İçeriğe Yönlendir

Yerli Otomobil TOGG' un Tasarım Aşaması

Sinan Akgöl

Recommended Posts

Hacı Şenyurt

İnan Kıraç ortaklıktan ayrılmış ve bir açıklama ile Türkiye'nin elektrikli otomobil için daha 20 yılı var demiş. Bunun yerine hibrit olmalı idi demiş. Hadi bakalım hayırlısı. İnşallah otomobil üretme hayalimiz bir kez daha boşa çıkmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Olmaz hocam. Piller aşırı pahalı. Kur yüksek. 40-50kwh lityum pili değiştireyim desen en az 15-20bin dolar vereceksin. Bu 10-15 yıl içinde olacak. Hızlı şarj ucuz değil. Millet evinde şarj edemeyecek. Çok ucuz olmadıkça kim alır bunu? 

şehir içi için 15-20kwh’lik küçük araba yapsalar olurdu ama. Ona ihtiyaç var şu an. Maliyet de ucuz olurdu hem. Başlangıç için olması gereken buydu

Hacı Şenyurt yazdı:

İnan Kıraç ortaklıktan ayrılmış ve bir açıklama ile Türkiye'nin elektrikli otomobil için daha 20 yılı var demiş. Bunun yerine hibrit olmalı idi demiş. Hadi bakalım hayırlısı. İnşallah otomobil üretme hayalimiz bir kez daha boşa çıkmaz.

Ortaklıktan ayrılmadı ama sermaye artırmadı. Yani hissesi düştü sanırım. Kıraç’ların birkaç şirketi var. İsim olarak farklılıklardan ayrıldı gibi algılandı

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

..

şehir içi için 15-20kwh’lik küçük araba yapsalar olurdu ama. Ona ihtiyaç var şu an. Maliyet de ucuz olurdu hem. Başlangıç için olması gereken buydu

..

insanlar 3 tekerli elektrikli bisiklete biniyorlar tepesine güneş paneli bağlayıp. Çok gerekliydi. 

Model de hazırdı. SUZUKİ CARRY RETRO. Tepede de iyi kötü tam boy panel olmalıydı. Tam doldurmaz ama psikolojik ve yatarken faydası olurdu verdiği mesaj olurdu. 

image.thumb.png.adee521258c6a10b7fc802b053588805.png

bisiklet:  bkz:  https://www.youtube.com/watch?v=eRJlYQbGVcg

Şuraya bak ya:   https://www.dailymotion.com/video/x5uk5dy

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

insanlar 3 tekerli elektrikli bisiklete biniyorlar tepesine güneş paneli bağlayıp. Çok gerekliydi. 

Model de hazırdı. SUZUKİ CARRY RETRO. Tepede de iyi kötü tam boy panel olmalıydı. Tam doldurmaz ama psikolojik ve yatarken faydası olurdu verdiği mesaj olurdu. 

Bu kafaya belki togg gelemeyecek ama mutlaka yakın zamanda başka bir firma gelecektir. Umarım togg olur da boşuna zaman kaybı olmaz

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

iki ay önce önemli bir ekip (geçmişleri büyük fabrikalardan)  twizy benzeri bir araç için firma kurdular çalışmaya başladılar ticari niyetle gebzede. Projeyi gördüm. Olur. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

iki ay önce önemli bir ekip (geçmişleri büyük fabrikalardan)  twizy benzeri bir araç için firma kurdular çalışmaya başladılar ticari niyetle gebzede. Projeyi gördüm. Olur. 

Çok güzel işte. Kısa zamanda adam akıllı birkaç model çıkacaktır. Çıkmak zorunda. Şehir içi yaşam bunu zorunlu kılıyor artık. Çıkaran iyi de kazanacak bence.

