İçeriğe Yönlendir

Yeni Arabam; T5 Multivan

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

Zaten warex aslı düğmeli kumanda sonradan çıktı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Zaten warex aslı düğmeli kumanda sonradan çıktı

Piyasada kumandasız hiç görmedim. Şimdi ben egzozcuya kumandasız yap dediğimde elektrik kablosu çekse içeriye düğme yapsa. Trafik polislerinin elindeki o kumanda benim egzozu açarmı ? 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Servet Aydın yazdı:

Elektro vana mı aç kapa yaşayan zımbırtı 

Bunun aynısının egzoz içinde olanı, bu şekilde arabanın altına eğilip bakıldığında görünmüyor normal susturucu şeklinde 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ebrar Tüfek yazdı:

Piyasada kumandasız hiç görmedim. Şimdi ben egzozcuya kumandasız yap dediğimde elektrik kablosu çekse içeriye düğme yapsa. Trafik polislerinin elindeki o kumanda benim egzozu açarmı ? 

Mantıken bir alıcı olmayıp manuel olarak açıp kapatacağın için, kumanda bir cacığa yaramaz bence. Açma kapama tuşunu alıcı olarak göremez ki basit bir anahtar olarak kalır. Kapalıyken elektrik kesilir aktif olmaz bence. Tabi elektronik devreden çok anlamam ama düz mantık gidiyorum. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ebrar Tüfek yazdı:

Açmaz ben Fiesta da kendim yaptım montajı çalmaktan aldık elektrik

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Sinan Akgöl yazdı:

Bu videodaki sistemde çok kötü be ses hiç güzel değil  Ebrar.

Abi onu örnek attım servet abiye sistemi göstermek için bilerek açık sistem olanı attım yoksa tabi böýle kasap işi olmaz

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Açmaz ben Fiesta da kendim yaptım montajı çalmaktan aldık elektrik

İstediğim her kumandalı egzoza bunu yapabilirmiyim yoksa senin dediğin sistemde ayrı egzoz mu kullanılıyor. Egzozcuya ne diyeceğim bunun için 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ebrar Tüfek yazdı:

Abi onu örnek attım servet abiye sistemi göstermek için bilerek açık sistem olanı attım yoksa tabi böýle kasap işi olmaz

Aman gözünü sevim :) 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Elektrovana var. Direk 12volt ile kumanda edilir. Pedalın dibine sviç, dip gazda aktif olur misal. Arada bir tane de anektar. Gizli kapaklı bir yerde kalacak. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Servet Aydın yazdı:

Elektrovana var. Direk 12volt ile kumanda edilir. Pedalın dibine sviç, dip gazda aktif olur misal. Arada bir tane de anektar. Gizli kapaklı bir yerde kalacak. 

Genelde dip gazda kullanmadığım için sviç çok kullanışlı olmaz benim için, egzozcuya gidip ne söylemem gerekiyor ? Anahtar aç kapa şeklinde olanmı yoksa butonlu olanmı kullanmam gerekli. Anahtarı koltuğun alt çaprazına sokarım :)

Sinan Akgöl yazdı:

Aman gözünü sevim :) 

Onu takmak zaten nasıl bi fantazi anlamadım, amaç zaten polisden gizli şekilde ses almak, polis altına baktığı anda görür o mekanizmayı. :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Dip gaz harici rahatsızlık verecek ama öyle gezersen. Seni değil çevreyi düşünüyorum. 

Ha boş yolda filan dersen içeri kablo çekip anahtar ile 12volt verin kafi 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Buna gerçekten ihtiyaç varmı ?  orjinal egzos devam et. Bence başka şeylere yönel. Mesela tavana port bagaj, belki tavan cadırı. Araç içi kamp seti mat ocak felan :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Dip gaz harici rahatsızlık verecek ama öyle gezersen. Seni değil çevreyi düşünüyorum. 

