İçeriğe Yönlendir

Haziran Tatili

Ali Darbaz

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Selim Bilgin yazdı:

Limitör işine bi alışamadım, gaza basıp gitmemesi çok garip geliyor bana. 

Çok yoruyor beni. :)

Gitsin diye sürekli basıyorum.. Ama gitmiyor. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Mehmet Ozyurek yazdı:

Artık alışmak lazım, yeni eds tabelaları, hareketli radar uyarısı ve hareketli radarlar, sabit radarlar zaten hak getire, neredeyse her ilçe girişinde kimlik kontrolü vs. En son şehir dışı ziyaretimde yıldım yani. Ehliyeti o kadar çok çıkarmışım ki en son çevirmede el alışkanlığı kredi kartını uzattım polise 😁

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Selçuk Bakış yazdı:

Artık alışmak lazım, yeni eds tabelaları, hareketli radar uyarısı ve hareketli radarlar, sabit radarlar zaten hak getire, neredeyse her ilçe girişinde kimlik kontrolü vs. En son şehir dışı ziyaretimde yıldım yani. Ehliyeti o kadar çok çıkarmışım ki en son çevirmede el alışkanlığı kredi kartını uzattım polise 😁

Buralarda tc soruyorlar , temas az olsun diye. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Evren Erakçora yazdı:

Buralarda tc soruyorlar , temas az olsun diye. 

Benim kimlik eski tip, Barkod okuyuculu olanlara da denk geldim TC isteyene de hatta jandarma durdurup aracı bile aradı, her tarafı elledi 😁

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selçuk Bakış yazdı:

jandarma durdurup aracı bile aradı, her tarafı elledi

ilk defa 500L görmüştür, meraktandır o

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bende geçen Nevşehir’e gittiğimde adres yol tarifi sormak için uygulamaya soktum kendimi zorla. Çay ikram ettiler tarif verdiler olaysız dağıldık [emoji23]

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

Gelsinler showroomda çok var bizim :D

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

Yok şirket aracı Caddy vardı, dikkatimi çekti kamyonetleri durdurdu. Sanırım ihbar vs vardı.

Ali Darbaz yazdı:

Gelsinler showroomda çok var bizim :D

Sarı olmayanı beğenmiyorlar 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selçuk Bakış yazdı:

Yok şirket aracı Caddy vardı

konu torbaya gitmiş :rofl: ters yüz edip gizli göz bile ararlar

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Mehmet Ozyurek yazdı:

Pedala birden sonuna kadar yüklendiğinde devreden çıkmıyor mu?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Otomobil firmaları bence yanlış yapıyorlar. Hız limitleme yerine devir limitleme koymaları lazım. Hız sabitleme ayrı bir kolaylık, ona dokunulmasın. Ama maksat ekonomi yapmak ise motora hız limitleme değilde , devir limiti koysunlar. Bu havacılıkta olan bir şey. N1 limitleyici sayesinde jet motoru belli devrin üstüne çıkmıyor. Hatta belli bir motor sıcaklığına ulaşıldığında yavaş yavaş yakıt keserek sıcaklığı limitliyor. 

Bu videoda Boeing 737 n1 %90 motor devrine limitlenmiş. : https://youtu.be/QfxTUqfzpK4

Kadranın kendisi ve ayarlanması : https://youtu.be/L_wpMfCVaKc

Cvt şanzımanlı otomobilinizde devir limitini 2500 yapıyorsunuz. 2500 deviri aşmadan düzde 110 km hız yaparken, rampada 80 km hız yapıyorsunuz. Çok süper bişiy bence.  

Optimum yakıt ekonomisi ile azami ortalama hıza kavuşuyorsunuz. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Pedala birden sonuna kadar yüklendiğinde devreden çıkmıyor mu?

Çıkıyor canım.
Birden basmaya gerek yok. Tam gaz basman yeterli
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ali Darbaz yazdı:

Otomobil firmaları bence yanlış yapıyorlar. Hız limitleme yerine devir limitleme koymaları lazım. Hız sabitleme ayrı bir kolaylık, ona dokunulmasın. Ama maksat ekonomi yapmak ise motora hız limitleme değilde , devir limiti koysunlar. Bu havacılıkta olan bir şey. N1 limitleyici sayesinde jet motoru belli devrin üstüne çıkmıyor. Hatta belli bir motor sıcaklığına ulaşıldığında yavaş yavaş yakıt keserek sıcaklığı limitliyor. 

Bu videoda Boeing 737 n1 %90 motor devrine limitlenmiş. : https://youtu.be/QfxTUqfzpK4

Kadranın kendisi ve ayarlanması : https://youtu.be/L_wpMfCVaKc

Cvt şanzımanlı otomobilinizde devir limitini 2500 yapıyorsunuz. 2500 deviri aşmadan düzde 110 km hız yaparken, rampada 80 km hız yapıyorsunuz. Çok süper bişiy bence.  

