İçeriğe Yönlendir

Yerli Otomobil TOGG' un Tasarım Aşaması

Sinan Akgöl

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Nihat Palolu yazdı:

Bu bir tohum bence, gelecek nesile örnek olma, çevreye verilen mesaj olarak görüyorum. Üretelim satalım ihraç edelim para kazanalım, vatandaş ucuza alsın değil.

Bak şimdi yarama bastın, yalnız arabadan önce bu millete o kadar çok tohum lazımki, daha önce atılanların çoğunu sulamadık yaktık çünki, gelecek nesile örnek eğitimle kültürle olur, araba ekonomik iş oda olsun ama bundan pek olmaz miras be kardeş, neyse nasılsa (söz meclisten dışarı) boş konuşuyorum, dediğin gibi olsun...

Çevre konusuna gelirsek, zaten istemeselerde geçmek zorundalar, ki geçmekte istemiyorlar aslında ama mecburlar, zaman kazanmaları lazım....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Mehmet Göktürk yazdı:

evet demiştim. doğru demişim. şimdiden havasına girdik bak. köy möy..

Sanki benim mesajıma yazılmış sitemkar bir mesaj olarak algıladım.

Herkes kalabalık şehirde yaşamıyor, sizin için sorun teşkil eden bir nokta benim için sorun olmayabiliyor. Bundan doğal ne olabilir ki?

Ayrıca param yeterse neden almyayım? Elektrik benzinden ve mazottan daha ucuz.

İnsanların 3000 tl lik telefonla yapabileceği herşey için 25.000 tl verip son model telefon aldığı ve bu telefonu parası kadar kullanmadığı bir sistemi sorgulamak yerine kendi ülkemin ürettiği bir ürünü almamı sorgulamak ne kadar doğru ve mantıklı?

Bir sitem de ben bırakayım  :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Bak şimdi yarama bastın, yalnız arabadan önce bu millete o kadar çok tohum lazımki, daha önce atılanların çoğunu sulamadık yaktık çünki, gelecek nesile örnek eğitimle kültürle olur, araba ekonomik iş oda olsun ama bundan pek olmaz miras be kardeş, neyse nasılsa (söz meclisten dışarı) boş konuşuyorum, dediğin gibi olsun...

Çevre konusuna gelirsek, zaten istemeselerde geçmek zorundalar, ki geçmekte istemiyorlar aslında ama mecburlar, zaman kazanmaları lazım....

Mayasız yoğurt yapamayız. Mayayı yapmamız lazım, biz yaparsak gelecek nesil yoğurdu yapar.

2 sene önce forumda konuşulurken togg'un patentleri alındı haberi doğru mu diye tpe'nin sitesine girdiğimde online marka başvurusu yapılabildiğini görmüştüm.

Aklımda bir marka vardı, o an online başvuru yaptım ve onaylandı.

Ne alaka şimdi değil mi, ne için girdim ne yaptım. Biz veya sonraki nesli tetikleyecek birşeyler yapmamız lazım. Çalışmamız ortaya birşeyler çıkarmamız lazım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Nihat Palolu yazdı:

Mayasız yoğurt yapamayız. Mayayı yapmamız lazım, biz yaparsak gelecek nesil yoğurdu yapar.

2 sene önce forumda konuşulurken togg'un patentleri alındı haberi doğru mu diye tpe'nin sitesine girdiğimde online marka başvurusu yapılabildiğini görmüştüm.

Aklımda bir marka vardı, o an online başvuru yaptım ve onaylandı.

Ne alaka şimdi değil mi, ne için girdim ne yaptım. Biz veya sonraki nesli tetikleyecek birşeyler yapmamız lazım. Çalışmamız ortaya birşeyler çıkarmamız lazım.

beni anlamadınki sen, iyi yapmışsın evet, ben daha geniş düşünüyorum, gelecek nesil için araba olayına amenna, ben bunun ötesini kastediyorum, toplum eğitimsiz yozlaşmış fakir kendini düşünüyor, önce bunu aşmanın tohumlarını atmak lazım, araba bunun yanında devede kulak, tamam olsun parada lazım ama tohuma benim kastettiğim şey başkaydı arkadaşım...

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

beni anlamadınki sen, iyi yapmışsın evet, ben daha geniş düşünüyorum, gelecek nesil için araba olayına amenna, ben bunun ötesini kastediyorum, toplum eğitimsiz yozlaşmış fakir kendini düşünüyor, önce bunu aşmanın tohumlarını atmak lazım, araba bunun yanında devede kulak, tamam olsun parada lazım ama tohuma benim kastettiğim şey başkaydı arkadaşım...

Gayet iyi anlıyorum, konu togg olduğu için bundan bahsettim.

Eğitim için eğitimli eğitmenler olmadan olmaz. O da zor, çoğunluk kadro peşinde.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Nihat Palolu yazdı:

Gayet iyi anlıyorum, konu togg olduğu için bundan bahsettim.

Eğitim için eğitimli eğitmenler olmadan olmaz. O da zor, çoğunluk kadro peşinde.