Ha boş yolda filan dersen içeri kablo çekip anahtar ile 12volt verin kafi 

O şekilde sürekli gezmeyeceğim zaten insanlara rahatsızlık vermek gibi bir niyetim yok, her gün boş yollarda otoyollarda ve şehirler arası yollarda araba kullanıyorum, sürekli arkadaşlarla buluşur arabaları yıkarız mesela. Araba kullanmayı çok severim, araba kullanırken zevk almayı da çok severim. Yerleşim yeri olmayan yerler de açıp kulağımın pasını sileceğim, rizede ikizdereden yerelmaya dönüp yaylaya doğru çıkarken 3 tondan fazla ağırlığın rampada çıkartacağı sesi dinlemek isterim camları sonuna kadar indirip...

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
Ekleme
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Buna gerçekten ihtiyaç varmı ?  orjinal egzos devam et. Bence başka şeylere yönel. Mesela tavana port bagaj, belki tavan cadırı. Araç içi kamp seti mat ocak felan [emoji4]
İhtiyaç yok, kimseyi rahatsız etmeyeceğim yerlerde araba kullanırken daha çok zevk almayı istiyorum sadece :) Tavana port bagajı alacağım kesinlikle. Mayısa doğru alırım köye gitmeden önce. Hatta thule marka çok pahalı, ince uzun tipte olan bir yerli port bagaj alıp, kaportacıda piyano siyahına boyatarak üzerine reklamcıdan thulenin orjinal amblemini sticker olarak çıkartıp üzerine yapıştıracağım. Orjinal thule gibi gözükecek ama yarı fiyatına gelecek. Bu arada multivana port bagaj çok yakışır :) Kamp malzemeleri var evde duruyor dayımla gidiyoruz kampa ama daha mevsimi gelmedi multivanla gidemedik seneye kaldı.d1c88edc9f142a66a3f9c5dc38596003.jpgd2e080be367130d38919e90c8c4bfeff.jpg
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Bluetooth veya wi-fi ile bağlantı yap diyeceğim ama dilim varmıyor sonuçta bizleri,  çevreyi rahatsız edecek tıpkı çakma led farlar gibi.😥 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bluetooth veya wi-fi ile bağlantı yap diyeceğim ama dilim varmıyor sonuçta bizleri,  çevreyi rahatsız edecek tıpkı çakma led farlar gibi.😥 

Trafikte bağıra çağıra gezen hondacılar tarzı birşey olacak zannettiniz heralde evde hastam var şehir içinde egzoz sesi duyduğumda ağzımdan pek güzel şeyler çıkmıyor. Aynı şeyi kendim de yapacak değilim. Bunu takınca 24 saat şehir içinde ortalığı inleterek gezeceğim anlamını çıkartmanıza gerek yok :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Konsol da boş tuş varsa uygun tuşu al tak. Bu arada bu sistem spor Audi vs de opsiyonel alınıyor

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Konsol da boş tuş varsa uygun tuşu al tak. Bu arada bu sistem spor Audi vs de opsiyonel alınıyor

Konsolda 2 3 tane boş tuş yeri var ama çevirmede arabayı ararlarsa bu ne diye sorarlar o yüzden koltuk altına diye düşünüyodum, eski corollanın plaka 34 dü samsun girişinde arabadan indirip heryeri aradılar şimdi ki de 61 plaka olunca yine arama yapılır diye çekiniyorum 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)
Ebrar Tüfek yazdı:

Konsolda 2 3 tane boş tuş yeri var ama çevirmede arabayı ararlarsa bu ne diye sorarlar o yüzden koltuk altına diye düşünüyodum, eski corollanın plaka 34 dü samsun girişinde arabadan indirip heryeri aradılar şimdi ki de 61 plaka olunca yine arama yapılır diye çekiniyorum 