Optimum yakıt ekonomisi ile azami ortalama hıza kavuşuyorsunuz. 

Kullanıcıların %99'u devir kesici vs. bilemez o nedenle de kullanışlı olmaz. Hız limiti daha kullanıcı odaklı, zaten devir limitlemesi de yapmış oluyor.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Mehmet Ozyurek yazdı:

Çıkıyor canım.
Birden basmaya gerek yok. Tam gaz basman yeterli

He tamam o zaman :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ali Darbaz yazdı:

E-devletten şimdiden yol iznine başvurdum. Onaylanmadı. :D

60 gün olduğu için, yasal değişiklikler olabileceği en erken 15 gün kala başvuluması gerektiği bilgisi geldi. 

Eğer onay alamazsam sabahın 05:00 inde yola çıksam, ortalama 75 km hızla ile 10 saate yol bitiyor.  Otele giriş 14:00  olduğunu düşünürsek, en erken 15:00 da varabiliyorum. 

Aklımda 2 gün önden gidip , patara, ıhlara , olimpos gezmek vardı. Umarım  15 gün kala izin verirler. Yoksa tatil 4 gün kısa sürecek. 

+2 saat mola

Mehmet Ozyurek yazdı:

Sinir ediyor beni kullanmıyorum :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Otomobil firmaları bence yanlış yapıyorlar. Hız limitleme yerine devir limitleme koymaları lazım.

dünyada hız limitçrü pazarının %65 ni elinde tutan firmanın Türkiye SSH müdürlüğünü yapmışken, öğrendiğim: hız sınırlanır, devir sınırlandırmak kanunen yasak AB normunda. arap çölünde ne yaparlar bilemem ama

Ali Darbaz yazdı:

Umarım  15 gün kala izin verirler.

gözümüz aydın, HAziran da komple bitiyor salgın, son 2 ay dendi en yetkili ağızdan. Kaynak: TÜm ulusal medya da alt yazı geçti

Yorum bağlantısı
Ali Gök

hız limitlemek tehlikeli iş yapmayın. yeri gelir bir anda gaza yüklenmeniz gerekir ama araba gitmez

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Mert Gulkokan yazdı:

Bazı yerli yazılım firmaları ticari araçlara 3 bin devir limiti koyuyor çalışanları aracın içinden geçmesin diye emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png

serbsettir,koyabilirler gidip köpürden de atlanabilir, 3 saat otobüs yolculuğunda göbek te atılabilir, bunlar serbest şeyler. yasalar üretim yapanlar için

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

gözümüz aydın, HAziran da komple bitiyor salgın, son 2 ay dendi en yetkili ağızdan. Kaynak: TÜm ulusal medya da alt yazı geçti

Toplantı ayarlayalım.. En lebalebinden. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Mehmet Ozyurek yazdı:

Toplantı ayarlayalım.. En lebalebinden. 

Nerde ne zaman? 😀

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Gök yazdı:

hız limitlemek tehlikeli iş yapmayın. yeri gelir bir anda gaza yüklenmeniz gerekir ama araba gitmez

Tam gaz verince açıyor ya sıkıntı yok.. Direksiyonda da off tuşu var. Sadece sinir ediyor :) 

Bir süre geçince gaza % 50 daha fazla basıyor olduğumu fark ediyorum :)

Oğuzkan Erışık yazdı:

Nerde ne zaman? 😀

Farketmez, C5 az yakıyor, her yere gelirim 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Mehmet Ozyurek yazdı:

Farketmez, C5 az yakıyor, her yere gelirim 

Öyleyse Nevşehir aktarmalı gelirim ben de emmi 😃

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Az yakar dedinizde aklıma geldi, Antalya gidiş geliş 800 liralık benzin parasını henuz denkleştiremedim. Ayrıca ben yolu uzatmak istiyorum. 2500 km olarak akdeniz turu atarsam 1250 tl yakıt masrafı demek.  Sponsorluk yapacak nevşehirli petrol zengini aranıyor :D

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Bu benim zaman çizelgem.  Cumartesi - Pazar günlerini değerlendirmem lazım.  Aklıma ilk etapda Kaş gitmek geldi. 2 günlük pansiyonlar 700 tl civarında. Ama dönüşte ne yapabilirim , oradaki 2 günü nerde kullanabilirim bilemedim. 

Mavi kısım mevcut rezervasyonumu gösteriyor. 

ACtC-3dzLxZZECTpNs-Rmtu-EQrT1O_VhzIvAe7d

Kaşda şu otelde 2 gün kalınır sankim :D Yeri hoşuma gitti  4 saat mesafede 

https://www.etstur.com/La-Salvia-Hotel#

Peki son iki günü nerde geçirmek lazım. Bir fikir alim. Nevşehire gideyimmi :D

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...