İçeriğe Yönlendir

Yerli Otomobil TOGG' un Tasarım Aşaması

Sinan Akgöl

Recommended Posts

Muhammed Orak

Bilen abilerim rica etsem bu togg hakkinda yorum yapabilir mi, degerli görüşlerinizi merak ediyorum. 

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Ben şimdi insignia yı satsam bundan 2 tane alabiliyomuyum yoksa alamıyormuyum ? Bende bunu merak ediyorum... 

Ülkemiz için çok güzel çok başarılı bir durum ama elin gavuru benden daha kolay imkanlar ile sahip olacaksa bu arabaya, benim farkım nerede bunuda merak ediyorum...

5. Günün şafağında doğuya baktığımda TOGG u görebilecekmiyim ? 

Bide böyle gelişmeleri, haberleri okuyunca nedense 2022 nin 6. Ayına kadar bir genel seçim yapılacağını düşünüyorum... 

Kafamda deli sorular... 🤔

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamza Bayram
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Satış fiyatları hakkında bilgi varmı. 

Malesef şuan da net bir bilgi yok. 

tarihinde Hamza Bayram tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

2023 Şubat ev borcu bitiyor, elektirikli araç alırım sıfır alırsam diyordum ama son vergi düzenlemesi sonrası (Taycan yüzünden)  hayal oldu...

Sıfır fiyatı 750 bin üstü olur muhtemelen.( Özel bir vergilendirme yapılmazsa)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Hamza Bayram yazdı:

Tamamı ülkemizde üretilen parçalarla Gebze'de montajı yapılan ilk gövdemiz.

CEO Gürcan Karakaş yaklaşık 125-150 adet prototip üretileceğini açıkladı.

resized_76fda-1db8c267e6k2modxeaaw3p31.j

İçimden bir ses külliyen yalan diyor. Neyse ki içimden gelen bir ses

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Konuyu açan arkadaş epey uğraşmış sağolsun..Ellerine sağlık diyelim..Ama neden inanmıyorum ya da inanamıyorum ? Zira akıl baliğ olduğumdan beri kandırılıyoruz.Kimse kusura bakmasın ama son 20 senedir bu salak yerine konmamız arşa çıktı maalesef..Evet kaba bir tabir oldu ama durum böyle..İnşallah doğru çıkar haberler..Ve inşallah bizler de kolayca ???? ulaşırız bu yerli ve milli aracımıza..

Dinimiz amin...

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal yazdı:

5. Günün şafağında doğuya bak

5. günün şafağında rohan atlılarını zor görecez samana zam gelmiş atlara haciz koymuşlar :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

şahsi düşüncem, bu ülkede tam elektrikli araç henüz kullanılamaz, ne altyapın ne kültürün uygun buna, herşeyi bırak altyapının oturmasını kendim için konuşayım anca torun severken görürüm oda belki, zaten yapsalar bile yurtdışına satış olmak zorunda, bakınız siha iha meselesine, ürettiğini satamazsan yabancıya batarsın, düşünün sihayı ve sadece bizim orduya sattığımızı, kısa sürede üretim durur fabrikayı kapatırız, kaldıramayız bu masrafı, dışarı satış şart.

Bu çerçevede bakalım, iç piyasayı düşünmeyelim, elbet alacak kodamanlar olacaktır ama değeri sıfır, hepimiz alabilsekte zor, önemli olan yurt dışında kimlere satacağız bu aracı, bu açıdan üretimden ayrı yapılan anlaşmalar varmı, sipariş vs ön görüşme varmı, alacağım diyenler varmı, merak ettiğim diğer konuda bu, dışarıya satışla ilgili gelişmeler nelerdir? Evet bilgisi olan arkadaşlar...

Yorum bağlantısı
Hamza Bayram
(düzenlendi)
Alpay Sumer yazdı:

Mevcut konuyla birlestirilmistir. Bilginize.

Keşke birleştirmeseydiniz.  O konu üzerinden son dakika hebrlerini verecektim. Konumu eski haline getirmenizi talep ediyorum.

tarihinde Hamza Bayram tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Altyapı gerçekten büyük sorun. Küçücük benzin istasyonlarımız var. İstesen de şarj edemezsin. Otoparklı ev büyükşehilerde çok zor.

Uzun yolda belirli lokasyonlar dışında süper hızlı şarj yok. Minimum 1 saat beklemen lazım adam akıllı şarj için.

