İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Kapıya Yapılan Ikinci Fitil

Yasin Çelik

Recommended Posts

Yaşar Akyalçın

bizim fiesta 2005 model kapı içi fitili değilde sert plastik gibi birşey var araca fitil uygulaması yapılabir mi..

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Uğur Samyeli
(düzenlendi)

Bununla ilgili bir soruda ben sorayım.Kapı fitillerini 2004 clio Sosa marka fitillerle değiştirdim bende.Fakat hala rüzgar sesi far içeride,dikkat ettimde galiba kapıdaki fitil de skimiş,tam örtüşmüyor yeni fitille.Bunu değiştirmek gerekir mi nereden bulurum.Bi kaç yere baktım ama bulamadım...Yoksa tekrar kapı ayarlarımı yapılmalı???

tarihinde Uğur Samyeli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

kapı fitillerinın degisimi kac tl olur* bilginiz var mı?

4 kapı için 80-100 TL civarında diye biliyorum.

Yorum bağlantısı

İski binasının arkasındaki yedek parçacıları diyorsunuz; oradaki bütün parçacılara girmek lazım bu fitil için.Teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Taner Erbay

merhabalar 2006 fiestama orjinal standart profil üretimi sosa marka ikinci fitili taktım. takımı 120 tl manisa sanayisinde mevcut. yol sesinde bariz azalma olmadı cunku lastiklerim tahta gibi. 185 55 r15 michelin pilotlarıda taktıgımda umarım azalacaktır. ayrıca kapıda kapanmama gibi bir sorunda yok cunku fitili taktığımız yerler zaten bomboş, boşluklar kapandı yani. keyfili forumlar. 

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Taner yol sesinde elbetteki azalma olmaz,onuniçin tabana ve göğüse iyi bir izolasyon işlemini yapman gerekiyor...Hatta bende rüzgar sesi bile tam kesilmedi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Erbay

benim dunlop 2010 üretimi ve artık bitmiş durumda cokta sertleşti. ama benim ayrıca ön camın önundeki plastik ızgara ve alt havuzuda kırık paramparca onuda söktürüp plastik kaynagı yaparak üzerine izole malzemesini tekrar yapıştırıcam. tabanada bu battaniye gibi malzemelerden cekicem. :) Uğur  abi göğüse nasıl izole çekicez olacak iş değişki o ???

ama lodoslu ve veya saganak yagmurlu havalarda dışarda olup biten artık beni rahatsız etmiyor. ve aracıma yazın toz girecegini sanmıyorum. cidden olması gereken birşey ikinci fitil. kim paylaştıysa Allah razı olsun. 

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

benim dunlop 2010 üretimi ve artık bitmiş durumda cokta sertleşti. ama benim ayrıca ön camın önundeki plastik ızgara ve alt havuzuda kırık paramparca onuda söktürüp plastik kaynagı yaparak üzerine izole malzemesini tekrar yapıştırıcam. tabanada bu battaniye gibi malzemelerden cekicem. :) Uğur  abi göğüse nasıl izole çekicez olacak iş değişki o ???

ama lodoslu ve veya saganak yagmurlu havalarda dışarda olup biten artık beni rahatsız etmiyor. ve aracıma yazın toz girecegini sanmıyorum. cidden olması gereken birşey ikinci fitil. kim paylaştıysa Allah razı olsun. 

Taner izolasyonla ilgili formda bir araştırma yaparsan var olduğunu göreceksin...

Yorum bağlantısı
Ömer Tuncay

Bende fitilleri değiştirmeyi düşünüyorum. Önler zaten iyice ezilmiş. Arkada sadece kapıda var. İç kısmada alacağım. Birde bu soğuk kış günlerinde arkada oturanlar kapıyla kendi arasına mont koyuyor, çünkü epeyce soğuk geliyormuş. İnşallah ses olayı da biraz azalır.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Benim ön kapılar orjinal çift fitil. Farklı bir fiestaya binip kornaya bastığımda sesi hemen yanımdaymış gibi duyuyorum. Benim arabada korna sesi çok daha az geliyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Nerde yaptırdınız?kaça mal oldu?

Ben yaptırmadım. Ön kapılar fabrikasyon çift fitilliydi ama birdefasında sanayide fiestaya uyan clio fitili sormuştum. Tanesine 25tl civarı demişlerdi.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

komplesı nekadar tutar?

4 x 25 'ten 100 lira civarı tutar. Pazarlık yapılırsa daha düşük bile tutabilir. Çıkmasını bulursanız, yırtık falan yoksa çıkma bile alınabilir. Alırken çok sert olmamasına dikkat edin. Yumuşak olsunki kapı rahat kapanabilsin. Bazı arkadaşlarda aracının kapılarının çok sert vurarak kapandığını gördüm. Bazı fitiller çok sert. Alışana kadar 3-4 ay geçer. Kapıyı kapatmasıda sıkıntı. Sürekli çok sert vurmanız lazım.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Uğur Samyeli
(düzenlendi)

Ya arkadaşlar.Bende Sosa marka Clio fitili alıp dört kapıyıda değiştirmiştim.Fakat rüzgar sesi hala var,yani tam olarak kesmedi.Arkadaşlar yazmışlardı,bide fitilin içine serum hortumuda takmak mı gerekiyor sesi kesmek için???????????Birde şu sağ arka kapıdaki içteki üçgen biçimindeki kelebek cam plastiği ses yapıyor.Değiştirmek mi lazım,yoksa başka bi kamuflaj yöntemi varmı acaba??

tarihinde Uğur Samyeli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin
(düzenlendi)

Ya arkadaşlar.Bende Sosa marka Clio fitili alıp dört kapıyıda değiştirmiştim.Fakat rüzgar sesi hala var,yani tam olarak kesmedi.Arkadaşlar yazmışlardı,bide fitilin içine serum hortumuda takmak mı gerekiyor sesi kesmek için???????????Birde şu sağ arka kapıdaki içteki üçgen biçimindeki kelebek cam plastiği ses yapıyor.Değiştirmek mi lazım,yoksa başka bi kamuflaj yöntemi varmı acaba??

Hocam kelebekten gelen sese en iyi çözüm silikon sprey. Benim eski Fiesta'da da aynı sorun vardı. İnce bir plastik sürtmesi sesi yapardı. Ben yılda 2 defa sprey sıkar sorunu çözerdim.

tarihinde Süleyman Çetin tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Bizim arabanın da ön tarafında çift fitil arka tarafında tek fitil uygulaması var. Arabam 2005'in dokuzuncu ayı. Tükiye'ye gelince yapacağım ilk işlerden biri o olacak.

Yorum bağlantısı
Taner Erbay

ben tabanı içerden komple keçe kaplayarak sesi kestim. cokta memnunum lastikleride michelin taktım. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...