?.

Geçen ford ve pejo hurdacılarını gezdim manifoltun dışındaki turbonun yanınındaki ısı keçesini bulmak için. Keçeyi de bulamadım fitil bakmakta aklıma gelmedi.

Yorum bağlantısı
Mehmet AVCI

Valla arkadaşım yakın olsanda kendi gözlerinle görsen. Az buçuk olsa ayarla halledilir ama nerdeyse hiç kapanmıyor. Yoksa baya heveslenmiştim. Çıkma fitil bulsam olur mu acaba?

Arkadaşlar orjinal sosa marka clio sembol ön kapı fitili elimde patladı. Bağajda duruyor. İhtiyacı olan bir arkadaş varsa gönderebilirim.

Yorum bağlantısı
Cihan Kalmaz

Valla arkadaşım yakın olsanda kendi gözlerinle görsen. Az buçuk olsa ayarla halledilir ama nerdeyse hiç kapanmıyor. Yoksa baya heveslenmiştim. Çıkma fitil bulsam olur mu acaba?

Arkadaşlar orjinal sosa marka clio sembol ön kapı fitili elimde patladı. Bağajda duruyor. İhtiyacı olan bir arkadaş varsa gönderebilirim.

Sosa marka yüzünden olabilir. Çıkmasını bi denemek lazım. imkanınız varsa çıkmacıya gidip bi deneyin

Kaça aldınız acaba?.

Geçen ford ve pejo hurdacılarını gezdim manifoltun dışındaki turbonun yanınındaki ısı keçesini bulmak için. Keçeyi de bulamadım fitil bakmakta aklıma gelmedi.

Söylemeyi unutmuşum. 80 TL

Sizin aldığınız fitil sanırım kullanılmış ve ezilmiş bir fitil ?

Evet kullanılmış ve biraz eğilmiş gibi. Ama yıpranmamış temiz.

Yorum bağlantısı
Soner Özdemir2

Merhabalar,

Ben de bu haftasonu aldım ve taktım.

Kapıların sesleri değişti, 90 üstü giderken içeri gelen rüzgar sesi kesildi. Onun haricinde çok bir mucize beklememek lazım:)

Kapı kapanmalarında bence bir sıkıntı yok, biraz ezilince tam olacak gibi.

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

ben fiesta van aracıma uygulamak istiyorum acaba uygulayan var mı kaç adet fitil almam gerek. çıkma mı alayım yoksa sıfır mı

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz
(düzenlendi)

yarın tüm günüm boş ve yaza hazırlık için aracımla uğraşıcam klima vs. kapı fitili içinde zamanım olucak van araca uygulama yapan hiç olmadı mı 3 adet çıkma clio fitili alsam yeterlimidir ?

tarihinde Taner Gündüz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Batuhan Kılıç

Maslak Atatürk Oto Sanayi 2. kısım no 1226 starlas, 100 lira 4 kapı takma falan herşey içinde, fitilci zaten genel olarak her türlü fitil var, ben de bugün gittim yaptırdım, zaten fiestanızla gelip kapısında durunca anlıyor durumu :) istanbul da yer arayanlar gidebilir

Yorum bağlantısı
Mehmet AVCI

Osman bey merhaba. Fitilleri taktıktan sonra kapanmayla ilgili bir sorun oldu mu? Kafayı yiycem valla. Herkes yaptırıyor birşey yok ben taktırdım kapı kapanmadı. Osman bey aldığınız fitilin markası nedir? çıkma mı?

Yorum bağlantısı
Osman Demirbaş

Osman bey merhaba. Fitilleri taktıktan sonra kapanmayla ilgili bir sorun oldu mu? Kafayı yiycem valla. Herkes yaptırıyor birşey yok ben taktırdım kapı kapanmadı. Osman bey aldığınız fitilin markası nedir? çıkma mı?

Mehmet Bey bende sorun olmadı.

Sosa marka clio kapı fitilleri.Sıfır aldım 120tlydi sanırım.Sanayide benim ustanın tanıdığına taktırmıştım.

3 - 5 cm fazlalığı oluyor onuda keserek hallediyorsunuz.Kapanmada bir sorun yok.ayar bile yapmadık.fotoğrafınıda ekledim

memnunum yani

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sosa marka dışında sorun çıkıyor, en güzeli bu marka almak.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hakan YEŞİLYAPRAK

fitilleri geçen hafta değiştirdim, sosa marka aldım, toplam yarım saatte hepsini değiştirdim, kapılarda kapanırken zorlanma yok, sadece eskiye göre biraz sert kapatıyorum ama oda öyle çok sert çekip kapatma değil, eskiden baya bir rüzgar sesi alıyordu ama şimdi ciddi oranda azalma var, çocuklar bile ses olayını ben bir şey söylemeden fark ettiler, sosa dışındaki markalara da baktım, sosa daha yumuşak ve kaliteli, fiyatı 120 TL civarında (takımı) söküp takması zaten elinden az bir iş gelen için çok kolay, bence yapılmasında fayda var..

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Erdem Erciyas

Geçen hafta itibariyle kapı fitillerimi değiştirdim. Megane 2 kapı fittilleri zahmetsizce oldu 30 dk sorunsuz bi şekilde montajını yaptım.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hakan Subay

bnede bugün itibari ile fitillerimi takmış bulunmaktayım kapılarda zorlama var hernekadarda zorlanma yok diyenler olsada sonuçta tek fitili çıkarıp çift fitil takılıyor buda tabıkı kasmaya neden oluyor kaportacım 1- 2 ay geçsın fitiller alışsın daha sonra kapılara bir ayar yaparız dedı ve ses azalma olayına gelelelım ben hiç bir fark göremedım acaba benmi anlamadım forumda okadar insan sesın kesıldıgını söylemiş sanırım benden kaynaklı ama yinede kapıları kapatırken o tok ses için degerdı yinede fikir yaratıcı teşekkur ederım

sayg

Yorum bağlantısı
Ahmet Murat Güçlü

konudan uzun zamandır haberım olmasına ragmen fırsat bulup yaptıramadım bu ara musaıtım.Ankarada sosa marka fıtıl satan uygulayan yer tavsıyesı ıstıyorum daha once gıdıp yaptıran uyelerden.Bu ısden haberı olmayan bırısıne gıdıp kotu bı işçilikle karşılaşmayayım.=)Bu arada 2000 sonrası clio yada megane 2 fitili arayacagım dimi.Tesekkurler

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Melikay Çetin

Sosa marka dışında sorun çıkıyor, en güzeli bu marka almak.

Ali abi konuyu daha yeni okuma fırsatım oldu. Siz bu uygulamayı yaptığınız için yapılışı hakkında bir kaç sorum olacak. Öncelikle kapının iç tarafındaki plastiği çıkartıyoruz ve daha sonra çıkarttığımız yere aldığımız sosa marka clio 1, clio 2 kapı fitilini takıyoruz öyle mi ? Bu çıkardığımız orjinal plastik parça elimizde kalacak yani kullanılmayacak bir daha ?

Yorum bağlantısı
Melikay Çetin

Aldığımız fitili takmak için çıkartmamız gereken parça bu mudur ? Bu parçayı çıkarttıktan sonrada çıkarttığımız yere yeni fitili takıp fazlalığı kesiyor ve iş bitmiş oluyor sanırım doğru mudur acaba ?jz7r1.jpg

Yorum bağlantısı
Alkan Koca

bende değiştireyim daha önce okumuştuk nasıl yapıldığını pek çözemedim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...