Bu iş bizim ülkemizde bayağı yol almalı.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Sani Gerşon yazdı:

Altyapı gerçekten büyük sorun. Küçücük benzin istasyonlarımız var. İstesen de şarj edemezsin. Otoparklı ev büyükşehilerde çok zor.

Uzun yolda belirli lokasyonlar dışında süper hızlı şarj yok. Minimum 1 saat beklemen lazım adam akıllı şarj için.

düşünsene pencereden 3lü priz uzattığımızı, 220volt, sabah kalkıyorsun %10 dolmuş, 3lüyüde çalmışlar yada kendi araçlarınıda takmışlar ohh  :D

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

düşünsene pencereden 3lü priz uzattığımızı, 220volt, sabah kalkıyorsun %10 dolmuş, 3lüyüde çalmışlar yada kendi araçlarınıda takmışlar ohh  :D

Dolumu bekleyip bataryayı çalardım ben olsam :crazy:

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
İlkay BAŞARAN yazdı:

Arabayı götürürler, 3'lü bırakırlar valla :D

Askerde botları çalarlar kilidi bırakırlardı :crazy:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Sani Gerşon yazdı:

Arabayı götürürler, 3'lü bırakırlar valla :D

Askerde botları çalarlar kilidi bırakırlardı :crazy:

Valla 3 lüyü de asılırlar priz bile gider :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Sani Gerşon yazdı:

Konsept tamamen değişecek.. Benzin istasyonu şarj istasyonuna dönecek diye düşünme..Kebapçısından oto yıkamaya bu işler değişecek.

Ali Cihangiroğlu yazdı:

Araç ile fiş konuşuyor yeni sistemlerde. Birbirini tanıyorlar.. Yok öyle yağma.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Göktürk yazdı:

Araç ile fiş konuşuyor yeni sistemlerde. Birbirini tanıyorlar.. Yok öyle yağma.

Dirençle kandırmasınlar hocam. 

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Sefa Çelik yazdı:

Siha yaptılar da bize mi satıyorlar? 

Gerçekten güzel mantık.

Halbuki ben alırdım Siha. Karşı komşu ses mi çıkardı, hop güdümlü ile kapıyı uçururdum.

Araba da neymiş ki. Halk erişemesin.

Mehmet Göktürk yazdı:

Konsept tamamen değişecek.. Benzin istasyonu şarj istasyonuna dönecek diye düşünme..Kebapçısından oto yıkamaya bu işler değişecek.

Amerika'da değil ama, Çin'de böyle. Umarım bizde de böyle olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

tüm dünyada algı sıkıntısı var elektrikli araçlarda. benzin istasyonu öyle girmiş ki içimize... 

Eskiden buz alınırdı buzhaneden...Buzdolabı çıkınca buzhaneden buzu almıyacak mıyız ne alacağız diye çok düşünüldü.

Bizde yeme içme büyük operasyon. İlla ki şarj istasyonu konacak ve illa ki çatıya güneş paneli dayanacak.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay BAŞARAN yazdı:

arabayı eve sokacağız belli oldu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Sefa Çelik yazdı:

İsterse bir tane bile bize satmasınlar. 

Bakanlıklara, devlet dairelerine, rütbeli memurlara, belediyelere, komutanlara... vs tahsis için yapsalar o bile tasarruftur. Hatta toplu sipariş veren ülkecikler bile çıkabilir. 

Siha yaptılar da bize mi satıyorlar? 

o dediğin makamdakilere 1 er adet verilecek ve sadece iş için kullanacaklar ama, vekillere yok mesela, örnek olarak dingilizleri alacağız, işede ya kendi araçlarıyla yada ya yayan yada toplu taşımayla gidecekler :) biz zaten bakıyoruz sadece...

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Mehmet Göktürk yazdı:

tüm dünyada algı sıkıntısı var elektrikli araçlarda. benzin istasyonu öyle girmiş ki içimize... 

Eskiden buz alınırdı buzhaneden...Buzdolabı çıkınca buzhaneden buzu almıyacak mıyız ne alacağız diye çok düşünüldü.

Bizde yeme içme büyük operasyon. İlla ki şarj istasyonu konacak ve illa ki çatıya güneş paneli dayanacak.

Katılıyorum, şuan Ankara batısı yeterli altyapı var uzun yol için.

Misal Antalya İstanbul arası. Zaten Kolaylı da 40-45 dakika mola veriyorum ben. Şarj için yeterli. Fiyatlar makul olsa ben alırım uzun yolda 350-400 km  yapan bir araç.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...