Göz önündekine bakmaz gizli saklı arar :) beni bı kere aradı öyle bende düğme yoktu. dedim düğme bulaman bu st paket. Bı daha seni görmeyeyim dedi saldi.  :)

tarihinde Mustafa Tüfekçi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Göz önündekine bakmaz gizli saklı arar :) beni bı kere aradı öyle bende düğme yoktu. dedim düğme bulaman bu st paket. Bı daha seni görmeyeyim dedi saldi.  :)

Şimdi bu konuları dışarıdan herkes görüyor ya hani, egzoz yaptığımda bunları delil olarak gösterip cezayı yapıştırırlarmı acaba diye düşündüm :)

Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Ebrar Tüfek yazdı:

Şimdi bu konuları dışarıdan herkes görüyor ya hani, egzoz yaptığımda bunları delil olarak gösterip cezayı yapıştırırlarmı acaba diye düşündüm :)

Aramızda casuslar olabilir :) 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Emrah Altun yazdı:

Aramızda casuslar olabilir :) 

Başına geleni gördüm de ondan sordum :)

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Komple amortisörler, tablalar, rotlar, z rotlar, aks körükleri, rotiller, rot başları değişti polen filtresi değişti ön tamponu tutan parça kırıktı tampon hafif sallanıyordu tampon ayakları tamir edildi arka tampondaki park sensörlerini birisi bastırıp tamponun içine sokmuş, park sensörleri yerine takıldı. Far yıkama aktif edildi. Ön farlarda uzunlar kısalar ve sis farları değişti osram marka ampüller takıldı, led park lambaları orjinalleri ile değiştirildi, arka stopların geri vites lambasının biri yanmıyordu yenisi takıldı. 

İçerideki masayı açıp kapatan parça arabayı aldığımda yerinden çıkmış durumdaydı tıkır tıkır ses yapıyordu parça sabitlendi aracın içindeki trim sesleri yok edildi. 

Turboda motorda ses yok yağ yakma üfleme yok yürüyen aksam komple değişti bakımları yapıldı, uzun yıllar binilmeye hazırlandı :)

Eğlence sistemi bitmek üzere.. Müzik sistemi orjinal 8 hoparlör + 2 adet 100 desibel 80 rms dome tweeter kullanıldı 2400 watt stereo amfi ile sürüldü, bagajda 2000 watt sony xplod subwoofer 4500 watt mono amfi ile sürüldü, navigasyonlu televizyonlu double din teyp zaten aldığımda üzerinde vardı. Şimdi çıkan sesin eşit olması için bagajdan ön tarafa doğru bakacak şekilde tavana midrange takımı koyulacak. Ön tarafa tavana katlanır televizyon bağlanacak. Evdeki ps3 ümü tv ye bağlayacağım. Türkcell sim kartlı kablosuz modem aldım içindeki sim karta internet paketi yükleniyor taşınabilir wifi oluyor aynı anda 8 kişi bağlanabilir. Aracın internetini de hallettim 20 gb şuanlık, yetmezse duruma göre yükselteceğim. Televizyona blu ray ve ps3 uzun yolda bayaa zevkli olacak. Arka camlara zifiri karanlık cam filmini de çekince yolcu alanına yapılacak işlemler tamam. Ha bu arada aracın tabanına 2004 yılından beri ayak basılmadı yerdeki orjinal döşemenin üzerindeki poşet hala duruyor ilk sahibi halı kestirmiş bu zamana kadar kullanılmış bayaa eskimişti arabanın içine komple halı döşeme kestirdim. İçi çiçek gibi oldu tavan döşemesinde kararma sarkma vs yok tam istediğim gibi oldu. :)

Kalan işlemler

100 amperlik motor aküsü değişecek aynı amperde akü takılacak

Şöför koltuğunun altındaki yaşam aküsü yuvasına 2. Akü takılacak.

Yazılım yapılacak 130 hp 340 nm yazılım sonrası 180 hp 420 nm olacak. 

Belki jantları değiştiririm. 

Amerikan park yapılacak, multivan farına çok yakışıyor.

Ön klima kontrol paneli soft kaplamacıya gidecek komple sıfır kaplanacak. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...