Herkes farkında. Arabalara 1 veya 2 kişi biniyoruz en fazla. Günlük yolumuz taş çatlasın 150km. Belki karma günlük kullanım ortalaması 30-40km bile olabilir. Ne gerek var 4-5 kişilik, şehir içinde çok akaryakıt tüketen arabaları kullanmaya 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Şuraya bak ya:   https://www.dailymotion.com/video/x5uk5dy

olması gereken; lakin.. olmaz.. toplum buna hazır değil

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Çok güzel işte. Kısa zamanda adam akıllı birkaç model çıkacaktır. Çıkmak zorunda. Şehir içi yaşam bunu zorunlu kılıyor artık. Çıkaran iyi de kazanacak bence.

Herkes farkında. Arabalara 1 veya 2 kişi biniyoruz en fazla. Günlük yolumuz taş çatlasın 150km. Belki karma günlük kullanım ortalaması 30-40km bile olabilir. Ne gerek var 4-5 kişilik, şehir içinde çok akaryakıt tüketen arabaları kullanmaya 

webe koymuşlar paylaşabilirim:  https://cadem.com.tr/tr/cadem-arge

sağ alttaki

twizy olanın resmi yok

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Şu suzukinin tasarımını alıp altına cadem motoru koysak..üf süper olur. Adamlara gidip bi konuşayım.

Mehmet Göktürk yazdı:

Şu suzukinin tasarımını alıp altına cadem motoru koysak..üf süper olur. Adamlara gidip bi konuşayım.

alt takıp süspansiyon vs hesabı zaten yapılmış suzuki parçaları uyar. :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Şu suzukinin tasarımını alıp altına cadem motoru koysak..üf süper olur.

ruhsat çıkmaz hocam

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

ruhsat çıkmaz hocam

neden. yeniden test vesaire işlerini yaparlar. Sıfırdan çizmiş gibi.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ne olacak aldı teşviği sonra olmadı dedi muhtemelen. Benzerini Adapazarında birisi yaptı Forklift olarak. 500bin tl aldı yaklaşık 15yıl önce. Köşebent profilden yapmıştı gittim gördüm. Sürücüleri ben taktım. Maliyet bu zamanda 30bin. Alınan teşvik 2-3 milyon belkide şu anda
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ne olacak aldı teşviği sonra olmadı dedi muhtemelen. Benzerini Adapazarında birisi yaptı Forklift olarak. 500bin tl aldı yaklaşık 15yıl önce. Köşebent profilden yapmıştı gittim gördüm. Sürücüleri ben taktım. Maliyet bu zamanda 30bin. Alınan teşvik 2-3 milyon belkide şu anda

Zaman Çağları haklı çıkarıyor. Anahtar kelime teşvik.
  • Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Muhammet Ali Deli

2022 sonunda üretime başlanıyormuş.. İnşallah ertelenmez .

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Tofaştan togga geçen tanıdıklarım oldu tasarımdan, güzel pozisyonlardan. Boşa geçtiklerini sanmıyorum güzel bir şeyler çıkar illa ki

Yorum bağlantısı
Ali Gök

TOG üretilecek ama devamlılığı için vatandaşın satın alma gücü mutlaka olmalı. devletin bünyesine alacağı arabalar yeterli olmaz

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
TOG üretilecek ama devamlılığı için vatandaşın satın alma gücü mutlaka olmalı. devletin bünyesine alacağı arabalar yeterli olmaz
Ülkemiz için değilde global pazarda satışı önemli daha çok.
Yorum bağlantısı
Ali Gök

bahçede kullanmaya pikap yaparlarsa şarjıda min 400 km gidecek kadar 

fiyatıda uygun olursa diğer pikaplardan alırım.

ama ilk çıktığında yine almam piyasada yaygınlaşacakmı devamı gelecekmi bunlar önemli etken. yapmış olmak için yapılıp parçası bulunmaz halde kalırsa alanın elinde kalır

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben alırım alacağım diyeniniz var mı ?

osram diademim patladı sandım, meğer yerinden oynamış, sevindim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

osram diademim patladı sandım, meğer yerinden oynamış, sevindim.

Oh çok şükür, hadi gözün aydın. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Hasan Şendağ
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben alırım alacağım diyeniniz var mı ?

Ben 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...