Bu konu beni hakikaten çok üzüyor ve rahatsız ediyor, mesela en basiti insanlara Avrupalı gibi olmak dediğinde aldığın tepkilerde beni sinirlendiriyor açıkcası, anladıkları başka şey, konu atalara Osmanlıya valse falan kayıyorki bu kafada olanlar ne yazıkki çoğunlukta, halbuki vals yazan, besteciye ödül veren Padişah var haberleri yok, zor bizde bu iş çok zor, olacak ama normalde 10 senede olacaksa bizde 30 senede olacak, köstek olan çok ne yazıkki, neyse düzeleceğiz inşallah...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu

evet son habere göre bizimkiler abd de dava açmış veee kaybetmiş, Togg.com başkasınınmış ve togg.com.tr yide kullanamazmışız, mahkemede karşı taraf, üretimi yok satışı yok müşterisi yok biz ise 18 yıldır varız vs. demiş ve kazanmışlar, hale bak, bizimkiler alan adı araştırması yapmamış, şimdi ne olacak artık TOGĞ yaparlar sanırım :angry:

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Hasan Şendağ
Ali Cihangiroğlu yazdı:

evet son habere göre bizimkiler abd de dava açmış veee kaybetmiş, Togg.com başkasınınmış ve togg.com.tr yide kullanamazmışız, mahkemede karşı taraf, üretimi yok satışı yok müşterisi yok biz ise 18 yıldır varız vs. demiş ve kazanmışlar, hale bak, bizimkiler alan adı araştırması yapmamış, şimdi ne olacak artık TOGĞ yaparlar sanırım :angry:

togg.com.tr ‘de sıkıntı yok. O da nereden çıktı? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vw touran da olmuştu, Türk soyadı turan olan birisi tescillli idi, q7 ler falan verip almışlardı isim hakkını

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Çok bahane gördüm de bu kadar abes bir bahane hiç görmemiştim. Yapamadık desenize şuna..

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

com.tr yi engelleyemezler.

basit bi domain mevzusundan amma yaygara koparılmış. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

yahu çokmu zor ismini tigtogg yada nebilem , turktogg hadi en güzel toggkarna.com alan adlarını alsınlar. miss. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

TOGG marka adı değil halen. Konsorsiyumun adı. olmasa da olur. 

sahibi olan bir .com domain ismi kullanılmaz tamamda, com.tr uzantısını koyunca kullanabilirmiyiz acaba? Mesela Tesla.com sahipli tesla.com.tr olunca oluyormu, sanırım oluyor çünki togg.com.jp boş togg.com.pt boş, nedir bu işin doğrusu, yoksa mercedes-benz.com adını ben alıp tr yada başka birşey  ekleyip boş ise alıp kafama göre kullanabilirmiyim?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

sahibi olan bir .com domain ismi kullanılmaz tamamda, com.tr uzantısını koyunca kullanabilirmiyiz acaba? Mesela Tesla.com sahipli tesla.com.tr olunca oluyormu, sanırım oluyor çünki togg.com.jp boş togg.com.pt boş, nedir bu işin doğrusu, yoksa mercedes-benz.com adını ben alıp tr yada başka birşey  ekleyip boş ise alıp kafama göre kullanabilirmiyim?

olur tabi sıkıntı yok. bu alan adları çok önemli şeyler değil. toggcompany.com alırsın yahut toggvehicles.com alırsın sıkıntı olmaz. adam armut.com almış iş yapıyor. Alan adının ne olduğu hiç sorun değil. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Togggroup yaparlar. Çok moda. Burada ufak bi motosiklet tamircisi var. Çinli motorlara bakar.  "..... MOTORS" diye tabelası var. Dükkan 15 m2. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
İlkay BAŞARAN yazdı:

Togggroup yaparlar. Çok moda. Burada ufak bi motosiklet tamircisi var. Çinli motorlara bakar.  "..... MOTORS" diye tabelası var. Dükkan 15 m2. 

togg otomotiv

motors  'u araplarda ve pakistanda hindistanda  çok görüyorum. 

"KUMAR MOTORS"

image.thumb.png.2777b06ef306c6054d75ae99135b2c49.png

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
togg otomotiv
motors  'u araplarda ve pakistanda hindistanda  çok görüyorum. 

"KUMAR MOTORS"

image.thumb.png.2777b06ef306c6054d75ae99135b2c49.png
Kia motors denk geldi şimdi6c264362e70635a1839cfa9968ed69a4.jpg
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

herkes bundan kullanmalı, hafif ufak , emisyon dostu.

vesile ile E-anadol olsun ismi güzel de olur emektara saygı

Fiyat önemli herkesin ulaşabilmesi çok önemli.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Uzunoğlu yazdı:

pil hariç 600 kg tek kapı4 koltuk mekanik cam kollu klimasız kafi.. radyoya gerek yok, akıllı telefon standı kafi vs.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

pil hariç 600 kg tek kapı4 koltuk mekanik cam kollu klimasız kafi.. radyoya gerek yok, akıllı telefon standı kafi vs.

O araç pil hariç 600 kg olursa çok ağır derim, sürat göstergesi vs olmasın ama klima olsun. Smartlar bike 700~900 kilo.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

Citroen'in Ami'si çok güzel.. Tam şehiriçi faresi olmuş. Türkiye'ye gelecek deniyordu ama sanırım ses yok :)

tarihinde Yurdaer Elay tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Metin Uzunoğlu yazdı:

ikinci eli olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...