İçeriğe Yönlendir

Yerli Otomobil TOGG' un Tasarım Aşaması

Sinan Akgöl

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

pil hariç 600 kg tek kapı4 koltuk mekanik cam kollu klimasız kafi.. radyoya gerek yok, akıllı telefon standı kafi vs.

Onu sanırım citroen yaptı. arabada gösterge felan yok. APP yüklüyorsun orda herşey.

Yurdaer Elay yazdı:

Citroen'in Ami'si çok güzel.. Tam şehiriçi faresi olmuş. Türkiye'ye gelecek deniyordu ama sanırım ses yok :)

Bizim hergele zengin tayfasının damak zevkine uygun olmadığı öngörülüyor. parası olan en büyük aracı almaya çalışıyor, yeni araba alacak öğrenciler bile D sınıfı peşindeler bazen foruma soru soruyorlar. Fakir de eski araç alır diye düşünüyorlar. Küçük kimse isteyerek almıyor. Zİhin değişimlazım olai şart. Bunu belki eskisi gibi KG hesabıyla yapıp 700KG altı araçlara ÖTV %20 demek lazım. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

oldukça lüks bu yahu 4 kapısı, kliması bile var

Mehmet Göktürk yazdı:

Bunu belki eskisi gibi KG hesabıyla yapıp 700KG altı araçlara ÖTV %20 demek lazım. 

835 kg şahin çıkmıştı aluminyum tamponlu

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Çağlar Bayur yazdı:

oldukça lüks bu yahu 4 kapısı, kliması bile var

835 kg şahin çıkmıştı aluminyum tamponlu

Vergi sınırı 950kg dı değil mi? Şahin 945 kg ile sınırın 5 kg altında kalıyordu. Doğan 985 kg idi , yanlış hatırlamıyorsam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Evren Erakçora yazdı:

Vergi sınırı 950kg dı değil mi? Şahin 945 kg ile sınırın 5 kg altında kalıyordu. Doğan 985 kg idi , yanlış hatırlamıyorsam.

herşey olablir 5 li meşli birşeydi, 850 /835 gibi hatırladım, o zamanlar yumurta gibiydik

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Çağlar Bayur yazdı:

herşey olablir 5 li meşli birşeydi, 850 /835 gibi hatırladım, o zamanlar yumurta gibiydik

Babam sıfır almıştı 1992 model, 945 kg olması lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Evren Erakçora yazdı:

Babam sıfır almıştı 1992 model, 945 kg olması lazım.

kanun ondan önce idi, 81 ler falan

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Göktürk yazdı:

hele sizin mahalleye.

Teknik özellikleri yok. Motor kuvvetini görmek lazım. Ihlamur yokuşunu çıkmak her elektrikli babayiğidin harcı değil.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Sani Gerşon yazdı:

Teknik özellikleri yok. Motor kuvvetini görmek lazım. Ihlamur yokuşunu çıkmak her elektrikli babayiğidin harcı değil.

ordan her araba da çıkamaz. ordan çıkmayıver. bence çıkar. olması bi arazi LO-HI vitesi yaptırılır. düz duvara tırmanır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Çağlar Bayur yazdı:

güzel bir üretim, yerli firma mı üretmiş

bunlar çinden alıp özelleştirip güneş ekleyip paylaşımlı bir sistem kurmaya çalışıyorlar sanıyorum. Araç kral bello bence..yukarda paylaştığım.

evet izmirli teknopark firması sanırım. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

aaa bizim ora, gideyimde deneyeyim :)

adamlar üretimden vazgeçmesin aman dikkat.

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

otomobil kavramının kişisel mobilite kavramına dönüşmesi lazım. Büyük araçlar evet olmalı olacak ama şehir içi için ayrı araçlar olmalı. Zaten satış yapılması için yeni ufuklar açar. Bir evde iki büyük araç olmaz bi büyük bi mikro olur. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

otomobil kavramının kişisel mobilite kavramına dönüşmesi lazım. Büyük araçlar evet olmalı olacak ama şehir içi için ayrı araçlar olmalı. Zaten satış yapılması için yeni ufuklar açar. Bir evde iki büyük araç olmaz bi büyük bi mikro olur. 

katılıyorum, hatta havalar iyi olduğunda bisiklet gibi aletlerde kullanılmalı hatta ağırlıklı kullanılmalı, katlanır bisikletimle çok rahatım, önünde sepetide var bakkala falan harika oluyor, zaten bir çıktımmı market işi 2 saat sürüyor, dolanıp duruyorum sonra marketten 2 tane şey alıp 100 kaat verip ufak bir şoktan sonra hafifleyip basıp gidiyorum :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

bizim ülkede 1 adet küçük alamiyor kimse 1 büyük arabayıda yanına düşünemiyoruz dolaylı olarak

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Evren Erakçora yazdı:

Evet 950 idi.. 

Şahine sağ ayna ve ön amortisöre bir parça takılınca 950 i geçerdi.. Bu sebeple takılmadan satılır, bayiden çıkınca sanayiye gidilir takılırdı.. Bunu takmayınca ön tekerler kamberli dururdu.. Neydi bu parça tam hatırlamıyorum. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Gök yazdı:

bizim ülkede 1 adet küçük alamiyor kimse 1 büyük arabayıda yanına düşünemiyoruz dolaylı olarak

anket açacağım evinizde kaç araç var diye. bence 2 araçlı aile çoğaldı. hele pandemi sonrası. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

evinizde kaç araç var diye.

ev harici otopark lar da dahil mi anket sayısına

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Mehmet Ozyurek yazdı:

Evet 950 idi.. 

Şahine sağ ayna ve ön amortisöre bir parça takılınca 950 i geçerdi.. Bu sebeple takılmadan satılır, bayiden çıkınca sanayiye gidilir takılırdı.. Bunu takmayınca ön tekerler kamberli dururdu.. Neydi bu parça tam hatırlamıyorum. 

demir karter koruma koyuyorlardı galiba. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...